Psoriāze.

 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Labs vakars, visām, kas vēl neguļ :)

Biju pie dermatologa un man konstatēja psoriāzi.
Vēl konkrēts spriedums par to nav, bet tā ir vienīgā diagnoze , ko man konstatēja.
Nodevu analīzes nepieciešamās. Tagad nedēļa jāgaida, līdz zināšu konkrētus rezultātu.

Nevaru sagaidīt- ir stress un bailes.
Tagad čekoju i-netu un lasu par šo slimību un par tās ārstēšanu. Tiešām ceru, ka man tā nav, ceru, ka nepareiza diagnoze.

Zinu, nav nekāda mirstamā kaite, nav nekas lipīgs, lai varētu citi no manis baidīties un izvairīties, ka viņiem arī nepielīt, BET , man psiholoģiski tas nomāc, jo man ir uz labi redzamām ķermeņa vietām tie izsitumi.

Jūtos mazliet nomākta par to visu.

Dāmas, vai kāda no Jums arī sirgst ar šo slimību ? Kā tiekat ar to galā? Kā Jūs ārstējat ? Vai varbūt Jums ir kāda paziņa/ draugs/ ģimenes loceklis, kuram ir šī ādas slimība ?

Gribu, lai Jūs padalieties pieredzē iz dzīves.
02.02.2013 00:52 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Veselības centrā 4, demrmatoloģiskā klīnika, Skanstes ielā - daktere Zemvalde - ļoti laba speciāliste.
02.02.2013 09:37 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Man arī bija kādus 2 gadus atpakaļ, kaut gan es šaubos vai tā vispār bija psoriāze, jo man tie izsitumi nebija pa visu ķermeni, bet gan locītavu ārpusēs- elkoņi, ceļi, potītes. Un radās man viņi pēc viena liela emocionāla pārdzīvojuma, kura dēļ sākās nenormāla nieze attiecīgajās zonās. Ārste diagnosticēja psoriāzi, bet ziedes gan nekādas nelietoju. Tā nostaigāju ar sakasījumiem 5 gadus un vienā dienā vienkārši saņēmu sevi rokās un nosolījos nekad vairs nekasīt tās vietas, lai vai kā niez un pēc pāris mēnešiem bojātā āda sāka dzīt. Tagad vispār vairs nekas nav pamanāms, ja nu vienīgi vasarās tā vietiņa vairs neiesauļojas.
02.02.2013 09:41 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
chocolaffa - protams, izsitumi var mesties dažādās vietās, bet klasiskā variantā tieši tur, kur Tev izsitumi bija, tur arī psoriāze visbiežāk uz ķermeņa metas. Nevis pa visu ķermeni. Elkoņi, ceļi ir visbiežākās vietas (ja neskaita galvas mataino daļu).
02.02.2013 09:44 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Paldies, zaptesburka! :)
Tad jau atkārtošos un teikšu, ka manā gadījumā palīdzēja gribasspēks un, zinu, tas ir ellīgi grūti. Silts unn sauss laiks arī nāk par labu. Biju tajā laikā aizbraukusi uz Austriju un tur tas klimats tāds kontinentāls un līdz ar to arī sauss- nekas ne niezēja, ne kasījās. Pasmērēju tikai ar kādu barojošu krēmu, lai nolobījusies āda nekairina un nesavelk
02.02.2013 09:49 |
 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Zaptesburka, vari, lūdzu, pastāstīt, kā Tev izpaužas psoriātiskais artrīts?
02.02.2013 09:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Chocolaffa, īsumā - izpaužas tā, ka atsevišķas locītavas sāp, ir pietūkušas, reizēm vairāk siltas, grūti saliecamas. (ar laiku pēdējais paliek neatgriezeniski, laimīgā kārtā man tā ir tikai ar vienu pirksta locītavu, kas nav nekas pārāk apgrūtinošs).

Garāk stāstot - sākumā man sāka sāpēt viens pirksts - kreisajai rokai. Domāju, ka muļķīgi iet pie ārsta teikt - ziniet, man pirksts sāp. :D Ka droši vien saspiests un pats no sevis pāries. Kad tomēr kādu laiku nepārgāja + palika tāds kā silts un nedaudz uztūcis, tad aizgāju.
Ārste pateica, ka artrīts un izrakstīja pretiekaisumu zāles, es prasīju, lai sūta pie speciālista, tikai tad viņa man uztaisīja analīzes, pēc kurām tad arī varēja droši zināt, ka tas tiešām ir artrīts + kāda tieši veida.
Šobrīd lielāka problēma ir tā, ka sāp vienai kājai potīte + visu laiku ir nedaudz pietūkusi.
Ik pa laikam iesāpas arī citas locītavas, bet, kamēr viņas nesapampst un nesāp nepārtraukti, tikmēr es pārāk to neņemu galvā.
Man bija parakstīts metotreksāts, tās ir diezgan stipras zāles. Un ar nepatīkamām blakusparādībām, man tas izpaudās kā nepārtraukts sagurums un ļoooti zemas koncentrēšanās spējas. Par cik man šīs zāles slimības gaitu tikai palēnināja, tad man piedāvāja iespēju piedalīties pētījumā, kurā man dotu bioloģiskos medikamentus. Piekritu. Sākumā tiku kontrolgrupā, kur deva tikai placebo, bet pētījuma otrā daļā zāles tika dotas visiem. Palīdz. Beidzu lietot metotreksātu un joprojām neesmu atsākusi (lai gan pētījuma medikamentus vairs nesaņemu). Diemžēl, bioloģiskie medikamenti maksā bargu naudu. Ja kādreiz vinnēšu loterijā (pat nepērkot loterijas biļetes :D), tad gan noteikti iziešu pilnu ārstēšanās kursu, jo vismaz tie, ko es drusku dabūju pētījuma ietvaros, man palīdzēja. Tas ir, potīte joprojām sāp, bet tas vien, ka slimība pārtrauca virzīties uz priekšu, jau ir daudz.
02.02.2013 10:19 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Man - ne es esmu bijusi kādreiz stāvoklī, ne man ir bijuši bērni, ka man no tā kaut kas tāds varētu būt. Ja nezini, ko tas nozīmē, tad paturi muti ciet un neraksti trulus komentārus.
02.02.2013 11:45 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
becky - man pirms diviem gadiem ĢĀ nosūtīji pie dermatologa ar diagnozi "atopiskais dematīts'' . Bet tad bija savādākas problēmas, tie pleķi bija savādāki. Bet tagad ir drausmīgi. Pagaidām nedēļu es neko nevaru lieto, man izrakstīja vairākus recepšu medikamentus, bet līdz analīžu rezultātiem es neko nevaru lietot.

Cenšos nestresot, bet skolas un attiecību dēļ jau tie lielākie stresi parasti ir.
02.02.2013 11:48 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Man atkal tie pleķi ir diezgan netipiskās vietās/ daļēji netipiskās vietās. Ap acīm, uz rokas pie plaukstas, uz potītēm- tās gan ierastas, uz cisku iekšpusē augšā, un mazliet uz dibena.
02.02.2013 12:01 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ĪVA*, nesastresojies. Taču patiešām nevar zināt, vai tā ir psoriāze. Un, ja arī ir, tad tas vēl nenozīmē ka visu mūžu staigāsi pleķaina - jā, tā ir smaga slimība, tomēr ir cilvēki, kam ir izdevies no tās atbrīvoties. Tāpēc - nav vērts uzreiz iztēloties sliktāko variantu.
02.02.2013 12:09 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
ĪVA, turies, es saprotu, ka ir dikti viegli mums teikt "nestreso", "apārstēs" un "viss būs labi", bet tiešām būs!
02.02.2013 12:12 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Grūtāk jau pieņemt to, kas ir, bet , ja pieņemšu sevi tādu,kāda esmu -kāda būšu, tad būs DAUDZ vieglāk. Viss ir galvā. :)
02.02.2013 12:18 |
 
Kā jums tā izpaužas? Man uz kājas nesen parādījās tāds kā sarkans izsitumu riņķis, kuram āda pa vidu it kā normāla, bet tie izsitumi - tad ir sārti, tad it kā lobītos nost ar tādām baltām zvīņām, tad paliek tādi brūnganāki... Tā visu laiku, bet nost neiet. Niez gan reti, bet pēdējās dienās ieniezās arvien biežāk. Joprojām gaidu rindu pie dermatologa, tāpēc nezinu, kas un kā, bet ir aizdoma, ka tā varētu būt tieši psoriāze...
02.02.2013 12:32 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ebbie, jā, psoriāzes izsitumi parasti ir sarkanīgi laukumiņi, no kuriem lobās āda. Bet droši to zināt var tikai, ja paņem biopsiju un pārbauda, jo, man šķiet, ka ir daudzumdaudzas lietas, kas var izskatīties tāpat (visādi dermatīti un sazin, kas vēl)
02.02.2013 12:44 |
 
Zinu jau zinu, ka tas var būt jebkas Vienkārši manam opim ir bijusi psoriāze tieši no liela stresa, un arī es esmu ļoti stresaina tieši pēdējos divus mēnešus, tāpēc arī tās aizdomas krīt tieši uz šo... Laikam vēl jāpalasa, vienkārši nespēju sagaidīt, kad beidzot uzzināšu, kas tas ir.
02.02.2013 12:54 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ebbie, nu, ja dikti gribas zināt, kā izskatās, vienmēr jau var ar googles tanti padraudzēties. Lai gan to iesaku tikai tad, ja neesi pārāk sastresojusies, jo daudzas bildes tur ir ļoti smagas, tā ka, ja jau tāpat nervozē, tas Tev omu neuzlabos - skatīties uz ādas slimībām.
Kad Tev sanāk pie dermatologa iet?
Jā, un tas, ka vecvecākiem bijis, arī nav pavisam drošs pierādījums, ka Tev arī būs. Piemēram, ir taču tā, ka vienā ģimenē brāļiem un māsām - citiem ir, citiem - nav.
02.02.2013 13:01 |
 
Es jau paskatījos, bija pāris bildes, kurās bija tieši tādi veidojumi kā man. Bet lielākajā daļā bilžu patiešām bija smagi gadījumi, atlika vien nopriecāties, ka man tik tāds pleķītis viens ir (tfu, tfu, tfu).
Aizvakar zvanīju, teica, ka ātrāk par 21.februāri nebūs. Lai pazvanu nākamnedēļ. Tad nu pirmdien zvanīšu un centīšos sarunāt...
02.02.2013 13:32 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
ebbie, bet Tev tas pleķis lielāks nepaliek, ko? Tad jau varbūt var arī pagaidīt to laiku?
Tu Rīgā pie dermatologa ej vai kur citur? Ja Rīgā, tad varbūt ir vērts pazvanīt uz citām vietām, painteresēties, vai nevar tikt ātrāk. Ja vien Tu necenties tikt pie kāda konkrēta ārsta. Vismaz pirms kāda pusotra gada (kad pēdējoreiz gāju) ĀSTSKC vispār pieņēma bez pierakstiem, rindas kārtībā. (sliktums tik tāds, ka vienreiz atnācu pārdesmit minūtes pēc dakteres darba laika sākuma, un nosēdēju līdz pat beigām, laimīgā kārtā vēl tiku iekšā, bet - rindā šausmīgi ilgi sanāca nosēdēt)
02.02.2013 14:04 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Ja dikti ilgi jāgaida un pleķis paliek lielāks, tad varbūt var nopirkt aptiekā kādu bezrecepšu smēri pret tamlīdzīgām lietām - ekzēmām, dermatītiem, psoriāzi.
02.02.2013 14:16 |
 
Reitings 135
Reģ: 29.01.2009
Autorei ->
Manai mammai ir šī slimība. Ar to ir jāsadzīvo. zāles u tml tikai apārstē, kas obligāti arī ir jādara, lai nenonāktu pie pataloģijām. Bet ir daudzi faktori,kas to ietekmē. Ja stresosi un par to domāsi kā par problēmu, tad tā saasināsies un tiešām būs problēma visās ķermeņa vietās.
Viss ir galvā!
Veiksmi un pacietību!
02.02.2013 14:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits