Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

breketes !

 
Reitings 125
Reģ: 03.03.2010
sveikas!

apsveru domu jauno gadu sākt ar ortodonta apmeklējumu & iespējams - breketēm!

tad nu pirms tam vēlos uzzināt jūsu pieredzi?

kurā iestādē likāt breketes? kāda tipa? cik izmaksāja? varbūt atcerieties ārstu? kādas galvenās problēmas? vai rezultāts labs? un varbūt vēl kāda informācija, kura jums zināma, un man varētu noderēt?
23.12.2012 21:43 |
 
Reitings 2
Reģ: 16.11.2017
Ja gribas sev sabojāt atlikušo dienu plus vēl izmest naudu tad Dace Ošleja būs īstā izvēle. :-O
Ļoti rupja un neieinteresēta un nepatīkama dāma. Mana sadarbība ar viņu ilga tikai vienas konsultācijas garumā un ar to pietika,lai saprastu, ka vairāk šo personu satikt negribētu. Baisa pieredze un ļoti nepatīkams iespaids dēļ dr. D. Ošlejas par
Stomatoloğijas institūtu kopumā. Neiesaku :-D
16.11.2017 19:18 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
ui man ar šitais brīnums ija gadus 15 atpakaļ.. iztaisnoja zobiņus - sabīdīja +/- kā vajag.
Liku savā mazpilsētā tā kā tas nevienai neko neizteikt (un kā minēju veselu mūžību atpakaļ)

Pirmo mēnesi strēbu putriņas, jo visas smeganas sāpēja tā ka sakost zobus nevarēja. Kad tās gumijas jaunas uzlika - atd āris dienas atkal sāpēja.. bet tajā laikā bija ok skats - nebija traks.. toties tagad smuks smaids :)

Neviens nepateiks, ka man viens zobs trūkst :D
17.01.2013 12:56 |
 
Reitings 11
Reģ: 15.01.2013
a, vēl jārrēķinas ar rupīgu kopšanu. Man bija spec. birstīte ar ko tirīt starp breketēm zobus, man bija tik laba kopšana, ka pēc visiem gadiem pat nevajadzēja higiēnu taisīt, ārsti brīnījās:)
17.01.2013 12:33 |
 
Reitings 11
Reģ: 15.01.2013
Liku pirms 10 gadiem , SI pie prof. Ūrtanes. Man bija nestandarta gadījums, visi priekšejie zobi nav dzīvi, tas bija risks likt breketes, bet rezultātā viss bija ok. Māsa arī lika turpat. Morāli jāgatavojas, ka izraus pilnīgi veselu zobus (man divus izr;ava, lai būtu kur bidīties priekšējie zobiņiem) + regulāri būs jābraukā uz klīniku un neskatoties uz pierakstu pavadīd stundas rindās..tad pēc pievilkšanas protams viss sāp, bieži bija smagana tik ļoti saskrapēta, ka vairs to nejūtu...tie visi ir nieki salīdzinājumā ar rezultātu, ko iegusi. Protams viss ir individuāli..tagad ļoti nozēloju , ka neliku arī uz apakšejo žokli, tā velāk noželo ļoti daudzi.

Gribēju tagad likt, iedomājos ka no iekšpuses likšu šoreiz. Tomēr tas neesot efektīvi, un jāliek no redzamās puses..šobrīd vairs tam neesmu gatava..darbs, civlēki..
Izmaksas bija ap 150 ls uzlikšana, katra apmeklēšanas reizē kādi 20ls.

Labāk ej uz konsultāciju, ir cilvēki kas kategoriski pret breketēm, piem. mans zobārsts saka ka zobi paliek kustīgi, un tas nav ok, var atgriezties viss atpakaļ utt. Mana pieredze ir pozitīva..varbūt citiem ne tik ļoti..
17.01.2013 12:31 |
 
10 gadi
Reitings 1025
Reģ: 29.01.2009
Esmu tikai par Stomatoloģijas institūtu Dzirciemā!
Ja vajag, tur pat konsīlijus taisa sarežģītiem gadījumiem.
30.12.2012 14:34 |
 
Reitings 227
Reģ: 23.09.2012
Nu, man šobrīd būs otrais mēnesis. Lieku SI keramiskās, augšžoklim. 400Ls+katru mēnesi 15ls pievilkšana, ja gribu balto stīpiņu, vēl 5ls katrreiz. Domāju uz dziesmusvētkiem to uzlikt. Solīja, ka būs ~ gadu.
Sākumā sāpēja nereāli kādu nedēļu :D Ikdienā nedaudz mazāk sāp pārmaiņus pa kādam zobam. Un tā sajūta, ka sakožot šķiet, ka kustās un tūlīt izbirs:D
Pēc pirmās pievilkšanas sāpēja kādas 3 dienas.
Reāli vispār šķiet, ka mutē tagad vājprātīgākie kapi, pat salīdzinot ar to, kas bija:D Jo man, atšķirībā no vairākuma, bija šķirbas nevis, ka kādam zobam nav vietas. Tad nu tagad, kamēr zobi nostājas vēl uz vienas līnijas, tās šķirbas izraustītas vēl lielākas:D ļoti ceru uz labu iznākumu:D
Ak, jā. Man arī jau kādu brīdi pāri 20 gadiem, tā kā tām, kuras šaubījās, uz priekšu.
Īpaši ar keramiskajām, bija cilvēki, ar ko biju tikusies pāris reizes, ne pārāk tuvu:D, un viņi breketes tikai pēc kādām 2 ned.pamanīja. Tā, ka nav ļoti uzkrītošas.
30.12.2012 14:18 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
es gan nesākšu ar breketēm , bet visticamāk ar platītēm, jo man augšai gandrīz viss ir kārtībā, bet tā kā ļoti sen viens zobs ne tā ieauga un nāca nākamais, kuram vietas nu nebija, tad sanāca, ka tas nākamais tā arī vietā neielīda. jau biju pie ortodonta un būs nu viens zobiņš jārauj un tad liks platītes, vispirms vienu, lai izrautā zoba šķirbā nedaudz iebīdītu nepareizi ieaugušo zobiņu un to vietu mazliet aizpildītu un tad otru platīti, lai dabūtu vietā to zobu, kurš tur netika, bet man jau teica, ka viss notiek laicīgi, jo nāks gudrības zobi un tiem arī vietu vajag, tad nu principā uz viena zoba rēķina man arī paliks kaut kāda vietiņa gudriniekam un kad tas nāks, tad drošivien aizbīdīs ciet visu. :) ļoti ceru, ka gada laikā viss notiksies, bet to esot grūti pateikt, tad man jautājums - meitenes, kuras likušas platītes un/vai breketes - cik ilgi nēsājāt? kāds bija sākuma stāvoklis, kad uzlika augšai/apakšai platīti un/vai breketes? pēc cik ilga laika jau ortodonts teica, ka nu varētu ņemt nost?
30.12.2012 13:49 |
 
Reitings 123
Reģ: 20.08.2011
uzliku marta. tatad driz jau bus gads kad staigaju ar vinjam. liku stradinju universitate pie dakteres Gardovskas, bet vinja pec daziem menesiem aizgaja dekreta tad nu tgd eju jau vairak ka pus gadu pie JAnkovskas, abas ļoti forsas dakterites, pirmo riez muza ir prieks iet pie zobrstas. augšējas izmaksa 300 ls bet ataksa 250 + katru 1,5 menesi pievilksana 20 ls.
REzultatu pamaniju pec kadiem 3 menesiem un tagad jau augsa gandriz visi caurumi ciet ,(jo dabuju gan augsa gan apaksa 2 zobus raut ara), patik riktigi rezultats, esmu apmierinata ar to procesu, tikai nespeju sagaidit kad njems nost,jo var redzet ka tulit tulit jau augsa bus perfeki taisni un bez caurumiem.
30.12.2012 13:29 |
 
Reitings 125
Reģ: 03.03.2010
liels paldies visām par dalīšanos ar pieredzi.

keitins, uzraksti, lūdzu!

laikam jau jāliek tās caurspīdīgās. bet laikam galvenais, lai tāpēc laiks neievelkās! jo šobrīd šķiet, ka labāk nesmukāk un īsāku periodu, kā mazāk nesmuki (bet tomēr nesmuki) un ilgāk. :D
29.12.2012 18:13 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Es liku breketes pirms kādiem 6 gadiem, cenas iespējams ir mainījušās,bet liku Dentā. Tikai labākās atsauksmes, man bija tā saucamās caurspīdīgās(neatceros īsto nosaukumu :D), uzlikšana maksāja ap 300ls un katru mēnesi pievilkšana 10ls, staigāju ar tām kkur 1,5 gadu. Pēc noņemšanas kādu laiku bija jāpastaigā ar platīti,lai kārtīgi nostiprinās, šobrīd arī nekas nav izmainījies vai sasķiebies.
Esmu dzirdējusi,ka tgd noņemot breketes pat neliek platīti,bet caurspīdīgu kapi,kas vispār nav manāma.
:)
29.12.2012 11:07 |
 
Reitings 362
Reģ: 29.01.2009
Liku pirms 3 gadiem SI pie dakteres Ošlejas gan augšējiem, gan apakšējiem. Augšējiem liku keramiskās, kas bija par 100 Ls dārgākas, kā parastās. Pirms tam nācās izraut diez gan daudz zobus, jo visiem nebija vietas, kā visbriesmīgāko atceros gudrības zobu raušanu. Ar breketēm nostaigāju pusotru gadu, bet vajadzēja ilgāk, bet kāzās negribēju būt breketēs. Tagad joprojām naktīs lieku platīti augšējiem zobiem.
Kopumā visu procesu atceros, kā diezgan nepatīkamu, pievilkšanu, kad nākamajā dienā sāp zobi, ka gribas visu to sistēmu izraut no mutes, norīvētu mutes iekšpusi, kur regulāri liku vasku, pēc katras ēdienreizes uztraucos, ja nebija zobu birste pie rokas, vai breketes nav pilnas ar ēdienu utt. Vienīgi tagad, kad breketes vairs nav, priecājos, ka visi zobiņi taisni kā krellītes, noteikti iesaku to izdarīt un nožēloju, ka jau tīņu gados to nepaveicu, bet kompleksoju par savu smaidu.
29.12.2012 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
vienu vasaru strādāju un naudu krāju breketēm, uzliku tieši 11kl. 1sept, gandrīz 2gadi nostaigāju aukšā un apakšā bija jāliek. +pēc tam aukšā apakšā platītes, 1x mēn uz koreģēšanu braucu no dziļiem laukiem, jo ātrāk liek,jo labāk vieglāk koriģēt. bezmaksas ir gadījumos,ja tur dabuj kādu tur slēdzienu un līdz 21gada vecumam, pēc breketēm ļoti zobi bija bojājušies daudz daudz blombju. dārgi,protams, bet bija to vērts.
29.12.2012 10:51 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Vai vari, lūdzu, man arī tepat nosūtīt informāciju, ja pati esi tur gājusi un vari ieteikt!
29.12.2012 10:27 |
 
Reitings 125
Reģ: 03.03.2010
keitins, jā ir vēlme. :) uzraksti, lūdzu, te vai privāti.
29.12.2012 00:58 |
 
Reitings 433
Reģ: 09.10.2009
Breketes liek uz salabotiem zobiem, jo savādāk pēc tam ir problēmas labot zobus uz kuriem ir breketes, jāņem nost un atkal jāliek.
Diskusijas autorei varu pateikt to, ka SI parasti izmaksas ir dārgākas kā citur! ;) Ja ir vēlme, tad varu iedot privātprakses kontaktinformāciju.
29.12.2012 00:37 |
 
Reitings 1711
Reģ: 14.01.2011
Es arī domāju par brekešu likšanu. :)
Tām kurām ir/bija breketes - pirms uzlikšanas ortodonts sūta pārbaudīt zobu veselību pie zobārsta, lai saplombētu vai saārstētu (ja vajag)? Vai arī uzreiz liek virsū breketes?
29.12.2012 00:34 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es vēl nespēju sadūšoties. Gribētu keramikas, bet tās izmaksas..
29.12.2012 00:28 |
 
Reitings 125
Reģ: 03.03.2010
varbūt kādai ir bijusi saskarsme ar Dr. Daci Ošleju?

un varbūt kādai ir pieredze ar brekešu likšanu kur citur kā Stomatoloģijas Institūtā?
29.12.2012 00:11 |
 
Reitings 15
Reģ: 15.11.2012
Man arī bija breketes - ja nemaldos, uzlika pirms gadiem 7. Liku stomatoloģijas institūtā, tad tas prieks maksāja +/- 200 Ls. Pirmajās dienās vispār neko nemācēju apēst :D Bija tā velkošā sajūta sākumā, arī pēc ikmēneša pievilkšanas (sākumā tā maksāja 7 Ls, pēc tam jau 10 Ls - pāris minūšu darbs). Kopā man tas izmaksāja daudz, jo to reizi mēnesī braucu uz Rīgu, jo tad vēl šeit nedzīvoju. Man bija izteikti vampīrzobi, tāpēc breketes (augšžoklī) bija pusotru gadu. Kad tās noņēma un ielika tā saukto kapu, nevarēju vispār parunāt - bet zobi izskatījās perfekti! Pašlaik tie mazliet pabīdījušies ne tā, kā vajag, bet tas gudrības zobu dēļ - man žoklī tiem īsti vietas nebija, tāpēc tie dīgstot pārbīdīja mazliet zobus, bet ar visu to varu droši smaidīt - vairs neesmu vampīrs (giggle). Piebildīšu, ka man breketes izskatījās briesmīgi, bet tas viss bija rezultāta vērts :) Un vēl - slinkuma un jā, arī skaistuma dēļ (man bija kādi gadi 17 vai 18 , kad tas ir galvenais :D), kārtīgi nevalkāju nostiprinošo kapu. Varbūt arī tā dēļ zobi mazliet pagāja atpakaļ...
Ik pa laikam domāju, ka vajadzētu arī apakšā uzlikt - zinu, ka tas prasītu aptuveni pusgadu, jo jāparegulē sakodiens.
Atceros, ka manu dakterīti sauca Iveta, ja nemaldos. Ļoti patīkama sieviete :)
24.12.2012 01:42 |
 
Reitings 1080
Reģ: 29.01.2009
Khem par vecumu, tiešām nav nozīmes, man darbā vienai 37 gadīgai ir :-D Biš jokaini, bet nu...
Un jā, nekas tur nesāp, tikai jūtīgi biš, katram individuāli, mans sāpju slieksnis ir normāls, neesmu čikstulis :D
24.12.2012 01:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits