Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

barot bērnu ar krūti?

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Jus savus bēbjus barojāt ar krūti? Cik ilgi? Es negribu bernu barot ar krūti,vnk domāju vai tas piens pats pazudis vai kkas ir jādara.
15.11.2012 19:48 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Dolly, piens, visdrīzāk, tev parādīsies, bet patiesībā nevar jau zināt, kā tieši tavs ķermenis uzvedīsies.
Man bija citādāka situācija (negribu par to tagad runāt), bet piens parādījās, krūtis bija lielas, cietas, sāpīgas un niezēja. Ārste teica, lai neaiztieku un tas pāries, bet nekā. Izmantoju kāpostus, lai kaut cik mazinātu dedzināšanas sajūtu, bet neko daudz tas nedeva. Kad beidzot tiku laukā no slimnīcas un pie savas ginekoloģes, uzzināju par tabletēm, kas liek organismam pārtraukt ražot pienu.
Organisms sāk izdalīt hormonu, kas uz smadzenēm nodod signālu, ka piens nav jāražo.
Tās bija divas ļoti maziņas tabletītes, kas bija jāizdzer ar 12 vai 24 stundu starpību (precīzi neatceros) un tās tiešām iedarbojās - vairāk nekas nesāpēja, neniezēja.
Vienīgais mīnuss - tik strauji pārtraucot ražot pienu, man radās strijas.
03.09.2016 11:03 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Nesen kaut kur izlasīju, ka tā imunitāte krūts bērniem ir stiprāka tikai uz to brīdi, kamēr tiek barots, jo saņem mammas antivielas. Tiklīdz barošana tiek pārtraukta, tā vairs nav starpības ar ko bijis barots.
Mana meita uzauga kā maisījuma bērns (ar krūti nobaroju 4 mēnešus un arī tad jaukti), neteiktu, ka slimo vairāk kā krūtsbērni. Katrā gadījumā, uz gada vecumu nodotās analīzes bija ļoti labas, lai gan esmu dzirdējusi, ka daudziem bērniem ap gada vecumu ir pa zemu hemoglobīns, jo trūkst dzelzs.
Ar to es nesaku, ka maisījums ir labāks par krūts pienu, noteikti nē, krūts piens ir dabisks un ar to viss ir pateikts. Bet arī maisījumam nav ne vainas.
26.08.2016 10:29 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
bet nu tāpat es esmu par tīru produktu.

ļoti labi .....
katra var barot , kā vēlas , bet ir nepareizi apgalvot , ka bērns neslimo , jo ir barots ar krūti ... tā drīzāk ir sakritība , neviss likumsakarība
26.08.2016 10:23 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Protams, ja mamma ēd nepilnvērtīgu un sliktu pārtiku, šmigo un uzkurī, piens nav labākā opcija. Bet ievērojot veselīgu dzīvesveidu un sabalansētu uzturu, kas ieteicams barošanas laikā, tad viennozīmīgi izkonkurē jebkādu maisījumu. Maisījumā ir sabalansēti vitamīni/minerālvielas, bet nav to antivielu, ko māte var nodot savam bērnam. Esmu redzējusi sastāvus maisījumiem un sorry, tās palmu eļļas un cukuri nav tas labākais, ko dot bērnam, JA ir varianti. Arī mans ir ap gada vecumu sācis dzert maisījumu, kad palika bez manis vai kā pēdējo nakts ēdienreizi, kad jau bija atteicies no krūts. Ok, atradu Holli, kas daudz maz izskatījās labāka par pārējiem, bet nu tāpat es esmu par tīru produktu.
26.08.2016 10:14 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Protams, ka piens spēcina imunitāti.

maisījums dara to pašu , piena kvalitāti iespaido ļoti daudzi faktori un tas galīgi nav rādītājs , tumsonība ir uzskatīt, ka mātes ienam ir neaizstājama pievienotā vērtība
26.08.2016 10:00 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Ak dievs, nu nopietni??? Protams, ka piens spēcina imunitāti. Tas, ka bērns veselīgs arī bez piena - super, apsveicu, bet ne jau tādu tumsonību man jāpierāda kādam, ka neesot sakara. Tas ir pirmais faktors "par" krūtsbarošanai. Un, protams, ir ne mazums bērnu, kuriem ar visu pienu sanāk slimot. Katra individuālos faktorus mēs nezinam.
26.08.2016 09:57 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es te iespraukšos (neesmu mamma), bet mani arī nevienu dienu nebaroja ar krūti, jo mammai bija problēmas, biju un esmu ļoti veselīgs bērns :)
26.08.2016 09:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es meitu praktiski nebaroju ar krūti un viņa tik un tā neslimo ... slimošanai ar mātes pienu nav nekāda sakara !
26.08.2016 09:49 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Dēlu baroju lidz 1,4g, līdz pašam vairs neprasījās. Un nevarētu iedomāties savādāk. Lieki teikt, cik daudz emocionāli pozitīva tas mums abiem deva, nerunājot par veselību ( pa to laiku -1x temp un 1x iesnas) un tādiem atvieglojumiem kā miers lidmašīnā (mazina diskomfortu, ir ar ko salīdzināt), ātra un viegla "pagatavošana". Es arī nevaru iedomāties kā katras cik tur stundas menedžet maisījuma sagatavošanu, siltu ūdeni, tīru vidi. Nerunājot par nakts čakariem.
26.08.2016 09:45 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Pirms man piedzima meitiņa, es arī negribēju barot pati. Biju domājusi atslaukt un dot caur pudelīti. Doma par bērna likšanu pie krūts mani šķebināja. Kad pēc dzemdībām to mazo kunkulīti paņēmu sev blakus, visas dīvainās domas pagaisa un barošana pašai bija dabiskākais, kas vien var būt! (l)
Tā kā mammām, kurām ir līdzīgas pārdomas PIRMS dzimst mazais, iesaku nesatraukties, viss būs kā vajag. :)
12.07.2016 15:38 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Jess, krūtsbarošana ir topa jautājums. Vispirms uzprasa, vai dodu savu pienu. Kad apstiprinu, ka jā, tad uzprasa vai ar krūti. Tā kā man atbildes ir pozitīvas uz abiem jautājumiem, tad daudzi man liek justies bez maz vai kā mātei varonei, kaut gan man ne silts, ne auksts kā citas baro un nešķiet ka es nezin kādu varoņdarbu būtu izdarījusi :-D. Mums ar bebi tā ir ērtāk. Nekas nesāp, nav pudeles entās reizes dienā jāmazgā un jāsilda, kad vajag, tad ēd arī no pudeles.
12.07.2016 14:43 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
KitijaK, tie ir personas kompleksi padarīt sevi baltāku un labāku uz citu cilvēku fona norādot uz sabiedrībā pieņamtajām standartiem. Kurš gan sunim asti cels, ja ne pats? :D
12.07.2016 12:59 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Fuj Medne, kā tā var!? :-D:-D
12.07.2016 12:57 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Man tas nešķiet normāli, ieraugot mazuli mazpazīstamas māmiņas rokās pirmo 5 uzdoto jautājumu viņas virzienā iekļaut par to vai viņa baro ar krūti (jā, reāla mana pieredze, viesojoties Latvijā vien 3 nedēļas, bet uz abām rokām vairs pat nespēju saskaitīt šādus gadījumus).

Ar man zināmajām sievietēm saskarē ar Latvijas iedzīvotājiem tāpat bija un nākamais jautājums pēc atbildes "nē" bija, kādas tad veselības problēmas ir, ka nebaro, vai piens neesot utt. Tā it kā visi gribētu dalīties ar savām problēmām un tā it kā nevarētu šādu izvēli vienkārši veikt bez kādām problēmām.
Bet tā tiešām ir visos jautājumos, arī, nezinu, veģetārismā, apprecēšanās ar citas rases vīrieti vai jebkādu citu tādu jautājumu, kas vidusmēra latvietim šķiet nesaprotams.
12.07.2016 12:51 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Eloisa, tā sabiedrības daļa, kura par visām varītēm cenšas ielīst cita "pusdienu šķīvja paradumos" neaicināta izteikt viedokli (maza zīdaiņa, vai pieaugušā) ir vienkārši ar lieliem putniem galvā. Latvijā, jo īpaši, ir iespēja novērto gudrās galvas dalāmies savos pārmetumos pa labi pa kreisi, kamēr paši ne tuvu nav sasnieguši pat 1/100 daļu, sfērā, par kuru spriež kā gudrie, mētājot citātus no apšaubāmiem rakstiem.
Man tas nešķiet normāli, ieraugot mazuli mazpazīstamas māmiņas rokās pirmo 5 uzdoto jautājumu viņas virzienā iekļaut par to vai viņa baro ar krūti (jā, reāla mana pieredze, viesojoties Latvijā vien 3 nedēļas, bet uz abām rokām vairs pat nespēju saskaitīt šādus gadījumus). Un lokācijas vietas ;siem gadījumiem bijušas pat absolūti citādas- gan Zoodārza apmeklējuma laikā, gan Rīgas restorāna apmeklējuma laikā, gan Spicē, gan dziļākos laukos, gan pludmalē pastaigas laikā, gan internetā u.c. vietās, kur pabijām.
12.07.2016 12:45 |
 
Reitings 187
Reģ: 14.09.2015
Jāpiekrīt Favel.
Ja es izdomāšu, ka ap 6 mēn beigšu barot ar krūti, vai tas mani padarīs par sliktu mammu?
Lai gan, ja par ilgi novelk to barošanu ar krūti, tad arī slikti, tas jau esot pretīgi utt. :-D
12.07.2016 12:35 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Medne
Par mani: Mīļa mamma, skaista sieva, gudra sarunu biedre (māku arī gudri paklusēt) un patiesa būtne.
Intereses: Daudz un dažādas. Bet galvenais - cenšos iemācīties būt laba, tā lai Jēzum prieks. :)

Iekopēju tavu profila informāciju. Būtu labāk gudri paklusējusi, citādāk esi nenormāla divkose. Atrodi, un ievieto linku, kur Jēzus nopeļ ar krūti nebarotājas! Cik man zināms, tad pats galvenais ir par bērnu rūpēties un to mīlēt. Mātes mīlestību nevar izmērīt pēc krūtsbarošanas ilguma. Par labu cilvēku Tevi šāda citu zākāšana nu noteikti nepadara. Labs cilvēks ir morāli nobriedis, kurš raugās ārpus kastes, citus nenosodot, bet sniedzot tiem atbalstu un palīdzīgu roku, ja nepieciešams. Tu esi viena no tām, kura sniedz morālo vardarbību to sieviešu virzienā, kuru motīvus un situāciju ne zini, ne vēlies pat iedziļināties, lai uzznātu.
Kā jau teicu, būtu labāk paklusējusi...
12.07.2016 12:32 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Man nav vēl bērnu, bet es jau ļoti ilgu laiku domāju, ka bērnu nebarošu ar krūti. Neuzskatu, ka tas būtu kaut kas slikts un nosodāms, pazīstu pāris sievietes, kuras nebaro ar krūti un viņu dzīvesvietā tas ir normāli, tikai Latvijā viņas sastapās ar nosodošiem komentāriem. Par to gan es nebrīnos, jo Latvijā cilvēki daudz ko nosoda, tāds hobijs laikam.
12.07.2016 12:30 |
 
Reitings 187
Reģ: 14.09.2015
Es savu bērnu baroju ar krūti, bet tas ir reāli tikai tāpēc, ka es a)ļoti gribēju ; b)nopirku krūtsgalu aizstājējus (nezinu kā pareizi latviski, tādi uzliekami krūsgali), jo man var teikt nav krūtsgalu un slimnīcā visiem bija pie kājas, neviens man negribēja ne rādīt, ne ko un pirmās dienas bija vien jābaro ar maisījumu, jo bēbis nemācēja zīst un nevarēja ar mutīti sagrābt manu neesošo krūtsgalu. Bet šeit vesela čupa izvēlās barot ar maisījumiem dažādu iemeslu pēc un tā taču, godīgi, sakot ir viņu izvēle, citreiz pat nepieciešamība.
12.07.2016 12:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu es teiktu , laikam, jau lielakajai dalai sis process nav diez ko patikams , reti kura ir sajusma ... tikai risinajumus katra izvelas pec savas sirdsapzinas un saprasanas par to ka ir labi un slikti .... :)))
12.07.2016 12:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits