barot bērnu ar krūti?

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Jus savus bēbjus barojāt ar krūti? Cik ilgi? Es negribu bernu barot ar krūti,vnk domāju vai tas piens pats pazudis vai kkas ir jādara.
15.11.2012 19:48 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Es arī uzskatu, ka sievietes loma ir atstāt aiz sevim pēcnācēju. Un tas nenozīmē, ka jābūt dzemdējamai mašīnai, kā tikai jādzemdē, nedomājot par sevim.

Vnk man šķiet, ka tas ir nedaudz nenormāli - kad tev daba iedeva tādu iespēju pašai kaut ko laist pasaulē, un tu tam neesi priecīga. (bet tas ir mans viedoklis - es nenosaucu par nenormālas sievietes, kuras nevēlas dzemdēt).

Un tik daudz sievietes uzskaita sevi par nepilnvērtīgām tikai tāpēc, ka nevarēja kļūt par mātēm.
17.11.2012 13:37 |
 
Reitings 22
Reģ: 05.11.2012
Krista minēja par Kanādu.
Man drauga māsa dzīvo tur un, protams, arī dzemdēja tur. Dzemdēja pati, bez ķeizara un visa slimnīcas nodaļa bija šokā - kā, tiešām pati? Un bez atsāpinošiem līdzekļiem? Vēl desmit reizes pārjautāja, vai tiešām negribot ķeizaru. Pēc tam visi nodaļas darbinieki nāca apraudzīt un apsveikt jauno mammu ar mazuli.
Izrādās, viņiem tur praktiski visas taisa ķeizarus (par to nav jāmaksā) un slimnīcas personālam jau bez maz vai aizmirsies kā ir kad jāpieņem dabīgās dzemdības.
17.11.2012 15:16 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jūs tagad gardi iesmejat par to visu, bet jūs pat iedomāties, cik tas viss ir ļoti saistīts, bērna emocionālā tuvību ar māti, savstarpējās attiecības turpmākajos dzīves gados, kā arī bērna fiziskā un garīgā veselība.

lai nu kam, bet sitam es neticu! kaa piemeru varu mineet - mans viirietis ir kjeizara un pudeles beerns un vinjam ar mammu attieciibas un piesaiste bija 100x labaaka kaa braalim, kuru dzemdeeja dabiigi un baroja ar kruuti. 2 draudzenes - abas kjeizarbeerni, katru nedeelju atbrauc apciemot maati, ruupeejaas par vinju, savukaart meitene, kura ar maati prakstiski bez maz vai nerunaa un ir beegushi pusaudzu gados pat prom no maajaam , ir dabiigo dzemdiibu rezultaats.
un kaa jau te komentaaraa mineeja, kanaadaa nav pienjemts pashaam mociities ar saapeem, taapeec izveele, ko dod aarsts ir - epiduraalaa vai kjeizars. taas dabiigaas pashdzemdeetaajas biezji vien pat slimniicaa tiek ignoreetas ar savaam veelmeem un aarsti seko savam ierastajam standartam. ja latvijaa esmu dzirdeejusi, ka ljauj vagiinai pliist 10 gabalos, tad seit vienmeer akuraati iegriezj un peec tam sasjuj, lai mazaak saapiigi un aatraak dziist.
17.11.2012 20:30 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Es neko traku nesaskatu, ja sieviete nevēlas barot bērnu ar krūti. Katras pašas izvēle. Un esmu pārliecināta, ka tas nekādu tuvību neietekmē. Mana māte mani baroja ar krūti līdz piens beidzās, bet tāpat tuvas neesam, kas, manuprāt, ir jau saprātīgāka vecuma sekas, kad viņa nebija ar mani kopā, bet ne jau zīdaiņu vecuma. Tāpat neko neatceros - ne to, kā mana māte mocījās (nezinu) dzemdību laikā, ne to, kā naktīs cēlās, ne kā mani baroja. Un šaubos, ka kāds to atceras.
Galvenais ir gaidīt, mīlēt un rūpēties par bērniņu, nevis analizēt, ka kaut kāda saikne pazudīs, ja būs ķeizars vai arī ja ar pudelīti baros.
17.11.2012 20:38 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
es nezinu. man bērnu nav.
bet mans brāļa dēliņš ar laiku pats atteicās no krūts. tā kā viņu ļoti labi baro ar normālu ēdinu, tad savos 10 mēnešos viņš krūti jau neņem vairāk. kad viņam parāda krūti , viņš nosmej un aizgriežās, vienkārši neņem. :)
17.11.2012 20:40 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
krista, tad jau laikam pasniedzēja augstskolā nesaprot , ko runā, un stāsta mums pilnīgu bullshitu :D
19.11.2012 13:14 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Mademoiselle!, ne tieši par šo gadījumu, bet in general - nevajag domāt, ka pasniedzēji augstskolā ir visgudri. Pati no savas pieredzes esmu sapratusi, ka, protams, zina jau viņi pietiekami (citādāk nestrādātu par pasniedzējiem), bet viedokļi mēdz būt ļooooti subjektīvi. Nereti pasniedzēji, runājot, par vienu tēmu katrs stāsta kaut ko citu.
Tāpēc nekad nevajag pieņemt pasniedzēja viedokli kā vienīgo pareizo.
19.11.2012 13:18 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
cik cilvēku, tik viedokļu, viss, garākās diskusijās neielaidīšos.
19.11.2012 13:20 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Tev ir paveicies, ka mācies pie viedajiem ;)
19.11.2012 13:23 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Meitenes,kuras ir barojušas ar krūti,sakiet jums uzreiz sanaca vai nācās paņemties,lai mazais paņemtu to krūti? Biju domājusi,ka šaja lietā problēmu nebūs,bet mazais neņem krūti. Nākas piebarot ar maisījumu un atslaukt :(
18.12.2012 10:24 |
 
Reitings 110
Reģ: 19.12.2012
Pašā sākumā man arī bija problēmas ar zīdīšanu, bez ārprātīgi sāpošajiem krūtsgaliem bija tā, ka bēbis nemācēja krūti satvert, visu laiku krita no mutes ārā, krūts burtiski ar varu bija jātur viņam mutē, mums bija pamatīga noņemšanās, bet nu ar laiku viss sāka izdoties. Pēc tam jau pats, kā profesionālis, iemācījās krūti satvert :)
19.12.2012 10:55 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Mi Amor - sākumā, vēl slimnīcā, mazais ļoti smuki ēda no krūts, taču, kad atbraucam mājās un vīramāte iedeva mazajam knupi, puika pilnībā atteicās no krūts. Vairākas nedēļas cīnījos, mēģinot dažādus variantus (krūšu uzgaļi, dažādas barošanas pozas). Taču beigu beigās paliku pie atslaukšanas un mākslīgā maisījuma.
19.12.2012 11:13 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Es ļoti nožēloju,ka paklausīju tās masinas dzemdibu namā,kuras teica,lai atslaucu un dodu no pudelītes,jo manējais neņems krūti. Vajadzēja pacīnīties jau pirmas dienas. :(
Tgd jau 3 nedēļa. Baroju ar mākslīgo piena maisījumu un atslaucu. Maisījumu tāpēc,ka mazais bija krietni svarā nokrities. Un sodien daktere pateica,ka jau ar krūti neiemācīšu ēst. Nu vnk psc. Piens krūtis ir.
19.12.2012 12:17 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Mi Amor - tu esi meiģinājusi atslaukt un paskatīties cik daudz tev pieniņa?

Kad man mazā piedzima, pirmo mēnesi baroju ar krūti, aizgājām pie mūsu daktera uz mēneša pārbaudi, izrādās bērns tikai par 0,5 kg svarā pieņēmies... Daktere teica, lai mājās atslaucu pieniņu un paskatos cik ir... nu un no abām krūtīm kopā sanāca tikai 70ml, lai gan krūtis man ļoti piebrieda, sāpēja un pat pilītes tecēja ārā, domāju ka mam daudz piena... tā lūk...

Tad sāku piebarot ar maisījumu un katrā ēdienreizē vēl no sākuma vēl krūti devu, lai kaut bikiņ manu pienu dabon.
19.12.2012 12:25 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Mi Amor - Ir interneta vietne http://www.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=285
Palasi, papēti, ir iespēja uz mājām izsaukt krūts barošanas speciālistu. Zinu meitenes, kurām palīdzēja un mazais sāka atkal ēst no krūts. Es uzzināju šo info tikai tad, kad bija jau piens beidzies. Bet tu pamēģini. Domāju ir tā vērts, lai cīnītos. :)
19.12.2012 12:27 |
 
Reitings 110
Reģ: 19.12.2012
Vēl dzemdību namā esot mans mazais arī ļoti nokritās svarā un māsiņas teica, lai jau sāku domāt par maisījuma došanu. Tas man deva vēl lielāku stimulu cīnīties par krūts barošanu, jo esmu pret maisījumu došanu. Liku mazo visu laiku pie krūts, caur sāpēm un asarām, un jau uz ārā rakstīšanās brīdi, svara pieaugums bija pieņemams, paldies bērnu dakterei, kas mani ļoti uzmundrināja un deva padomus.
19.12.2012 12:30 |
 
Reitings 1308
Reģ: 08.12.2011
Visu laiku atslaucu. Piens krūtīs ir.

Pirmā Sieviete paldies. Visu laiku sēžu šajā saitā.Konsultantus gan vēl neizsaucu.
19.12.2012 13:16 |
 
Reitings 603
Reģ: 16.05.2009
CariDee

Cik ilgi devi savu krūti?

Barot bērnu ar krūti vai nebarot tā tiešām ir katra paša darīšana!
Pastāstīšu kā man gāja. Man arī īpaši nepatīk, ka pieskaras maniem krūšu galiem, man viņi nesāp, bet ir vienkārši nepatīkami. Dēļ šī fakta domāju, ka bērnu nebarošu ar krūti. Kad mazulis piedzima, man uzreiz dzemdību zālē pēc mazās nomazgāšanas un saģērbšanas viņu pielika pie krūts - kaut kā ļāvos tam. Nebija tik traki kā iedomājos, taču māsiņas vainas dēļ nākamās divas nedēļas bija diezgan mokošas. (Kad māsiņa pielika pie krūts, teica ka pēc laiciņa atnāks un pateiks kad pietiek barot pirmajā reizē), gulēju uz galda, lūkojos savā brīnumiņā, un nemanīju kā paskrēja laiks. Bija pagājusi pusstunda, kad māsiņa atnāca, bērns visu šo laiku man zīda krūti. No sākuma likās viss ok bet jau otrā dienā pie tās krūts nevarēju pielikt, šausmīgi sāpēja (pēctam izlasīju ka pirmajā reizē bērns pie krūts jāliek 15 min). Mokas bija arī ar otru krūti, abas nenormāli sūrstēja kad bērns zīda, tā kā ar žiletēm grieztu, nopirku pumpīti, domāju atslaukt, izrādās ka piens nemaz nebija tik daudz (parādījās tikai 4 dienā), sāku jau slimnīcā dot maisījumu uz nakti. Biju nolēmusi cinīties - iegādājos uzliktņus krūtīm, bet ar tiem tāpat sāpēja. Biju pati histērijā.
Tad vienu dienu atradu to mājaslapu ko Pirmā Sieviete ieteica, un no tur rakstītā sapratu ka bērns nepareizi ņem krūti (slimnīcā nebija pareizi pielikts) un tāpēc man sāp. Bērns vienas dienas laikā iemācijās paņemt krūti un viss gāja kā pa diedziņu, līdz pirmajai apskatei pie daktera, kad tur man pateica ka mans bērns ir badā, jo izrādās man ir par maz piena, un bērns svarā bija pieņēmies ļoti maz. Tā nu jau 2 ar pus mēnešus baroju ar krūti un maisījumu tā katrā ēdienreizē. Nezinu cik ilgi tā būs, jo liekas ka piens samazinās. Domāju tā barot līdz kādiem 5-6 mēnešiem.
Pēc šādas pieredzes ceru ka ar nākamo bērnu tā nebūs.
19.12.2012 14:18 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Zane - devu līdz 7 mēnešiem un tad mazā pilnībā atteicās no krūts. Vnk galvu grieza prom un pretojās, tad arī bija skaidrs kad viss.
19.12.2012 14:23 |
 
Reitings 603
Reģ: 16.05.2009
CariDee

Skaidrs.
19.12.2012 14:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits