Dzeršana

 
Reitings 1791
Reģ: 17.11.2011
Kā jūs esat atradinājušas savus vīriešus , draugus, radiniekus, paziņas no dzeršanas???
Es atbalstu tikai tad, ja iedzer uz ballēšanos, kopā ar mīļoto, svētku reizēs...
08.06.2012 20:06 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Jānīt, var just,ka aliņu tēma pie vakariņām, tev ir īpaši sāpīga :D
manis pēc dzer kaut vai 0.7 pie katras ēdienreizes. manās attiecībās alkohols diendienā nav pieņemams, ne no manas puses, ne no drauga. alkohols ir un paliek alkohols. arī alus ir alkohols. un viss,kas notiek katru dienu - ātri vien kļūst par ieradumu. un tādu ieradumu negribētu redzēt savā ģimenē.
19.03.2013 11:31 |
 
Reitings 218
Reģ: 28.02.2013
Sany, tur jau tā lieta, ir stulbi, ja tas kkā bojā attiecības un otra puse jūtas slikti :) Bet pagaidām, kamēr esmu jauna man gribās doties izklaidēties un viņam arī, un lielā atšķirība ir tajā, kad ja uznāk luste pavadīt laiku mājās, otra puse to akceptē un visi ir laimīgi :D Man patīk tā sajūta, kad 5dienās pēc darba dodamies kkur garšīgi pāēst, pēc tam visi salasamies kādā kokteiļbārā ar draugiem - iedzeram ( vienkārši pie labām sarunām) un vēlāk dodamies kkur padejot. 6dienas savukārt ir tās mājas dienas, kad esam divi vien un veltam laiku mājas kopšanai, tv skatīšanai un gardai maltītei. Protams, ir arī izņēmumi, pa lielam parasti izklaidējamies 3x mēnesī :)
19.03.2013 11:34 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Būsi pārsteigta, bet personīgi es izdzeru labi ja vienu nedēļā. Parasti tas notiek pirtī.

Bet Tev tiešām ieteiktu pārstāt būt par slimīgu neirotiķi. Pašai būs vieglāk dzīvot, un arī draugs to novērtēs.
19.03.2013 11:36 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
janīt - būsi pārteigs, bet alko tēmā mums ar draugu ir līdzīgas domas. Viņam neesmu neko uzspiedusi un neko neesmu liegusi. Nu nesaitsa mums tāda dzerstīšanās, katru nedēļas nogali. Man tā liekas zemē izmesta nauda.
Turklāt, alus negaršo nevienam no mums.:) šo te,mēs uzskatam tikai par plusu mūsu attiecībās.
19.03.2013 11:40 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Prieks par jums.
Vēlreiz speciāli priekš Tevis, dzirstīšanos neatbalsta neviens!
19.03.2013 11:47 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
mani tiešām izbrīna, ka aliņš pāris reizes nedēļā veselīgam vīrietim vakariņās tiek uzskatīts par SLIMĪBU, savukārt, ja pusbadā esoša meitene vaicā, kādu enerģijas dzērienu labāk strēbt, kad regulārie ģībieni nāk virsū, viss ir kārtībā.

uzskati par to,kas ir atkarības,slimības un veselībai kaitīgas darbības,acīmredzot,ir ļoti atšķirīgas.

es dodu priekšroku vīrietim,kas izdzer aliņu vakariņās, ne enerģijas dzērienu ar cigareti- brokastīs. :D
19.03.2013 11:51 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Tas viss ir sātana pirksts!
19.03.2013 11:52 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Jānīt, var just,ka aliņu tēma pie vakariņām, tev ir īpaši sāpīga
manis pēc dzer kaut vai 0.7 pie katras ēdienreizes. manās attiecībās alkohols diendienā nav pieņemams, ne no manas puses, ne no drauga. alkohols ir un paliek alkohols. arī alus ir alkohols. un viss,kas notiek katru dienu - ātri vien kļūst par ieradumu. un tādu ieradumu negribētu redzēt savā ģimenē.

Pilnīgi piekrītu!

Un ko gribu piebilst - pa vienam alam vakaros vai pietempšanās līdz kliņķim reizi nedēļā, vai dzeršana reti, bet tad toties aiziešana uz plostu uz 2 nedēļām.... nekas no tā nav normāli - un, palasiet narkologu teikto!!! - skaitās kā atkarība - no alkohola, tātad alkoholisms!
Vakariņas, ēdiens, pat saldumi (mērenās devās) ir nepieciešami izdzīvošanai. Ja notiek novirzes no tā (pārlieku maza vai pārmērīga ēšana), arī tas saistāms ar psiholoģiskām problēmām!

Kāpēc tad ir atkarība no alkohola? Apskatīsim kaut vai to variantu, ka pa vienam aliņam vakarā. Tas dod pavisam vieglu štīmīti, nenoliedziet, ja teiksiet, ka tikai slāpes veldzē, tad dzeriet sulu vai ūdeni! Savukārt, ja reiz katru vakaru vai ik pārdienas cilvēkam prasās štīmīti, viņam dzīvē kaut kas ir ne tā. Kaut ko viņš nemāk risināt pareizajiem līdzekļiem (piemēram, stresu darbā - kaut vai izlādējoties sporta zālē), bet gan meklē vieglāko ceļu - čut čut alko.
Nemāni sevi, Tavs puisis ir ceļā vai jau tur ir - uz alkoholismu. Un tā ir slimība, kas jāārstē speciālistiem, nevis ar 100x izteiktiem ultimātiem vai raudāšanām... diemžēl :|
19.03.2013 12:03 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
nu arī es neuzskata vienu (VIENU) aliņu pie vakariņām par slimību. un ne visiem tas pāriet nenormālā ieradumā. karstā vasarā mēs ar draugu katrs dienā vismaz vienu aliņu izdzeram. un kas par to? mēs neesam piedzērušies. šajā ziemas laikā mēs vispār varam mēnesi vai divus ne pilītes nedzert. bet te jau neiet runa par vienu aliņu vakarā. daudzas sievietes un arī vīrieši neatšķir, kas ir viens aliņš vakarā un kas ir kaste alus katru otro vakaru.
kam nav pieņemams vsp alkohols. tam nav. un ja satiekas šādi pretējo interešu cienītāji, nu nekas labs nesanāks. atturībniekam ir jādzīvo kopā ar atturībnieku, ja vien kāds no viņiem nevēlas piekāpties. tāpat arī sievietei nav jādzīvo kopā ar vīrieti, kas divreiz nedēļā piedzeras līdz grīdai.
19.03.2013 12:05 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
wendii -par sevi personīgi varu pateikt, ka karstā laikā no sulas un ūdens es veldzēties nevaru. un ja pēc stundas laikā izdzerta alus ir štīmis, tad nu es nezinu. ar mani nav tik traki :D tad jau sanāk, ka vasarā esmu alkoholiķe bet ziemā atturībniece? :D
19.03.2013 12:07 |
 
Reitings 524
Reģ: 31.07.2012
Wendii- un ko Tu saki par dienvidu valstīm, kur vīna glāze vakariņās ir norma? alkoholiķu nācijas?
19.03.2013 12:09 |
 
Reitings 218
Reģ: 28.02.2013
kam nav pieņemams vsp alkohols. tam nav. un ja satiekas šādi pretējo interešu cienītāji, nu nekas labs nesanāks. atturībniekam ir jādzīvo kopā ar atturībnieku, ja vien kāds no viņiem nevēlas piekāpties.

+++
19.03.2013 12:11 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Drīzāk jūsu teksti ir sasaitāmi ar psiholoģiskām problēmām!
Viens aliņš normālam vīrietim nekādu štīmīti nedod. Pie maniem 93 kg man no viena piebaldzēna pilnīgi nekāda efekta.
Protams, skalu vāvere ar drēbju pakaramā miesas būvi noteikti jau būtu autā.
19.03.2013 12:11 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Kalla, jā. ES tā uzskatu. Jums nav jāpiekrīt, varat palikt pie sava. Bet arī man pašai bijis posms, kad 1 aliņš katru vakaru šķita - nu kas tad tur? Es jau neesmu pālī. Bet, ja sāc sevī meklēt, priekš kam tev tas? Un tādas loģiskas atbildes īsti nav?... es tajā saskatu problēmas.
Ok, Sany, ja aliņš vasarā katru dienu veldzē slāpes.. nu nezinu, patiesībā, jebkurš skābāks dzēriens to paveic tikpat labi. Bet... arī paši ar agrāko puisi (kam nedaudz "aizgāju" līdzi ar tiem aliņiem) tā agrāk apgalvojām. Un alternatīvu alum šādā gadījumā jau neviens nemeklē... ;)

Pirms tālākiem uzbraucieniem varu pateikt, ka neesmu pilnībā pret alkoholu, noteikti nē, bet neuzskatu, ka tas arī būtu jāpasniedz kā norma, kad tas patiesībā daudziem var izraisīt nopietnas problēmas. Prieks par tiem dienvidniekiem, kam tā vīna glāze ir tiešām kvalitatīva un patiešām - tikai kā deserts, bet, būsim reāli, Lv tā nav (izņemot jānīti, kas dzer piebaldzēnu :D ). Un vairumam cilvju alko ir nevis kvalitātes baudīšanai, bet gan kkādu emociju slāpēšanai..
19.03.2013 12:41 |
 
Reitings 338
Reģ: 03.02.2011
Laikam šodien arī pie pusdienām izmetīšu vienu aliņu, sakārdinājāt!
19.03.2013 13:02 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es tiešām nedomaju, ka aliņš, vinčiks, šampis pie vakariņām vai pēc tam ir traģiski. Mēs ar draugu mēdzam pie vakariņam visai biedži iedzert vīnu vai aliņu un abi uzskatam, ka tas ir normāli :) . Neesam jau kaut kādi nepilngadīgie :D :D :D
Cits , iespējams, nedzer vispār, bet reizi 2 nedēļās iegriežas Hesītī vai Maķītī , so ?

Kas par daudz tas par skādi, attiecībā uz jebkurām lietām ! :)
19.03.2013 13:24 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Alkohola lietošna ir cilvēka izvēle. Tomēr ikdienas lietotājiem tā ir kā vajadzība kuru attaisno ar: tikai pie ēdienreizēm, slāpju noņemšana, garšo, var atslābināties u.t.t. Taču atteikties no šā ieraduma nav tik viegli. Daudzi apgalvo ka tā ir nieka lieta - ieradums no kura var atteikties. Ja šis ieradums jau ir vairākus gadus, tad lai attiektos vajag labu apņemšanos. Var pamēģināt - tie kuri ikdienā vai pārdienā iedzer - nedarīt to 2-3 nedeļas. Redzēs kā velk veikalā pie alko plaukta, mājās pie ledusskapja vai ēstuvē pasūtīt. Tas nav tikai ieradums - tā jau ir organisma prasība.
Pats esmu to jutis. Bija agrāk - 2-4 reizes nedēļā regulāri (kāds aliņš vai kas cits)
Lai gan esmu nesmēķētājs, bet domāju ka tas ir tāpat kā smēķēšana.
19.03.2013 13:37 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu bet tik pat labi mēs varam teikt , ka mūs "velkt" pie gaļas, limonādes, siera, šokolādes, končām u.t.t
19.03.2013 13:41 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
siers, nav izjaucis ģimenes dzīvi, alkohols ir ļoti daudzas...skumji :(
19.03.2013 13:43 |
 
Reitings 2739
Reģ: 25.02.2009
Man ļoti tuvam ģimenes cilvēkam bija problēmas ar dzeršanu. Nedzēra katru nedēļu, bet, piem., uz svētkiem kā sāka dzert, tā divas nedēļas nebija skaidrā, un tas radīja milzīgas problēmas. Noriskēju un vienu dienu nofilmēju to, kā viņš uzvedas reibumā, patrāpījās vēl kadrs, kā noveļas pa trepēm. Un, kad nu beidzot bija skaidrā, parādīju viņam. Diezgan riskanti, jo reakcija var būt atšķirīga - cilvēks var kļūt nikns, agresīvs aiz dusmām un aizskartā goda, bet var arī būt veiksmīgi un aizdomāties. Šoreiz, par laimi, bija otrais variants, un pēc tam pāris gadus vispār nedzēra. Tagad gan svētkos ik pa reizei iedzer, bet galīgi ne tik traki, kā agrāk.

Domāju, ka šeit uzvarēja nevis tas, ka viņas borēju galvā, ka tā nevajag darīt, centos mainīt, bet vienkārši atvēru acis un ļāvu pašam saprast un izdarīt izvēli.
19.03.2013 13:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits