Jautājumi par sunīti :) Palīgā!

 
Reitings 160
Reģ: 24.09.2009
Ilgu laiku nopietni apsveru domu iegādāties mājas mīluli.
1. Dzīvoju dzīvoklī.

2. Chihuahua vai Krievu toiterjers?
Gribu maziņu miļuku.

3.Varbūt varat šo to pastāstīt par sadzīvi ar šo suni kā tādu,barošanu,veselību un citas lietas,kas jūsuprāt būtu jāzin pirms šī suņa iegādes.Jūsu pieredze.

4. Kā jāaudzina? Neizprotu, labi čurāšana vest arā maziņu cik vien bieži var (vai pampēru vajg no sākuma, ja vēlos lai pēc tam čurā pēc iespējas tikai ārā ne māja?) Vēl vai viņš nesaplēsīs, nesagrauzīs visas mēbeles? un ja viņš tā dara, kas man jādara? (dusmīgi jāpaskatās?) :D, viegli pa dupsi jāuzsit? Cik zinu šie suņuki apvainojās..


Gribu dzirdēt visu visu.. Esmu pārlieicnāta, ka ļoti vēlos šo sunīti itkā labāk chihuahua. Kādas potes ir svarīgas cik bieži? Kādas izmaksas? (par potēm domāju)
11.03.2012 20:59 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Man ir tojs. Runājot par veselību, ja viss ar šo ir kārtībā, tad nekādas īpašas kopšanas, pārtikas un aprūpes viņam nevajagbet vienmēr ir jābūt brīviem līdzekļiem un laikam, ja nu kas notiktu, piemēram, kad mēs slimojām - ārsti, analīzes, sistēmas, vitamīni, antibiotikas un tici man, tas ir pulka dārgāk nekā ja cilvēks iet privātpraksē.
Par audzināšanu - lielā stingrībā, jo šie tādi mazi Napaleoni vien ir, iedomājas sevi par kundziņiem, līdz ar to jābūt stingrai rokai un skaidri jāparāda, kurš ir saimnieks jau no pašām pirmajām dienām, kad atved suņuku.
Lai viņš nebaidās no citiem dzīvniekiem vai cilvēkie, kā arī nemetas tiem virsū (uzbrukums ir labākā aizsardzība) jau no mazām dienām suņuks ir jāsocializē, jāļauj viņu glaudīt citiem utt., tikai ļoti uzmanīgi ar lieliem suņiem, tie mēdz būt visai neprognozējami!
Par pamperiem, ar laikum ja tu regulāri ved suni laukā viņš pieradīs, ka jāčurā ir ārā, taču tik un tā manējais šad tad aiziet arī uz pamperi, nu nevar viņš, acīmredzot, turēt tikai 3x reizes dienā iet ārā.
Un protams, ka viņi apvainojas, manējais, kad uzpūšas nenāk bučoties, bet neko, tas ātri pāriet. Un par sodīšanu, piemēram, ar sarullētu avīzīti pa dupsi vai tukšo mazo minīša pudeli (skaņa liela, bet nekādas vardarbības). Nedrīkst suni sodīt ar roku vai pavadu!!!! Un vēl, suņi it kā nesaprotot par ko viņus soda vēlāk (nav loģiskās saites) līdz ar to visefektīvākā sodīšana ir tad, kad tu pieķer viņu nozieguma vietā.
12.03.2012 08:27 |
 
Reitings 5
Reģ: 25.08.2011
Iesaku izlasīt katra izvēlētā suņa šķirnes raksturu,lai vari rēķināties, ko no viņa sagaidīt.
Pērkot suni no audzētavas,Tev visu izstāstīs, ieteiks barību, kā arī parējās lietas. Visdārgāk izmaksās barība,ja pirksi profesionālo, potes jātaisa tikai reizi gadā, aptuvenā izmaksa ir Ls, 12.

Sākuma mūsu suņukam mēs iemācijām nokārtoties uz pamperiem, tiklīdz redzi kā viņš sāk ošņāties un meklēt vietiņu , kur nokārtoties ,aiznes viņu un pamperu un pēc pačurāšanas paslavē ar laiku viņām būtu jāsaprot, tas protams ir ilgs un grūts process. Tiklīdz sunīts drīkst iet ārā ( pēc potes kādu laiku nedrīkst doties ar sunīti ārā) māci viņam nokārtoties ārā. Mēs viņu vedam ārā tad,kad viņš ir paēdis un pēc katras pačurāšanas ārā paslavējam,iedodam šad tad kārumu. Ar laiku jau izveidosies režīms un suns pie tā pieradīs, prasīsies ārā, protams tas laikietilpīgs process. Parasti mēbeles grauž suņi kuriem ir daudz enerģijas, tādēļ iesaku katrā pastaigā vai rotaļā centies viņu nokausēt, lai sunīts aiz garlaicības nesāk grauzt visu , kas pagadās,kad redzi,ka suns kaut ko grauž sabar viņu un iedod kaut ko , ko drīkst grauzt (kādu mantiņu) un paslavē, piemēram manējais grauž skapja malas :/ ,tadēļ pērkam viņam DinoZoo nopērkamās cūku ausis, tās viņš grauž dienām. Iesaku aprunāties un prasīt padomu audzētājai, tad Tev noteikti visu sīki izstāstīs tieši konkrēti par to šķirni. :)

Manai draudzenei ir pieaudzis Chihuahua , nekādas problēmas ar graušanu un čurāšanu mājās nav, vienīgi viņai viņš ir diezgan slimīgs . ;) Un piekrītu Bella_me teiktajam, viss ir atkarīgs no saimnieka audzināšanas, cik daudz laika tas atvēl sava mīļuļa audzināšanai un protams no suņa rakstura.
12.03.2012 11:27 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Palasi te http://suni.lv/viewtopic.php?f=3&t=89 un tehttp://suni.lv/viewtopic.php?f=3&t=203 . Tur noteikti ir daudz vairāk tādu šķirņu saimnieces (varbūt arī kāds saimnieks, nezinu :D).
12.03.2012 12:09 |
 
Reitings 12
Reģ: 19.01.2012
Es savējam sunim (viņš gan ir vilks), kad vēl 1.5 mēneši iemācīju iet uz tā paklājiņa/pampera. Katru reizi kā pamodās - liku virsū un gaidīju, kamēr pačurās un tad slavēju kā mācēju. Suņi ir ļoti gudri un apķērīgi - tik nepieciešama pacietība pašam :) Tagad viņam ir 4 mēn. un dienas lielāko daļu dzīvo ārā voljērā, taču, ja neviens nav mājās, tad atstājam iekšā, kur viņš savas darīšanas veic uz paklāliņa. Nevaru nepieminēt, ka bija laiks, kad viņš viņu saplosīja līdz baltam sniedziņam pa visu istabu un gultu - bet pāris reizes dabūja noklausīties lekciju - un vairs tā nedara. Par audzināšanu - es savējo esmu iepērusi tikai tad, ja ir iekodis bērnam vai manā klātbūtnē laiski sak plēst tapetes. Pārējā laikā izlīdzos lielākoties ar nosodošu skatienu un dusmīgā balsī viņu rājot - ļoti labi saprot par ko iet runa :)
12.03.2012 12:37 |
 
Reitings 372
Reģ: 29.01.2009
ņem čihuahua..man pazīstamajiem ir! labs suns! nav ne vainas
12.03.2012 13:38 |
 
Reitings 62
Reģ: 07.03.2012
man pašai mājās vairāk kā gadu ir punduršpica meitenīte :)

nopirku pagājušā gada aprīlī par 500Ls (jā, tā ir liela summa), taču tagad izmaksas ir samērā lētas - sausā pārtika un konservi nemaz tik daudz neizmaksā, jo viņa diezgan pamaz ēd (mēnesī sanāk kādi 7Ls iztērēt) :)

potes arī tikai 1x gadā.

dzīvoklī, man liekas, šādas sugas suņuks ir vislabākais, dikti neārdas ... gadās, ka "apgriež otrādāk" savu gultasvietu, ja netiek viņai pievērsta "pienācīga" uzmanība. tieši viņa ir samērā greizsirdīga, jo, piemēram, tad, kad mans draugs mani samīļo vai noskūpsta, suņukam ir tāds dusmīgs/aizvainots skatiens :D

un, protams, bez spēlēm neiztikt :) ja ir vēlēšanās, lai dzīvoklī būtu rotaļīga un draiska "dzīvībiņa", tad šis suņuks ir tieši tāds :D
12.03.2012 15:56 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
CLOO - tādas bikses redzēju lielajos RIMI pārtikas nodaļās! Bet pelēkas gan nebija- rozā noteikti redzēju! :) Atcerējos, jo baigi smukās bija tā uz ātro uzmetot aci :D
12.03.2012 18:09 |
 
Reitings 549
Reģ: 18.08.2009
Kā, man tracina, ka komentārs ielec citā diskusijā :@ atvainojos !
12.03.2012 18:10 |
 
Reitings 663
Reģ: 01.08.2011
mazs suns var mierīgi dzīvot dzīvoklī,ja vēl tam nodrošinās normālas pastaigas,tad tā vispār nav problēma. es savu suni pa latu tirgū nopirku (droši vien nav pareizs vārds tādai lietai), protams, viņa ir bezšķirnīte, bet labāku suni nevaru iedomāties. nu un būs tev mazs šķirnes vaukšķis, ar ko viņš ir labāks par mazu bezķirnes rējēju? nekādu problēmu audzināšanā arī nebija, tikai vienu kurpi bija nograuzusi pa 6 gadiem,bet to pašu,kad kucēns bija. bet par tām sīkajām žurkām esmu daudz ko dzirdējusi.
Tādēļ viņus visur stiepj līdzi,jo ja paliek mājās,tad sazin ko var izdarīt.
suni jāaudzina tā kā suni-ar regulārām pastaigām utt, nav taču kkāds kaķis vai kāmis. un pamperi vispār vāks...
12.03.2012 18:49 |
 
Reitings 25
Reģ: 12.03.2012
Pavisma vienkārši - V I E N K A R S I . LV - tiešām lieliskas smaržas par lieliskām cenām, pasaki draudzenēm
12.03.2012 19:37 |
 
Reitings 160
Reģ: 24.09.2009
Varbūt vēl kāda? :))
13.03.2012 14:39 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man arī nepatīk. Draudzenei ir divi, bet man tādus vispār rokās negribas ņemt. Tāpat ir arī daudziem viņas ciemiņiem.
Viņi ir aktīvi, nežēlīgi daudz un skaļi rej, grib visu laiku mīļoties. Pastaigāties jāved 2x dienā, ziemā viņiem ir auksti, salst kājas ejot ārā, tādēļ ideālāks variants viņiem ir māja, kur viņi var uz brītiņu izskriet ārā nokārtoties un ātri skriet atpakaļ.
13.03.2012 15:09 |
 
Reitings 42
Reģ: 26.07.2011
Iesaku punduršpicu. ;)
05.12.2012 20:30 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
ir arī lielo suņu sugas , kas ļnemīl kustēties un ļoti mīl dzīvokli .

iesaku novilkt visus dogs 101 ( vai arī youtubā var paskatīties) tur īsi stāsta par šķirnēm , kā kopjami un kādas kaites .ir arī specials puppies 101 , par kucēniem . bet mazs suns manuprat, ir vairāk problematisks , nekā lielie . dresūrai slikti padodas, kaudze psiholoģisko problēmu , ja nepareizi audzināsi, ries, ķersies kājās jebkuram , kas pieies saimniekam utt arī ēst ne visu var , kakā kur grib :D
paprasi , lai becky pastāsta, kā viņas eņģelītis mīl paklāju :D


par audzināšu ir superpārraide Dog whisperer . tur viens smukiņais rāda, kā var pāraudzināt sabojātu suni :)
05.12.2012 20:44 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
Dog whisperer'am ir speciāla sērija, kas saucas Chihuahuas from hell , kura apkopoti visi smagie gadījumi ar šo šķirni . Ar pitbulu , šķiet mazāk problēmu :D
05.12.2012 20:48 |
 
Reitings 130
Reģ: 23.08.2010
ja man būtu iespēja paņemt suni, ņemtu džeka rasela terjeru vai bīglu. tiem vismaz nav jāpērk drēbītes, kuras ir manu drēbju cenās, un vispār pirkt sunim apģērbu man šķiet kaut kas amorāls. kā arī viņi nav tik mazi, nav jāstaipa pa rokām un nav jārauj pie sevis augšā tikko kāds nedaudz lielāks suns tuvojas. vispār šis fakts mani arī attur no suņa iegādes, jo bail no klaiņojošiem suņiem, kuri var uzbrukt ne tikai manam sunim, bet arī man.
mazie čihuahua.. nu man bijusi tikai viens kontakts ar tādu, pēc kura arī radās nepatika. atstāja diez gan pastulba dzīvnieciņa iespaidu.
05.12.2012 21:06 |
 
10 gadi
Reitings 728
Reģ: 13.01.2011
man ir chihuahua, apmēram gadu vecs. Viņi ir šausmīgi drosmīgi un greizsirdīgi, vienmēr aizstāvēs tevi. ļoti nepatīk mazi bērni un mazie suņi, patīk gulēt zem segas, piespiežoties klāt vēderam. apēd samērā maz, ļoti diedelē, patīk spēlēties, mīl iet arā, nav salīgs. Vienīga, kad viņs izauga lielāks šim iepatikās lekt no gultas arā, kā rezultātā sāka klibot, nācās pirkt suņu trepītes. Tas tā laikam viss par viņiem, vsm no maniem novērojumiem. Lai veicas ar mīļuja izvēli :)
05.12.2012 21:08 |
 
Reitings 1190
Reģ: 03.10.2010
ja tiešām gribas mazāku, varbūt labāk franču boldogu ? tantei ir, ļoti draudzīgs )
reku dogs 101 par francīti :)
http://www.youtube.com/watch?v=AuCUTc971cE]
05.12.2012 21:37 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
jebkuras šķirnes suni ir jāved ārā, draudzenei čivavas-nu man viņi tā ne visai, kā otrs bērns. Vienreiz saslima (kaut ko apēdusi,ko nevarēja ēst un ārstēšana pie 200Ls izmaksāja), ja jau gribas pērc, bet es jau labāk suni kādu lielāku gribētu.
05.12.2012 21:43 |
 
Reitings 58
Reģ: 23.04.2014
Nav nejausmas vai kādam šī informācija par manu pieredzi ar krievu toju kādam ir aktuāla . ja. Būs kāda interese, es labprāt padalītos pieredzē par šiem fantastiskajiem suņukiem . (l)
29.05.2015 11:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits