MŪSDIENU LATVIETIS

 
Reitings 170
Reģ: 04.08.2011

Kāds ,jūsuprāt, ir mūsdienu latvietis iekšēji ?

23.01.2012 22:32 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Man liekas savādi tik ļoti vispārināt, bet lai nu ir - manuprāt, mūsdienu latvietis ir piesardzīgs un atturīgs, taču visā tajā, lai cik tas savādi droši vien daudziem no šī foruma neliktos, slēpjas pieklājība un cieņa pret citiem. Šāda - pat nezinu, kā lai pareizāk nosauc - slēptā vai klusā pieklājība man ir daudz tuvāka par citu tautu uzbāzīgo, liekulīgo un nepatieso pieklājību, cieņu, intereses izrādīšanu. Piemēram, angļi ar savu smaidīšanu un jautājumiem, kā iet, kaut patiesībā viņiem tas nemaz neinteresē un viņi pat nesagaida atbildi. Ukrainā vismaz pāris gadus atpakaļ tipiski bija sveicināties kliedzot pāri ielai vai bez maz vai kvartālam, veikalos, tirgū un pat pludmalē gribējās spiest ausis ciet, lai pasargātu sevi no tā skaļuma. Iedomājaties, ka jūs guļat atklātā pludmalē pie jūras, atpūšaties un nemitīgi skan skaļi kliedzieni "mīdijas, krabji (un citu zivju uzskaitījums, ko pārdod)" - tur taču nav iespējams atpūsties. Man gan ukraiņi un Ukraina patīk ļoti, pati daļēji esmu ukrainiete, taču tomēr tuvāka man ir latviešu nedaudz mierīgāka daba, par kuru arī lepojos.

Liela daļa no latviešiem, kā redzams šajā diskusijā, mīl nolikt savu tautu un pārspīlēt (no sērijas "tas jau tikai Latvijā", "tā jau tikai latvieši", "ko par mums padomās citas valstis, ka tur tā piedzērusies meitene dejoja sabiedriskā transportā?") - un, šķiet, ka to dara tie, kuri vai nu jau ir pārcēlušies uz jaunām laimes zemēm vai gribētu to izdarīt. Tātad mūsdienu latvietis var uzskatīt, ka jebkur citur - galvenais, ka ārpus mūsu robežām - zāle zaļāka, darbi skaistāki, algas lielākas. Ka mēs esam sūds, kalpu tauta, bet tur - tie citi, svešumā - ir daudz labāki. Jāsaka, ka man tādi cilvēki, kuri noliedz skaisto savā tautā un valstī, kas neapšaubāmi pastāv, nepārāk patīk, lai arī pieņemu jebkādu viedokli. Paldies dievam, ir arī tādi latvieši, kas izturas neitrāli vai pat ļoti pozitīvi pret Latviju un tās iedzīvotājiem.

Vienīgais negatīvais, ko varu pieminēt tautas sakarā, ir stereotipi. Visas tās pretkrievu runas, pretīgie apzīmējumi kā "babaji", citu ādaskrāsas noniecināšana. Principā to var saprast - nepatika pret krieviem vēstures dēļ, bet nepatika pret citām nacionalitātēm, jo Latvijā nav tik dažādu tautu pārstāvji, tas neliekas ierasts. Tomēr, manuprāt, no tā vajadzētu izaugt.

Man sanāca bez maz vai sacerējums. :D :D
20.09.2012 20:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Pievakare-labi uzrakstiiji!:)
20.09.2012 20:55 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
par tiem komplimentiem runajot,ja es labi izskatos un man pasaka,ka es izskatos,labi visbiezhak atbildesu ar "paldies,es zinu" jo es tiesam zinu,ka taja mirkli izskatos satriecosi,un man komplimentus ljooooti patik klausities :D
20.09.2012 20:57 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
Anna Kareņina tad ludzu nesaki "mums tada daba" jo mums nav tada daba, pati tikko pateici,ka tev tada nav.
20.09.2012 20:58 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Nazic-tiesi taa atbildeja mana sarkanmatainaa meiteniite,kurai jau tagad 10...vina juutas tik liela jau!Vienmer ,kad saku -tu tik smuka esi palikusi,vina atbild-paldies ,es zinu...!:)
Man atminaa ,ka manas mammas maasa peedejaa brauciena laikaa man teica,ka esmu nezeeliigi novecojusi:DPeedeejo reizi vina mani redzeeja vairaak kaa 10gadus atpakal!Galvenais sieviete gandriiz akla!!!Tik labi redz tomeer...!:D
20.09.2012 21:03 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Emmanuelle, paldies :)

Un par to sieviešu neglītumu (visu diskusiju nelasīju, bet pārskrēju ātri pēdējām lapaspusēm un pamanīju šo tēmu) - manuprāt, jābūt trakam, lai domātu, ka latvietes ir pelēkas. Reāli es Anglijā skaistas meitenes esmu redzējusi.. nu tik maz, nenormāli maz. Visas bildes, ko uzņēma man tuvs cilvēks (latviete), ar visādiem darba pasākumiem utt. - jāsaka, ka tas man tuvais cilvēks patiešām pozitīvi izceļas citu vidū. Šovasar biju Grieķijā un tur vispār sievietes neredzēju. :D Tikai viena, kas strādāja viesnīcā, izskatījās labi, citas patiešām nevarēja pat saskatīt. Vīrieši gan leca acīs un šķita, ka viņi domā par savu izskatu daudz vairāk nekā grieķu meitenes. Man patīk daudzas krievu un ukraiņu meitenes, bet tās ir diezgan tuvas mūsu izskatam un stilam (un nevajag iedomāties kaut kādu krievu vaļīga paskata meiteni ar viltotām brendu drēbēm..).
20.09.2012 21:08 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
emmanuelle-bet pareizi ir,nav ko telot negliteni,ja tada neesi :) ja es zinu,ka izskatos labi,tas nozime,ka citi to pamana un sanjemsu komplimentus,kapec gan slept to.
20.09.2012 21:09 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Runājot par komplimentiem, man ļoti patika, kā man pamācīja kāds gudrs cilvēks - kompliments ir dāvana, par to vienmēr jāpasaka laipnu un patiesu "paldies". Patiesībā, komplimentus pieņemt ir jāmāk.
20.09.2012 21:15 |
 
Reitings 100
Reģ: 29.01.2009
Starp citu, runājot par tiem Tvnet komentāriem, kurus rakstot tikai bezzobaini urlas.
Taču jau cik reižu ir izložņāts, ka to riebeklību rakstītājas ir parastas biroja dāmītes, pēc kuru izskata nepateiksi, ka tādus vārdus lieto :) Bijuši taču arī diezgan 'skaļi' gadījumi!
20.09.2012 21:42 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Loti, loti skumji un aridzan ironiski..... cik daudz meitenu latviesus deve tik sliktos vardos, jo tacu pasas tas latvietes vien ir. Vai ari te darbojas kaut kads - visi citi, tikai ne es? Un katra ta doma,ja? :)
20.09.2012 21:53 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
man patīk tas, ka latviešu vidū pēdējā laikā redzus daudzus cilvēkus, kas ir radoši un spēj radīt dažādus projektus (šo vairāk domāju par dizainu un modi), kas tiešām varētu konkurēt pasaules līmenī, ja būtu attiecīgs mārketings! manuprāt, cilvēki kļūst atvērtāki un radošāki, mazāk uztraucas par to, ko kāds cits padomās -- tas tāds mantojums no padomju laikiem. varbūt vienkārši interesējos par šādām tēmām vairāk nekā agrāk :)
es no savas tautības nekaunos un neko pārāk sliktu nevaru pateikt par latviešiem kopumā. arī es pati sev saredzu plašākas iespējas nekā pirms, teiksim, pieciem vai septiņiem gadiem
20.09.2012 22:10 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Lasu tagag visus komentarus, tik interesanti! Aizvien zel,ka sava diplomdarba neveicu petijumu par so temu! Tik interesanti varetu but rezultati... Tipiskais latvietis ir pilnigi pretejs respondentu atbildem.... Imaginarais tels! :)
20.09.2012 23:43 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Respektivi, domas par to, kads ir musdienu latvietis ir krasi atskirigas tam domam, ko pasi latviesi doma par sevi.
20.09.2012 23:44 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
KAĶIS - jaa, esmu atskiriiga un latvijaa nekad neesmu jutusies kaa maajaas, kaa arii aizbraucu prom no lv nevis pelnjaa, bet taapeec, ka citur man labaak patiik. piebildiishu, ka neesmu peec tautiibas latviete un latvieshos saskatu arii daudzas pozitiivas iipashiibas.
tiesa gan, aprunaashanas, citu cilveeku kritizeeshanas tai vietaa ,lai par vinjiem priecaatos, citu cilveeku izveeles nolikshana, muuziigie komentaari par nelaimee nonaakushajiem cilveekiem"nu taa jau vinjai arii vajag!" ,"beidzot dabuuja pa nopelniem!" man vienmeer ir likushies nepatiikami un daudzreiz cilveeki ir apvainojushies uz maniim, jo taados gadiijumos vienmeer aizraadu un paluudzu manaa klaatbuutnee taadas lietas neapspriest.
21.09.2012 00:04 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Svarigi gan apzinat, vai runa par jauniesiem vai veco paaudzi. Vecaja paaudze tiesam vairak manamas sadas iezimes, tomer jauniesos, manuprat, ir daudz pavisam citu.
Es apkart redzu pavisam citus cilvekus, bet taisniba jau vien ir, kads cilveks pats ir, tadi ari vina draugi/tuvakie pazinas...
Un runajot par tautibas tiribu, musdienu jauniesi nav nekadi 'tirie' latviesi. Vairumam rit ari krievu asinis. :)
21.09.2012 00:56 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
Pievakare es domaju,ka nepatika pret citam adas krasam latvija ir tiesi tapec,ka mums nav ikdieniskja saskare ar citiem,tik cik turisiti un tapat vinji parsvara riga. Ari es sava zinja izradu nepatiku pret cilvekiem,bet,ka jau mes abas(man skjiet)viena diskusija runajam,tas ir bijis cilveka rakstura delj nevis adas krasas :)
21.09.2012 01:07 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
Latviesi ir auksti
21.09.2012 01:10 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Hell, gan Tu, gan es - mes neesam karstas ?! :D
21.09.2012 01:14 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Nazic, jā, es tev pilnībā piekrītu. Un, protams, raksturs vai vēl kādas nepatīkamas iezīmes var būt jebkādam cilvēkam, sapratu jau to, ka nebiji vērsusies pret visu tautu. ;)
21.09.2012 01:21 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
bet vispar man ir prieks,ka Latvija nav daudz citu valstu parstavji,jo,piemeram,UK manas acis ir pazaudejusi savu angliskumu ta teikt. Bet pasi jau vainigi,dod visiem vizas un vel nez ko,tagad laikam kaut ko censas labot,bet nez kas tur sanaks.
21.09.2012 01:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits