Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

gudrības zobi

 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Jārauj vairāki gudrības zobi, taču tā kā esmu bailīga un tie ir vairāki zobi uzreiz, vēlos to darīt vispārējā narkozē. Cenas stomatoloģijas institūtam un privātajām klīnikām daudz neatšķiras, tāpec vairāk sliecos uz kādas privātas pusi. Kuro klīniku ieteiktu? Sirowa, Smaida Līnija, Dental Art? Daudz pozitīvu atsauksmju atrodu par dakteri Sēju.
Šobrīd sliecos vairāk uz Smaida Līnija pusi? Kādas jums atsauksmes, ja esat bijušas?
15.01.2018 16:04 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Diemžel nevarēšu atb.uz tavu jaut. Bet ši tēma arī man aktuāla. Vai tad var izraut visus gudrības zobus vienā reizē?:-O
Ok, tu nejutīsi raušanas sāpes, bet pec tam kad izies narkoze nebūs baigi sāpīgi?
Varbūt kādam ir izrauts viens gudrības zobs ar parasto anesteziju? Bija traki? Tas process tiešām ir kā raujot citu zobu vai viņu tā kā izņem, griežot un nez ko vēl darot? Vai vnk iepotē un mēģina izraut?:'-(:-O
15.01.2018 16:25 |
 
10 gadi
Reitings 115
Reģ: 25.11.2010
Ja nav problēmu vienkārši iepotē un izrauj tāpat kā citu zobu (tieši tikko runāju ar savu zobārsti) Pašai augšejie ir vienkārši izrauti, ceru, ka tāds pats liktenis sagaida apakšējos ...
15.01.2018 16:32 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Astrīda
Man ir gan rauts, gan operēts ar parasto vietējo anestēziju. Raujot/operējot nesāpēja ne viens, ne otrs. Tas, kuru rāva, ļoti ātri sadzija. Operētais (pilnībā zobs bija izaudzis šķībi zem smaganas), gan vaigs bija uztūcis, sāpīgs, ilgi sāpēja, pirmās dienas tecēja siekalas ar asinīm pa nakti uz spilvena. Bet viss bija normas robežās.
Operēju pie daktera Sējas SI, ļoti labas atsauksmes. Jauks, rūpīgs, visu izstāstīja, ko dara. Nekādas problēmas neradās, lai gan gadījums bija sarežģīts. Pēc tam vēl gāju uz pārbaudi, vai viss sadzijis labi - tā bija bez maksas.
15.01.2018 16:44 |
 
Reitings 528
Reģ: 10.08.2009
Tas process tiešām ir kā raujot citu zobu vai viņu tā kā izņem, griežot un nez ko vēl darot? Vai vnk iepotē un mēģina izraut?

Ja aug taisns un nav problēmas, tad izrauj kā parastu zobu. Ja ir kādi sarežģījumi, piemēram, aug šķībi virsū citiem, ir daļēji zem kaula utt, tad sanāk kā neliela operācija.
Ar tasnu zobu biju pie parasta zobu ķirurga, pāris min un viss galā. Ar diviem citiem gudrības zobiem, kas auga virsū blakus zobiem, devos uz Sirowu, tur tad gan grieza, gan ņēma kaula fragmentu nost- bet pats process nebija tik briesmīgs kā izklausās, iešpricēja anistēziju un neko nejutu. Pāris dienas bija jādzer pretsāpju zāles un pēc kādas nedēļas jāiet diegi ņemt ārā.
15.01.2018 16:48 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Uz DentalArt labāk nē. Cenas ziņā ādu novilks, bet par kvalitāti... Vienīgajā reizē, kad tur biju, salaboja nepareizo zobu, kad pēc dusmīgas sarunas ar savu ārsti viņa piekrita salabot sākumā prasīto, dabūju ļoti nelīdzenu plombi, par kuru man paziņoja, ka līdzenāk nevar, tikšot bojāts zobs. Stomatoloģijas institūtā gan varēja. |-)
15.01.2018 17:11 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
Nu jau pirms vairākiem gadiem biju pie dr. Sējas Stomatoloģiskajā institūtā. Rāva abus apakšējos gudrības zobus ar vietējo anestēziju. Abi bija zem smaganas, viens pēc rentgena horizontālā stāvoklī. Kad anestēzija gāja ārā, bija paciešami, ja uzreiz sāk lietot pretsāpju medikamentus. Noteikti ieteiktu, lai kāds iet līdzi, ja rauj vairākus zobus uzreiz. Par pašu dakteri atsauksmes pozitīvas. Ņemot vērā, cik tas process ilgst (manā gadījumā ilgāka laikam bija anestēzijas iedarbošanās), neredzu jēgu taisīt vispārējo narkozi, jo pēc tās arī var būt visādas komplikācijas, panesamība utml.
15.01.2018 17:23 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Iesaku ņemt sedāciju, pilnīgi mierīgi var iztikt bez vispārējās narkozes u.tml. Stomatoloģijas Institūtā tas prieks maksā 50 eur. Man bija divas operācijas ar mēneša starpību, pa 2 zobiem vienā piegājienā pie Dr.Bīgestāna. Abas reizes ar antibiotikām un pretsāpju tabletēm, viss bez sarežģījumiem un pilnīgi ok. Arī man bija smagas operācijas, jo zobi vēl neizauguši un zem žokļa kaula gulēja. Dakteris un Stomatoloģijas Institūts - super līmenī! :-)
15.01.2018 17:54 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Viss atkarīgs no zobiem un tevis pašas. Man ar parasto narkozi izrāva vienu, lejas zobu. Raušanas brīdi jutu spiedienu, bet tas, kas sekoja "pēc" bija murgs. Apmēram divas nedēļas pusžoklis bija iekaisis, beigās ar strutām, jo zobs bija tik stulbi audzis, ka radīja tādu kā kabatu, starp žokli, vaigu un otru zobu, kas pēc izraušanas nedzija. Toreiz dakteris izvēlējās izmantot parasto narkozi un raušanu, ne pilno un operāciju, tādējādi es nomocījos ilgāk, kā vajadzēja dzerot pretsāpju zāles sajaukumā ar antibiotikām.Jāpiemin, ka tas bija Stomatoloģijas Institūtā.
15.01.2018 18:04 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ja Tev vajadzēs slimības lapu, tad gribot negribot atliek tikai SI, jo citur tādu nedabūsi, ja pēc tam sapamst vai sāp, stādātāja arī nebūsi.
Sēja ir labs ārsts.
15.01.2018 18:26 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Septembrī bija mana pirmā gudrības zobu operācija. Operēja Sēja SI, visu labo pusi. Man vajadzēja gadu, lai sadūšotos, jo mans gadījums bija sarežģīts. Un tomēr, uzskatu, ka tas nekas tāāāds nebija. Jā, bija nepatīkami, sāpēja, bija sapampums un brīžiem smagi, bet tā ir operācija un nevajag arī sevi noskaņot ka iz nez kādām šaubām. Viss ir atkarīgs, cik ļoti psiholoģiski cilvēks spēj sevi savākt un noskaņot uz notiekošo. Iztureja visi citi pirms Tevis, izturēsi ari Tu.
Es ļoti novertēju Sējas profesionālo attieksmi un neņņuņāšanos. Viņš visu vēsā mierā izdarīja, nevis vienaldzīgi, bet tā, it kā zinātu visu no galvas. Tieši tas man bija vajadzīgs : pārliecība, profesionalitāte un nekādas panikas. Citi ārsti sāka vaidēt, šausmināties un vēl nez ko. Loģiski, ka tad arī es sāku jukt ārā , ja redzu, ka ārsts ir histērijā...un tik elš, cik šausmīgi un sarežģīti.
Man vēl priekšā otrā puse, tā būs vēl sarežģītāka, taču es noteikti izvēlēšos Sēju arī šoreiz.
Tikai nelasi internetā tās visas šausmas. Es no salasīšanās biju sevi tā saskrūvējusi...un nevajadzīgi. Viss ir atkarīgs no Tevis un ārsta profesionalitātes.
15.01.2018 18:53 |
 
Reitings 429
Reģ: 03.01.2017
Man pirmo zobu apakšā izrāva narkozē zināma daktere stomotoloģija. Atceros ka iesdinaja kresla un tad neko neatceros pat, kā mājas nokļuvu. Otro izrāvā arī apakšā arī stomotoloģija dakteris vīrietis nu ļoti jauks , visu darija akurāti un saudzigi un izrāva man zobu vesalu un pat iedeva līdzi , kā piemiņu :-) Bet pec operacijas pirma nakts bija tragiska zāles bija jādzer tad asinoja pa nakti nākamais rīts bija vēl šausmīgākas pāri 38 grādiem tempreatūrā , kad aizbarucu pat uz stomotoloģiju dakteris teica , ka tāda reakcija var but. Tā nu tris dienas noguleju vnk ne est gribejas neko un tad gaju iznemt šuves un viss:-)
Zinu , kad ir klinikas , kuras netaisa operaciju un suta uz stomotologiju.
Ir narkoze itkā tu divas šampja pudeles uzreiz izdertu, taka es kad pirmo rava neko neatceros, bet nu var izturet ar parasto , jo narkozes ļoti sliktas. Es atceros , kad man viena operacija dakteris pa stipru devu iedeva es gandriz nepiecelos , bet beigas viņiem izdevas mani piecelt.
15.01.2018 19:36 |
 
Reitings 863
Reģ: 19.11.2014
Paldies par atbildēm. Diemžēl "Smaida Līniju" atmetu, jo viņi piedāvā tikai tāda veida sedāciju, kura pacients paliek pie apziņas, tas man galīgi neder, jo diemžēl fobija no zobarsta ir smagā formā. Un visi nomierinošie varianti būs visdrīzāk bezjēdzīgi. Labojot parastu caurumu, man bij tādas panikas lēkmes, ka pat iešpricētā anestēzija normāli neiedarbojās normālā devā, plus gandrīz noģību. Bija vajadzīgas 4 šprices, lai salabotu mazu caurumu,plus ar mani tur ucinājas kā ar mazu bērnu, tas bija ne-Latvijā. Tā ka gudrības zonu raušana bez vispārējās anestēzijas visdrīzāk būtu cirka izrāde un ārsta laika tērēšana.
Zobi raujami ir 3 gabali, šķībi (uz ārējo nevis uz citu zobu pusi un viens izdrupis). Nav steidzami it kā, kamēr nav cauri, bet zobu hgiēniste mani jau 2 gadus dzen tos izraut, vēlos to beidzot izdarīt, jo ja būs steidzama nepieciešamība, diez vai uz sitienu dabūšu vispārējo anestēziju. Par sarežģītību nezinu, jo rentgens nav taisīts, cik nu man uz aci liekas, 3 ir izauguši (3. it kā ar vienu malu zem smaganas vēl), 4.vispār nav nedz šķīlies, nedz audzis, bet tie tikai mani minējumi.
Salasījos labas atsauksmes par Edgaru Sēju, sāku domāt par Stomatoloģijas institūtu, ja "Smaida Līnija" jāatmet, vēl viņš laikam Sirowā pieņem, cik nu redzu viņu mājaslapā. Raušanu vēlos saplānot laikā, kad būsu Latvijā, apmēram pēc 2 mēnešiem, slimības lapa nebūs vajadzīga, taču jāpiesakās (vismaz Stomatoloģijas institūtā), cik saprotu, vismaz dažas nedēļas iepriekš? Cik ilgi jums vispār bija jāgaida līdz vizītei un raušanai? Vizīti un raušanu var ieplānot vienā un tajā pašā dienā?
16.01.2018 11:43 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Sēja pieņem arī Stomatoloģijas institūtā.
Pirmā vizīte bija konsultācija, apskatījās, bija jāuztaisa rtg, jo zobi bija zem smaganām šķībi.
Nākošā vizīte bija operācija. Bet pieraksties laicīgi.
Man taisīja ar parasto anestēziju operāciju, bet meitenei pirms manis bija tā šprice vēnā, nu galīgi jau viņa negulēja, bija pie kaut kādas apziņas.
Bet par Sēju labākās atsauksmes, izoperēja ~15 min laikā, ja skaita anestēzijas iedarbošanos, ja tikai jārauj tad jau vēl ātrāk.
16.01.2018 11:58 |
 
Reitings 230
Reģ: 16.05.2016
Kā reiz pagājušnedēļ šķīros no 2.gudrības zoba. Nav jau pati patīkamākā procedūra, bet 15min, un viss galā. Asaras gan šķīda, jo nervi darīja savu.
16.01.2018 12:05 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Man ir fobija no zobārstiem, bet gudrības zobu izrāva vietējā anestēzijā, kaut gan biju balta un nosvīdusi no bailēm, nejutu nevienu sāpi. Galvenais saņemties un aiziet. Pirms tam ir bijusi neliela žokļa operācija ar sedāciju, sajūtas bija kā pillā un viss notiekošais pilnīgi vienalga. Nav uzreiz jāņem pilnā narkoze!
16.01.2018 12:18 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Man var PM uzrakstīt, es tieši izrāvu 3 gudrības zobus vispārējā anestēzijā Sirowa klīnikā nesen.
Vienu izrāvu SI zem sedācijas, paldies, nē. Vairs uz to iestādi nemaz netaisos doties, jo viens zobārsts vēl jau tur sačakarēja vienu zobu arī zem sedācijas. Kad Sirowā uztaisīja rtg - tādi brīnumi atklājās.
16.01.2018 12:43 |
 
Reitings 207
Reģ: 04.01.2018
Plus, ļoti ātri atguvos. Mute sāpēja, jā, bet nemaz tik traki, nākošajā dienā ēdu zupas un jau kādā trešajā, ceturtajā visu ko iepriekš.
Bet ar Sirowu ir tā, ka piesakies vizītei un tad vizītē rtg + apskate, konsultācija ar zobārsti. Zobārste pasakatās un pasaka vai ir vērts taisīt vispārejo anestēziju un, ja jā - sarunā datumus pie administratorēm. Tev vēl jāuztaisa pilna asins analīze un vajadzīgs apstiprinošs ģ.ā. slēdziens, ka drīksti šādu operāciju veikt, tad jāiesniedz operācijas dienā abas lapas un gulies uz galda.
Ļoti patika ārstu attieksme, ar mani kopā, kad aizmigu, bija 4 ārsti, ļoti draudzīgi, smējāmies līdz aizmigu :D
16.01.2018 12:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits