Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai var neizmaksāt algu?

 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Sveikas.. šoreiz rakstu no darba devēja puses. Ilgi un dikti auklējos ar vienu darbinieku, runāju, centos audzināt, izdabūt no viņa prasmi redzēt darāmos darbus utt utt.. Tagad pienācis datums, kad jāizmaksā alga, bet galīgi negribas izmaksāt! |-):-O:-D Saprotu, ka skan šausmīgi, bet viņa darbības/bezdarbības rezultātā krities uzņēmuma prestižs (kas ir ļoti būtiski)... Ko darīt? Laikam nav variantu, bet jāizmaksā? (t)
Gribētu minēt, ka citiem darbiniekiem ar prieku maksāju visu un vēl papildus bonusā, par ko nemaz nebijām runājuši, jo cilvēks tiešām strādāja ar atdevi un varēja pilnībā uzticēties..
Laikam gribējās vienkārši pažēloties un varbūt vēl kāda saskārusies ar tādām duālām emocijām :'-(:-D
15.01.2018 14:15 |
 
10 gadi
Reitings 1696
Reģ: 29.01.2009
Nē, neizmaksāt algu nevar. Jākrāj pierādījumi, kas apliecinātu viņa neprofesionālo rīcību, un būtu pamats atlaist...(t)
15.01.2018 14:18 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Kā tas ir - neizmaksāt?
Cik zinu, tad algu izmaksā par mēnesi. Tā tad cilvēks mēnesi ir strādājis, Tev nav paticis, bet neesi atlaidusi un tagad vēl algu negribi izmaksāt? :-O Mazliet cūcīgi! Ja redzēji, ka nav strādātājs, tad vajadzēja atlaist uzreiz, nevis nomarinēt un tagad kaut ko muhļīt!
15.01.2018 14:21 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Gatavo uzteikumu, atlaid (izmaksājot visu, kā likumā noteikts) un meklē citu darbinieku. Un nākamajam darba līgumā atrunā sistēmu, kā samazina mēnešalgu par neproduktīvu darbu.
Ā, un par jautājumu- nē , nevar neizmaksāt algu, ja ir cietā mēnešalga. Ja ir alga par padarīto, tad var sākt domāt, cik pienākas.
15.01.2018 14:23 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Ja redzēji, ka nav strādātājs, tad vajadzēja atlaist uzreiz, nevis nomarinēt un tagad kaut ko muhļīt!

++
15.01.2018 14:24 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Kā vienmēr, Gangsteram +
15.01.2018 14:25 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Tāpēc es tagad runāju un jautāju. Saprotu, ka neesat saskārušās ar šādu situāciju, bet arī darba devējs ir cilvēks, kuram var būt abidna.. nesaku, ka neizmaksāšu, bet ir besis, ka manu lolojumu čakarē, lai gan acīs skatoties un runājot ir mūžīgie solījumi, ka darīs, ka saprata, ka tas nav un tas ir, un tāpēc tā un blablabla... un nauda kontā no gaisa arī nekrīt, par ko dažkārt darba ņēmēji aizmirst.
15.01.2018 14:34 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Pati zini kas tev jādara, tikai pažēloties gribi.
15.01.2018 14:36 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Boots, bez pamata neko nevari piegriezt!
Lūk Tev atbildes:
darba līgumā atrunā sistēmu, kā samazina mēnešalgu par neproduktīvu darbu.

Jākrāj pierādījumi, kas apliecinātu viņa neprofesionālo rīcību, un būtu pamats atlaist...

Šādi sevi pasargāsi, lai nebūtu abidna!
15.01.2018 14:48 |
 
Reitings 531
Reģ: 09.02.2017
Beidz čikstēt.
15.01.2018 14:53 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Loģiski, ka jāmaksā. Ja uzreiz redzēji, ka nodara kaitējumu, nespēj izpildīt, arī pamācot nav izaugsmes, tad vajadzēja vienoties par darba pārtraukšanu.
15.01.2018 14:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Lv tam ir dimats daba likums,var izmantot un IR JAIZMANTO parbaudes laiku 3 menesi, kur laika vari atri un bez problemam atlaist darbnieku kas tev neder. Un vel, pazinas vai draugus nav janem darba . Tas ko tadi spej sadarit redzejam planotamu diskusija.
15.01.2018 15:07 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
un nauda kontā no gaisa arī nekrīt, par ko dažkārt darba ņēmēji aizmirst.

boots, nezinu, cik ilgi esi uzņēmēja, bet tā ir uzņēmējdarbības realitāte - jebkura jauna darbinieka pieņemšana un ievirzīšana darbos sākumā radīs lielus izdevumus (varbūt pat zaudējumus), jo ir jāvelta laiks iepazīstināšanai ar uzņēmumu un darba specifiku (pat ja cilvēks jau ar lielu pieredzi savā jomā, tik un tā jāpielāgojas darba vietas specifikai un tas prasīs laiku). Ja jaunais darbinieks ir pabojājis uzņēmuma prestižu, tad tā ir tikai un vienīgi Tevis kā darba devēja problēma - visdrīzāk nevar jaunam darbiniekam uzreiz uzticēt darbu ar klientiem jau pirmajās dienās.
Un darba ņēmējam nav itin nekādas daļas par to, vai nauda uzņēmuma kontā ir vai nav un cik viegli vai grūti tā nāk - par to ir jāsatraucas tikai un vienīgi Tev!
Labākais, ko vari iegūt no šīs situācijas - pieredzi, kā labāk atlasīt darbiniekus, kā mazināt riskus, ka darbinieks bojā uzņēmuma prestižu, kā izveidot elastīgāku darba līgumu u.tml.
15.01.2018 15:08 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
. un nauda kontā no gaisa arī nekrīt, par ko dažkārt darba ņēmēji aizmirst.
:-O:-O nevar but, a darbinieks doma ka biznesmeniem maja nauda koki. Ne, nopietni doma ka cilveki ir mulki? Un vel bizness ir bizness, neka peroniga, nevari atlauties algot darbiniekus( kas LV ir liels, liels deficits jau tagad) strada pati . Tavs uznemums, tava problema.
15.01.2018 15:11 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Beidz čikstēt.

OK! :-D
Vienkārši ārprāts. Es te nācu pēc padoma, un paldies par konstruktīvajām atbildēm :) Un, jā - arī pažēloties gribēju! Vai arī to darba likums darba devējam aizliedz? :-D
Smieklīgi.. to, ka varu strādāt pati, man nesakiet, jo to esmu jau darījusi vairākus mēnešus pēc kārtas bez brīvdienām.. un šobrīd turpinu strādāt. Arī stulba un naiva laikam esmu, piekrītu. :)
Novēlu katrai pašai pamēģināt tikt ar visu mašinēriju galā vienām pašām un tad tēlot nekad nesalūztošās varones |-)(l):-D
15.01.2018 15:17 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrs ir uzņēmējs un pirmos pāris gadus gāja grūtāk, kā jau iesācējam. Bija pāris reižu periodi, kad noteiktajā datumā nepietika naudas, lai visiem darbiniekiem izmaksātu pilnu algu. Tobrīd vīrs ar darbiniekiem cilvēcīgi sarunāja, ka daļa algas būs vēlāk, kad bija nauda, vēl samaksāja bonusiņus par neērtībām. Ja viņš tajās situācijās būtu pateicis darbiniekiem, ka negrib maksāt algas, jo viņi aizmirst, ka nauda taču uzņēmēja kontā no gaisa nekrīt - viņa uzņēmums sen būtu pačabējis. (t)
15.01.2018 15:17 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
to, ka varu strādāt pati, man nesakiet, jo to esmu jau darījusi vairākus mēnešus pēc kārtas bez brīvdienām.. un šobrīd turpinu strādāt.

Nu bet kam tad to vajag? Ieviņai no Ludzas? Ieviņa, ja strādā, vēlas un viņai pienākas korekta alga.
15.01.2018 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Mans vīrs ir uzņēmējs un pirmos pāris gadus gāja grūtāk, kā jau iesācējam. Bija pāris reižu periodi, kad noteiktajā datumā nepietika naudas, lai visiem darbiniekiem izmaksātu pilnu algu. Tobrīd vīrs ar darbiniekiem cilvēcīgi sarunāja, ka daļa algas būs vēlāk, kad bija nauda, vēl samaksāja bonusiņus par neērtībām. Ja viņš tajās situācijās būtu pateicis darbiniekiem, ka negrib maksāt algas, jo viņi aizmirst, ka nauda taču uzņēmēja kontā no gaisa nekrīt - viņa uzņēmums sen būtu pačabējis.

Freya, es tev pilnībā piekrītu, un ja fiziski nauda nepietiktu labiem, uzticamiem darbiniekiem, rīkotos precīzi tāpat. Bet te ir runa par konkrētu personu, kas acīs vienmēr tik pārliecinoši saka, ka ir viss izdarīts, viss būs izdarīts, bet realitātē deldē krēslu un bojā reputāciju. Un visam pa virsu vēl gribēja "ļoti daudz strādāt". Es nemāku vēl tik labi izvērtēt cilvēkus, un esmu nepiedodami naiva, tas gan.. Vēlreiz saku, ka vienkārši ir abidna. Izmaksāšu jau tāpat, ja nav variantu. Vienkārši gribu mācīties no savām kļūdām un pasargāt arī sevi, kā arī nenolaist pa burbuli savu izauklēto "lolojumu".
15.01.2018 15:23 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu nemāki izvērtēt cilvēkus vai pateikt viņiem, ka prasītais nav izdarīt, vai uzkraut uzreiz to, ko nevajadzēja, tad par to pašai vien jāmaksā. Tāda ir tā uzņēmēju vide.
15.01.2018 15:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Lv tam ir domats daba likums,var izmantot un IR JAIZMANTO parbaudes laiku 3 menesi, kur laika vari atri un bez problemam atlaist darbnieku kas tev neder. Un vel, pazinas vai draugus nav janem darba . Tas ko tadi spej sadarit redzejam planotamu diskusij
padomas par velti, lai turpmak tadu problemu nebutu. Un vel...visu var atrunat darba likuma..protams tam jāatbilst LV darba likumdošanas normām.
15.01.2018 15:25 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
boots, katram cilvēkam ir dota izvēle - strādāt algotu darbu, saņemt stabilu un nemainīgu atalgojumu, kas visdrīzāk ļaus nodrošināt zemu vai visai viduvēju dzīves kvalitātes līmeni, vai kļūt par uzņēmēju ar iespēju realizēt savus sapņus, kas visdrīzāk vismaz pirmajā gadā prasīs daudz investīcijas, daudz darba, iespējams sākumā nesīs zaudējumus, radīs daudz problēmas, grūtības un galvassāpes, taču ilgtermiņā atmaksāsies, iespējams, nesīs lielu peļņu un ļaus nodrošināt sev krietni augstāku dzīves labklājību, kā visu mūžu strādājot algotā darbā.
Atvaino, bet kādu gan līdzjūtību Tu te cerēji sagaidīt paziņojot, ka negribi maksāt dabriniekam algu un prasot - vai var tā vienkārši nemaksāt?
15.01.2018 15:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits