Kārtība - tīrība

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lasot diskusijās par to, kā citi plūcas savā starpā, aizdomājos, cik daudz var būt tas "Es mājās daru visu!"
Protams, mājas mums ir visiem dažādas, sākot no istabiņas vai studio dzīvoklīša, līdz 200 m2 mājai, bet par vidējo aritmētisko paņemsim 3 istabu dzīvokli. Nu tiešām nevaru iedomāties, kas ir tik nenormāli daudz mājās jādara, lai tur būtu jāiesaistās 2 cilvēkiem (nerunāju par principu, runāju par sūkstīšanos "vai kāda es nogurusi, te visu darot"
Tātad:
Cik bieži jūs apdarāt darbus, lai māja būtu kārtīga un tīra, un ko jūs vispār darāt? Cik laika tam veltiet?
11.01.2018 13:13 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Pie savas mātes varu nedēļu berzt māju no 9-21 un tik un tā būs vēl ko darīt... Ja ir tikai viens cilvēks, kas tīra, un pārējie tikai piemēslo, tad pilnībā saprotu, ka nekad nebūs pietiekami tīrs!

+++
Precīzi manas domas un situācija ar manu māti!
11.01.2018 20:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
un vel ko zinu tocna, ja nav laba remonta var berztbet nebus TAS skats. Tacuja ir,....var mazliet pievakt ikdienu un bus smuki.;-)
11.01.2018 20:25 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es neesmu pedants, vīrs ir kārtīgāks par mani. Es tīru tualeti, vannas istabu ~1 reizi nedēļā vai pēc vajadzības biežāk. Izsūcu putekļus reizi trīs dienās, pēc vajadzības pa starpai saslauku ar slotu. Ar ūdeni mazgāju tad, kad uznāk vēlēšanās. Tā reizi nedēļā ar grīdas mitrajām antibakteriālajām salvetēm izbraucu pa grīdām. :D
Traukus mazgā tikai vīrs, jo es neprotot (es nomazgājot uz 70%, bet viņš uz 90% :-D ). Attiecīgi virtuvi arī kārto un tīra viņš. Kaķa kasti tagad arī tīra vīrs, un drēbes pārsvarā arī mazgā vīrs (saliek veļasmašīnā), jo es brīvdienās guļu ilgāk un vakaros no darba nāku mājās vēlāk. Kad pamostos vai atnāku, veļa jau mazgājas! :D Ar gludināšanu neaizraujamies.
11.01.2018 20:45 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Draugs atbild par virtuvi, gan ēst taisīšanu, gan mazgāšanu, es par visu pārējo. :) tīru visu no a-ž katru otro vai trešo dienu.
11.01.2018 20:55 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
nelutinu viiru taapeec tiiram maaju kopaa.
mums ir 118 m2. tiiram maaju reizi nedeeljaa un tas aiznjem kaadu stundu/pusotru. viirs tiira 2as vannasistabas ( 2 podi, 2as izlietnes, vanna un dusha) un virtuvee skapiishus durvis nomazgaa. es 4aas istabaas putekljus tiiru un piekaartoju. peec tam puteklju suukneeshana un griidu mazgaashana. reizi meenesii/divos iztiiram ledusskapi. ik peec kaadiem 4 meeneshiem mazgaajam logus.
katru dienu, protams, ir trauku novaakshana peec vakarinjaam un piekaartoshana peec beerniem.
11.01.2018 21:04 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Putekļus sūcu katru dienu, mazgāju - vienu vai divas reizes nedēļā. Virtuvi parasti uzkopju uzreiz pēc gatavošanas, traukus mazgāju pakāpeniski jau gatavošanas laikā. Nav tik liela izlietne, tā arī liekas daudz ērtāk. Ja baigais slinkums, tad ieslēdzi trauku mazgājamo mašīnu, pusstunda un gatavs. Drēbes mazgāju gandrīz katru dienu, jo nepatīk krāt pilnu mašīnu, vieglāk ieslēgt uz īso režīmu.
11.01.2018 21:35 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Attiecībā uz kārtību mājās manas vienīgās problēmas ir ar drēbēm. Bieži vien nevaru izlemt, ko vilkt mugurā, piemēru vienu kleitu - kaut kā šodien uz auguma nekrīt, piemēru svārkus un blūzīti - blūzīte šodien pie matu sakārtojuma nepiestāv, piemēru bikses un žaketi - ehh, priekš šī pasākuma tomēr par solīdu... tā nu simtsreiz kombinēju un pārdomāju, haotiski izmētāju, beigās vairs nav laika, jāskrien un nekas neatliek kā to drēbju kaudzi sagrūst vienā čupā. Bieži vien, kad pārrodos mājās, pēdējais, par ko vēlos domāt, ir drēbju kārtošana :-D Man ļooti nepatīk kārtot drēbes, bet nu, protams, saņemos un to ik pa laikam izdaru, pēc tam baigais prieks un katru reizi sev naivi nosolos, ka turpmāk katru drēbju gabalu uzreiz likšu savā vietā. Problēma ir arī tajā, ka skapis par mazu, dalām divatā ar draugu. Bet nu viņam gan nekad negadās tādas šmotku čupas sataisīt :-D
11.01.2018 22:32 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Nav jau jābūt NENORMĀLI daudz kārtojamam, lai iesaistītos abi divi. Piemēslo ta' abi. Man dzīvoklis turas tīrs ~1 dienu pēc tīrīšanas pie nosacījuma, ka nav ballīte un tiek piedomāts par drēbju neatstāšanu visur, kur pagadās. Praktiski 5 dienas nedēļā mājās ir mērena cūkkūts.
Bet mēs arī neesam pedantiski. Ja esmu kaut ko aizmirsusi, varu no rīta ar visiem zābakiem aizlāčot pakaļ uz istabu. Taisot ēst, vienmēr kaut ko notašķu vai izmetu uz plīts un nepiepūlos savākt. Ikdienā principā tikai mazgājam veļu, mazgājam traukus, iznesam miskasti, ja vajag, un notīram virsmu, kur taisām ēst. Pārējo reizi nedēļā un tas aizņem 1h-1,5h, ja tā nav tāda baigi ģenerāla tīrīšana.
Sorry, ja es 18.30 pārgurusi atbraucu no darba vai 20.00 no zāles + man vēl ir ikdienas freelance darbs pa vakariem, tad es netērēšu laiku, kaut ko beržot, bet labāk ieiešu ātrāk gulēt, palaiskošos vai palasīšu. Kā jau te kāda teica - tīrība ir manu prioritāšu lejasgalā. Draugam arī anv siltas jūtas pret tīrīšanu, parastais bezkašķu kompromiss mums ir - viens taisa ēst, otrs mazgā traukus. Man patīk likt veļu mazgāties, jo viņš nemāk sašķirot. Miskasti lielākoties nes viņš. Ja man būtu zillions brīva laika, tad es tīrītu biežāk, jo pedante neesmu, bet tā netīrība besī. :D Nu tā.
11.01.2018 22:53 |
 
Reitings 234
Reģ: 16.08.2017
Esmu var teikt pedants. Dzīvojām 3 istabu dzīvoklī divi pārīši un viss beidzās ar to, ka viņi izvācās, citiem vēlāk stāstīja, ka bijām nekārtīgi, nekad nenesām miskati,daudz strīdamies ar draugu, jā tā bija, bet tagad, kad viņu nav tā īšti vairs nekasamies, kas liekas aizdomīgi.... Par nekārtību -Vienīgais ko viņi darīja arī bija miskastes iznesšana, tāpēc man par to, ka stāv pie durvīm nedēļu miskaste, bija vienalga, jo visas istabas tika tīrītas, protams, izņemot viņu istabu, kur ieejot likās, ka ir uzsprāgusi bumba, bet kur man nav jādzīvoo, tas mani neaizskar! Bet kopējās telpas vienmēr tīriju, gandrīz katru dienu, neko viņiem neiazrādīju, jo uzskatu, ka nevaru likt viņiem saredzēt nekārtību ja viņi varbūt to tā neuztver. Pati tīrīju, slaucīju, podus, vannasistabu. Kādu brīdi neko nedarīju un vēroju, varbūt paši sapratīs... bet nē, tā vietā mesingerā ziņa par to, ka "varbūt kādreiz miskasti iznesīsiet." Nu ka biju dusmīga. Viss beidzās ar to, ka tā pārīša meiča nākošajā dienā visu sāka tīrīt, nu ta beidzot saprata. bet gada laikā dzīvojot kārtošana no viņu puses bija 2x.
Šobrīd problēmu nav, pat ja kaut ko sajaucu, tad vakarā sakārtoju. Neiesaistu kārtošanas darbos savu draugu, jo viņš ar savām drēbēm un mantām ir kārtīgāks nekā es. Trauki un viss pārējais manā ziņā, jo 1. viņš ļoooti lēni mazgā traukus, 2. man nepatīk beigās kaut kas.
11.01.2018 23:12 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Esmu novērojusi, ka tas, cik ilgs laiks tiek pavadīts iknedēļas kārtošanā, ir atkarīgs no tā, cik kārtīgi tiek dzīvots ikdienā..
Mēs ar draugu esam samērā kārtīgi, viņš ir kārtīgāks nekā es. Pieradis savu šķīvi nomazgāt uzreiz pēc ēšanas, man no viņa jāmācās nedaudz, jo man riebjas mazgāt traukus, tāpēc viena šķīvja dēļ negribās rokas slapināt :D Turpretī es vienmēr nolieku kārtīgi savas drēbes, bet viņš būtu tas cilvēks, kas dzīvoklī noteikti ieviestu "to krēslu", uz kura liktu visas drēbes, kas ir uzvilktas, bet nav netīras. Tur viņam no manis jāmācās.
Līdz ar to var teikt, ka no kārtošanas lietām mūsmājās paliek tikai putekļu sūkšana un slaucīšana, nopietnāka virsmu tīrīšana u.c. To parasti darām reizi nedēļā, man draugs ir nemiera gars un svētdienas viņam ir tīrīšanas dienas, dažreiz es vēl guļu, bet viņš jau kaut ko čubinās. Tad es pievienojos un lēnā garā ar mūziku pa vidu mums tas aizņem aptuveni stundu dienā (divas istabas, virtuve, vannasistaba, koridors) Bet nu tā noteikti nav beršana bez apstājas :D
____________
Vienīgais, man ir apsēstība ar skapja kārtošanu. Skapi kārtoju reizi nedēļā, pārcilāju, pārloku visas drēbes. Mums dzīvoklī & pašā skapī nav nekāda dižā ventilācija, un man ļoti nepatīk, ka drēbes sastāvas + man visu vajag vienādās kaudzītēs vienādi salocītu. Tad nu tam šad tad veltu 20 min līdz 1 stundai
12.01.2018 10:23 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man nepatīk netīras virsmas - vai tas būtu galds ar drupačām vai paklājs ar gružiem. Mājās dzīvojot, telpas ātri paliek netīras. Tāpēc putekļu sūcējs tiek darbināts vismaz reizi divās dienās un trauku mašīna - gandrīz katru dienu. Arī uzskatu, ka trauku mašīna ir otra labākā tehnikas vienība mājās aiz veļasmašīnas! Nākamais plānā ir veļas žāvētājs. Besī man tā karināšana, drēbes jau tāpat negludinu, bet žāvētājs vēl vairāk atvieglotu procesu.
Vīrs diemžēl neredz ne putekļus, ne drupačas. Viņam netraucē, bet man tas uzreiz fokusā. Tāpēc sanāk, ka man to tīrību vajag vairāk sev. Vannasistabu tīru tikai es. Vīrs nedēļas nogalēs izsūc visas grīdas un ar tvaika birsti iztīra.
12.01.2018 11:12 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Hhahaha, kopš sevi atceros, man vienmēr ir bijis "TAS" krēsls. Kad sāku ciemoties pie drauga, viņš to, ka arī viņam tāds ir, no manis tā kā noslēpa, vienmēr viss bija ļoti rūpīgi sakārtots un sapucēts. Tagad gan priecīgi audzējam savu drēbju kalnu kopā :-D
12.01.2018 11:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Fuuu, paldies par diskusiju, sajutos labāk, ka neesmu vienīgā ar “to krēslu” :-D. Cenšos regulāri ar to cīnīties, bet liekas, ka tas ir kā lāsts.
Runājot par veļas žāvētājiem, pēc pēdējā elektrības rēķina (zināju jau gan pirms tam, ka žāvētāji daudz patērē), sāku apsvērt domu par šo uzparikti http://www.qvcuk.com/Lakeland-Deluxe-Airer-with-Cover-Castors-%26-Wash-Bags.product.807160.html?sc=SRCH
Ir kādai pieredze, ar ko līdzīgu?
12.01.2018 11:29 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Es esmu čammīga, līdz ar to man daudz laika paiet mājas uzkopšanā. Traukus un virsmas virtuvē nokopju procesā. Katru vakaru cenšos kaut ko bišķīt padarīt - vienu vakaru notīru izlietni, citu vakaru vannu, vienu vakaru mazgāju grīdu koridorī, citu vakaru virtuvē (virtuvē gan mēdzu kaut ko uzslaucīt katru vakaru), nu un tad kādas 15 min padaru vēl kaut ko - kādu skapi izrevidēju vai durvis nomazgāju utt., kaut ko lieku mazgāties gandrīz katru vakaru un cenšos sausās drēbes pēc nepieciešamības arī uzreiz gludināt, lai kaudze nekrājas. Jo ja izlaižu vienu reizi, tad visticamāk, sakrāsies kaudze. Brīvdienās papildus tikai noslaukām putekļus, notīrām stiklus / spoguļus un draugs izsūc grīdu ar putekļusūcēju. Līdz ar to man nav tāda brīža, kad māja būtu perfektā stāvoklī, bet ir tāds +/- ok visu laiku. Man ir ļoti apgrūtinoši kaut kam ķerties klāt, ja zinu, ka tas ir process uz vairākām stundām. Tad labāk pačubinos katru vakaru.
12.01.2018 12:44 |
 
Reitings 159
Reģ: 09.12.2016
Jautājums tām, kam mājās ir veļas žāvētājs. Jums viņš nesabojā drēbes? Vienīgais iemesls, kāpēc mēs neiegādājamies ir tas, ka es bieži uz drēbju birkām redzu, ka nedrīkst žāvēt žāvētājā. Vai arī tas simbols ir absolūti nesvarīgs? :D
12.01.2018 17:05 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
es varu pateikt, ka irobots ir viena no labākajām lietām, kas man ir, mājsaimniecības jomā :D
mums ir kaķis, tās spalvas....tieši pa zemi...uff :D
12.01.2018 17:53 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Uzkopju minimāli. Lielāku tīrīšanu, kad gaidāmi viesi. Nu, slinkums man. Tāpat netīrs jau nākamajā dienā. Neredzu jēgu visu laiku uz to tērēt laiku. Neesmu apkopēja.
12.01.2018 18:01 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Bibo, es nelieku tās drēbes tad žāvētājā, kurām ir tas simbols, bet ar gultasveļu un dvieļiem parasti problēmu nav.
12.01.2018 18:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kopš man ir parādījies walk-in skapis, kurā visas drēbes ir uz pakaramā, nevis salocītā veidā - "tas" krēsls pārvērtās par parasto krēslu un no guļamistabas tika iznests. Reāli neviena drēbe vairs nekur nemētājas (no manas garderobes), vīra drēbes un bērnu drēbes gan lasu pa visu māju, kur nu pagadīsies, tur nekas nelīdzēs... :-D
12.01.2018 19:21 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Neon, ak, kā es gribu tādu skapi. :D
12.01.2018 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits