Kārtība - tīrība

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lasot diskusijās par to, kā citi plūcas savā starpā, aizdomājos, cik daudz var būt tas "Es mājās daru visu!"
Protams, mājas mums ir visiem dažādas, sākot no istabiņas vai studio dzīvoklīša, līdz 200 m2 mājai, bet par vidējo aritmētisko paņemsim 3 istabu dzīvokli. Nu tiešām nevaru iedomāties, kas ir tik nenormāli daudz mājās jādara, lai tur būtu jāiesaistās 2 cilvēkiem (nerunāju par principu, runāju par sūkstīšanos "vai kāda es nogurusi, te visu darot"
Tātad:
Cik bieži jūs apdarāt darbus, lai māja būtu kārtīga un tīra, un ko jūs vispār darāt? Cik laika tam veltiet?
11.01.2018 13:13 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
te pieminēto podu tīru katru dienu,bet neuzskatu ka tā ir kāda ekstra, paņemt tualetes mazgāšanas līdzekli ,apstrādāt to

Ja vien tas nav kaut kāds ekolīdzeklis, tik bieža poda līdzekļa laistīšana reāli čakarē dabu.
11.01.2018 18:25 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Dažām tā veļas mazgāšana izklausās tā, it kā ar rokām būtu jāmazgā :-D
Neuzskatu, ka samest drēbes mašīnā un piespiest pogu vispār skaitās darbs. Kaut vai tie aizkari. 5 min noņemt, 5 min uzlikt.
Ja tos logus mazgā tikai no iekšpuses, tad vēl tā, var saprast, bet ja tiek ik reizi vicoti arī no ārpuses, tad gan ir jāpiedomā, vai mājās (lasi - galvā) tiešām viss ir ok :-D
Besī, ja ir netīras durvīm maliņas, tām eju pāri vienmēr, kad putekļi tiek slaucīti.
11.01.2018 18:31 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Tīras virsmas neslauku un neberžu karu otro dienu, man nekas tik šausmīgi nesasmērējas. Pietiek ar iknedēļas apkopi visam dzīvoklim. Grīdas un virtuvi neskaitu, jo tur uzreiz savācu, ja ir palicis netīrs ēst gatavojot. Vannassistabai pietiek reizi nedēļā un tāpat tur nav nekas sasmērējies. Nezinu manu dzīvi tas neietekmētu, ja es katru dienu visu ar hloru dezinficētu, vai to darītu reizi nedēļā. Drēbes, dvieļus, gultasveļu sakrāju un mazgāju nedēļas beigās. Nekad pēc darba vakarā netīrītu māju, jo man vnk tam nebūtu spēka un vajadzības. Brīvdienās var visu bez steigas iztīrīt.
11.01.2018 18:33 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Podam izmantoju parastu dezinfekcijas līdzekli no ārpuses un iekšā ir bloks, nevaru iedomāties, ka tagad katru 2. dienu harpikus gāztu iekšā.
11.01.2018 18:33 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Manuprat, vela aiznem loti daudz laika. Ok, salikt masina un piespiest podzinu nav nekads gruts, bet pec tam ir jakarina, jazave, janem nost no zavetaja un jasakarina un pakaramajiem/jasaloka, daudzas lietas vel jagludina. Man draugam ir loti draudziga atlaide kimiskaja tiritava, tapec vina kreklus, zaketes un bikses ir vieglak nodot tur, ari dazas manas drebes (jo es censos but praktiska, kad perku apgerbu), bet esmu gajusi cauri visam sim procesam un man tas aiznema tiesam daudz laika.
Par irobotu ir saubas tiesi tapec, ka, manuprat, var nebut tik kartigi iztirits, bet esmu redzejusi, ka tagad ir ari tadi, kas izmazga gridas.
11.01.2018 18:38 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Ja, tagad ir ari zavetajs, tapec varu likt pa taisno skapi, bet kadreiz ta zavesana radija istas galvassapes. Vispar censos maksimali atvieglot savu ikdienu no sadiem pienakumiem, liekas, ka zaudeju laiku, ja vairakas stundas diena ir kaut kas jakarto un jamazga..
11.01.2018 18:42 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ja plānojat pirkt iRobotu, naudiņu netaupiet. Draudzene nopirka lētuci un viņš vienkārši kaktā stāv, pat netiek lietots, jo visu laiku kaut kur apmaldās, iesprūst, ierauj kaut ko, ko nevajag, vārdu sakot - viņam jāstāv klāt. Un tad jau zūd visa jēga. Ja pērkat, tad tiešām labu un kādu no flagmaņiem.
11.01.2018 18:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kaut vai tie aizkari. 5 min noņemt, 5 min uzlikt.
es nenemu un pati nekaru, vecism tas aiznem 20 min... tikai nonemt
11.01.2018 18:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
a plānojat pirkt iRobotu, naudiņu netaupiet. Draudzene nopirka lētuci un viņš vienkārši kaktā stāv, pat netiek lietots, jo visu laiku kaut kur apmaldās, iesprūst, ierauj kaut ko, ko nevajag, vārdu sakot - viņam jāstāv klāt. Un tad jau zūd visa jēga. Ja pērkat, tad tiešām labu un kādu no flagmaņiem.
paldies par info. Klau bet nelielam dzivoklim ar mazie neder?
11.01.2018 18:55 |
 
Reitings 737
Reģ: 26.10.2014
Dzīvoklis ap 120 m2, bērnu un dzīvnieku nav, ar apaviem iekštelpās nestaigā - kārtīgāku tīrīšanu veicu kopā ar mājkalpotāju 1x nedēļā - grīdas mazgāšana, vannasistabas, virtuves, galdu un plauktu virsmu tīrīšana, veļas mazgāšana un gludināšana, gūltasveļas nomaiņa, mikroviļņu, ledusskapja un cepeškrāsns tīrīšana, logi (no iekšpuses) un spoguļi. Pa nedēļu neko īpaši daudz darīt nav nepieciešams - reizi 2-3 dienās nomainīt lielos vannas dvieļus (roku dvieļus mainu katru dienu), sakopt virtuvi pēc ēdiena gatavošanas, pēc vajadzības iztīrīt podus, izlietnes utml. Cenšos visu sakopt uzreiz, neatstāju uz vēlāku laiku. Drēbes mazgāju reizi nedēļā, jo nepatīk vienmēr visas malas pilnas ar negludinātām drēbēm. Šādi neliekas ka ir milzums daudz darba nedēļas garumā, bet tas ir ļoti atkarīgs no cilvēkiem kas šajā mājā uzturās. Pati cenšos maksimāli neko nepiemēslot un nesasmērēt. Pie savas mātes varu nedēļu berzt māju no 9-21 un tik un tā būs vēl ko darīt...:-/ Ja ir tikai viens cilvēks, kas tīra, un pārējie tikai piemēslo, tad pilnībā saprotu, ka nekad nebūs pietiekami tīrs!
11.01.2018 19:00 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mājokļa tīrīšanu un kārtošanu ļoti atvieglo un paātrina pārdomāts plānojums un iekārtojums. Piemēram, mums otrajā stāvā ir līdz pusei gatavs iebūvēts skapis, bet drēbes tiek mazgātas 1.stāvā, žāvētas vasarā ārā, ziemā - pirmajā stāvā un tā nu iegājies, ka visbiežāk ģērbjamies arī 1.stāvā, kā rezultātā bieži vien izmazgātās un salocītās drēbju kaudzītes līdz 2.stāvam tā arī nekad nenonāk. Varbūt tad, kad skapis būs pabeigts un būs lielie spoguļi durvīs, būs citādāk, bet šobrīd nedaudz apgrūtinoši. Bet, piemēram, virtuvē trauku skapīši ir vistuvāk trauku mašīnai, savukārt pārtikas skapīši vistālāk, līdz ar to trauku mašīnu var izkrāmēt ļoti ātri, paliekot vienā punktā - it kā sīkums, bet tomēr kaut kāda laika ekonomija sanāk.
Runājot par putekļusūcējiem - robotiem. iRobot gadījumā tiek maksāts par brendu, bet kvalitāte pieklibo. Mēs ļoti sīki pētījām, kādu robotu pirkt, izmēģinājām draugu iRobot, bet tas atstāja uz grīdas, piemēram, matus. Beigās izlēmām par labu Neato (modeli tagad neatceros) un esam ļoti apmierināti. Protams, ka robots var viskaut kur iesprūst un ievilkt sevī kaut kādas lietas, bet tas arī disciplinē neaizkrāmēt grīdu, nenomest pie veļasmašīnas zemē zeķes u.tml. Ja uz grīdas netiek atstāti visādi sīkumi un telpa nav ļoti piekrāmēta ar mēbelēm, tad Neato tiek galā pat ļoti labi. Mums ir malkas apkure un arī visus malkas gružus viņš perfekti savāc.
11.01.2018 19:00 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Neesmu iedziļinājusies, bet varētu būt problemātiski, ja dzīvoklī ir paklāji, īpasi "garspalvainie" vai slieksnīši (mazāks robots varētu būt zemāks un netikt pāri), kā arī, ja ir daudz visādas galdu kājas utt. - viņš tīra ilgāk un lēnāk. Ja ikdienā tiek bīdītas mēbeles, piemēram pufs, tad arī robotam būs jātaisa korekcija kartē katrā izbraukumā, bet ja nekas netiek kustināts un bīdīts, tad jau gan ātri :)
Vislabāk, ja pirms pirkšanas ir iespēja no kāda aizņemties uz izmēģinājuma braucienu, sapratīsi, kas Tev der vai neder un vai vispār der.
11.01.2018 19:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja uz grīdas netiek atstāti visādi sīkumi un telpa nav ļoti piekrāmēta ar mēbelēm, tad Neato tiek galā pat ļoti labi.
o tad man der, mes tadi akurati. Cena aptuveni kada?
un vel ar ko spodrinat laminatu? Mos kas jauns, labs ir? Tumsu..uz kura katrs kriksitis redzams..
11.01.2018 19:06 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S.Zinas tante paldies par info.;-)
11.01.2018 19:08 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Cena aptuveni kada?

Pirms gada pērkot bija kaut kas virs 500 EUR (bet modeli nepateikšu un neesmu mājās, lai paskatītos). Bet tiešām iesaku aizņemties no kāda, kam ir, un izmēģināt savā miteklī - mums ir pamatā flīzes un dēļu grīdas un šiem segumiem der lieliski. Mums pat visi skapji, kumodes ir pielāgoti robotiņam - pēc nepieciešamības palikām zem mēbeļu kājām filca kājiņas, lai robotiņš visur tiek apakšā.
11.01.2018 19:12 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man ir divi mazi bērni, šķiet, ka var tīrīt un kārtot bezgalīgi, it īpaši virtuvi. Pati gan sevi mīlu vairāk kā kārtību, tāpēc dienā tam neveltu vairāk kā 40 min. Man gan tāda 100% kārtība nekad nav bijusi.
11.01.2018 19:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Par to iRobotu arī visu laiku domāju, bet arvien vairāk sliecos uz to, ka no viņa jēga maza...
Mums divstāvu māja. Divi bērni un dzīvnieks. Tīru un kārtoju visu ko katru dienu + ziemā vēl celiņš no sniega jātīra. Ir trauku mazgājamā mašīna, kuru vispār neizmantoju. Kaut kā šķiet, ka no viņas jēgas nav - kamēr gatavoju ēdienu, tāpat visu žigli ar rokām samazgāju. Nav arī tā, ka visi vienā laikā ēd un tad var piekrāmēt pilnu mašīnu un palaist uz 1,5h, jo tāpat vēl pa to laiku kādam sagribēsies uzkodas vai padzerties un, re, atkal pilna izlietne ar dažādiem traukiem sakrājas stundas laikā. Tad to trauku mašīnu būtu visu dienu jādarbina... Veļu mazgāju apmēram katru otro dienu. Vīrs reti kad piedalās mājas uzkopšanā. Pārsvarā tikai iznes miskasti vai tīra sniegu, toties viņš dara citas lietas, kuras nedaru es... :-P
11.01.2018 19:18 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
aaaa, cik forša bilde tēmas pieteikumā! Uzreiz ar visu akcentu lasās. :-D
Tīru māju katru dienu, man nemaz nav variantu, jo ir suns + pa grīdu ložņājošs bēbis. :-| Bet vispār man patīk tīrība un, ņemot vērā, ka to daru tik bieži, fiksa mājas uzfrišināšana paņem ļoti maz laika. Vienīgais, ko es daru salīdzinoši reti un kas baigi nepatīk - vannas tīrīšana. Labāk 5x iztīrītu podu nekā to vannu. (t):-D
11.01.2018 19:21 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Tad to trauku mašīnu būtu visu dienu jādarbina...

Mēs esam tikai 2 pieaugušie, bet nevaram savu dzīvi bez trauku mašīnas iedomāties. Bet mēs darām tā, ka piekrāmējam pamazām trauku mašīnu, tiklīdz pilna, tā ieslēdzam - un tad, kad izmazgājas, atdziest trauki - tad izkrāmējam un sākam atkal krāmēt - reizēm nostāv vienu vai divas dienas tie trauki (galvenais neatstāt nekādas ēdiena paliekas) - un nekādu problēmu - trauku mašīna perfekti nomazgā, pat ja apkaltuši.
11.01.2018 19:32 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
freya, es esmu dzirdējusi no saviem paziņām, kuri dzīvo divatā, ka trauķene ir labākā un vajadzīgākā tehnika mājās, bet ne mūsu gadījumā. Man nav saprotams, kā ar to mašīnu darboties, jo kā jau teicu - esam 4 ģimenes locekļi dažādos vecumos. Trauki un ēdināšana arī visiem atšķiras - kādam biežāk, kādam retāk. Trauku arī nav tā, ka n-tie komplekti. Un tā 1,5h mazgāšana man šķiet daudz par ilgu. Nu es vēl ceru, ka "sadraudzēšos" kaut kad, šad tad darbinu, kad pašai galīgi negribas nodarboties ar mazgāšanu... Toties man absolūtā nepieciešamība un labākā tehnika šķiet veļas žāvētājs - 40 min un viss sauss, un nevajag pat gludināt (tikai atsevišķus īpašus drēbes gabalus). Veļa nekarājas pa māju izkarināta un nav jāuztraucas vai paspēs izžūt nepieciešamais.
11.01.2018 19:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits