Kārtība - tīrība

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lasot diskusijās par to, kā citi plūcas savā starpā, aizdomājos, cik daudz var būt tas "Es mājās daru visu!"
Protams, mājas mums ir visiem dažādas, sākot no istabiņas vai studio dzīvoklīša, līdz 200 m2 mājai, bet par vidējo aritmētisko paņemsim 3 istabu dzīvokli. Nu tiešām nevaru iedomāties, kas ir tik nenormāli daudz mājās jādara, lai tur būtu jāiesaistās 2 cilvēkiem (nerunāju par principu, runāju par sūkstīšanos "vai kāda es nogurusi, te visu darot"
Tātad:
Cik bieži jūs apdarāt darbus, lai māja būtu kārtīga un tīra, un ko jūs vispār darāt? Cik laika tam veltiet?
11.01.2018 13:13 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jā, un, ja ir laiks staigāt pa veikaliem, meklēt visu nepieciešamo un pēc tam vēl realizēt idejas, tad vispār labi. Tādā situācijā (aizgāja no vīra) tas tieši pat svētīgi - domas ar ko citu nodarbinātas, u.t.t.
ja tikai parsija tqas vairakus menesu, meklet atvest , karsot , nemteis pa letam naudam visu.Jo alga nav 2 000...smagi gaja cilvekam. Bet rezultats ir super.... nu patik vinai skaisti dzivot. Vismaz cik var...ka teica vina edis no aksitiem traukiem sava vieniga dzive , un ies un smuki maju tiru...mums ka piemers vina.
11.01.2018 14:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es arī piekrītu par podu un izlietni, tāpat arī par netīrajiem traukiem. To redz pat nepētot.. es gan skaļi nesaku fuj, bet pie sevis nodomāju gan.. tiesi ta, mes te tadas jau vairakas.
11.01.2018 14:31 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
ja tikai parsija tqas vairakus menesu, meklet atvest , karsot , nemteis pa letam naudam visu

Bet tam arī ir plusi, ka ilgāku laiku prasīja. Kaut ko uztaisīja, izdarīja - uzreiz prieks, lepnums par sevi. Un tā par visu. Sanāk vairāk pozitīvu emociju :)
11.01.2018 14:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet tam arī ir plusi, ka ilgāku laiku prasīja. Kaut ko uztaisīja, izdarīja - uzreiz prieks, lepnums par sevi. Un tā par visu. Sanāk vairāk pozitīvu emociju
pilnigi viennozimigi. Un visi vinu liela.No viansnoskatijos un ar gribu stavlampu. Un ziemisiem neatradam..gribasnedargu to papirusa baltu..man piestavetu interjeram. Vispar dama ar smadzeni un kerienu, nekur tada nepazudis ka izradas... ta kolegite. Ir kam lidzinaties...
11.01.2018 14:40 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
http://nra.lv/maja/interjers/115393-musdienu-pinterest-dzivoklis-pardaugava.htm leti , tiri un patikami.Lai gan man citadaks krasas un stils patik. Tacu mebeles nav jauns, nekas ekstra dargs ...un remonts vienarss lets.
11.01.2018 14:52 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Nu pa lielam savu 3 istabu dzīvokli tīru 1x nedēļā, kad tiešām ir lielā putekļu sūkšana, mazgāšana, drēbju mazgāšana utt. Ikdienā nešrubīju, jo nav vajadzības, viss tāpat ir tīrs, tikai izslauku grīdas jo kaķis mājās un pēc ēšanas nomazgāju traukus un nokopju virtuvi. Man dzīvoklī valda minimālisms, nav lieku štruntu, kas aputētu ar putekļiem, un kas radītu bardaku.
11.01.2018 14:54 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Kādas 6 stundas katru otro sestdienu tīru putekļus (kā man riebj tās sestdienas - a ko darīt...), stikla virsmas, mazgāju grīdu utt. Katru otro dienu pāreju pār grīdu ar putekļsūcēju un iemetu mazgāties veļu. Traukus mazgāju katru dienu.
11.01.2018 15:03 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Zinas tante
Ja ātri smērējas, tad jātīra kaut vai katru dienu tā vanna vai logi, vai citas lietas :D Es logus labprāt mazgātu kādas 2x gadā, bet mana kaķene kāpj ar ķepām pienā, kad to dzer un tad caur logu ķer putniņus, tāpēc logi regulāri ir pienā :D Neko neizdarīsi, jāmazgā vien ir katru otri vai trešo dienu :D
11.01.2018 15:05 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Māju pievācu dienās kad man ir brīvs, bet draugs strādā. Tas ir- izsūcu grīdas, noslauku putekļus, izmazgāju veļu ,iztīru podu un izlietni.
Un brīvdienās vienu dienu veltam kārtīgai tīrīšanai abi kopā, tad cenšamies ielīst visur un iztīrīt no putekļiem katru stūrīti, kārtīgi iztīrīt dušu utt. :-)
11.01.2018 15:11 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
2 labākie izgudrojumi - putekļu sūcējs robots un trauku mašīna bija vieni no pirmajiem pirkumiem. Robotiņš katru dienu iztīra 1.stāvu, uz 2.stāvu uznesam retāk, bet 2.stāvā mēs staigājam tikai ar zeķēm/basām kājām, tā ka tik bieža tīrīšana kā 1.stāvā nav nepieciešama.
Tā kā parati mājās esam ļoti vēlu, tad mums pa nedēļu sakrājas tāds neliels bardaciņš, kuru tad 6dienās parasti sakopjam. Plīti parasti notīru uzreiz pēc gatavošanas. Drēbes pārsvarā arī mazgājam ned.nogalēs, jo vakaros esam tik vēlu mājās, ka nemaz nav spēka gaidīt tās 2-3h, kamēr drēbes izmazgāsies, lai tās izkarinātu.
Logu ģenerālmazgāšanu taisam 1x pavasarī - vīrs mazgā ārpusi (man bail no augstuma :D) un es iekšpusi.
Bet vispār mums māja vēl tikai tapšanas procesā, tādēļ uzturēt 100% kārtību un tīrību ir nereāli - visi ciemiņi to parasti arī saprot.
11.01.2018 16:02 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Man liekas, ka es kaķim putniņus ļautu ķert no stikla otras puses, ja šitā cūkotos :-D Vai vismaz piešķirtu mazāka diametra bļodiņu, kurā nevar iekāpt :-D
Logus pēdējo reizi mazgāju pirms kāda gada. Parasti cenšos rudenī un pavasarī, taču pilsētā nav starpība, tāpat aizlīp nedēļas laikā.
Ko var 3 stundas pa skapi darīt, arī man nav skaidrs. Vismaz ar manu minimālistisko skapja saturu. Iedomājos, ka walk-in garderobē, kuras saturu saimniece pat neatceras, tur gan jāaaa... Vispār esmu tāda sušķe, kas mierīgi džinsas izmazgās reizi mēnesī un ja mājās nav mazu bērnu, tad ko var katru dienu veļas mašīnu kurbulēt? Ko jūs mazgājat?
Ā, gludekļa man vispār nav un kamēr vien nepienāks reize, kad jāvalkā stīvas blūzītes, arī nebūs! (l)
11.01.2018 16:42 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Sešu istabu māja + suns + kaķis
Es noteikti varu teikt, ka māju tīru tikai es, bet tas man sagādā prieku un rada miera sajūtu. Ieiet tīrā vidē, sajust to tīrās istabas prieku, to pat varētu raksturot kā sava veida meditāciju.
Tīru katru dienu standarta apkopi- brokastu/vakariņu pagatavošana, trauku mazgāšana, putekļu noslaucīšana, + viens mājas darbs ( drēbju gludināšana/drēbju mazgāšana/logu mazgāšana vai kas tāds). Brīvdienās veltu mājai pilnu dienu, bet tad arī ir tā ģenerāltīrīšana, kurā tiek darīts viss, lai dienas beigās māja būtu perfekta.
Tā kā esmu pedante + vēl minimāliste manas mantas, cik nu tās ir, 24/7 stāv kārtībā. Vīrs ir pretējs man, viņa darba specifika pieprasa papīru kaudzes, kuras tiek šķirotas pa retam un zem kurām atklājas pildspalvu, flešku, konfekšu pasaule :D Man tas ir neaptverams bardaks, bet tā kā mums katram ir savs kabinets, tad katram ir sava kārtība, par kuru es paburkšķu tikai retu reizi :)
11.01.2018 17:01 |
 
Reitings 408
Reģ: 21.12.2017
Zintas tante katram jau sava dzīve, tev noteikti nav darbā jāģērbjas kostīmos/vīram uzvalkos, kur bez gludekļa neiztikt. Tāpat, tu dzīvo pilsētā, kur logi tiešām paliek ātri netīri, bet dzīvojot ārpus pilsētas vienreiz nomazgā un pusotrs mēnesis ir tīri.
Veļas mašīnu katru dienu arī nesaprotu, bet viss atkarīgs no mašīnas tilpuma. Ir pavisam mazās, kur ja dzīvo trīs cilvēki, tad jāmazgā katru dienu/katru otro, vai ar lielajiem tilpumiem, kur tiem pašiem trim cilvēkiem ar vienādajiem drēbju lietošanas paradumiem būtu jāmazgā vien 2x nedēļā.
Un par skapjiem runājot, ir skapis pa visu sienu ar atvilknēm, plauktiem, pakaramo stangu utt, kur katrs plaukts ir jānotīra, ar lupatiņu un jāizņem drēbes, jāsašķiro un ir tādi skapji 1,70m x1m ar pakaramo stangu un diviem plauktiem, kurā stāv pieci krekli divās rindās.
11.01.2018 17:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es mazgaju katru otro dienu, bet daudz ko negludinu. Dvielus, gultasvelu, apaksvelu, ,majas drebes, dzinsas mazgaju visma zreizi nedela rieb bomzu paskats( nu ja mazga reizi menesi) , ai nu vissaks savacas, velku visu labi ja 2 reizes... Un man pisleta Rigas centra ( kur ari piedzimu 8un uzaugu) nekad nav bijusi netiri logi. ja biezak jamazga , aj augsejas rutis vecajos namos augsejos stavos arpuse ne vienmer mazgajam biezi , bail tacu....bet parejie logi vienmer tiri... taoat ka aizkarus jamazga pirms katriem svetkiem vismaz.
11.01.2018 17:16 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Esmu ļoti maz mājās (principā tikai izguļos, izņemot brīvdienas), tādēļ ir diezgan kārtīgs, bet ir viena problēma - veļas žāvētājs. Tur nereti tiek uzlikts viss, ko nav kur likt. Drausmīgs ieradums, kas mani pašu kaitina. Bet tā, reizi nedēļā ir uzkopšana un veļas mazgāšana
11.01.2018 17:30 |
 
Reitings 159
Reģ: 09.12.2016
Tīrām māju 1-2x nedēļā, ja ir liels slinkums, tad saucam tīrītāju, bet man ar to ir nepatīkama pieredze. Tīrīšanai man paiet apmēram 3 stundas, bet ja grib sīkumaini visu iztīrīt, tad vairāk. Ievēroju, ka kopš esam ievākušies jaunā pašu iekārtotā dzīvoklī, visu gribas uzturēt tīrāku un kārtīgāku nekā tas bija vecajās dzīvesvietās, kur bija šaurāks, man nepatīkošas mēbeles, nebija arī vietas, kur visas mantas nolikt. Traukus cenšos likt mašīnā katru dienu, lai nekrājas uz letes, drēbes mazgāju 2-3x nedēļā, dvieļus, gultasveļu nemainu bieži (pēc cosmo standartiem). Lielāko uzmanību pievēršu virtuves tīrībai, ja gatavoju, tad pēc tam sakopju.
Jau kopš pusaudžu gadiem liekas smieklīgi tīrīt māju ciemiņu dēļ. Es laikam no tiem ciemiņiem, kam būtu pie kājas nesatīrīts dzīvoklis, ja vien nav tā, ka pilnīgi kā pie bomžiem un nesanitāri apstākļi. :D mājas tīrīšana man personīgi liekas laika izmešana, tāpēc šķiet pietiekami, ja aiznemtiem cilvēkiem dzīvoklis ir puslīdz sakopts ikdienā un kārtīgi iztīrīts sliktākais reizi mēnesī, bet lai baigi iespringtu katru dienu tīrot, nezinu, kāda no tā ir jēga? :D nu, protams, ja nav īsti ko citu darīt, tad gan jau ka ir ok. Ir zināmas radinieces, kas nestrādā, bet ir apsēstas ar tīrīšanu, un tad nu staigā par radu mājām un kritizē citus. Paldies, bet nevēlos saprast tādus cilvēkus :D
11.01.2018 17:32 |
 
Reitings 284
Reģ: 19.07.2017
95% tīru es. Tīru katru dienu, jo ir suns un kakis. Neciešu , ja ir smiltis uz grīdas un staigājot viñas jūti. Katru dienu sūcu, mazgāju grīdu. Putekłus arī katru dienu slauku, jo uz stikla galdiem tos labi var pamanīt :-D Vełu mazgāju katru trešo, traukus aiz sevis vienmēr nomazgāju līdz ar to izpaliek trauku kaudzes. Patīk tīrī a, kārtíba. Lai gan aizejot ciemos slikti nejūtos , ja draudzenei viss bardakā. No malas man patīk, tāda nekārtība, bet pati tādā nedzīvoju. Nesanāk tik smuki mantas nomest kur pagadās :-D
11.01.2018 17:39 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Divistabu dzīvoklis (50kvm), kas ikdienas skrējienā ne vienmēr ir perfektā kārtībā.
Man ir sajūta, ka godīgi darbus dalām uz pusēm. Kāds no rīta saklāj gultu. Savukārt pēc darba man gribas stundiņu atpūsties un tad piekārtoju (salieku skapī drēbes, saloku pledus, ielieku mazgāties drēbes, utt - pēc vajadzības). Traukus vakarā mazgājam abi (es mazgāju un viņš slauka), bet tas tā kopā mīlīgi - papļāpājam pa vidam.
Istabas sūc un dažkārt mazgā iRoboti. Sūcēju laižam aptuveni katru otro vakaru, mazgājamo aptuveni reizi nedēļā.
Ja kādam no abiem nav spēka kaut ko izdarīt, ir nogurums vai vienkārši nesanāk, izdara otrs. Par to pukstējis neviens no mums nav.
Reizi divās nedēļās es ievelku elpu, saņemos un kārtīgi izšrubēju visu dzīvokli. :D Arī tad draugs dažkārt palīdz - piemēram, izsūc istabas pirms es mazgāju. Bet varu tikt arī galā viena - ja ir oma, tad man dikti patīk :)
11.01.2018 18:05 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Dzīvojam ar vīru divatā + suns un kaķis. Paklājus sūcu katru otro dienu, traukus katrs pēc sevis nomazgā, putekļus katru dienu apslauku. Nekādas īpašas nekārtības mūsu mājās nav, tāpēc nekādi nevaru teikt, ka no mājas darbiem nogurstu.
11.01.2018 18:06 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Ar slotu rokā un putekļu lupatu 24/7 neskraidu,bet elementāru tīrību cenšos uzturēt. Trauki tiek uzreiz pēc ēšanas nomazgāzti, arī ēst gatavošanas procesā pamīšus mazgāju traukus, ko izmantoju kad gatavoju ēst, piemēram ja cepu gaļu tad pannu uzreiz nomazgāju. Vannasistabā tiek sakopts katru dienu pēc tās lietošanas, respektīvi,ja eju dušā, uzreiz sakopju pēc sevis,bet nekas jau īpaši tur nav jakopj, salieku visu savās vietās,noskaloju vannu , te pieminēto podu tīru katru dienu,bet neuzskatu ka tā ir kāda ekstra, paņemt tualetes mazgāšanas līdzekli ,apstrādāt to, noslaucīt putekļus no tā aizņem min 5-7. -ja vajag nomainu tualetes poda skalošanas bloku,/atsvaidzināju, izmazgaju grīdu ,bet nu grīda ir tik maza,ka tad ar neko daudz neiaiznem. Pārējās telpas slauku katru dienu,bet mazgāju ik pēc 2dienām ,bet 1nedēļā tiek kārtīgi visi stūri paņemti. Principā ,neiespringstu uz tīrīšanu, cenšos turēt kārtību tādu lai pēkšņu ciemiņu gadījumā,nebūtu pa galvu pa kaklu jāskrien un jāsāk tīrīt un kārtot. Bet ,ja gadījumā,gadās ka kādu dienu ,dzīvoklis ir nesakārtots, tad arī neskaidru un nesāku kārtot,jo ciemiņi galu galā brauc pie manis,ne pētīt vai trauki ir nomazgāti vai nē, vai koridorā ir tīra grīda :-)
11.01.2018 18:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits