Kārtība - tīrība

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lasot diskusijās par to, kā citi plūcas savā starpā, aizdomājos, cik daudz var būt tas "Es mājās daru visu!"
Protams, mājas mums ir visiem dažādas, sākot no istabiņas vai studio dzīvoklīša, līdz 200 m2 mājai, bet par vidējo aritmētisko paņemsim 3 istabu dzīvokli. Nu tiešām nevaru iedomāties, kas ir tik nenormāli daudz mājās jādara, lai tur būtu jāiesaistās 2 cilvēkiem (nerunāju par principu, runāju par sūkstīšanos "vai kāda es nogurusi, te visu darot"
Tātad:
Cik bieži jūs apdarāt darbus, lai māja būtu kārtīga un tīra, un ko jūs vispār darāt? Cik laika tam veltiet?
11.01.2018 13:13 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Dzīvoju dzīvoklī.
Man ļoti patīk tīrīt, pucēt, tīru katru dienu, ja atnāk negaidīti ciemiņi man nav kauns. Ir lietas, ar kurām mēdzu pārspīlēt, piemēram, logus mazgāju katru nedēļu, bet tie ir mani tarakāni..
11.01.2018 13:45 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Katru dienu sakopju virtuvi (bez grīdas kopšanas), katru otro dienu uzslauku grīdas.
Reizi nedēļā tiek tīrīts viss. Vispirms salieku visas mantas savās vietās, palikušās drēbes aiznesu uz veļas kasti, noņemu gultas. Tālāk dodos uz virtuvi, kur nomazgāju traukus, ja tādi tur ir nenomazgāti,pāreju pāri virtuves skapīšiem. Tad wc un vannas telpa - ar līdzekli nomazgāju wc, vannu un virsmas. Nu un tad ķeros klāt istabai - slauku putekļus no virsmām, tad atbīdu vieglākās mēbeles (dīvāns, tv galds, pufiņi) un tad visu dzīvokli izslauku un izmazgāju.
Rakstot domāju, ka nekas jau baigi nav, bet realitātē man tas aizņem aptuveni divas stundas, bet nu es tā nesteidzīgā garā.. un es nemāku tā smuki sakārtot, ka pēc tam pati arī izskatos labi un varu doties savās gaitās.. parasti liekas, ka esmu sasūkusies ar visu līdzekļu smaku un pašai arī jāberžas no a-z, tpc man tā visa mājas kārtošana vienmēr iet kopā ar sevis kopšanu, dušošanos, matu žāvēšanu/taisnošanu un taml.. un ar to arī vēl nav gana, vēl jāliek vešenē drēbes un jāgludina pa nedēļu izmazgātās drēbes, jo vakaros negludinu.. nu un tā tā diena paiet :-D
11.01.2018 13:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja atnāk negaidīti ciemiņi man nav kauns. ++
man ar tada doma vislaik. Un man reiz viena kundze teica, saimnieci redz pec virtuves un galvenais pec tualetes un vanansistabas.. vot zel ka man slinkums katru dienu tirit dusu piemeram..
11.01.2018 13:48 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
*noņemu gultas veļu
11.01.2018 13:50 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
ā, ne tikai noņemu, bet pēc tam vēl mokos ar uzlikšanu :-D riebj tā lielā segas likšana
11.01.2018 13:50 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
vienkarsinav
Tādēļ arī neslēdzu viņu. Man sanāk vieglāk, kārtīgāk un ātrāk pāriet ar parasto slotu. Ikdienā gan pāreju vienkārši ar parastu mitru mazgājamo slotu, lai savāktu tās kaķa spalvas no grīdas. Ar tvaika slotu gan pāreju kaut kur reizi nedēļā.
Jautājums meitenēm: varbūt kādai ir tvaika slota, kura ir tā kā 3in1, ka var izmantot gan kā slotu, gan nomainīt uzgalīti un tīrīt logus un šķirbiņas utt. Varbūt kāda ir izmantojusi tādu variantu kā tvaika gludekli drēbēm?
11.01.2018 13:51 |
 
Reitings 872
Reģ: 23.04.2014
Veltu dzīvoklim pirmo stundu,kad atnāku no darba. Parasti izdaru ko vienu- vai sakārtoju skapi,vai izgludinu veļas čupu( veļasmašīna darbojas katru dienu), vai iztīru podu un vannu. Puteklu sūcējs katru dienu tiek darbināts. Tāpat koridorī mētājas ķemme vai taisnotājs,ko no rīta pirms darba aizmirstu novākt, bērna manta ir visur un jāpievāc. Tādu ģenerālo tīrīšanu man nav. Sestdienās tiek grīda mazgāta- lūk visa mana ģenerālā tīrīšana :D
Man patīk pašai tīrīt, nē, drīzāk vākt. No vīra sagaidu trauku mazgāšanu, bet pati arī to daru. Visvairāk riebj gatavot. Pārtiekam no pusfabrikātiem un katru reizi domāju-labāk būtu gatavojusi nekā vākusi,bet ne-pa-tīk.
11.01.2018 13:52 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Neesmu no tām, kas sūdzas, ka man viss vienai, vai ka - vai, vai, cik daudz jādara nav laika vai esmu pārgurusi ( jo tā tas nav :-D). Dzīvokli tīru vienreiz nedēļā, citreiz izsūcu divreiz nedēļā.
11.01.2018 13:58 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Ā, un brīvdienās kārtojot dzīvokli es parasti neprasu vīram baigi palīdzēt. Viņš var atpūsties līdz brīdim kad esmu sakopusi virtuvi, jo kad esmu to izdarījusi, tad sākas viņa arī viņa darbs - jāgatavo pusdienas. Tā nu parasti sanāk, ka +/- abi beidzam savus darbus vienlaicīgi un tas man ļoti patīk, jo ir gan māja kārtīga, gan ēst uztaisīts.
11.01.2018 13:58 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pasarg' Dievs, laist mājās kādu negaidīto ciemiņu, kurš atnāks un vērtēs manu podu (t):-D:-D
11.01.2018 14:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet aks tajos ieradumos ir labs, tas ka apskatos te dazas dzivokla foto un saku paldies Dievam ka man majas ir tik smuki un tiri.Un ideali ka velaskaste nav, veladiena sreiz nedela nav , ka amzgaju loti biezi, super. Loti laba sajuta.
Un vel zinu ka sieviete toer ir sieviete lielakoyties, pat ja dzivotu ka tas brinums musu, ar vecam mebelem un maz naudas meitenei butu skaisti un tiri viss. Jo nav jau galvenais super remotni un jaunas mebeles bet tiriba un skaistums. Un 6 menesu laika meitenes daudzas par nelielam naudam ari to midzekli padaritu simpatisku.
11.01.2018 14:12 |
 
Reitings 6
Reģ: 10.01.2018
Man ir tā, ka jau kādu laiku dzīvoju ārzemēs, salīdzinoši mazā, bet tomēr 3istabu dzīvoklītī viena. Tad nu īsti izvēles nav- jākārto viss. Bet tā apziņa, ka tā ir mana šmuce ir iemācījusi man uzreiz aiz sevis visu savākt- traukus mazgāju, pirms ēdu maltīti, drēbes(pat ne džemperīti) neatstāju nevietā. Jo atceros mammas teiktos vārdus- ja katrai lietai būs sava vieta, tāda baigā kārtošana nebūs vajadzīga. Līdz ar to esmu pamanījusi, ka arī pēc darba ir vairāk laika, jo atliek tikai izslaucīt un vajadzības gadījumā izmazgāt vai noslaucīt putekļus. Kā arī tomēr ir vieglāk, kā dzīvojot ar vecākiem vai kojās- jo visā dzīvoklī ir mana kārtība un nav jāuztraucas, ka kāda ģimenes locekļa lietu nolikšu nevietā. :)
11.01.2018 14:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pasarg' Dievs, laist mājās kādu negaidīto ciemiņu, kurš atnāks un vērtēs manu podu
tu viesus labiericibas nelaid? Un verte visi, tikai musu divkosiga sabierdiba daudzi padoma bet skali neko nesaka...;-);-);-);-)
11.01.2018 14:16 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Un vel zinu ka sieviete toer ir sieviete lielakoyties, pat ja dzivotu ka tas brinums musu, ar vecam mebelem un maz naudas meitenei butu skaisti un tiri viss. Jo nav jau galvenais super remotni un jaunas mebeles bet tiriba un skaistums. Un 6 menesu laika meitenes daudzas par nelielam naudam ari to midzekli padaritu simpatisku.

+
Turklāt ir pieejamas daudzas DIY, kas neprasa milzīgus ieguldījumus, lai mitekli padarītu mājīgu, ērtu, smuku un oriģinālu :)
11.01.2018 14:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Turklāt ir pieejamas daudzas DIY, kas neprasa milzīgus ieguldījumus, lai mitekli padarītu mājīgu, ērtu, smuku un oriģinālu
tiesi ta. man kolega 56 gados aizgaja no varmakas vira uz nekurieni.Alga ja vel jaizre dzivoklis nav liela gala beigas. Un zini padrausmigu maskavasa forstates koka majas mitekli ko ire par neliela naudam 5 menesu laika padarija loti majigu.Pirmo laiku uz piepusama atraca guleja. Par letam nauda pirka mazlietoats mebeles, pati ko piekrasoja( remontet gan neko iapsi pati neprot) aizkari leti, samekleja pat sikus no humpalam.. tarukus iepirka letus bet skaistas krasas...stavlampu un nu tik majigoi, tiri smuki ka prieks.Un viss pa leto. Un veian pati, neviens nepalidzeja.
11.01.2018 14:20 |
 
Reitings 872
Reģ: 23.04.2014
Reto reizi,bet piekrītu Rīdziniecei. Tāpēc podu un izlietni turu tīru,kā arī roku dvielis ir svaigs.
Kā arī "netīrs" un "nekārtīgs" ir divas dažādas lietas. Izmētātas drēbes nav nekas tāds salīdzinot ar speķīgu grīdu un 3 dienu trauku kaudzi istabā..Vismaz neko sliktu nepadomātu par to cilveku. Bet ja pods nočurāts, tad gan. Vai ta pašiem nav pretīgi uz tāda?!(t)
11.01.2018 14:23 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
tiesi ta. man kolega 56 gados aizgaja no varmakas vira uz nekurieni.Alga ja vel jaizre dzivoklis nav liela gala beigas. Un zini padrausmigu maskavasa forstates koka majas mitekli ko ire par neliela naudam 5 menesu laika padarija loti majigu.Pirmo laiku uz piepusama atraca guleja. Par letam nauda pirka mazlietoats mebeles, pati ko piekrasoja( remontet gan neko iapsi pati neprot) aizkari leti, samekleja pat sikus no humpalam.. tarukus iepirka letus bet skaistas krasas...stavlampu un nu tik majigoi, tiri smuki ka prieks.Un viss pa leto. Un veian pati, neviens nepalidzeja.

Jā, un, ja ir laiks staigāt pa veikaliem, meklēt visu nepieciešamo un pēc tam vēl realizēt idejas, tad vispār labi. Tādā situācijā (aizgāja no vīra) tas tieši pat svētīgi - domas ar ko citu nodarbinātas, u.t.t. :)
11.01.2018 14:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet ja pods nočurāts, tad gan. Vai ta pašiem nav pretīgi uz tāda?!
nav jau jabut nocuratam , bet ja netira biezi to tapat loti labi var redzet.
Un vispar man pat cepumi, augli vai koncas stav uz virtuve sgalda...manejam nekad nav kausnja piem kads kegis ieskrien . Visur svecites, majigum, tiriba.
11.01.2018 14:26 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
tu viesus labiericibas nelaid?

Es neaicinātus viesus vispār neuzņemu. Viesi piesakās vēlākais iepriekšējā dienā. ;-)
Pati nekad neesmu pievērsusi uzmanību draugu podiem un plītīm, ja vien tur nav acīs lecoša netīrība. Acīs lecoša! Nevis pāris puteklīši. Un ja kādam mans pods nepatīk, lai viņš iet dirst ...uz kāda cita poda :-D
Es nudien uzskatu, ka ik pārdienas berzt vannu un mazgāt logus ir slimi :-O Kam tas ir vajadzīgs?
11.01.2018 14:27 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es arī piekrītu par podu un izlietni, tāpat arī par netīrajiem traukiem. To redz pat nepētot.. es gan skaļi nesaku fuj, bet pie sevis nodomāju gan..
11.01.2018 14:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits