Studijas UK

 
Reitings 7
Reģ: 09.01.2018
Čau! Šobrīd mācos 12. klasē, ļoti gribētu nākamgad sākt studijas Lielbritānijā, Vusterā (Worcester), taču sāku vairāk lasīt informāciju un sapratu, ka, lai gan tā nav Londona, dzīvošana tāpat ir dārga - vidēji izmaksas ir ap 800 eiro, kojas vien maksā 430 eiro mēnesī. Loģiski, ka vecāki nevarēs tā vienkārši pārskaitīt man šādu naudu ik mēnesi un half-time darbs šo summu nenosedz (esmu interesējusies, tas nav tikai pieņēmums), negribētos arī pavadīt vairāk laika darbā, nekā mācoties.
Vai kādai ir pieredze vai idejas ar to, kā citādāk atrisināt šo? Ir doma par viesģimenēm, au pair, kaut ko uz to pusi, bet vai tas tiešām strādā un ir iespējams?
(Meklēju, vai kādā forumā nav par šo, bet neatradu. Un, lūdzu, nevajag komentārus par to, ka, ja nevar atļauties, jāpaliek Latvijā - tas tāpat jau skaidrs, es gribu pati izdarīt maksimāli, lai varētu studēt to, ko vēlos un kas Latvijā tā īsti nav pieejams, nevis čīkstēt vecākiem vai vienkārši padoties)
(l)
Paldies!
10.01.2018 20:15 |
 
Reitings 5
Reģ: 20.11.2017
Sveika!
Pati esmu studējusi Worcester. Studēju PR, Marketing & Management. Godīgi sakot, ja Tev ir plāns doties uz šo universitāti, tomēr apdomājies kārtīgi. Biznesa skola ir diezgan vāja un līmenis ir zems. Ir sajūta, ka mācies Latvijas vidusskolā tikai viss notiek angļu valodā.
Pirmajā kursā nav jūtamas izaugsmes.
Bet ja Tava izvēlētā programma ir ar humanitāru novirzienu, tad var apsvērt studēt šajā universitātē. Mana istabas biedrene studēja vēsturi, literatūru un bija ļoti apmierināta. Arī pasniegšanas veids bija daudz labāks nekā tas bija manā fakultātē.
Par dzīvošanu - ar darbu no sākuma būs diezgan problemātiski, jo vajag National Insurance number. Ir jāzvana pa tel. nr. , lai norunātu tikšanos. Man un daudziem citiem ārzemju studentiem, tas prasīja diezgan ligu laiku ( +/- 3 mēnešus kamēr vispār sazvana) + jārēķinās, ka zvanot uz to iestādi tiek piešķirta papildus samaksa tikai gaidot pie telefona. Runājot, par visām iestādēm, kas ir saistītas ar papīru kārtošanām, jāsaka, ka ir diezgan bēdīgi, jo ir liela nekārtība.
Dzīvošanas izmaksas ir +/- tas pats, kas LV. No sākuma iespējams liekas , ka ir lētāk, taču pēc mēneša ar visu īri kopumā sanāk diezgan paliela summa ( ēdienā +/- mēnesī aiziet 300 - 400 euro) . Arī jārēķinās ar to, ka autobuss ar studentu atlaidi maksā 10 poundi nedēļā.
Tad vēl ir landlorda jautājums. Man bija diezgan traki un daudzi arī ir tikuši apkrāpti, kā arī ne visur dzīvošanas apstākļi ir labi - daudzās shared houses valda nekārtība, netīrība utml. Pirms paraksti jebkādu līgumu, kuru tev sūta landlords tomēr iesaku apspresties ar juristu, jo Anglijā landolrdi var diezgan viegli ārzemju studentus aptīt ap pirkstu. Un tad protams izmaksas - rēķinies, ka lētākais ir īrēt shared house. Taču cenas ir dažādas ( no 250 pundiem līdz pat 700 un pāri mēnesī) .
Iesaku tomēr kārtīgi apsvērt domu par studijām UK. Es pati tomēr pametu šīs studijas, jo pirmkārt, kā jau teicu, līmenis bija ļoti zems un biju vīlusies, otrkārt, sapratu, ka šis studiju virziens nav mans, kā arī beigās arī finansiāli nebija vairs iespējams turpināt to visu. Ir iespēja vēl šogad ņemt studiju kredītu, taču nezinu, kādi noteikumi ir pašlaik, jo pirms visa jampadrača, kas tagad ir UK ar Breksitu, iespējams, ka bija savādāk.
Bet tiešām padomā kārtīgi par studijām UK. Man bija tieši tāpat kā Tev, ka 12. klasē kritu mazā panikā, jo likās, ka nav Latvijā, kur studēt utml. Beigās, nonākot UK, sapratu, ka UK augstskolu līmenis ir diezgan bēdīgs, ka Latvijā tomēr tas ir augstāks un labāks. Tā cena ( 9000 gadā , ko prasa UK) neatbilst tam, kas tiek piedāvāts pretī. Tāpēc vēlreiz ar vēsu prātu apskati visas LV universitātes, aizej uz atvērtajām durvju dienām ;) .
Ceru, ka info bija noderīgs. Ja ir vēl kādi jautājumi, droši raksti!
27.03.2018 14:00 |
 
Reitings 267
Reģ: 05.02.2018
Piedāvā arī apprenticeships kur Tev dod darbu par vielu kuru mācies. Arī man piedāvāja, taču neņēmu, jo bija jau darbs. Kur es dzīvoju, normāla istabiņa maksā sākot no £80, un tā tiešām ir normāla, ar internetu un vēl mēbelēm, te nav universitāte, bet ir netālu, kur istabiņas maksā tādu pašu summu. Studentiem vienmēr būs lētāk. Ir tiešām tomēr labāk apdomāties par ko gribi studēt un izlemt, vai tas būs piemērots Tev, jo summa UK par mācībām nav maza
27.03.2018 14:22 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Issey, kaadaa nomalee jaadziivo, lai istaba maksaatu £80? :-O Ja nu vieniigi nedeeljaa tik, tad jaa.
Es piekriitu, ka, ja grib te studeet, tad ir jaabuut gan labai universitaatei, gan studiju programmai. Taadas lietas kaa psihologija vai tuurisms utt, kur nav realu darba iespeju, nav vispar verts macities - tad labak paliec LV. Ja gribi macities medicinu, zinatnes, buvniecibu, tad tikai uz prieksu. Nedari suuda kursu tikai keksiisha peec.:-)
27.03.2018 18:49 |
 
Reitings 267
Reģ: 05.02.2018
Renesance uii, jā, bija domāts nedēļā :-/
27.03.2018 19:02 |
 
Reitings 18
Reģ: 29.01.2009
Sveika,
varu pastastit ka man gaja...12 klase izdomaju, ka velos studet Anglija, pieteicos kursam kura pienema tikai 30 cilvekus lidz ar to aprili devos uz intervija Anglija, pec intervijas man prasija lai videja atzime uz atestata ir 7.5 un ari IELTS bija jakarto, man noveicas jo tas ir diez gan sarezgits tests ka ar pirmo reizi noliku uz 6.0 jo anglu valoda man bija viduveja.
Pavasari ari pieteicos EU studejosajam kreditam jo ari sanemu.
Septembra beigas aizbraucu uz Plymouth macities, man pat nevija atrast vieta, jo kojas man bija par dargu, noireju istabinu par 80GBP nedela un februara sakuma ari atradu darbu, pa Ziemassvetkiem un vasaru stradaju full time un tad kad macijos aptuveni part time vai nedaudz vairak. Ar to naudu man pat sanaca iekrat un pedeja gada pirms beigu darba nodosanas panemu menesi brivu no darba, man bija loti jauks menedzeris viesnica kura stradaju. Dzivosana sanaca letaka jo ir talak no Londonas. Ari pedeja gada par cik stradaju sanemu ari nelielu pabalstu no universitates, bet bija jaiet un japrasa un japiesakas citadi neviens neko nedod. NIN lai stradatu nokartoju aptuveni 2 nedelas bet darbu ka studentam bet darba pieredzes nebija viegli bet nu sanak ja labi grib, man noveicas jo vecaki vareju man palidzet pirmos 4 menesus. Nekad nenozelosu savu izveli jo tagad ar savu izglitibu jau esmu apcelojusi puspasauli, labakais lemums mana dzive un ja man butu izvele daritu to atkal. (l)
28.03.2018 06:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits