Vai atstājat dzeramnaudas?

 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
Kaut kur redzēju bildīti ar uzrakstu par dubulto morāli - kafejnīcā atstāji dzeramnaudu, tas ir OK, bet ārstam atstāt naudu - kukulis. Ārsts izglāba dzīvību, bet oficiants pienesa kafiju.
Vai atstājat dzeramnaudu?
Kam parasti atstājat? Viesmīļiem, skaistumkopšanas meistariem, frizieriem utt.?
Cik vidēji atstājat?
10.01.2018 19:59 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vai kāds man var izskaidrot, ar ko saistīts ir tas, ka viesmīļiem vispār kāds dod dzeramnaudu? Nu no kurienes šī tradīcija radusies?
Es tiešām neredzu neko pārdabisku viesmīļa darbā, tāpēc man grūti saprast, piemēram, Elzu, kura uzsver, ka viesmīļiem dot naudu ir labi, bet manikīrei slikti.

Jo vismīļa dzeramnaudas kultūra nāk no seniem laikiem , ta ir sava veida tradīcija , kaut kur tā palika , kaut kur to iznīdēja , bet fakts tāds , ka tajās valstīs , kur dzeramnauda ir pieņemta lieta , algas viesmīļiem patiešām ir ļoti , ļoti zemas . Piemēram , tajā pašā Amerikā , kur viesmīļa algu pārsvarā sastāda tikai klienti , nevis tā konstantā pamatsumma kā alga . Un es nekur nerakstīju , ka tieši Latvijā būtu 100% jāsponsorē viesmīļi . Ir tie pieņemtie 10% un katrs pēc sava uzskata tos atstāj , neatstāj vai atstāj vairāk par tiem 10% .
.
Un pilnīgi pretēji ir ar visādām meistarītēm , kur viņām ir normāla alga vai privātā veidā , pašas uzliek tarifus . Ko sponsorēt liekēdes ?
Kukuļi un ārsti arī pavisam cits temats . Un pateicības dāvanu veidā arī cita lieta , jau izteicos , ka pateikties ziedu/saldumu veidā vietā būtu tad , ja izdara kaut ko lielu , ārpus tā , kanm būtu jau jāietilpst pakalpojumā .
.
Bet te tik daudzas samet visu vienā maisā iekšā , nemāk lasīt .
Lūdzu , ja gribat dzīvot stagnācijā , turpinat sponsorēt savas meistarītes . Tikai tāda dubultmorāle vien sanāk , ka tad , kad jānodirš Latviju , tad redz masveidā ir teksti , ka "tāda mums sabiedrība , dzīvo sūdos , negrib neko mainīt " .
Bet jūs pašas vai tad gribat mainīt kaut ko ? Jūs esat daļa no šīs sabiedrības , lūk atklājas , ka liela daļa no jums nemaz negrib kaut ko mainīt šajā aizspogulijā . (t)
12.01.2018 17:58 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Viesmīļiem dzeramnaudu neatstāju,pirmkārt nezinu cik skaitās ,,normāla" dzeramnauda, tā teikt negribu ar savu "dāsnumu" aizvainot cilvēku, otrkārt ,restorānos ēdam ļoti reti.
Bet grūtniecības laikā kad braucu pie dakteres uz vizīti katru reizi vedu ko garšīgu. Un vienā no pēdējām vizītēm ar draugu uzdāvinājam mazu pateicību + 200€,bet tas nebija kukulis,bet tiešām pateicība,jo attieksme vienmēr bija ļoti laba,varēja arī jebkurā laikā zvanīt un prasīt ja kas nebija skaidrs, ieteica tieši pie kā ņemt dzemdību līgumu un pastāstīja pirms vai vispār ir jēga no tā, vārds sakot bija atklāta pa visu.
Pirms tam kad vēl stāvoklī nebiju, agrāk gāju pie citas ginekoloģes un tai ne reizi neko nenesu jo pat negribējās, katru reizi kad apmeklēju , attieksme bija, " ko tu atnāci ja nekas nesāp"?:-D
12.01.2018 18:01 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Bet grūtniecības laikā kad braucu pie dakteres uz vizīti katru reizi vedu ko garšīgu. Un vienā no pēdējām vizītēm ar draugu uzdāvinājam mazu pateicību + 200€,bet tas nebija kukulis,bet tiešām pateicība,jo attieksme vienmēr bija ļoti laba,varēja arī jebkurā laikā zvanīt un prasīt ja kas nebija skaidrs, ieteica tieši pie kā ņemt dzemdību līgumu un pastāstīja pirms vai vispār ir jēga no tā, vārds sakot bija atklāta pa visu.
Pirms tam kad vēl stāvoklī nebiju, agrāk gāju pie citas ginekoloģes un tai ne reizi neko nenesu jo pat negribējās, katru reizi kad apmeklēju , attieksme bija, " ko tu atnāci ja nekas nesāp"?

izteikti nepareiza pieeja , gan no tavas puses , gan no citas ģ ., par kuras attieksmi arī grūti spriest , varbūt cilvēks pats par sevi ir īgns un nemīl savu darbu .
Tā tam nav jābūt saknē .
12.01.2018 18:04 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Es dodu, bet parasti ši summa ir 1-3€, neatkarīgi vai esmu restorāna vai kafejnīca . Man tā vienkārši ir iegājies , es arī esmu viena no tām “stulbenēm”,kas met kapeikas bezpajumtniekiem .
12.01.2018 18:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ok, mazliet ārpus tēmas, bet, kurš tagad strādā slimnīcā, vai vismaz strādāja nesen? Jautāju, jo, kad es strādāju gadus sešus/septiņus atpakļ, konfektes vēl bija pieļaujami ņemt, pie nosacījuma, ka dalās ar kolēģiem, bet naudas pieņemšana skaitītos kukuļņemšana. Kā piemērs tika dots podiņa puķes pieņemšana, jo, ja aiziesi mājās ar to puķi un iestādīsi dobē, tad sanāks, ka nelegāli cel savu materiālo labklājību, bet, ja atstāsi slimnīcā, tad tas būs pieņemami, bet arī ne īpaši atbalstāmi. Gadus divus vēlāk, ex kolēģe teica, ka aizliedza pieņemt arī saldumus un citas materiālas lietas.
Jautāju bez aizspriedumiem, vienkārši ziņkāres dēļ, jo lasās, ka “pateicības” naudas izteiksmē joprojām ir populāras (jūtos mazliet kā no mākoņa nokritusi).
12.01.2018 18:28 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man liekas ,ka liela vaina ir tur,ka taas algas tiesaam ir loti nesameeriigas!Tad veel taa nenormaala konkureesana savaa starpaa-nu nevar cilveeks mieriigi dziivot savaa maajaa,ja kaiminam ir lielaaka,labaaka uttTo var redzeet uz katra sola visaa.
Es nezinu kam ir jaanotiek,lai latvietis mieriigi vareetu sadziivot,priecaaties par kaimina izauksmi.
"Nav speeka"dariit prieciigaaku dienu tam viesmiilim,nagu meistarei,masierei utt.
12.01.2018 18:31 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Varbuut buutu labaak,ja visi tie loti turiigie cilveeki dziivotu "savos rajonos" un nekaitinaatu tos citus ar savu bagaatiibu.:-D
12.01.2018 18:42 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Parasti taksistam nejautāju atlikumu, ja ēdu kafenīcā, kurā pienes rēķinu, arī atlikumu atstāju, bet visur, kur maksāju pie kases, automātiski naudu paņemu atpakaļ. Nekad speciāli naudu par labi padarītu darbu neesmu devusi. Vērts par šo aizdomāties.
12.01.2018 18:44 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Runaajot par bezpajumtniekiem,ielu muzikantiem-es nekad nedodu neko tiem,kuri vienkaarsi seez ar to traucinu rokaas,bet tiem ,kuri speelee,dzied,dejo(sieviete Vecriigaa sarkanaa jakaa)vienmeer kaut ko iedodu.Noteikti iedosu kaut ko jauniesiem,kuri speelee,dzied "tunelii" vai Vecriigaa!
12.01.2018 19:01 |
 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
elzaelza
Ārzemēs dzeramnauda ir daudz kur pieņemama! Amerikā neatstāt dzeramnaudu ir ļoti rupji. Man paziņa strādā Īrijā skaistumkopšanā, viņa saka,ka meitenes regulāri viņai uzmet pa virsu kādus eiro.
Esmu bijusi Londonā restorānā, maksāju ar karti un tur bija iespējams samaksāt arī par čajām. Jā, ar karti. Pirms maksāju, ekrānā parādās vai vēlos atstāt gratuity, ja nospiežu JĀ, tad pēc tam jāievada summu kādā vēlies atstāt šo dzeramnaudu.
Tā kā nebļauj par to,ko nezini, ja neesi bijusi tālāk par Latviju. ;-)
12.01.2018 19:07 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Dodu, šodien pat kafejnīcā un taksometra šoferim iedevu. Bet nu ja apkalpošana ir garām, tad maksāju tiešu summu un punkts.
Mūsu slimnīcā pacienti pēc ārstēšanās stacionārā parasti iedod naudiņu (10-20€) māsām, tā saucamajai 'kafijas krājkasītei'. Zinu, ka parasti par šo naudu nodaļa aiziet reizi pusgadā svētku vakariņās. Kukuļi ārstiem nepastāv. Vienu reizi man patients, vecs onka , atnesa orhideju un vīna pudeli :-D Parasti, veci un turīgi pacienti, kas regulāri ārstējas, mēdz ziedot konkrētai nodaļai, visbiežāk palliativajai nodaļai.
12.01.2018 19:13 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
elzaelza
Ārzemēs dzeramnauda ir daudz kur pieņemama! Amerikā neatstāt dzeramnaudu ir ļoti rupji. Man paziņa strādā Īrijā skaistumkopšanā, viņa saka,ka meitenes regulāri viņai uzmet pa virsu kādus eiro.
Esmu bijusi Londonā restorānā, maksāju ar karti un tur bija iespējams samaksāt arī par čajām. Jā, ar karti. Pirms maksāju, ekrānā parādās vai vēlos atstāt gratuity, ja nospiežu JĀ, tad pēc tam jāievada summu kādā vēlies atstāt šo dzeramnaudu.
Tā kā nebļauj par to,ko nezini, ja neesi bijusi tālāk par Latviju.

Kur es saku pretējo ?!?! iemācies lasīt !
12.01.2018 19:14 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
ak, atcerējos gadījumu, kad biju slimnīcā un tur bija nu ļoooti jaukas sanitāres. jā, tieši sanitāres. māsiņām bija maz laika kaut ko paskaidrot, tad nu pat sanitāres man pastāstīja šo to, ieteica un vispār mīļi izturējās. tad nu ejot prom atvedām torti. kaut kā nevarēju nekā nepateikt paldies par to jauko, bet nu aploksnes jau sanitārēm ar tā savādi būtu bijis dot. :D
taksisti, viesmīļi utt - pēc apkalpošanas.
12.01.2018 19:20 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Madonna ar Lozmeteeju-jaa ,mums taas kastiites ir visur-arii veikalos!Man loti patiik taa doma!
12.01.2018 19:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Atstāju dzeramnaudu tikai kafejnīcās/restorānos un skaistumkopšanas salonos. Lai gan pēdējo reizi palika kaut kāda nepatīkama pēcgarša - biju frizētavā, uz durvīm rakstīts bija, ka visu mēnesi 20% atlaide. Frizieris bija tāds foršs, simpātisks un aktīvs vīrietis - un tiešām ļoti labi nogrieza matus. Kad pajautāju, cik man jāmaksā, tad sākās tāds neliels teātris. Man te jāpiebilst, ka vīrietis bija no tumsnējiem (ebrejs) un, ja kāda ir saskārusies ar arābiem, ebrejiem u.tml. zina, ka viņiem patīk tirgoties, bet tai pat laikā viņiem patīk nedaudz tēlot teātri, šmaukties un izlocīties... nu, lūk, tad arī sākās - acis nolaida, klusā balstiņā kaut ko zem deguna nomurmināja (es sadzirdēju pilno summu, bez tās 20% atlaides). Man rokā bija viena papīra vienība, kuru man likās neērti vēl mainīt un prasīt atlikumu, tad nu samaksāju pilnu summu + dzeramnaudu. Izgāju no frizētavas un visu pastāstāstīju vīram, ka kaut kā nejūtos ok. Viņš, protams, iebilda, ka man vajadzēja pārprasīt par atlaidi utt. Tikai lieta bija tajā, ka man likās, ka pirkārt - tas nav mans pienākums atgādināt, ka salonos ir atlaides; mani kā klientu tas aizvaino, jo es izskatos pēc kapeiku pisējas :-D ; otrkārt - man kā sievietei likās kaut kā zemāk par savu godu vīrietim diņģēt atlaides un atlikumu. Galu galā, es esmu sieviete - lai nu kā, tomēr vīrieši tā teikt atver durvis sievietes priekšā, nevis otrādi. Es sagaidu tomēr tā teikt nelielu flirtu un attieksmi, ka esmu īpaša. Apmēram tāda tā doma... Katrā ziņā, ar griezumu biju un esmu ļoti apmierināta, bet nu tāda attieksme man nebija patīkama un kaut kā nosita vēlmi šim frizierim dot vēlreiz dzeramnaudu. :-P
12.01.2018 19:43 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man arī patīk doma par tādām kā ziedojumu kastītēm, liekas, ka atrisinātu daudz problēmu.
12.01.2018 19:50 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Savu jautājumu par dzeramnaudu biju domājusi tieši tajā daļā, kāpēc tieši viesmīļiem, Elza, jo viesmīļi ne ar ko neatšķiras no liekedem manikirem. Tas Rīdzinieces skaidrojums, ka dzērāji deva naudu, lai ātrāk pienes alkoholu, tas lkm ir tas īstais? :D
12.01.2018 19:50 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
elzaelza, viesmīļiem var dot, jo? Frizierei nevar, jo? Un kāpēc gan pirkt šokolādes kasti un augļus būtu ok, bet atstāt eiro pa virsu gan nē?
12.01.2018 19:58 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
atkal , lasīt nemākat .
netaisos pa riņķi atkārtot vienu un to pašu .
ja ne , tad ne . not my problem (t):-P
12.01.2018 20:04 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Viesmīļiem ir alga, frizieri un manikīres parasti tāpat pelna no katra klienta. Visa atšķirība.
12.01.2018 20:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits