Vai atstājat dzeramnaudas?

Kaut kur redzēju bildīti ar uzrakstu par dubulto morāli - kafejnīcā atstāji dzeramnaudu, tas ir OK, bet ārstam atstāt naudu - kukulis. Ārsts izglāba dzīvību, bet oficiants pienesa kafiju.
Vai atstājat dzeramnaudu?
Kam parasti atstājat? Viesmīļiem, skaistumkopšanas meistariem, frizieriem utt.?
Cik vidēji atstājat?
10.01.2018 19:59 | saite

Es domāju , ka ir jānodala ēdināšanas kultūras dzeramnaudu kultūru , kur tāda pastāv ne tikai Latvijā , bet arī citviet nabadzīgākās valstīs , no pateicībām visādām manikīrēm , kur tas jau ir lieks žests pilnībā , nerunājot par kukuļiem ārstiem un citu profesiju pārstāvjiem .
.
Kas jūs , galīgi nesaprotat , ka ar savu "dāsnumu" jūs tikai turpinat uzturēt nevienlīdzību un kukuļošanas ? Latvija tāpēc arī šajā ziņā ir lielā stagnācija , jo redz tādas ūber krutās dāsnules domā , ka jāpasakās ar papildus naudu un tad tie , kas to saņem jau uztver to par normu , ka "man pienākas" . (t)(t)(t)
Kur jūs redzētu citās Eiropas attīstītās valstīs , ka kaut kādām frizierītēm , manikīrēm atstātu salonos papildus naudu ? Kur jūs redzētu , ka ārstiem ārzemēs atstātu kukuli ? (t)
12.01.2018 15:54 | saite

Vienīgais, kam r astāts - viesmīļiem. Ja ļoti nepatīk apkalpošana - tad gan neko.
Ārstam - tikai vecmamma tā dara, mēs tikai konfekšu kasti esam uzdāvinājuši pateicībā uz Ziemassvētkiem.
Pārējiem gan ne, kaut kā nepiedomāts, ka vajadzētu.
12.01.2018 15:57 | saite

Kur jūs redzētu citās Eiropas attīstītās valstīs , ka kaut kādām frizierītēm , manikīrēm atstātu salonos papildus naudu ? Kur jūs redzētu , ka ārstiem ārzemēs atstātu kukuli ?]

Es to arī neuzskatu par normu. Viņa jau tā pelna par izdarīto, viņu bonuss ir tas, ka klienti atgriežas. Viņu pienākums ir strādāt labi un par to viņi saņem algu. Blatiņi un kukuļi liekas "labs darbs", bet tajā pašā laikā, kad viņi pieņem, viņi pārkāpj noteikumus.
Zinu ārstus, kuri ņem kukuļus un tad bezrindas pieņem, vai ātrāk var kaut kur tikt. Bet to es neatbalstu. Neuzskatu par godīgu rīcību pret citiem pacientiem.
12.01.2018 16:00 | saite

Ja, atstaju. Restoranos, kafejnicas - vienmer. Biezi vien ari frizierim , taksistiem. Es gan ar taksi braukaju tikai Latvija. Citur ar uberu. Pedejo reizi Latvija pamaniju taksistu jauno tendenci: vispar neatdot precizu parpalikumu. Piem. , jamaksa 6,30. No 10€ atpakal visbiezak sanemu 3€.

vispār jau tādai dāmai no augstākām aprindām nāktos zināt , ka ar savu dāsnumu tu tikai stagnē Latvijas sabiedrību . Tev tā kā pašai būtu jāzin , ka nezin kāpēc tavās ārzemēs un citviet tā nedara , bet redz tu laikam jūties baigi bagātā , lai "uzturētu" Latvijas mazapmaksātās profesijas . Tāds lāča pakalpojums vien sanāk .
Pareizi te kaut kur teica - var izvest meiteni no laukiem , bet laukus no meitenes nē .
Ja jau esi par manierēm , tad arī proties uzvesties un domāt kā cilvēks ar manierēm . Nevis atbraucot uz Latviju , nolaisties līdz līmenim , kur atbalsti ēnu ekonomiku .
12.01.2018 16:22 | saite

Viena lieta ir dot kukuli, lai laiž bez rindas, cita - pateikties par darbu, neko negaidot pretī. Neredzu tajā neko sliktu. Tā ir klienta paša iniciatīva un krāpšanās nenotiek ne no vienas, ne no otras iesaistītās personas. Un arī trešā persona necieš.
12.01.2018 16:22 | saite

Varat mest ar akmeņiem, bet izvirzu hipotēzi, ka 90% no Jums un cilvēkiem in general maksā dzeramnaudu primāri savtīgu interešu vadīti. Jums nepatīk, kā uz Jums paskatīsies, ko padomās vai kādu attieksmi saņemsit nākamreiz... Nav pat svarīgi, taču skaidrs, ka ar filantropiskiem motīviem tur saskarsme maza. Un informācijai – es atstāju dzeramnaudu un pietiekoši dāsnu, bet ne tādēļ, ka mani uztrauktu viesmīļu labklājība. Pieļauju, ka lielākā daļa viesmīļu to arī saprot, bet, kā saka - kad nauda nāk Tavā virzienā, liekus jautājumus neviens neuzdod.
12.01.2018 16:24 | saite

Viena lieta ir dot kukuli, lai laiž bez rindas, cita - pateikties par darbu, neko negaidot pretī. Neredzu tajā neko sliktu. Tā ir klienta paša iniciatīva un krāpšanās nenotiek ne no vienas, ne no otras iesaistītās personas. Un arī trešā persona necieš.

skatoties par ko tā pateicība šokolādes kastes vai tortes veidā ir . Ir starpība vai šādā veidā pasakās , ja ārsts izglābj tavu tuvinieku no nāves un tu jūties tik apgarots aiz laimes , vai arī tu pasakies nezin par ko vai kaut kādu sīkumu , ka redz tevi pārrakstīja uz tuvāku datumu , lai gan tas ir viņu pienākums dot ziņu , ka ir atbrīvojusies vieta ātrāk .
Es uzskatu , ka pateikties ziedu , saldumu veidā var tikai par kaut ko lielu , nevis ikdienas sīkumiem , kuriem būtu tā jau jāietilpst pakalpojumā .
12.01.2018 16:27 | saite

Nedomāju, ka kāds par katru sīkumu nes ārstam šokolādēs vai samaksā vairāk. Parasti tāds dāsnums notiek, kad ir pelnīts. Labu ārstu mums ir maz, reti kurš pelnījis tās šokolādes, bet tie, kas ir, ir tiešām pelnījuši.
12.01.2018 16:31 | saite

Ārsti šajā ziņā pat būtu mazākais ļaunums attiecībā pret to ko viņi dara un to konfekškasti .
Bet priekš kam iepriecināt visādas frizierītes un meistarītes , turklāt vēl naudas formātā ?
(t)
12.01.2018 16:34 | saite

Kāpēc gan ne? Tīri cilvēciska faktora dēļ - gribas iepriecināt.
12.01.2018 16:35 | saite

Mums dzeramdauda ir jaadod peec likuma kafejniicaas,restoraanos.
Vienmeer dodu,kad esmu Latvijaa!Visur ,kur neema
krediit karti,maksaaju ar to,bet tad to dzeramnaudu devu atseviski.
12.01.2018 16:41 | saite

Kāpēc gan ne? Tīri cilvēciska faktora dēļ - gribas iepriecināt.

Tādēļ ka tu tādā veidā stagnē sabiedrību un pavairo nevienlīdzību .
Iepriecini bērnus bērnunamā vai aiziejot uz onko nodaļu - slimos pacientus , iepriecini ar smaidu no rīta sastapto sētnieku .
Bet kāds sakars cilvēciskam faktoram ar papildus naudas došanu tiem , kuriem jau maksā par darbu ?
12.01.2018 16:43 | saite

Elza, Tu tiešām domā, ka meitenes te manikīrēm par katru sapucēto nagu met papildus naudas maisus pakaļ? Nedomāju vis. Bet, ja, piemēram, kāda meistare ir sabeigusi nagus, uztaisījusi elli uz nagiem un nu jāglābj kas glābjams pie cita meistara, kāpēc gan nepateikties ar papildus samaksu?
Var jau braukt galējībās, ka meistariem met naudu pakaļ, bet sētniekiem nesmaida un vispar ārprāts. Man ir manikīres diploms, strājusi gan neesmu šajā jomā, bet darbs ir smagāks un veselību bojājošāks nekā no malas šķiet. Mugura beigta, ķīmija visapkārt.. lai jau tiek tie papildus eiro
12.01.2018 16:50 | saite

elzaelza, ja izbrauktu ārpus un mazāk šokētos par to, ka šīs aspekts rada nezin kādu milzīgo nevienlīdzību un stagnāciju, tad arī redzētu, ka citur atstāj dzeramnaudas - ir vietas, kur jau rēķinā ieskaita automātiski pa virsu, ir, kur vienkārši iedod apaļu summu un dodas prom. Tā kā nelej.
12.01.2018 16:50 | saite

Bet, ja, piemēram, kāda meistare ir sabeigusi nagus, uztaisījusi elli uz nagiem un nu jāglābj kas glābjams pie cita meistara, kāpēc gan nepateikties ar papildus samaksu?

tādēļ ka tas ir viņas darbs pucēt un glābt nagus ,vienalga -sabeigusi tos cita meistare vai atnākusi 70gadīga omīte pēc darba no laukiem ar briesmīgiem nagiem . (t)
ja izbrauktu ārpus un mazāk šokētos par to, ka šīs aspekts rada nezin kādu milzīgo nevienlīdzību un stagnāciju, tad arī redzētu, ka citur atstāj dzeramnaudas - ir vietas, kur jau rēķinā ieskaita automātiski pa virsu, ir, kur vienkārši iedod apaļu summu un dodas prom. Tā kā nelej.

macaw , ko tu met visu vienā maisā iekšā ? Tu lasīt proti ? Kārtējo reizi pierādas , ka nē . Par dzeramnaudas kultūru uzrakstīju iepriekš . Lasi vēlreiz .Sēdies -2.
12.01.2018 16:54 | saite

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

Cosmo sociālajos tīklos

vairāk

Aptauja

Vai tu iepērcies internetā?
vairāk

Lietotāji online (28)