Vai atstājat dzeramnaudas?

Kaut kur redzēju bildīti ar uzrakstu par dubulto morāli - kafejnīcā atstāji dzeramnaudu, tas ir OK, bet ārstam atstāt naudu - kukulis. Ārsts izglāba dzīvību, bet oficiants pienesa kafiju.
Vai atstājat dzeramnaudu?
Kam parasti atstājat? Viesmīļiem, skaistumkopšanas meistariem, frizieriem utt.?
Cik vidēji atstājat?
10.01.2018 19:59 | saite

Skatos pēc situācijas. Ja eju paēst un vismīle/viesmīlis izturas nelaipni, tad dzeramnaudu neatstāju. Pie ārsta ejot neko nenesu, jo to tā pat apmeklēju super reti.:-)
10.01.2018 20:54 | saite

Dzeramnaudas vienmēr ir patīkami saņemt :-)
Lielākā ko esmu saņēmusi ir 70 eur :-)
10.01.2018 21:09 | saite

Atstāju vienmēr tikai savai frizierei. Citiem nē.
10.01.2018 21:12 | saite

Neatstāju, jo tas atbalsta ēnu ekonomiku. Tādā veidā darba devējs maksā mazākas algas. Būtībā, kāpēc man jāmaksā alga viesmīlim vai jebkuram citam pakalpojuma sniedzējam?
Šeit ir iepazīšanās klipiņš no raidījuma Adam ruins everything par restorāniem. Perfekti viss izstāsīts. Pilnā versija jāmeklē internetā.
https://www.youtube.com/watch?v=q_vivC7c_1k
10.01.2018 21:18 | saite

Es visbiežāk atstāju viesmīļiem, taksistiem, skaistumkopšanas speciālistiem. :)
10.01.2018 21:18 | saite

Jā, viesmīļiem atstāju dzeramnaudu, bet tikai kādus 10%. Speciāli to nedaru, piemēram pasūtu kādu ēdienu un dzērienu, kurš man beigās izmaksā ap 9 eiro, maksāju ar vienu 10 eiro banknoti un viss, atlikums paliek kā dzeramnauda.
10.01.2018 21:19 | saite

Pārsvarā atstāju ,bet skatos pēc attieksmes ,apkalpošanas un vai ir atnests karsts ēdiens un nav mežonīgi ilgi jāgaida...
Ja es redzu, kad mans ēdiens un ir nolikts uz iznešanas sektoru un pusstundu vnk nenes un iet garām ,it kā nekas tur nebūtu ,aiznes visus citus ēdienus ..un man pašai jāatgādina un jāprada-kad būs...,tad ,protams, nebūs nekāda dzeramnauda.
Ir gadījies arī, kad atnes jau mēreni remdenu ēdienu un arī neatstāju.
10.01.2018 21:19 | saite

Atstāt viesmīlim dzeramnaudu ir tradīcija, tāpat darba devēji tradicionāli ar to rēķinās.
Salīdzināt viesmīli ar ārstu ir kaut kā nepiedienīgi un zaimojoši. Plus kā jūs tās "ārstu dzeramnaudas" iztēlojaties? Še tev, profesor, eiro monēta čajam. Summas, kas tradicionāli tika (tiek?) nestas ārstiem, ir lielas, tāpēc to arī sauc par kukuļošanu. Viesmīlis, cerot uz dzeramnaudu, sniegs patīkamu apkalpošanu, bet ārstiem un medmasām agrāk bija ierasta prakse ignorēt pacientu, nepildīt savus pienākumus, kamēr pacients neiedomājās iedot kukuli, sorry, "pateicību".
10.01.2018 21:21 | saite

Ja es redzu, kad mans ēdiens un ir nolikts uz iznešanas sektoru un pusstundu vnk nenes un iet garām ,it kā nekas tur nebūtu ,aiznes visus citus ēdienus ..un man pašai jāatgādina un jāprada-kad būs...,tad ,protams, nebūs nekāda dzeramnauda.
Ir gadījies arī, kad atnes jau mēreni remdenu ēdienu un arī neatstāju.
neko neatgadinatu, pieceltos un ietu prom. Tiesi tapat ka liktu lai nest atpakal remdenu edineu, par tadu vienkarsi nemaksatu.
10.01.2018 21:27 | saite

Atstāju,tikai viesmīļiem ...Ja atstātu visiem pēc kārtas, tad jau tas pārāk patukšotu maku:D 1-2EUR atstāju. Nerēķinu tieši 10% ,bet gan ir atkarīgs no tā,cik ļoti garšoja ēdiens, kā patika apkalpošana, pati vieta, kāds noskaņojums.
Neatstāju, jo tas atbalsta ēnu ekonomiku. Tādā veidā darba devējs maksā mazākas algas.

Algas jau viņiem dēļ tā nepalielinās, ja Tu vai kāds cits neatstās dzeramnaudu...
10.01.2018 21:28 | saite

Te dažas laikam nesaprot to ka viesmīliem speciāli ir zema pamatalga, lai vini censtos pēc iespējas labak apkalpot viesus un sanemt lielāko daļu no čajiem. Ja viesmīliem alga tāpat būtu nesūdiga, tad viniem nebūtu motivācija censties, jo priekš kam, ja tāpat sanems neslikti, un tad apkalpošana būtu dirsā.
10.01.2018 21:54 | saite

Algas jau viņiem dēļ tā nepalielinās, ja Tu vai kāds cits neatstās dzeramnaudu...

Protams, ka palielinātu. Jo tagad darba devējs var atrunāties, ka jūs saņemsiet tik un tik dzermnaudās atkarībā no apkalpošanas. Bet ja dzeramnaudu nebūtu, darbinieki sāktu prasīt lielākas algas un DD nekas cits neatliktu.
10.01.2018 21:54 | saite

Protams, ka palielinātu. J
:-O:-O:-O:-O:-O tu lv dzivo?:-D:-D:-D:-D:-D veikalos nav kas strada bet algas nepalielina.
10.01.2018 21:55 | saite

Ja viesmīliem alga tāpat būtu nesūdiga, tad viniem nebūtu motivācija censties, jo priekš kam, ja tāpat sanems neslikti, un tad apkalpošana būtu dirsā.

Bet ja dara savu darbu, tad dara kārtīgi. Kāda jēga tad vispār strādāt? Tik pat labi, ja frizierim nesamkā dzeramnaudu, tad tev sūdīgi nogriezīs matus? :D :D :D
10.01.2018 21:58 | saite

frizieri daudzi tapat aru dargos salonos sudigi apgriez...:-D:-D:-D:-D
10.01.2018 22:00 | saite

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

Cosmo sociālajos tīklos

vairāk

Aptauja

Vai tu iepērcies internetā?
vairāk

Lietotāji online (27)