Vai atstājat dzeramnaudas?

Kaut kur redzēju bildīti ar uzrakstu par dubulto morāli - kafejnīcā atstāji dzeramnaudu, tas ir OK, bet ārstam atstāt naudu - kukulis. Ārsts izglāba dzīvību, bet oficiants pienesa kafiju.
Vai atstājat dzeramnaudu?
Kam parasti atstājat? Viesmīļiem, skaistumkopšanas meistariem, frizieriem utt.?
Cik vidēji atstājat?
10.01.2018 19:59 | saite

Man arī patīk doma par tādām kā ziedojumu kastītēm, liekas, ka atrisinātu daudz problēmu.
12.01.2018 19:50 | saite

Savu jautājumu par dzeramnaudu biju domājusi tieši tajā daļā, kāpēc tieši viesmīļiem, Elza, jo viesmīļi ne ar ko neatšķiras no liekedem manikirem. Tas Rīdzinieces skaidrojums, ka dzērāji deva naudu, lai ātrāk pienes alkoholu, tas lkm ir tas īstais? :D
12.01.2018 19:50 | saite

elzaelza, viesmīļiem var dot, jo? Frizierei nevar, jo? Un kāpēc gan pirkt šokolādes kasti un augļus būtu ok, bet atstāt eiro pa virsu gan nē?
12.01.2018 19:58 | saite

atkal , lasīt nemākat .
netaisos pa riņķi atkārtot vienu un to pašu .
ja ne , tad ne . not my problem (t):-P
12.01.2018 20:04 | saite

Viesmīļiem ir alga, frizieri un manikīres parasti tāpat pelna no katra klienta. Visa atšķirība.
12.01.2018 20:04 | saite

Nu alga jau tāpat, bet kur tad starpība, ja aiznesu šokolādi un puķes vai nepaņemu trūkstošo līdz apaļai summai? Neredzu, kur būtu kukulis vai kas tāds.
12.01.2018 20:15 | saite

Mani pārsteidz cik te dažas aktīvi dod dzeramnaudas taksistiem un tad sūdzās par nodokļu nemaksāšanu... cik reižu jūs esat saņēmušas čekus taksometrā? Nerunāju par dzeramnaudu, bet gan pamatsummu... sevišķi ārpus Rīgas... vispār skaitītājus negrib slēgt iekšā.
12.01.2018 21:03 | saite

Es atstāju, bet tikai klāt ir meitenē. Kad viņa aizeju uz tualeti – uzreiz ņemu naudu atpakaļ. :D
12.01.2018 21:14 | saite

*bet tikai kad klāt ir meitene
12.01.2018 21:15 | saite

Pārāk bieži nesanāk apmeklēt restorānus, kafejnīcas vai kādus skaistumkopšanas salonus. Un pārsvarā visur maksāju ar karti, tad ni reti sanāk atstāt dzeramnaudu. Esmu taksistam atstājusi dzeramnaudu vairāk kā bija par pašu braucienu jāmaksā(jāmaksā bija kādi £7, devu £20 un atlikumu teicu, lai patur), bet tas nebija tik tamdēļ, ka laba diena, viņš man palīdzēja pārvest mantas uz jaunu dzīvesvietu un palīdzēja visu iekraut un izkraut. Un tas payeicības smaids viņa sejā rradīja prieku manī. Esmu arī saldumus nesusi zobārstei, jo paņēma pēc darba laika beigām, jo biju atbraukusi atvaļinājumā. Tad nu pēc visa kopā ar samaksu pasniedzu arī šokolādi ar pateicību. Kafejnīcās, parasti, vienkārši noapaļoju summu. Kaut kā nav nācies sastapties ar tiešām īpašu apkalpošanu, tad nu neko daudz neatstāju dzeramnaudā. :-D
13.01.2018 02:06 | saite

Cik no meitenēm/sievietēm, kuras atļaujas pateikt, citēju
- Man viesmīlis šķiet tāda profesija, kas neprasa nekādas lielās zināšanas, iemaņas un to varētu izdarīt jebkurš, savukārt, piemēram, pagatavot garšīgu ēdienu - nu es diez vai spētu tādu darbu darīt.
Savā dzīvē kaut dienu ir nostrādājušas šajā profesijā? Kaut pusi dienas, esat?!
Man ir bijusi saskarsme ar šo profesiju un gribu sniegt atbildi šim tekstam
Neprasa lielas zināšanas? Labs viesmīlis pārzina Tavu ēdienu, sastāvdaļas, to izcelsmi, vīnus un citus dzērienus , informāciju par tiem, lai spētu Tev ieteikt atbilstošāko tavām vēlmēm. Tās ir zināšanas par šo, plus vēl viesu apkalpošanu kā tādu, kas beigās sastāda diezgan lielu zināšanu spektru.
Ja Jums liekas, ka to darīt var jebkurš, Jums nav ne mazākā nojausma par ko jūs runājat. Tieši šo darbu nevar veikt jebkurš, bet cilvēks ar stabiliem nerviem, tāds, kurš savā darba dienā spēj veikt ne tikai “niecīgos viesmīļa pienākumus”, bet arī būt psihologs viesim, kas ir ieradies restorānā īstenībā, lai nevis paēstu, bet aprunātos ar kādu.
Par tēmu runājot - labam viesmīlim dzeramnaudu atstāšu vienmēr, un vismaz 10%. Nē, neuzskatu to par pienākumu, bet par pateicību par labi veiktu darbu gan. Un jā, arī citiem profesiju pārstāvjiem atstāju tādu.
Dāmu slavētājā Āzijā, kur dzeramnaudas nepieņemot, nācās nokļūt medicīnas iestādē un pateicoties ārstei par lielisko darbu, atstāju vēl pusi summas pa virsu,par kuru cilvēks bija patiesi laimīgs. Un nē, tā nebija valsts slimnīca, kur cilvēki strādāja par kapeikām, bet gan privātā. Arī viesmīļiem Āzijā atstāju dzeramnaudu, cilvēki nezināja kā pateikties. Viens atzinās, ka nauda kuru atstāju /aptuveni 5 eiro/ ir līdzvērtīga viņa dienas samaksai, tāpēc tās bija prieka asaras viņa acīs.
13.01.2018 03:35 | saite

Goldiee-es pilniigi piekriitu par viesmiiliem!Es pati neesmu straadaajusi,bet man liekaas ,ka sis darbs kaadreiz ir vienliidziigs ar darbu "trako maajaa".kur esmu straadaajusi.:-DEs iedomaajos to darbu-izpatikt visiem,atbildeet ,izskaidrot utt -un taa visu dienu.Es domaaju ,ka tur pat jaabuut kaut kur talantam.
13.01.2018 03:47 | saite

Atstāju. Ar taksi braucu šad tad, nu ja summa ir 7,50, atstāšu 8 eiro, ja 8, iedošu 10 un viss.
Kafejnīcā, ja rēķins būs 9,50, atstāšu 10, bet ja būs tieši 10, atstāšu 10 , un viss, nu ja patīkama tiešām apkalpošana, ielikšu 1 eiro klāt.
Frizētavas vispār reti ļoti, tad atstāju, nu jāmaksā 18 eiro, iedošu 20 un viss.
13.01.2018 09:45 | saite

Nu jau gan viesmīļu darbs tiek celts pārāk augstā godā ...
14.01.2018 01:42 | saite

Atstāju 10% no summas, ja patīk apakalpošana. Ar ēdienu nesaistu, jo ne jau viesmīlis to gatavo. Savai frizierei, kosmetoloģei un ģimenes ārstei parasti svētkos kādu gardumu aiznesu.
14.01.2018 08:00 | saite

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
vairāk

Video

Cosmo sociālajos tīklos

vairāk

Aptauja

Vai tu iepērcies internetā?
vairāk

Lietotāji online (28)