Skola & mācības & nākotne

 
Reitings 3
Reģ: 08.01.2018
Labs vakars!
Vēršos pēc padoma un kāda ieteikuma šajā forumā, jo es zinu, ko nākotnē vēlos darīt, toties nezinu, kādas ir nepieciešamības un labākie veidi, lai šos mērķus es varētu sasniegt. Esmu konsultējusies ar vairākām personām, bet nekādu skaidrību es par šo tēmu neesmu guvusi.
Sākšu es ar to, ka mācos devītajā klasē, un, protams, šis ir īstais laiks, lai sāktu domāt par karjeru un nākotni kopumā.
Mācos ģimnāzijā. Zinu, ka vēlos savu nākotni saistīt ar valodām - angļu un latviešu. Visticamāk tulkošanas jomā vai tamlīdzīgi.
Skola, kurā pašlaik mācos, piedāvā trīs vidusskolas novirzienus:
1) matemātika, dabaszinības un tehnika;
2) ekonomika, komerczinības;
3) vispārizglītojošā.
Es tiešām nevēlos šajā skolā mācīties, jo neviens no šiem novirzieniem mani neuzrunā. Gan daži skolotāji, gan klasesbiedri, kā arī citas paziņas, man stāsta, ka ar manu prātu es mierīgi varētu “pavilkt” matemātikas novirzienu, jo, redz, eksaktajās zinātnēs atzīmes ir izcilas, toties man šie priekšmeti nepatīk! Ar riebumu dodos uz šīm stundām.
Ekonomika un komerczinības man arī nu tiešām nav nepieciešamas.
Vispārizglītojošais novirziens skolā tiek uzskatīts par “idiņu novirzienu”. :D Lai arī cik debīli tas neizklausītos, tā tas ir. Minēts, ka pastriprināta angļu valoda, taču tās stundu skaits neatšķiras no pārējiem novirzieniem, un skolotāja arī tā pati. Uzskatu, ka šis arī nav tas, ko es vēlos, bet no šiem variantiem vislabākais.
Jau pailgu laiku esmu vēlējusies doties mācīties uz Rīgu pēc 9. klases pabeigšanas, bet nav tādu skolu, kurās pieejams angļu valodas novirziens + studentu kopmītnes. Nevaru atļauties īrēt dzīvokli.
Šeit rodas mani pirmie jautājumi. Ko man darīt? Vai ir kāda vidusskola Kurzemē, kurā ir padziļināta angļu valoda un/vai pedagoģija, un ir pieejamas kopmītnes? Piemēram, Ventspilī? (Pedagoģija nav obligāta, tikai doma ieskrēja prātā, jo vēlme ir apgūt arī to).
Es zinu arī to, ka Latvija nav valsts, kurā es vēlētos pavadīt savu dzīvi, ja nu vienīgi līdz manas pilngadības sasniegšanai šis tas nebūs mainījies.
Šeit saskaros ar nākamo problēmu. Esmu dzirdējusi, ka izglītība, kas iegūta Latvijā, Anglijā ir absolūti nederīga. Tā ir taisnība?
Es ceru, ka manu domu Jūs sapratāt. Atvainojos, ja kādā punktā izklausos dīvaini vai nesaprotami, bet es tikai cenšos rast atbildes uz maniem jautājumiem, lai kaut kā apskaidrotu savu prātu, lai varētu veikt racionālus lēmumus u.t.t. :-/
Ceru uz Jūsu sapratni un padomu! Paldies! :-)
09.01.2018 21:39 |
 
Reitings 94
Reģ: 10.03.2015
Ja tu gribi mācīties Rīgā un nevari atļauties dzīvot dzīvoklī, ieteiktu iet uz Āgenskalna Valsts ģimnāziju. Tur ir dienesta viesnīca, jo mācās skolēni no visas Latvijas. Tur ir četri novirzieni. Ja gribi valodas, tad ir vispārizglītojošā klase (tautā sauktie "literāti"), tur gan ir ļoti daudz literatūras, bet ir trīs svešvalodas (valodu stundas ir vairāk nekā citām klasēm) Bet vēl ir arī fizmati, bioķīmiķi un ekonomisti. ;-)
14.01.2018 00:22 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Jau vienreiz rakstīju, ka cilvēki parasti vai nu prot visu vai neko (vai kādu jomu, kas neprasa domāšanu)

Šī tik tiešām ir visai tuva patiesība, pat diezgan burtiskā nozīmē. Es jau tagad, uzzinot, ar ko cilvēks nodarbojas, apmēram varu iztēloties, ko vēl viņš prot. Un ļoti bieži sanāk uzminēt. Ja labs celtnieks, bieži vien viņš māk arī santehniku sataisīt, no elektroinstalāciju ievilkšanas kaut ko saprot, no automašīnām, ir visai spējīgs makšķernieks vai mednieks, kurš var ilgi un gari par to stāstīt, varbūt saprot no tehniskām lietām kaut ko. Nu tas viss nepieder pie viena cilvēka, tās spējas var kombinēt. Vai tāpat ir viens pazīstams, kurš ir datoru guru un tai pat laikā visai veiksmīgs finanšu nozarē. Visas jomas reāli prasa ilgu laiku, lai apgūtu kaut vai labā viduvējā līmenī.
Un tad ir cilvēki, kuri nemāk un nezin praktiski neko. Tie pat nebūt nav nekādi dzērāji vai antiņi tādā izpratnē, bet kaut kas nav. Ko ne mēģina, nesanāk vai sanāk pa roku galam. Un tad sāc domāt, kas ir tas key moment, kāpēc vieni spēj būt ļoti versatīli un pat visai labi saprot vairākas sarežģītas jomas, lai gan viņiem tas īsti nav nepieciešams, bet citi ir ar grūtu galvu un līkām rokām. Atbilde gan pa lielam ir skaidra, tās vairāk tādas vispārējas pārdomas.
14.01.2018 02:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!