Darba meklētāju BEZTĒMA!

 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Laba diena! :-)
Lasot forumu, secinu, ka daudzas šobrīd ir jauna darba meklējumos vai arī nesen pie tāda tikušas. Aicinu šeit aktīvi piedalīties visas darba meklētājas, droši var izteikt viedokļus un dalīties pieredzē arī tās, kas tam visam jau izgājušas cauri!
Dalīsimies pieredzē, kā mums sokas ar vakancēm, kā iet darba intervijās, atbalstīsim viena otru un priecāsimies par citu pozitīvajiem rezultātiem! (l)
Pati šobrīd arī esmu darba meklējumos, sūtu CV uz sev interesējošām vietām (saistībā ar jurisprudenci), bet ne tik sen sāku, pagaidām rezultātu nav vēl :-)
05.01.2018 14:34 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Šī tēma pēdējā laikā man ir ļoti aktuāla.
Manā pilsētā atrast darbu savā jomā ir tikpat kā neiespējami. Un man tas tā besī. Līdzīgi kā jau šeit minēja ar ķīmiju un tās perspektīvu.
Stulbākais ir tas, ka man arī nav pieredze savā profesijā, līdz ar to tas manu situāciju vēl vairāk pasliktina.
Esošajā darba vietā viena no prasībām bija konkrētā izglītība, kas man ir, bet darba pienākumi ļoti maz ar manu profesiju saistīti. Darbs neapmierina, esmu pārgurusi, bet vēl strādāju pārbaudes laiku. Bija un ir domas par prom iešanu, bet tajā pašā laikā saprotu, ka jāturas, cik vien varu, lai iegūtu papildus pieredzi, kā arī varbūt šis ir kaut kāds starpposms, lai dabūtu, ko labāku..
Brīžiem rokas nolaižas..
07.01.2018 12:43 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Es aizsūtīju uz dažam kompānijām CV, jau ir pagājušas trīs dienas, bet viņi neatbild. Neviens negrib ņemt mani darbā :(
07.01.2018 13:01 |
 
Reitings 8
Reģ: 05.01.2018
Mēs visas esam darba meklējumos, bet ar to darbu pie mums manuprāt ir problēmas. (e)
07.01.2018 13:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
jau ir pagājušas trīs dienas, bet viņi neatbild. Neviens negrib ņemt mani darbā
logiski jo cakar bija sestdiena, sodien svetdiena...:-D:-D:-D
07.01.2018 14:02 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Ja patīk mācīties eksaktās zinātnes, tad vairumos gadījumu pēc tam darbu atrast nav problēmu, to pat pakaļ met. Daudz grūtāk Latvijā ir, ja gribas kaut ko radošu pārvērst par stabilu un labi pelnošu pamatdarbu.
Kā ir teicis gudrais N.Bergs - māciet bērniem fiziku un matemātiku un jūs nezināsiet, ko nozīmē slikti atalgots darbs. Vienīgā problēma, ka ne visiem patīk šie priekšmeti.
07.01.2018 14:11 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Artemisia30
Ir KL par Goda un cieņas aizskaršanu

Tāds punkts ir, bet vai Tu to esi lasījusi? Ar savu viedokli es pievienojos Gangsters teiktajam (Satversmes 100. punkts - Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus.), ka profesija nav Tev piemērota. Viens no šīs profesijas stūrakmeņiem ir 3x pārbaudīt, pirms kaut ko teikt. Pieminot KL 156. pantu, Tu kārtīgi izgāzies. Termins "Goda aizskaršana" no KL ir izslēgts jau gandrīz 10 gadus. Ir 157. pants - par neslavas celšanu, taču tas attiecas uz situācijām, kurās kā argumentu izmanto izdomājumu, nepatiesu informāciju. Tavs komatu lietojums ir acīm redzams fakts, uz kuru Gangsters norādija. Tur nav nekā sodāma, nav ne mazākā iemesla viņai norādīt uz pārkāpumu.
Es neesmu jurists, ja kas, bet šitik elementāru lietu pat es saprotu.
Visur vajag pazīšanos, lai dabūtu darbu.

Visur vajag izglītību, pieredzi, kaut ko, ko piedāvāt darba devējam, lai dabūtu darbu. Ja izglītības nav un galvā svilpo vējš, darbu nedabūt. Arī man neviens darbs nav nācis caur pazīšanos, visi konkursa kārtībā izturēti. Tagad domāju par darbavietas maiņu, zinu, ka arī tas būs konkursa kārtībā.
acidpauli
Nediršiet uz Lattelecomu, labs darba devējs.

Viennozīmīgi. Pāris mani kolēģi no turienes ir aizmukuši. Jautājums nav algā, ar to viss kārtībā, bet attieksmes dēļ tur ir neiespējami strādāt.
07.01.2018 17:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es gan īsti nepiekrītu par eksaktajām zinātnēm. Man vidusskolā matemātika un fizika ļoti ļoti patika, bet studijas es izvēlējos finanšu jomā, pateikšu godīgi, naudas dēļ; tā bija mana "nesāpīgākā" izvēle - no vienas puses, sanāk daudz rēķināt un dzīve sastāv no skaitļiem (kas man ļoti patīk), no otras puses, par to vismaz labi maksā. Pašlaik strādāju darba vietā, kur lielai daļai kolēģu ir doktora grādi eksaktajās zinātnēs. Un ziniet? Es ar savu maģistru finansēs savas darba specifikas dēļ pelnu vairāk nekā viņi. Tā kā mācījos matemātikas un dabaszinību klasē, daudzi klasesbiedri aizgāja studēt eksaktās un dabaszinātnes uz LU, RTU, LLU.... Cik esmu parunājusi, peras pa dzīvi kā prot, daudzi joprojām dzīvo komunālajos dzīvokļos, daži dzīvo ar vecākiem, daži nestrādā savā profesijā, jo ar to nevar izdzīvot (īpaši tas attiecas uz būvniecību), bet es jau bakalaura 3.kursā pelnīju 4ciparīgu algu.
07.01.2018 18:42 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Daži klasesbiedri gan ir izsitušies inženierzinātņu un bioloģijas jomā, bet viņi strādā attiecīgi Somijā, Vācijā un Dānijā. Katrā ziņā es nenožēloju savu izvēli par labu finansēm tīri no materiālā aspekta, lai gan mana sirds pieder dabaszinātnēm un matemātikai.
07.01.2018 18:47 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Daenerys1 es ceru, Tu apjēdz, ka liela daļa ar grādiem finansēs sēž rindā bezdarbniekos. Vēl daļai vienīgais sakars ar naudu ir McDonalds kasēs. Katrā profesijā var atrast izņēmumus, ko piesaukt, lai pateiktu, ka tā vai cita profesija ir tāda vai šitāda. Diemžēl, ja paskatās uz reālo pieprasījumu, par ko aktīvi tiek diskutēts visās malās, tad tieši kvalitatīvu ķīmiķu, fiziķu un indženieru trūkst visvairāk. Turklāt, izglītība ir tikai puse no cilvēka darba iespējām. Ja viņš nespēj atstāt zinoša cilvēka iespaidu darba intervijā, to savu diplomu var pakārt mierīgi uz naglas. Neatkarīgi no tā, par kādu profesiju ir runa.
No manas vidusskolas eksaktās klases ir divi veiksmīgi arhitekti, trīs ķīmiķi, trīs ekonomisti un divi IT darboņi. Tas ir 10 cilvēki no klases, kurā bija 23 cilvēku. Pārējie kaut ko studēja, kaut kur gāja, bet nekas viņiem nesanāca, kaut mācījās daži no viņiem precīzi to pašu programmu, ko tie, kam šobrīd ir tie labie darbi un normālās algas.
07.01.2018 18:55 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Man arī vairākās darba vietās ir bijuši kolēģi, kas ir pārliecināti - bez pazīšanās karjerā nekur netiksi, darba devēji ir pārāk korumpēti. Kā likums šie darbinieki nav bijuši labi kvalificēti, turklāt arī mazkvalificēto vidū bijuši starp tiem, kam darba spējas ir zem vidējām. Reizēm vajag godīgi paskatīties uz savu paveikto darbu (vai draugu paveikto darbu) un padomāt, vai tiešām karjerā neveicas tādēļ, ka korumpēti darba devēji izliekas neredzam tavas ģeniālās dotības.
07.01.2018 19:06 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Nuu, es esmu piemērs tam, ka savu tagadējo darbu pirms 4 gadiem dabūju tikpat kā caur pazīšanos. Tajā pašā laikā es arī atbildu visām prasībām, pat vairāk nekā no manis sākumā tika gaidīts.
07.01.2018 19:10 |
 
Reitings 253
Reģ: 09.09.2013
Tām, kas meklē darbu, varu piedāvāt piepelnīšanās iespēju, un ja tas viss aiziet, vairs pat nevajadzēs strādāt :-)
Darbs ir kompānijā NL international. Tīkla bizness ar precēm ko ikdienā lietojam. Bet nevajag uzreiz sabīties. Visu pastāstīs un parādīs. 8-)
P.S Šis ir ļoti populāri Krievijā, mums Latvijā vēl nav tik liela konkurence. Drīz viena meitene no Latvijas arī būs nopelnījusi Autobonusu-Mersedesu (l) Jā, tā ir taisnība, ja cītīgi strādā (l)
07.01.2018 19:11 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Arī kvalitatīvu finansistu un finanšu vadītāju Latvijā ļoti trūkst. Problēma ir darbinieku attieksmē un arī tajā, kā augstskolās speciālisti tiek sagatavoti, ko viņi zina un prot. Starp citu, nepazīstu nevienu no mana augstskolas kursa, kurš strādātu McDonalds vai būtu bezdarbnieks. Jā, daži ir izveidojuši savu biznesu radošās jomās, dažas meitenes ir BKA, bet tādu lūzeru, kas kas strādātu par sekretārēm vai kasieriem, mums kursā nav.
07.01.2018 19:14 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Manuprāt, vajadzētu pieklusināt toņus te dažām, lai nesamaitātu diskusijas labo gaisotni un mērķi. ;-)
07.01.2018 19:15 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Es aizsūtīju uz dažam kompānijām CV, jau ir pagājušas trīs dienas, bet viņi neatbild. Neviens negrib ņemt mani darbā

MrCarrot Tu taču par sētniku esi iekārtojies. Tu tik ātri pamanījies izlidod ārā no darba? (t)
Kā ir teicis gudrais N.Bergs - māciet bērniem fiziku un matemātiku un jūs nezināsiet, ko nozīmē slikti atalgots darbs. Vienīgā problēma, ka ne visiem patīk šie priekšmeti.

Visi zina ka māksla vai mūzika ne visiem ir "dota", tas pats ir ar fiziku, matemātiku un citām tehniskām lietām/priekšmetiem, arī ne visiem ir "dots".
Daenerys1 bez uzbraucieniem, bet dažreiz lasot Tavus komentārus par darba/izglītības/karjeras temām es aizdomājos par to cik tad liels ir Tavs "ЧСВ" līmenis un liekas ka tas joprojām turpina augt.
liela daļa ar grādiem finansēs sēž rindā bezdarbniekos. Vēl daļai vienīgais sakars ar naudu ir McDonalds kasēs.

+
ja paskatās uz reālo pieprasījumu, par ko aktīvi tiek diskutēts visās malās, tad tieši kvalitatīvu ķīmiķu, fiziķu un indženieru trūkst visvairāk.

Nesen lasīju interviju ar A. Ašerādenu un tur viņš minēja ka daudzi mūsu darba devēji grib kvalitatīvus speciālistus tagad un tūlīt, daudzi negrib ieguldīties darbiniekā, bet vienkārši "nopirkt" un viss. Uz šitā fona vēl smieklīgāk izskatās runas par darba spēka ievešanu.
07.01.2018 19:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es visus savus darbus esmu dabūjusi tikai caur pazīšanos. Protams, "caur pazīšanos" manā gadījumā bija tā, ka paziņas vai bijušie kolēģi teica "hei, ir viena sieviete, kura labi dara to un to, tev viņa derētu"; vai arī kolēģis uzsāk jaunu biznesu un uzaicina mani strādāt tajā. Nu tā es esmu atradusi darbu, jeb precīzāk - visus darbus savā dzīvē. Visi radi man strādā valsts iestādēs, ne tajos augstākajos amatos un ne manā nozarē, tā ka nekad neesmu bijusi "priekšnieka meita" vai "priekšnieka vietnieka sieva".
07.01.2018 19:17 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nesen lasīju interviju ar A. Ašerādenu un tur viņš minēja ka daudzi mūsu darba devēji grib kvalitatīvus speciālistus tagad un tūlīt, daudzi negrib ieguldīties darbiniekā, bet vienkārši "nopirkt" un viss.

Ar mūsu algas nodokļiem citādi vienkārši nav iespējams. Ja darbinieks grib, teiksim, 550 eiro algu uz rokas, darba devējam viņš izmaksā 1000 eiro + apmācības, + darba vieta. Protams, ka ar tik augstām darba spējām ikviens darba devējs grib perfekti apmācītu darbinieku, nevis tādu, kurš pusgadu jāsūta uz kursiem, jāmaksā alga, jāmaksā par kursiem, jāuztur štata vieta, ..., ...
07.01.2018 19:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
darba spējām
darba spēka izmaksām :-D sorry
07.01.2018 19:23 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Daenerys, tas, ka tu esi visus darbus ieguvusi tikai caur pazīšanos, nenozīmē, ka vienīgais veids kā Latvijā cilvēki var iegūt darbu ir caur pazīšanos, un kaut kādas sētas durvis ir obligāti nepieciešamas karjeras izaugsmei. To taču nav sarežģīti saprast.
07.01.2018 19:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!