Darba meklētāju BEZTĒMA!

 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Laba diena! :-)
Lasot forumu, secinu, ka daudzas šobrīd ir jauna darba meklējumos vai arī nesen pie tāda tikušas. Aicinu šeit aktīvi piedalīties visas darba meklētājas, droši var izteikt viedokļus un dalīties pieredzē arī tās, kas tam visam jau izgājušas cauri!
Dalīsimies pieredzē, kā mums sokas ar vakancēm, kā iet darba intervijās, atbalstīsim viena otru un priecāsimies par citu pozitīvajiem rezultātiem! (l)
Pati šobrīd arī esmu darba meklējumos, sūtu CV uz sev interesējošām vietām (saistībā ar jurisprudenci), bet ne tik sen sāku, pagaidām rezultātu nav vēl :-)
05.01.2018 14:34 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Man ir tāpat kā Keitry-K. Pēdējā nedēļa darbā. Atrast darbu gribētu uz vasaras beigām, bet pagaidām izmantot bezdarbnieku labumus. Man ir grāmatveža izglītība, bet nav pieredzes( tikai kā uzskaitvedim- rēķinvedim). Cerams, 28 gadi nav par daudz lai sāktu par grāmatveža palīgu un varu cerēt uz ko vairāk par 500 eur uz ķepas. Vispār sajūta, ka šādā vecumā visi jau atraduši savu karjeras ceļu, tikai es tāda tizla.(s)
14.03.2018 11:58 |
 
Reitings 25
Reģ: 23.03.2015
koijots, nedomā tā! Tu esi lieliska un Tev viss izdosies. :-P
Varbūt nav tieši grāmatveža pieredzes, bet ir cita. Tas jau arī ir pluss. Un par vecumu vispār nav ko iespringt.
14.03.2018 12:16 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Vispār secināju, ka daļā sludinājumu tās valodas ir uzrakstītas skata pēc un reāli ir vajadzīga ,tikai latviešu val., minimāli krievu val., nemaz angļu val. Ir jau arī darbi ,kur vajadzīga ļoti krievu val.,bet līdz šim uz tādu interviju neesmu bijusi. Kāpēc darba devēji raksta to, ko nemaz nevajag? Es vnk pati mēģinu izvērtēt, kur tās valodas nevajadzēs tik ļoti, bet reāli gan jau palaižu garām daudz darba vietas, jo liekas,ka tur vajag gan krievu val.izcilu līm., gan arī angļu val. jāraksta , jārunā, bet reāli nemaz tā nav.
Divās vietās ,kur biju uz interviju vispār angļu val. nevajadzēja, kaut gan bija ierakstīt sludinājumā .
20.03.2018 10:53 |
 
10 gadi
Reitings 508
Reģ: 29.01.2009
sniegpulksteniite,es tieši runāju par sludinājumiem,kas jau sākotnēji ir angļu valodā. man nešķiet,ka grāmatvedim vajag tekoši runāt angliski,bet ja sludinājums ir angliski,tad liekas,ka darba intervija arī tāda būs. Ar krievu val. gan ir bijis,ka visa intervija notiek krieviski,tas bija tūrismā.
21.03.2018 10:02 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Man šodien 2 mēneši, kopš te strādāju un..... man nepatīk(t) Laikam. Nu nav tā, ka riebjās, bet sajūsmā noteikti neesmu. Nu teiksim tā - drīzāk nepatīk, nekā patīk. Vienīgais, kas man te patīk- alga:D
05.04.2018 10:13 |
 
Reitings 91
Reģ: 06.02.2018
Vai bez iepriekšējām zināšanām būtu viegli sākt strādāt HR nozarē, ja mācos par IT? Pieredzes strādāt ar cilvēkiem man nav nekādas, bet darba apraksts šķiet interesants.
10.04.2018 17:35 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Mazinjaa99, nepamēģināsi, nezināsi.
10.04.2018 19:43 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
ah, gribeju padalities ar savu "pieredzi"
redzeju sludinajumu, kurs man loti patik, bet neesmu drosaz, ka ir pietiekami pieredze. pec divam nedelam sludinajums atkal paradijas! sanemu drosmi un domaju, sliktak jau nebus, nosutiju pieteikumu. nedela un atbilde nekad, tad atkal paradas atjaunots. Sludinajums netik publiczets pa tieso no uznemuma, bet gan caur agenturu.
zvaniju agenturai, jo likas, ka jau menesis rinki, vini nevienu nav atradusi, tad vismaz varetu man pateikit, ak es neatbilstu un viss.
sazvanu, sieviete atbild, ak nav vel visus izskatijusi, jo bija atvalinajuma!ok, saku vinai, ka nosutiju pieteikumi, it ka visiem kriterijiem atbilstu, bet varetu but par maz pieredze, bet tas, ja darbs ir ar lielajiem projektiem, ja ar privatpersonam, tad man pieredzes pietiek. vina samekle manu cv, dusmigi jauta, kas par izglitibu- atbildu (man izglitiba pa temu, bet domaju, ka vinai likas, ka nebus). Tad vina prasa par specifiskam zinasanam, kluras man ir. Jutu, ka vina tik un ta nav ieintreseta mana kandidatura. prasu vinai ar ko klients strada, kada tipa projekti? Vina atbild, ka nezin. Mekle asistentu un tadu kurs var aizvietot nepieciesamiobas gadijuma. es vinai atbildu, ka neredzeu kapec mana kandidatura nebutu atbilstosa; Vina saka, ka vajag augstaku izglitibu. es palieku uz pauzes, jo " nemekle tacu arhitektu darbam, lai butu arhitekta asistentents? " uz ko vina atbild, nu ja, ka "arhitektu nemekle", bet ta izglitibu vajag.
atvadas un atsuj.
vel ilgi par sito domaju! ok, ja nederu, tad nederu, bet, manuprat, riktiga dura, vinai iedod divus nozares vardu un tam vajag asistentu, par izglitibam, projektiem vai specigfikam nav ne jausmas, tik zina ar ar pirkstu bakstis savios divos vardos!
zel, ka nav klients pa tieso un nevaru ari noskaidroty klientu pa tieso, jo tad butu cita saruna, vinam vajag, lai darbu mak izdarit nevis pec titula brec.
10.04.2018 21:21 |
 
Reitings 169
Reģ: 23.02.2018
Echinacea ++
Šitās aģentūras un "personāla speciālisti" liek pasmīnēt. Reizēm, paskatoties darba sludinājumus sistemātiski, var redzēt, ka uzņēmumi liek atkārtoti sludinājumus uz konkrētu amata vietu - tādiem es pat netērētu laiku, lai pieteiktos - vai nu alga būs ļoti maza vai arī prasības milzīgas - kāds zemūdens āķis noteikti būs.
10.04.2018 21:31 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Varbūt konkrētā situācija nebija korekta, jo personāla speciāliste varēja izturēties laipnāk, tomēr kopumā es viņu saprotu - ja, piemēram, uzņēmums ir liels, vakanču ir daudz (vai vispār ar personāla atlasi nodarbojas cits, nesaistīts uzņēmums), tad, lai cik neprofesionāli tas varētu šķist, visu amatu aprakstus nevar atcerēties; turklāt internetā ir pieejami profesiju klasifikatori, kur tu vari palasīt, ko saprot ar attiecīgo profesiju, savukārt konkrētā uzņēmuma sludinājumā bija jābūt rakstītam uzņēmuma darbības jomai, vakantās vietas pienākumiem, kā arī tev ir iespēja izpētīt uzņēmuma mājaslapu. Ja katrs tā zvanīs, jautājot, kāpec es nedaru, domāju, ka darbs pie personāla atlases apstātos. Turklāt viņa diez vai bija tiesīga pateikt der vai neder, ja netika vēl izskatīti visi pieteikumi, tu piezvani it kā gribot sevi izcelt no citiem, bet viņa grib apskatīt arī citus. Domājams, ja apskatītu citus, izvēlētos piemērotākos, tad arī pārrunu kārtā pastāstītu par pienākumiem sīkāk.
10.04.2018 21:48 |
 
Reitings 1180
Reģ: 21.02.2018
Nu un es nezinu/drīzāk šaubos, vai tiešām ir pienākums sniegt informāciju, kāpēc nederi.
Zinu, ka draudzene kandidēja uz darbu bankā, pirmās kārtas izgāja labi, bet pēc turpmākās kārtas netika pieņemta, viņa zvanīja, lai uzzinātu, kāpēc ar domu to mainīt citām vietām piesakoties, bet viņai atteica sniegt šādu informāciju, esot konfidenciāls lēmums.
10.04.2018 21:52 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Man gan vienmēr ir pateikts nepieņemšanas iemesls. Kas gan tur tik ļoti slēpjams?
Man dilemma. Beidzot parādījušās 2 tīkamas vakances, bet nu tā bail, ka pēc pieteikšanās šie nezvana tagadējam darba devējam. Mums šausmīgi mainās attieksme, ja kaut ko kaut necik nelojālu dara, kur nu vēl iet prom no darba. Kaut gan laikam jau jāsaņemas. Varbūt neuzskatīs savus darbiniekus par pašu par sevi saprotamu privātīpašumu :-D
10.04.2018 22:04 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Puuuuce, manuprāt, neviena normāla darba vieta nezvanītu uz esošo darba vietu. Ja tā izdarītu - neietu tur strādāt. Un pirms zvana uz iepriekšējām darba vietām arī,manuprāt, būtu ok ja kandidātu par to informētu.
10.04.2018 22:51 |
 
10 gadi
Reitings 3180
Reģ: 29.01.2009
zel, ka nav klients pa tieso un nevaru ari noskaidroty klientu pa tieso, jo tad butu cita saruna, vinam vajag, lai darbu mak izdarit nevis pec titula brec.

Un ko mainītu tiešais darba devējs?
Manuprāt, darba devējam nav jāpaskaidro, kāpēc kandidatūra nav tālāk izvirzīta (HR speciālistes varbūt var palabot, ja tā nav).
Pašai ir nācies būt atlases pēdējās kārtās. Un pat cilvēkiem, kuriem ir nenormāli laba kvalifikācija, nākas kādreiz atteikt (par cik darbs ir komandā, bieži vien nospēlē personība- vari būt super kvalificēts, bet kā cilvēks lecīgs, intervijā jau izrāda pārākumu un nevēlēšanos sadarboties. Tad kāda tālāk virzīšana...)
11.04.2018 00:24 |
 
Reitings 2573
Reģ: 14.08.2013
Šāds jautājums jau šeit, šķiet, bija,bet es nevaru atrast...
Kā ir - ja darba sludinājums norādīts angļu valodā, CV un motivācijas vēstule arī jāsūta angliski?
11.04.2018 20:27 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Un ko mainītu tiešais darba devējs?

Kad pa tieso ir darba devejs, un es esmu nosutijus kandidaturu un nav atbildes, bet es loti gribu darbu, tad zvanu un pieklajigi aopvaicajos, vai vakance joprojam ir aktuala, vai ri jau atradusi kandidatu, ja ne, tad paskaidroju, ak kandideju un velejos uzzinat vai vieniem ir bijusi iespeja apskatit manu cv, parasti saruna raisa un vini konkreti pasak, ka ir kaut kas kas neder, vai apdomajas un solla zvanit (citreiz, tiesam atzvana, citreiz tas ir pieklajigs veids atsut)
Saja gadiojuma loti izbesija, ka attieksme. Ka es vareju zinat, ka vina ir atvalinajuuma un nav izskatijusi kandidaturas? Ta ir vina, kura prasija manu uzvardu, lai atrastu cv un pec tam saka bert, ka ne tads nosaukums, vai maz man ir izglitiba, kad ir bijusi pedeja pieredze. Es vinai skaidri un gaisi paskaidroju, ka zvanu,; jo redzu atkartoti sludinajumu, tas man loti interese, bet apzinos, ka varbut man nav pietiekami pieredzes, tapec velkejos uzzinat precizejumu ar kadiem projektiem uznemums strada. Vina nez, ok nekadu problemu, bet tad nevajag mani atsut, ka es neatbilstu, ja vina nezin ko mekle! Uz nerva uzkapa prasiba pec arhitekta, ar izglitibu un pieredzi, bet darba piedavajums ir but arhitekta asistentam!! P.S. sodien atkal pradijas sis pats sludinajums! Ka lai pasaka labak- vini ilgi mekles, jo neviens normals "arhitekts" ar pieredzi un izglitibu nemekle darbu ka asistents!! bet to vina nesaprata... let it be..
11.04.2018 20:44 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Manuprāt, Echinaceas gadījumos parāda, kāpēc vismaz dažos gadījumos DD nevar atrast tos darbiniekus, pat kuru trūkumu sūdzās. Viena kļūda, ka paši nespēj noformulēt, ko vēlas, un/vai nereklamējas ‘pareizajās’ veitās. Kandidāta interesē par vakanci un iemesliem kāpēc nav interesants konkrētajām uzņēmumam nav nekas ārkārtējs, bet, ja nav iespējams informæciju sniegt (ko es varu labi saprast), tad var vismaz pieklājīgi atteikt.
11.04.2018 21:02 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Nav jau darba devējs jāskata kā Dievs. Tāpat kā darba ņēmēji (DD skatījumā) var būt nekvalificēti, arī darba devēji var būt tieši tādi paši. Prieks, ka viņi paši dara visu, lai veiksmīgi atsijātos no darbiniekiem.
11.04.2018 21:43 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Jaunajā darbā strādāju gandrīz 2 mēnešus, bet man pilnīgi un galīgi nepatīk, nevaru pierast un morāli jūtos ļoti slikti.:-( Tagad meklēšu vietā citu. Tagad jautājums, kā atrast citu, ja es strādāju no līdz un tajā laikā netieku uz intervijām? Vai tos 2 mēnešus norādīt CV vai pavilkt vecā darba termiņu ilgāku?
15.04.2018 11:49 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Maite, es esošo darba vietu CV vispār nenorādītu, it īpaši, ja pārbaudes laiks ir 3 mēneši (darba vieta neiztur pārbaudes laiku) un kopš pēdējās norādāmās darba vietas nav pagājuši vairāk kā 4 mēneši
15.04.2018 12:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits