Darba meklētāju BEZTĒMA!

 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Laba diena! :-)
Lasot forumu, secinu, ka daudzas šobrīd ir jauna darba meklējumos vai arī nesen pie tāda tikušas. Aicinu šeit aktīvi piedalīties visas darba meklētājas, droši var izteikt viedokļus un dalīties pieredzē arī tās, kas tam visam jau izgājušas cauri!
Dalīsimies pieredzē, kā mums sokas ar vakancēm, kā iet darba intervijās, atbalstīsim viena otru un priecāsimies par citu pozitīvajiem rezultātiem! (l)
Pati šobrīd arī esmu darba meklējumos, sūtu CV uz sev interesējošām vietām (saistībā ar jurisprudenci), bet ne tik sen sāku, pagaidām rezultātu nav vēl :-)
05.01.2018 14:34 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Meitenes, kā jūs gājāt prom no iepriekšējā darba? Vai jaunie darba devēji ir gatavi gaidīt mēnesi, kamēr nostrādāsiet vecajā vietā?!
Šobrīd esmu nolēmusi iet prom, bet gribu atrast citu darbu uz kuru uzreiz iet strādāt.
20.02.2018 17:06 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Paskatījos tiesu sekretāres algu un esmu pārsteigta, ka nekāds algas kāpums tur nav :-/
20.02.2018 17:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Paskatījos tiesu sekretāres algu un esmu pārsteigta, ka nekāds algas kāpums tur nav

protams, ka nav, valsts iestāžu darbinieku algas jau 8 gadus nav mainījušās, šis likums pieņemts spēkā 2010.g.: https://likumi.lv/doc.php?id=202273
20.02.2018 17:12 |
 
Reitings 16
Reģ: 14.02.2018
Es nekad netereju laiku ja slepj algu, pagriezos un eju prom, vai atvados un nolieku klausuli

+++ Pareizā attieksme, nav ko muļķoties.
20.02.2018 17:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Runājot par algu, es nemaz negaidu, ka man teiks konkrētu algu 1.atlases kārtā, pati esmu bijusi DD lomā atlasē un reizēm ir grūti noķert sajūtu, cik jāsola. It kā redzi, ka vidējās algas tādā un tādā amatā ir ap 600, bet visi prasa ne mazāk kā 800, vai otrādi. Es personīgi 1.reizē eju iepazīties ar uzņēmuma iekšējo vidi, apskatos, kāda ir tā darba vieta, kāds birojs, kādi apmēram kolēģi. Protams, visu darba intervijas laikā nevar izpētīt, bet nu ja es redzu, ka tur cilvēki haotiski skraida ar papīriem un steigā kaut ko ķer un grābj (ir redzēti gadījumi), tad skaidrs, ka tur darbiniekus pārslogo un es ne par kādu naudu tur neiešu. Tāpat zinu, ka, teiksim, finanšu projektu vadītāja alga nevienā gadījumā nebūs 300 vai 400 eiro, ja es piesakos uz tādu amatu, vidējās cenas nozarē zinu, ir ļoti netipiski, ka man maksās par šādu amatu 300 eiro vai 3000 eiro.
*
Bet darba līgumu nemūžam neparakstītu un arī mutiski nepiekristu strādāt, precīzi nezinot algas apmēru. :-D
20.02.2018 17:17 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet darba līgumu nemūžam neparakstītu un arī mutiski nepiekristu strādāt, precīzi nezinot algas apmēru.
ja tu lasi ko paraksti tad luguma alga ir smalki atrunata. Jeb tu staradnozare kur ir konverti?
20.02.2018 17:19 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Kaa jus cinaties ar satrukumu pirms intervijas? Censos but pozitivi noskanota un studeju jau info par un ap kompaniju. Man reizem ir gadijies ari "sagatavot "prezentaciju un kaa aizrunajos taa reizem tikai pec tam atceros kaut ko svarigu aizmirsu piemineet. Taa ir bijis gan skolas laikos , gan daznedazadas prezentacijas . Zinu ka ir cilveki kas nevar ne varda izteikt es esmu preteja..pa daudz runaaju..bet kas pa daudz tas pa skaadi
20.02.2018 17:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kaa jus cinaties ar satrukumu pirms intervijas?
man cik atceros sen tada nav, jo parasti man zvana, mani vajag un es nosaku toni. Es izvelos. Un ja ka jau teicu, nesaka algu , talak pat nerunaju, man pofig.
20.02.2018 17:58 |
 
Reitings 16
Reģ: 14.02.2018
Paklausieties Rīdzinieci - lūk, tādu attieksmi arī vajag!
man cik atceros sen tada nav, jo parasti man zvana, mani vajag un es nosaku toni. Es izvelos. Un ja ka jau teicu, nesaka algu , talak pat nerunaju, man pofig.
20.02.2018 18:06 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
ja tu lasi ko paraksti tad luguma alga ir smalki atrunata. Jeb tu staradnozare kur ir konverti?

Nu jā, neprecīzi izteicos: es neierastos parakstīt darba līgumu, ja iepriekšējā tikšanās reizē vai kā citādi (telefons, epasts) mēs nebūtu vienojušies par konkrētu algas ciparu. Netērētu savu laiku uz braucienu, lai līgumā izlasītu algu un tad izlemtu tomēr neparakstīt. :-D
20.02.2018 18:13 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
besame
Meitenes, kā jūs gājāt prom no iepriekšējā darba? Vai jaunie darba devēji ir gatavi gaidīt mēnesi, kamēr nostrādāsiet vecajā vietā?!

Jā, mans jaunais DD šobrīd gaida tieši šo mēnesi. Jo loģiski, ka iepriekšējam DD arī vajag vietā atrast jaunu darbinieku, apmācīt, tas prasa laiku. Gribēja gan, lai sāku jau ātrāk, bet tas vnk. nebija iespējams. Lai gan tepat šajā diskusijā kaut kas jau rakstīja, ka gaidīt negribēja.
.
Ja jūs piesakaties vakancēm valsts pārvaldē vai pašvaldībās, tad gan NVA mājaslapā, gan Latvijas Vēstnesī algas jau ir paziņotas. Tiesa, es nezinu, vai beigās šīs algas tādas arī izrādās. Manējā izrādījās beigās par 50 eur mazāka nekā norādīja sludinājumā, taču tā ir privāta firma.
20.02.2018 19:00 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man nekad alga nav pateikta 1.intervijā un to arī saprotu, jo pēc intervijas intervētāji (parasti kāds no vadības, kāds no personāldaļas) apspriežas par intervēto kandidātu, viņa profesionalitātes un prasītās algas samērību un atbilstību amatam. Attiecīgi pēc intervijas arī viņi vienojas, kādu algu ir gatavi piedāvāt šim kandidātam. Vienmēr man alga ir bijusi atsūtīta pēc tam e-pastā vai paziņota telefoniski.
Tāpat arī intervijās nekad nesaku vienu striktu ciparu, bet cenšos izdalīt 2 pozīcijas - minimālā alga, par kādu esmu gatava strādāt (vismaz/ne mazāk kā) un komforta alga (vēlamā alga). Tāpat arī piebilstu, ka esmu gatava izvērtēt arī potenciālā darba devēja piedāvājumu, jo pliks algas cipars vēl neko neizsaka. Svarīgi ir arī citi bonusi, un es te nerunāju par kafiju birojā, bet par lietām, kas ir reāls naudas ietaupījums, piemēram, darba piešķirts auto ikdienas lietošanai vai apmaksāta autostāvvieta, ja birojs, piemēram, Rīgas centrā u.tml.
20.02.2018 23:15 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
To algas slēpšanu es mazliet nesaprotu. Vispār jau algai nevajadzētu būt konfidenciālai informācijai, jo man šķiet, ka citās valstīs tā algu neslēpj kā pie mums. Es gan gribētu zināt algu jau pirmajā interviju un uzņēmumiem, tas parasti ir skaidrs, jo, ja tiek meklēts jauns darbinieks amatā, kāds jau uzņēmumā ir, tad jau cipars ir zināms, jo ir taču noteikts zināms algu fonds. Gadījumā, ja ir nepieciešams kāda jauna amata pozīcija, tad gan var skatīties, ko potenciālais darbinieks prasa. Bet it kā jau var saprast arī uzņēmējus, ja kāds paprasa mazāku algu, tad var pieņemt, kas prasa mazāku algu. Tikai jautājums cik liels profesionālis būs ar to mazo algu.
21.02.2018 10:00 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
freya, absolūti piekrītu. man vairākas reizes ir bijuši gadījumi, kad es pasaku, ka gribu ciparu X, darba devējs arī atklāti pasaka, ka bija plānojusi mazāku algu šai pozīcijai, bet saprotot, ka gribētu, lai es tur stradāju savas pieredzes vai personības pēc, saka, ka padomās, kā samērot vēlmes ar iespējām un ne reti ir piedāvājuši daudzkārt lielāku algu. un pliks cipars bieži nav adekvāti apsverams - ja man piedāvātu vēl auto ar all-in paku, kur ne par nodokļiem, ne degvielu, ne ziemas riepām nebūtu jāsatraucas, tas manuprāt, arī ir gana svarīgs aspekts, kas varbūt atsver to 100eur algas starpību.
besame, cik novērots, liela daļa rēķinās ar šo mēnesi, ja vien, protams, nav kkāds force majeure gadījums, kad jāsāk rīt obligāti darboties jau. bet pastāv taču arī vienošanās ar esošo darba devēju, ka, ja nav daudz ko apmācīt vai nodot pienākumus, var doties prom arī ātrāk :)
21.02.2018 10:05 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Ja īsi apraksta vajadzības:
1) darba devējs vēlas labāko kandidātu par zemāko algu;
2) darbinieks vēlas labāko darba devēju par augstāko algu.
Kāpēc darba devēja vajadzības ir jānostāda augstāk par kandidāta interesēm? Puses ir līdzvērtīgas, jo darba "došana" nav nekāda labdarība vai pakalpojums no darba devēja puses, bet viņa objektīva vajadzība. Darbiniekam darbu vajag naudas dēļ, lai nodrošinātu sev iztiku, ja viņam neatklāj algu, tas ir tas pats, kas aiziet uz interviju un turēt muti par savām spējām, zināšanām un vēlamo algu, sakot, ka tas noslēpums, atklās pie līguma parakstīšanas un mājā ar vīru/sievu vēl jāparunā. Šādi arī rodas ideja darba devēju vidū, ka viņi ir pārāki un var atļauties, ko grib.
21.02.2018 10:31 |
 
Reitings 55
Reģ: 20.02.2017
Ja runājam par algu un konkrēta cipara nosaukšanu, man arī tas nešķiet pieņemami. Vēl jocīgāk likās tad, kad esošajā darba vietā piedāvāja citu amatu, citā nodaļā. Nodaļas vadītājs pats nāca pie manis ar konkrētu piedāvājumu, sarunājām tikšanos, kurā izrunājām pienākumus, darba specifiku utt., taču konkrētu ciparu kategoriski atteicās nosaukt, pat tad, kad teicu, ka man tajā brīdi tas ir noteicošais. Šis fakts man lika aizdomāties un tajā brīdī no piedāvājuma atteicos, taču pēc laika tomēr piekritu, jo tā brīža amats bija noriebies līdz kaulam un zināju, ka alga ko saņemtu, noteikti nav mazāka. Ja būtu jāiet uz citu uzņēmumu, uz pārrunām un tur man nenosauktu konkrētu ciparu ko saņemšu, tad atteiktu nemaz nodomājot :-) Man nešķiet loģiska tā algas slēpšana
21.02.2018 10:47 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
sorit sanemos un zvaniju kompanijai, kura gribetu stradat, jau kadu laiku atopakal nosutiju savu cv, bet atbildes nav, tad nu sanemos un zvaniju, prasot, kas ir- vel mekle vai ne. teicas atzvanit! Esmu sobrid faze, ka ir pieriebies, ak nav nekadas skaidribas un cilveki nespej vienkarsi atbildet ar - ne paldies! ta nu sodien uzprasos pati! :-P
par algu! parasti pasaka konkreti, bet nesen bija viena intervija un vaditajs ari ta neskaidri izvairijas, tik minot ka bus kadi bonusi utt, uz bridi nenoreageju, bet pecak domaju - ka, ka var neteikt algu!? tad jau es ari varu konkreti pie jautajuma- pastastiet par sevi, pateikt, ka tas ir parskatams jautajums, bet ir bonusi pieejami un ko vins veletos!?? :-D esmu ari intervijas konkreti pateikusi, ak intervija un diskusijas var sekties, ja alaga ir sakot no X apjoma! ir bijis, akd intervija ar to beidzas, ir bijis kad darbu esmu dabujusi!
darba mekletajas ka jums ar moralo stavokli? tam kuras ir bez darba?
21.02.2018 10:59 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
Man nekad alga nav pateikta 1.intervijā un to arī saprotu, jo pēc intervijas intervētāji (parasti kāds no vadības, kāds no personāldaļas) apspriežas par intervēto kandidātu, viņa profesionalitātes un prasītās algas samērību un atbilstību amatam. Attiecīgi pēc intervijas arī viņi vienojas, kādu algu ir gatavi piedāvāt šim kandidātam.

Man tieshi taapat! Un man tas liekaas normaali.
1. intervijaa es parasti izsaku savas algas veelmes, un tad process tiek turpinaats tikai taadaa gadiijumaa, ja darba deveejs ir +/- gatavs manas prasiibas apmierinaat. Nu lai nesanaak lieka laika teereeshana :-)
21.02.2018 11:28 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
darba mekletajas ka jums ar moralo stavokli? tam kuras ir bez darba?

Kamēr vēl darba meklēšanas sākuma posms, tikmēr neietekmē .
21.02.2018 11:37 |
 
Reitings 619
Reģ: 01.02.2015
1. intervijaa es parasti izsaku savas algas veelmes, un tad process tiek turpinaats tikai taadaa gadiijumaa, ja darba deveejs ir +/- gatavs manas prasiibas apmierinaat. Nu lai nesanaak lieka laika teereeshana

Tas, diemžēl, ne vienmēr tā strādā. Kad meklēju darbu pirmajā intervijā vienmēr atklāju savu vēlamo algas diapazonu (kas nebūt nav augstāks par vidējo šajā amatā, pat mazliet zemāks), tad aicināta uz nākamajām kārtām - runāt ar augstāko vadību, pildīt visādus pārbaudes uzdevumus un testus utt. un jau tā ap 4 kārtu, kad tiku aicināta parakstīt līgumu man nosauc algu par 200 eiro zemāku, nekā biju prasījusi. Loģiski, ka neparakstu līgumu, bet iztērētā laika žēl. Neuzskatu arī, ka norādīt CV vēlamo algu (jebšu to, no kuras piekristu strādāt) ir slikts tonis, ņemot vērā, ka arī darba meklētājam ir jātērē savs laiks un finanses, lai uz interviju vispār aizbrauktu.. un jēga? :-/ Drīzāk slikts tonis ir nenorādīt algas diapazonu jau darba vakancē. Vai aicināt uz interviju, pat redzot cv, ka darbinieka vēlamā alga ir daudz augstāka, nekā darba devējs spēj piedāvāt.
Daudzi darba devēji tiešām ļoti negribīgi atklāj algas (es vienmēr pirmajā intervijā par to pajautāju, protams, neizceļot šo jautājumu uz pārējo jautājumu fona), un ne vienmēr atbilde tiek sniegta.. daži stostās, dažiem ir atbilde par to, ka viss var mainīties atkarībā no darba rezultātiem (tas jau nekas, ka darbs nav saistīts ar pārdošanu un nekādi bonusi konkrētam amatam nav paredzēti :-D). No sērijas, nāc par zemāku algu, un tad mēs padomāsim, vai kaut ko pieliksim (visticamāk, nē :-D). Es tiešām esmu pateicīga, ja algu nosauc uzreiz, tad jau es varu lemt, vai man ir jēga iet uz nākamajām kārtām.
Bija arī diezgan liels uzņēmums, kas uz manu atteikumu strādāt par konkrētu algu atbildēja ar "nu labi, mēs pieliksim vēl 50 eiro, tad nāksiet"? :-D Vienā vakancē gan bija norādīta alga (ap 800, ja nemaldos), bet intervijas laikā vadītājs pateica par 300 zemāku algu, piebilstot, ka darbiniekam ir iespēja saņemt arī tos 800, uzņemoties papildus darbus (par 1.5 slodzi), lai gan vakancē bija norādīta pilna slodze. Vēlāk gan redzēju, ka tie 800eiro no vakances ir izņemti, un vārda "konkurētspējīgs" vietā parādījās "stabils" atalgojums :-D
Vispār daudz ko varētu pastāstīt par savām darba meklēšanas gaitām, bet galvenais, nepadoties un stāvēt pie sava, jūsu darbiņš jūs atradīs :-). Man pagāja nepilni 3 mēneši un kādas +/- 30 intervijas, lai atrastu to, ko vēlos. Vismaz pēc kādas 5 intervijas vairs nebija nekāda uztraukuma, neviens jautājums nespēja izsist no līdzsvara un pat dažkārt likās, ka varētu labāk novadīt interviju, nekā daži labi atlases speciālisti :-D
21.02.2018 12:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits