Darba meklētāju BEZTĒMA!

 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Laba diena! :-)
Lasot forumu, secinu, ka daudzas šobrīd ir jauna darba meklējumos vai arī nesen pie tāda tikušas. Aicinu šeit aktīvi piedalīties visas darba meklētājas, droši var izteikt viedokļus un dalīties pieredzē arī tās, kas tam visam jau izgājušas cauri!
Dalīsimies pieredzē, kā mums sokas ar vakancēm, kā iet darba intervijās, atbalstīsim viena otru un priecāsimies par citu pozitīvajiem rezultātiem! (l)
Pati šobrīd arī esmu darba meklējumos, sūtu CV uz sev interesējošām vietām (saistībā ar jurisprudenci), bet ne tik sen sāku, pagaidām rezultātu nav vēl :-)
05.01.2018 14:34 |
 
Reitings 199
Reģ: 24.12.2017
Protams, ja ir vismaz vairākus gadus ilga pieredze konkrētajā jomā un izcilas praktiskās zināsans, ka nevajdzetu pat kripatu apmācīt, tad maybe caur pazīšanos var kko zamuķīt, bet savādāk kaut kāds zaļš gurķis, kurš neko iepriekš nav darijis konkreta joma, tikai "sakari", nahuj nevienam nebūs vajadzīgs :-D
07.01.2018 19:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Jo augstāks amats, jo lielāka iespējamība, ka darbs tiks iegūts caur pazīšanos. Ne gluži tā, ka esi priekšnieka meita, bet gan tā, ka esi nozarē pazīstams cilvēks, kas ir strādājis attiecīgajā nozarē zināmos uzņēmumos un attiecīgi tevi pārvilina cits nozarē zināms uzņēmums, jo zina, ka tu esi normāls speciālists. Piemēram, ja Accenture meklēs finanšu direktoru, viņi pirmkārt centīsies pārpirkt augsta ranga speciālistus no konkurējošiem uzņēmumiem vai citiem nozares uzņēmumiem, nevis ies uz Banku augstskolas bakalauru izlaidumu vervēt tur darbiniekus.
Ja meklē darbu pārdevējas, medmāsas, skolotājas, sekretāres vietai, protams, ka tur atpazīstamībai būs mazāka nozīme.
Un arī caur pazīšanos atrasts darbs nav nekāda Klondaika un medus maize ar superlielu algu un "haļavu" - tad jau es darbus nemainītu.
07.01.2018 19:29 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
kaut kāds zaļš gurķis, kurš neko iepriekš nav darijis konkreta joma, tikai "sakari", nahuj nevienam nebūs vajadzīgs

Šeit diemžēl tu kļūdies. Pazīšanās zaļiem gurķiem pa taisno no universitātes sola palīdz izturēt konkurenci pat ar labiem speciālistiem.
07.01.2018 19:32 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Ar mūsu algas nodokļiem citādi vienkārši nav iespējams.

Hm, man patīk mūsu darba devēji, visu laiku cenšas nosēdēt ar vienu pakaļu uz diviem krēsliem, bet tas nekādi neizdodas izdarīt. Ka pafilosofēt par darbinieku trūkumu un to ka visiem skolniekiem vajag iet mācīties augstskolās, tā darba devēji ir pirmie, bet ieguldīties darbiniekā nevēlas un vēl grib speciālistus ar pieredzi, nevis ar pliku diplomu. Vajag tad beidzot mūsu biznesmeņiem ieņemt kādu konkrētu un nepārprotamu nostāju šajā jautājumā, citādi runā vienu, bet dara pavisam ko citu.
07.01.2018 19:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man liekas, ka te tiek jauktas kopā divas lietas. Pazīšanās no sērijas "mana mamma ir Rimi valdes locekle" ir kaut kas pavisam, pavisam atšķirīgs no "bijušais kolēģis ieteica mani jaunā darbā". Vienā gadījumā tu vari būt lohs, bet tev būs "gali", no sērijas savējiem jāpalīdz; otrā gadījumā tevi iesaka, jo tu esi labs speciālists, bet neviens tev neko nav parādā.
07.01.2018 19:34 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012

Te viens iemesls, kāpēc nelieši uzņēmēji negrib ieguldīties darbiniekā. Vairums to lāga nevar atļauties.
07.01.2018 19:36 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Man liekas, ka te tiek jauktas kopā divas lietas. Pazīšanās no sērijas "mana mamma ir Rimi valdes locekle" ir kaut kas pavisam, pavisam atšķirīgs no "bijušais kolēģis ieteica mani jaunā darbā". Vienā gadījumā tu vari būt lohs, bet tev būs "gali", no sērijas savējiem jāpalīdz; otrā gadījumā tevi iesaka, jo tu esi labs speciālists, bet neviens tev neko nav parādā.

Jā, un kamēr mēs runājam par pazīšanos, tu jauc iekšā speciālistus, kuriem ir reputācija un tādēļ jomā daudzi viņus ''zina'', lai gan personiski nepazīst, un no jomā strādājošiem saņemtas rekomendācijas. Tam, par ko raksti tu, nav sakara ar pazīšanos.
07.01.2018 19:37 |
 
Reitings 199
Reģ: 24.12.2017
Šeit diemžēl tu kļūdies. Pazīšanās zaļiem gurķiem pa taisno no universitātes sola palīdz izturēt konkurenci pat ar labiem speciālistiem.
Es personīgi nezinu nevienu tādu gadījumu. Un kur tajā ir logika? Ja darba devējs nav kkāds mudaks un uzņēmums ir nopietns, viņš gribēs lai vina uzņēmumā strādā tikai profesionāli, labākie no labākajiem un nebūs ne laika, ne vēlmes nemties ar "zaliem gurkiem", tapēc tur sakari nekādi nepalīdzēs. Ja pados zinu par tās jomas profesionāli, ar kādu, nu minimums 10 gadu pieredzi, varbūt padomās,bet arī nav 100% garants protams.
07.01.2018 19:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
57days, tas ir praktiski visās valstīs. Arī mazā uzņēmumā var atļauties maksāt ļoti lielu algu, ja produkts ir konkurētspējīgs. Piemēram, nelieli programmēšanas uzņēmumi, kur hobijs izaudzis līdz biznesam. Viena paziņa pelna 2000 mēnesī uz rokas (visas soc. garantijas) uzņēmumā, kurā ir 3 darbinieki - finanšu jomā. Tai pat laikā Rimi un Maxima skaitās lielie uzņēmumi, bet algas tur ir smieklīgas.
07.01.2018 19:39 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
tu jauc iekšā speciālistus, kuriem ir reputācija un tādēļ jomā daudzi viņus ''zina'', lai gan personiski nepazīst, un no jomā strādājošiem saņemtas rekomendācijas. Tam, par ko raksti tu, nav sakara ar pazīšanos.

Ir jau gan sakars! Ja es aizbraukšu dzīvot uz Lietuvu, man būs superlabas zināšanas finansēs, bet nebūs pazīšanās. Darbu es nedabūšu.
07.01.2018 19:41 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Un kur tajā ir logika? Ja darba devējs nav kkāds mudaks un uzņēmums ir nopietns, viņš gribēs lai vina uzņēmumā strādā tikai profesionāli, labākie no labākajiem un nebūs ne laika, ne vēlmes nemties ar "zaliem gurkiem", tapēc tur sakari nekādi nepalīdzēs.

Loģika dažāda. Valsts pārvaldē algu nemaksā no savas kabatas, piemēram. Ir uzņēmēji, kas tic - viņu bērns, izcils visās jomās jau no dzimšanas, nav ne ar ko sliktāks par speciālistu ar lielu pieredzi. Ne vienmēr jau zaļo gurķi saņem ar atplestām rokām, bet ja ''labs cilvēks'' nevar atrast darbu, tad jāpalīdz, pat ja pašam no tā liels labums neatlec. Bet lielākā daļa no man zināmajiem gurķiem un paziņām ir tieši valsts pārvaldē.
Ja es aizbraukšu dzīvot uz Lietuvu, man būs superlabas zināšanas finansēs, bet nebūs pazīšanās. Darbu es nedabūšu.

Nu, tā ir tava problēma, un neviens tev palīdzēt šeit nevar. Ko tu gribi pierādīt? Ka bez pazīšanās nevar iegūt darbu? Nezinu kā es un pārējās, kas šeit rakstīja to pašu, esam tomēr kaut kā spējušas to izdarīt. Acīmredzot melojam.
07.01.2018 19:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bez pazīšanās, protams, var atrast darbu, bet ir tikai loģiski un pašsaprotami, ka ar pazīšanos atrast darbu ir vieglāk.
07.01.2018 19:54 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Tik plašai un nekonkrētai tēzei pilnīgi piekrītu, bet nez vai tās aizstāvēšanai bija nepieciešami visi tie entie komentāri :D
07.01.2018 19:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
apartheid, to jau tu pati izdomāji! Pirmajās 5 diskusijas lapās komentētājas šausminājās, ka kā tad tā, kā tad tā, bez pazīšanās vispār nevar atrast darbu! Un es paskaidroju, KĀPĒC bez pazīšanās ir grūtāk atrast darbu. Tas ir tikai loģiski. Būtu dīvaini, ja visiem pa labi, pa kreisi dotu finanšu direktoru amatus tikai balstoties uz diploma kopiju.
07.01.2018 20:00 |
 
Reitings 211
Reģ: 29.11.2015
Skaidrs. Kad tu 12. lapā rakstīji komentāru, es pieņēmu, ka tas ir adresēts man, nevis kaut kam, kas tika teikts 2. vai 3. lapā. Turklāt šaubos, vai kādai no mums bija nepieciešams paskaidrojums, ka uzņēmēji direktorus nemeklē bakalaura studentu vidū, bet paldies tik un tā.
07.01.2018 20:13 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Up! :-)
Nu ko darba meklētājas, ir sākusies jauna pirmdiena, jauns spars! Pirmdienas rītā papildinās arī vakanču saraksti |-)
08.01.2018 10:24 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
interesanti pasekot līdzi šai diskusijai. esmu stabilā darbā, bet ik pa laikam uznāk rutīna un tad iezogas doma par to,ka varbūt kaut kas jāpamaina. :)
ceļošanas forumā pamanīju vakanci,kas liekas saistoša, tad nu tagad domāju, vai maz pieteikties vai nē!
08.01.2018 10:27 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
pecinjaa, piesakoties Tu jau vēl neko nezaudē :-)
08.01.2018 10:34 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Jā, arī es esmu palikusi bez darbiņa. Šodien plānoju doties uz NVA. Varbūt piedāvās kādus noderīgus kursus. Jo manā pilsētā atrast +/- normālāku darbiņu ir kā ir. Te pat baidās no augstākās izglītības. Biju aizgājusi uz pārrunām un man pateica, ka mani neņemšot, vienkārši pasauca, lai pateiktu, ka esmu pārāk laba tam darbam, kuram pieteicos un tāpēc, iespējams, mani neviens īsti zemākos amatos negribot ņemt, jo ir augstākā un es neesmu ilgstpējīgs darbinieks. :D Mazpilsētu problēmas :D
08.01.2018 11:01 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Esmu arī darba meklējumos..varbūt pat pārāk ilgi nu jau.
Zinu, ka Rīgā ātri kaut ko..jebko atrastu, bet ne savā mazpilsētā, ne tās apkārtnē šķiet, ka nav variantu - viss caur paziņām notiek cik zināms!
Tā nu mana draudzene, kura vēl 3x tālāk no Rīgas dzīvo ir gatava pārvākties uz Rīgu, jo savā galā variantus arī neredz, sauc arī mani līdzi.
Mani mazliet attur lieliskās attiecības, kas man ir - bet draugam visa dzīve ir te. Tāpēc apsveru iespēju par kādu maiņu darbu, lai nav tā, ka mājās neesmu 5 dienas nedēļā vai esmu tikai, lai blakus pagulētu.
08.01.2018 11:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!