Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

BARSELONA

 
10 gadi
Reitings 3030
Reģ: 13.11.2011
Sveikas meitenes!
Ir plānots braukt uz Barselonu no 2 - 6 janvārim. Ne reizi tur vēl neesmu bijusi, tāpēc vēršos pie jums. Kas ir tas must see, kas būtu jāredz? Kādu viesnīcu varat ieteikt?
Pačekoju dažus populārākos apskates objektus - Park Güell, Monserata, La Boqueria tirgus utt.
Mani interesē kā tikt uz to Monseratu, jo cik lasīju tas esot 70km no Barselonas.
Kādas tur ir cenas? Dzirdēju, ka vīns esot lēts. :D Kā ir ar sabiedriskā transporta biļetēm?
Meitenes, stāstiet visu, ko ziniet un varat ieteikt! :D
Liels paldies!
29.12.2017 13:21 |
 
10 gadi
Reitings 3030
Reģ: 13.11.2011
Un pats galvenais, kā tur tagad varētu būt ar laikapstākļiem? Internetā skatījos, ka būšot ap +16, bet vienas paziņas vīrs tikko esot atbraucis un teica, ka neesot mazak par 20. Neko tagad nesaprotu
29.12.2017 13:30 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Es biju Barselona pirms paris nedelam komandejuma, ipasi neko ieteikt neveresu, jo man bija loti limitets laiks, bet laikapstakli nav parak draudzigi, noteikti zem 20 gradiem.. ja ir saule, tad uzreiz ir silti un meteli gribas novilkt, bet, ja jadodas kaut kur velu vakara, tad gan ir loti auksti. Pilseta mani ipasi neuzruna.. :)
29.12.2017 13:35 |
 
Reitings 20
Reģ: 29.01.2009
Šoruden biju pašas plānotā ceļojumā. Varu ieteikt daudz, jo visu plānoju, pirku pati. Par laiku janvārī nemācēšu pateikt, biju oktobrī (+30 grādi katru dienu).
Protams, ir dažādi cilvēki, man ļoti patīk staigāt kājām un visu pilsētu - visus apskates objektus izstaigāju kājām, tāpēc sabiedriskais pilsētā vajadzīgs tikai no/uz lidostu. Gueļa parks ir tālāk (bet arī tur es aizstaigāju kājām). Tam var mierīgi izmantot metro.
Iesaku visur biļetes pirkt iepriekš internetā. Īpaši uz Sagrada. Ietaupīsi gan naudu, gan rindas. (iespējams janvārī nav tik traki ar rindām, bet tāpat ērtāk).
Vislētāk sanāk nopirkt 10x biļetes (var lietot vairāki cilvēki) par 9.95 eur. Metro sistēma kā jau visās lielās pilsētās.
4 dienas + Monserata nav daudz. Jo Monseratai viena diena stabili jārēķina. Kamēr aizbrauc, atpakaļ, jau laiks paiet. Pārējās 3 dienas mierīgi vari izmantot pilsētai.
Droši vari jautāt, sarakstīšu visu ko zinu :)
29.12.2017 13:55 |
 
Reitings 109
Reģ: 17.08.2015
Es kā mākslas un dabas mīļotāja zināju, ka obligāti gribu uz Nacionālās mākslas muzeju un Akvāriju. Biju arī Jūras muzejā un Sagrada Familia. To visu noteikti ir vērts redzēt. Slavenās muzikālās strūklakas neredzēju, jo trāpīju laikā, kad bija ciet. Gājēju iela La Rambla kaut kā sajūsmu neizraisīja - daudz cilvēku, daudz ielu tirgotāju.
Visur pārvietojāmies ar metro - ļoti ērti un ātri. Pirkām kaut kādu biļeti uz noteiktu dienu skaitu - varēja braukāties, cik vēlies. Starp citu, ļoti ērti, ka ar metro var aizbraukt līdz pat lidostai.
Ja vēlies apmeklēt Sagrada Familia, iesaku biļetes laicīgi iegādāties internetā. Jo biļetes var iegādāties ieejai uz noteiktiem laikiem, piemēram, plkst. 11:00, 11:30 utt. un tās ir ierobežotā daudzumā.
29.12.2017 13:58 |
 
Reitings 20
Reģ: 29.01.2009
Atkarībā no budžeta vari skatīties, kur iesi iekšā, kur nē. Pati pilsēta skaista, var staigāt un staigāt, var iet iekšā visos apskates objektos, muzejos, vari neiet un tāpat būs forši.
Iesaku Sagrada Familia. Biļetes internetā. Milzīga baznīca. Ieejot sireāla sajūta. Bet arī gaumes jautājums. Vienu reizi vajadzētu ieiet, bet zinu cilvēkus, kas ntās reizes brauc un nekad nebija iekšā Sagrada.
Vari paņemt Barselonas ceļvedi un pa 3 dienām mierīgi izstaigāt visus apskates objektus. Protams, bez iekšā iešanas- jo tad vajadzētu daudz vairāk laika.
Vakarā noteikti var iet uz kādu no restorāniem, bāriem, kas ir uz galvenās tūristu ielas La Rambla. Tur rosība notiek līdz 2 naktī, vai pat ilgāk. Divas dažādas lietas- pilsēta pa dienu un pa nakti.
Jā, vīni lēti. Bet tie lētie arī garšo lēti. Labāk konsultēties un tad izvēlēties vīnu. Protams, ka noteikti jāpagaršo Sangria.
29.12.2017 14:02 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
kas man visvairak patika:
La Boqueria tirgus, The Arc de Triomf
"Magic" Fountain of Montjuïc sovs,
La Sagrada, bijam ieksa galvenaja zale.
pastaigaties pa Gothic quarter
bijam vasara tad dazas dienas atvelejam Bogatel pludmalei :D
Naksnojam Airbnb Gràcia kvartala, kas pats par sevi bija forss, un ari sagadijas, ka tur bija festivals un ballesanas! :D
iesaku metro karti, kas der vairakam dienam. un nokacar aplikaciju, bus loti erti parvietoties.
29.12.2017 14:36 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Divas reizes esmu bijusi Barselonā un abas reizes biju sajūsmā.(l)
Par laiku janvārī nemācēšu teikt, jo abas reizes biju augustā, kad laiks bija +30.
Noteikti apmeklē jau pieminēto Sagrada familia ( burvīgi skaista baznīca) kā tāda smilšu pils. Biļetes pirkām internetā jau mēnesi iepriekšs uz konkrētu dienu un laiku.
Pārvietojāmies ar metro
Divas dienas pirkām biļetes uz tūristu busiņiem, kas skaitās hop on/hop off. Tie bija ļoti labi, jo varēja nokļūt uz tādām tipiskajām tūristu vietiņām.
Park guell man sķita ļoti skaists pirmajā reizē (2012), jo cilvēki nebija tik daudz kad biju 2015 gadā- tad bija pārbāzts parks.
Viena no meitenēm ar ko biju kopā bija atradusi jau laicīgi, ka ir iespējams dabūt cilvēkus kuri vada ekskursijas pa Barselonu. Doma ir tāda, ka ekskursijas beigās tu tam cilvēkam iedod naudiņu tik daudz cik tavuprāt viņš ir pelnījis, kaut vai 5 eiro. :)
Vīni tiešām ļoti lēti, sangria (don simon) kas rimi maksā pāri 3 eiro, tur maksāja 1 eiro. Un tas bija veikalā kas bija uz la ramblas ielas, ta kā pieņemu, ka ārpus tūristu vietām tā gan jau maksāja vēl lētāk.
Ēšana gan tur ir diezgan padārga.
Īrējām dzīvokli tieši uz la ramblas, un apkārt tur bija tik daudz forši, mazi, feini veikaliņi. (l)
Biju arī uz to lielo akvāriju, kas ir pie ostas, nu man īpaši nepatika. Likās lieka naudas iztērēšana. [:Qsmile1
La Boqueria tirgus dārgs, bet aiziet paskatīties var.
29.12.2017 14:39 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Un +Jolenei par tirumf arku, un mūzikas/ gaismas šova strūklaku dodies vakarā kad ir tumsa. Ļoti, ļoti skaisti.(l)
29.12.2017 14:41 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Es parvietojos ar Cabify, kaut kas lidzigs Taxify un cenas ari loti draudzigas.
29.12.2017 16:07 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Janvārī būs auksts (taču tāpat siltāks kā te :D), uz +20 diemžēl var necerēt, pa dienu max +15.
Uz Montserratu ir vērts aizbraukt, bet aizies praktiski vesela diena. Ar Vilcienu + kalnu vilcienu vai cablecar izmaksā vienam cilvēkam turp un atpakaļ 20 eiro. Es izvēlējos cablecar, jo likās interesantāk. Pēc atsauksmēm izvēlējāmies neēst tur, tik vien, cik paņēmām brokastu kafiju un pasēdējām, jo tiešām skaisti.
Pilsētu principā var izstaigāt ar kājām, ko mēs arī darījām. No jau nenosauktajām vietām vēl patika Citadeles parks (Parc de Ciutadella?). Visās tajās Casās iekšā negājām, apskatījām tikai no ārpuses, jo 20 eur par ieeju katrā – mazliet šerpi. Patika La Boqueria. Katru rītu pirkām svaigus augļus un svaigi spiestas sulas vai smūtijus, par tādu kombināciju 3-4 eiro. Iesaku nogaršot arī “izlasīti” ar hamon un viņu sieru, smukās tūtiņās turpat var nopirkt, vidēji 4-5 eiro par tādu. Strūkllaku šovu Montjuic arī iesaku, bija jauki. Pie reizes no Nacionālās galerijas turpat augšā paveras burvīgs skats uz pilsētu, jo tas ir paaugstu kalnā.
Neteiktu, ka ēšana ļoti dārga. Normālā kafe/restorančikā divi var paēst 40 eiro tā, ka paiet nevar. Varu ieteikt La Fonda turpat netālu no La Rambla, melnās nūdeles ar jūras veltēm amazing, siekalas saskrēja mutē, ah. Tur var paņemt combo 20 eiro personai, kur ietilpst 2 ēdieni + saldais + dzeramais, mājaslapā var apskatīties, manuprāt. Nekas super puper fancy, bet man ļoti patika.
Viesnīca bija tieši pie La Rambla, naktī tāds īpatnējs rajoniņš. Kopumā, kas man ļoti nepatika – neskaitāmie piedāvājumi pirkt narkotikas (“Coffee shop, coffee shop”), ielas pilnas ar melnajiem, kas pārdod apšaubāmas izcelsmes produkciju un ir gatavi mantas 3 sekunžu laikā savākt un laisties lapās, ja nu kas. Vispār La Rambla apkārtne naktī tāda ne pārāk patīkama, ja brauktu vēlreiz, noteikti paliktu kur citur.
29.12.2017 16:22 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Diversija , mes arī ēdām La fondā, bet procija bija diezgan maza, vismaz mana vista zilā siera mērcē. Labāk tomēr patika itāļu picērija, kas bija pāris soļus uz priekšu. :-D
Un mums arī vakarā ejot mājās no kluba, melnie piedāvāja zālīti, extasy utt. Bija drusku creeepy.
29.12.2017 16:44 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Mēs uz diviem ņēmām vienu pannu ar tām nūdelēm, vienu pannu ar paella un saldo, ar tiem bija gana, par citiem nemācēšu teikt :-D
29.12.2017 16:58 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
Man La Rambla nepatika.. Varbut tikai tapec, ka vela vakara gajam. Bija sajuta ka centraltirgu, un esana bija parak darga tam, ko edam, ka ari varejam nojaust, ka oficianti megina apkrapt turistus.
29.12.2017 17:01 |
 
Reitings 854
Reģ: 07.03.2015
Neezinu, man no staigāšanas jau pēc pirmās dienas kājas sāpēja, jo nebija pierasts. Tā ka, ja vien tu ikdienā nepārvietojies kājām visu laiku, tomēr iesaku maksimāli izmantot sabiedrisko, jo staigāšanas pietiek jau apskates objektos - parkos, Montseratā arī. No nepieminētajiem, mēs vēl bijām zooloģiskajā dārzā.
Sagrada Familia iesaku ieiet, stipri iespaidīgāk kā no ārpuses. Un paņemt arī audiogidu (neatceros, vai bija iekļauti biļetes cenā). Mēs gribējām arī tornī braukt, bet laikapstākļu dēļ tajā dienā tas nebija iespējams, naudu par to atgrieza tikai pēc vairākiem mēnešiem.
Ekskursija par dzeramnaudu
Mēs izmantojām šo ekskursiju piedāvājumu. Mums ļoti patika (angļu valodā)- ekskursija ilga apmēram 3 stundas, izstaigājām centru, pastāstīja par visām ievērojamām vietām, vēstures kontekstu, dažādas leģendas, gide bija lieliska. Protams, ka bišķi pareklamēja arī savas maksas tūres, bet tas nebija ļoti uzkrītoši.
Ēšanā mēs nekādi nevarējām pierast pie tapām, ko visur piedāvā. Tā ka ja līdzekļi atļauj, varbūt varat paņemt kādu no tām tapu un vīna tūrēm - tur pastāsta kas un kā un izvadā pa labākajām vietām.
Dzīvokļa saimnieks, kur palikām, ieteica aiziet pasēdēt kādā krogā Gracia kvartālā, tas esot tāds moderns / hipsterīgs kvartāls, bet tam mums nebija laika.
Ja vajadzētu tagad izvēlēties, gribētu dzīvot tuvāk vecpilsētai, mēs noīrējām dzīvokli netālu no Sagrada, tur līdz citiem apskates objektiem bija gabaliņš.
Vēl tur bija ļooooti gardi apelsīni, bet tagad laikam nav sezona :D
29.12.2017 17:29 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Esmu bijusi Barselonā 4x un noteikti braukšu atkal :) Manas top vietas - Sagrada, Gotikas rajons, strūklakas un viss tas rajons, te pieminētais tirgus ar dievīgajām sulām un Gaudi parks. No olimpiskā ciemata ir smuki skati uz pilsētu. Barselonas zoo man ļoti patīk, ja iet tur, tad jāapskata Citadeles parku un turpat esošo Triumfa arku.
Monserata ir apskates vērta, ja nav būts līdzīgās vietās, jo, piemēram, Meteora Grieķijā man patika daudz labāk.
Esi ļoti uzmanīga, Barselona ir top pilsēta Eiropā kabatzagļu vidū!
29.12.2017 17:59 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Es biju pagājušajā oktobrī, bet nakšņoju blakus pilsētiņā Sitges un gandrīz visur pārvietojos ar auto. Te jau daudz no TOP apskatāmā nosauca. Man personīgi visspilgtāk atmiņā palicis gājiens gar jūras krastu pa visu Olimpisko ciematu, tas ir ļoti jauks skats. Lai tiktu cauri La Rambla vakarā, vajag daudz pacietības. Tirgus man arī ļoti patika.
Taču Barselona stāvu sajūsmu neizraisīja, pati Katalonija gan! Ja ir laiks, varat ar vilcienu aizbraukt uz ļoti, ļoti skaistu pilsētiņu Girona. Arī Tarragona man ļoti patika. Katalonijā ir diezgan sakārtota un loģiska vilcienu satiksme, tāpēc pārvietoties starp lielākajām pilsētām ir ērti.
Montserrat ir skaista vieta, taču arī dārga. Turp nokļuvām ar mašīnu, pāris stundas pastaigājāmies, izbaudījām kolosālos skatus un braucām prom. Tur uz vietas neko laikam arī nepirkām, visam nenormāli saskrūvētas cenas.
Tā pati Sitges arī ir ļoti, ļoti jauka, skaista un maza pilsētiņa. Tur ir arī Bacardi muzejs, ja kāds fano par rumu, jo Bacardi radītājs savulaik bija dzimis Sitges.
.
Atcerējos vēl, ka reiz jau tumšā vakarā nejauši nokļuvām Barselonā prostitūtu rajonā. Vot tad gan palika šķērmi un bija skaidrs, ka ātrāk jātinas prom no turienes. Citādi pilsēta šķita droša, ne bīstamāka par citām lielām Eiropas pilsētām. Protams, savas mantas jāsargā un jāskatās, ar ko ielaižaties sarunās.
.
Izcila vieta, kur paēst Barselonā, manuprāt, ir La Bombeta. Es tur esmu ēdusi vislabāko Crema Catalana savā dzīvē. Arī kartupeļu bumbiņas. Mmm,kā atceros to garšu |-)
https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187497-d799065-Reviews-La_Bombeta-Barcelona_Catalonia.html
.
ielas pilnas ar melnajiem, kas pārdod apšaubāmas izcelsmes produkciju un ir gatavi mantas 3 sekunžu laikā savākt un laisties lapās, ja nu kas

Tas gan tiesa. Bet tādu ir pilns visā D-Eiropā, parasti viņi uzbāžas tikai 1x, ja redz, ka neko nepirks, iet pie nākamā.
29.12.2017 18:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Arī esmu bijusi Barselonā, un manas mīļākās vietas ir tās pašas, kuras nosauca Klaviatūra, pievienojos katram vārdam. Noteikti gribu aizbraukt uz Barselonu vēl. Laikam Gaudi parks ir mans vismīļākais apskates objekts.
29.12.2017 18:54 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Paldies par šo diskusiju! man tieši ieplānots brauciens uz BCN. Lasot foršās atsauksmes, jau nevaru sagaidīt (l)
29.12.2017 19:57 |
 
Reitings 1605
Reģ: 26.01.2016
Man ļoti patika akvārijs, diezgan iespaidīgi. Pārējās vietas jau šeit minētas.
29.12.2017 20:04 |
 
10 gadi
Reitings 3030
Reģ: 13.11.2011
Lasīju, ka Gaudi parkā esot gan ieeja par maksu un bezmaksas. Kuru labāk izvēlēties? Tajā bezmaksas arī ir gana ko redzēt?
Kā arī, kur atrodas tā osta ar daudzajiem kuģīšiem?! :-D viņa tālu no tās gājēju ielas? Kādas cenas akvārijā?
Man arī teica ļoti sargāt mantas un neielaisties ar svešiniekiem. :-D
29.12.2017 20:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits