Meitenes vecākiem jāapmaksā kāzas?Kā dara jaunie pāri?

 
Reitings 82
Reģ: 26.12.2013
Kā ir pieņemts vispār? Vai tas skaitās pareizi? Vnk nezinu kā dara jaunie pāri? ?? :-/
Mēs ar draugu šogad plānojam kāzas (2018. gada jūlijs)
Draugs grib lai mani vecāki apmaksātu mūsu kāzas, nelielas salīdzinoši (4-5 tūkstoši euro apmērā, apm 50 cilvēki )
Bet viņš nopirktu mums dzīvokli, 3 istabu, kur mēs dzīvotu.. Tāda kā noruna, lai viss būtu godīgi no abām pusēm. Viņa mamma arī tam piekrīt..
Problēma tur, ka maniem vecākiem tādas naudas protams nav, tātad jāņem kredīts.. Es arī strādāju par minimālo, un vēl maksāju par studijām, iekrāt neko daudz nesanāk..
No vecākiem nekad neesmu ņēmusi naudu, vienmēr pati esmu tikusi galā, un tāpēc nevaru viņiem prasīt tādu summu ( 3 tūkstoši)
Pie tam zinu mammas domas, ka pašiem būtu jātiek galā..:-/
20.12.2017 19:04 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Manuprāt, ja abi ir tik pieauguši, ka ir gatavi precēties, tad vajadzētu būt sapratnei par to, ko var un nevar atļauties. Pieprasīt citam cilvēkam ņemt kredītu, lai apmaksātu kāzas, kuras vēlies, bet acīmredzot nevari atļauties, manuprāt, ir nekaunīgi. Kā jau te tika minēts - līgavainim un viņa mammai tad vajadzēja meklēt līgavu no materiāli nodrošinātākas ģimenes, nevis uzspiest SAVUS uzskatus citai ģimenei. Un draudēšana ar to, ka nerunās ar līgavas ģimeni - bērnišķīgi, lai neteiktu vairāk. Sava untuma dēļ (jo vēlas lielas kāzas) viņš vēlas jau iesākt laulības dzīvi ar kašķi un nelabvēlīgu noskaņu - varbūt tiešām der nesteigties ar kāzām?
20.12.2017 20:35 |
 
Reitings 82
Reģ: 26.12.2013
Draugs pats bija pelnījis dzīvoklim anglijā, tur vecāki viņam neko arī nedeva, vnk tiešām negribētos sākt ģimenes dzīvi ar jebkādiem strīdiem..
To tiešām var atlikt uz nākošo gadu, būtu vissaprātāgāk, varētu no savas puses kaut ko iekrāt, jo vecākiem tiešām negribas ko tādu prasīt..
20.12.2017 21:04 |
 
Reitings 275
Reģ: 19.02.2013
Man vecāki nemaksāja neko, paši sakrājām. Un ziniet? Labi, ka tā. Ir vismaz sajūta, ka paši par šo laulību esam cīnījušies un paši šo laimi nopelnījuši. Kāzas gan nebija diez ko lielas, un noteikti ne šikākās pagastā, bet kāda tam būs nozīme pēc 40 kopā nodzīvotiem gadiem?
20.12.2017 21:21 |
 
Reitings 82
Reģ: 26.12.2013
Paldies, ka atsaucāties ar viedokļiem, vnk nezināju kā ir pieņemts darīt, nesapratu ar to, ka viens pērk vienu, otrs otru.. Bet runāšu ar draugu lai pagaidām vai arī tiešām mazākas kāzas..
20.12.2017 21:25 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Normāls vīrietis rūpējas par to, lai ģimenei būtu jumts un ēdiens ja sieviete var tad arī palīdz. Esmu vecmodīga.
Mēs ar vīru paši krājam, vecāki tikai palīdzēja ja paši to gribēja. Dzīvokli mēs arī pirksim kopā un kopā maksāsim. Nav mums vecāku tādu, lai iedodu pajumti pa brīvu.
20.12.2017 21:35 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Kāzas būtu jāapmaksā tavai mammai vai tavam tēvam? Kuram no abiem vecākiem?
Varbūt tavs tēvs jau pirka dzīvokli sev un mammai, kā arī maksāja par abu kāzām, tad jau tavas kāzas būtu jāapmaksā tavai mammai...
Bet no otras puses, kāpēc taviem vecākiem ir jāiegulda nauda, ja tava vīra (topošā) vecāki naudu ieguldīt netaisās?
Tāpat dzīvoklis pēc šķiršanās paliks tavam vīram neatkarīgi no tā vai pirks tagad vai pēc laulībām (ja vien neslēgs laulības līgumu par visas mantas kopību), tā kā par godīgu sadali arī runāt šeit nevar...
20.12.2017 21:37 |
 
Reitings 104
Reģ: 01.12.2014
Es ar tādu draugu neprecētos,ja jau tagad tāda nostāja pret mīlotās gimeni,kas būs vēlāk? Un vēl jo vairāk,drauga mātei nebūtu jūsu attiecībās jājaucās! (t)
20.12.2017 21:41 |
 
Reitings 82
Reģ: 26.12.2013
57days Paldies, tiešām tā bija izdomājis draugs. Es vnk noklusēju, jo man nebija tik lielu līdzekļu. No savas puses sakrāšu kaut ko, lai tiešām nesanāk tā, ka viss no viņa puses, būs labi, mazas kāzas arī var sarīkot..:-)
20.12.2017 21:42 |
 
Reitings 104
Reģ: 01.12.2014
+Ja nevar paši atlauties tādas kāzas ko vēlas ir jānogaida kamēr var,vai jārīko mazākas sev bez visu radu padomiem.
20.12.2017 21:43 |
 
Reitings 82
Reģ: 26.12.2013
No malas, lasot to visu, sāku redzēt pareizo risinājumu, paldies, ka palīdzējāt:-)
20.12.2017 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es gan domāju, ka šī ir trolliska diskusija, bet nu tāpat pašausmināšos, kā cilvēkiem patīk dzīvot citiem uz kakla. Cik reizes te nav izskanējis viedoklis, ka vīrietim jāuztur sieviete, tagad izrādās, ka vēl vecākiem jāuztur sen jau pilngadīgi bērniņi. Visi tik vāji, tik vāji mūsdienās, neko nevar, viss grūti, naudiņas nav. Šajā gadījumā neattiecinu uz autori, bet nu - bērniem nav jāprecas. Jāprecas pieaugušiem cilvēkiem, kuri spēj par sevi parūpēties. Citādi tādi bērneļi sataisīs bērneļus pēc kāzām, un tie arī vēl būs vecvecākiem jāuztur.
20.12.2017 22:12 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Idejiski pareizi ir tā- vecāki pērk dzīvokļus bērniem, bet bērni krāj naudu savu bērnu dzīvokļiem. Ja visi tā darītu, tad nebūtu tik daudz izbraukušo un pakārušos kredītu dēļ. LV viss otrādi- vecāki sēž padomju piešķirtos dzīvokļos pie TV un noraugās, kā bērni cīnās.

Patiesībā tas nemaz nav slikts variants. Ārzemēs tā daļa arī dara. Mans ex bija ārzemnieks un daudzi viņa drauga bija diezgan turīgi...vecāki tur 28 gadīgai sievietei māju nopērk un viņai pat nav drauga vai bērnu. Tāpat maksā par izglītību utt. Bet tur jau viss ir tajā ka tas tā notiek no paaudzes paaudzē...nauda bijusi ari vecāku vecākiem utt. Viņiem jau ir šīs iespējas saviem bērniem to visu dot.
Bet te 30 gados noperc maju vai dzīvokli un maksāsi kredītu lidz pensijai...nu ko reāli tu vari dot saviem bērniem vēl? Protams pašiem viņiem jātiek galā pēc pilngadības.
20.12.2017 22:18 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Draugs pats bija pelnījis dzīvoklim anglijā, tur vecāki viņam neko arī nedeva,

Paga, bet tad sanāk, ka drauga vecāki neko neieguldīs, nepiedalīsies dzīvokļa pirkšanā?
Godīgi sakot, uzdzen dusmas tā attieksme "Mēs izdomājām, ka jums jāsponsorē kāzas, u.tm.l". Kāpēc Taviem vecākiem būtu kaut kas jāsponsorē, ja drauga vecāki nemetīs naudu tam dzīvoklim? Draugs ir draugs - Tava ģimene, un, manuprāt, tad jau viss kļūst puslīdz kopīgs, īpaši, ja vēlas precēties. Nu, vismaz es pēc savas pieredzes varu teikt, ka nav tāds "mans" vai "Tavs". Bet vecāki, principā, ir divas neatkarīgas puses, savukārt jūs - pieauguši cilvēki. Kādas kuram tiesības kaut ko kādam pieprasīt un vēl uzstādīt kaut kādus ultimātus? Grr, uzsita asinis šī situācija :D
20.12.2017 22:33 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Ko mums ar draugu tad pateikt,ja mūsu kāzas izmaksāja ap 300 euro

Nu ko pateikt? Ja bija kāzas, tad draugu par vīru jāsāk saukt:D
20.12.2017 22:35 |
 
Reitings 255
Reģ: 03.01.2017
Nu ko pateikt? Ja bija kāzas, tad draugu par vīru jāsāk saukt

:D
20.12.2017 22:36 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Mums LV gan vairāk tāda-izspiedu un aizmirsu tradīcija.

Pag, pag, kaadu tieshi tradiiciju? Ja tieshaam gribi piesieties Latvieshu tradiicijaam, nevis Indijas, tad jau vinjai vajadzeetu appreceeties un dziivot kopaa ar viira vecaakiem, kopt lopus un dzemdeet vismaz 10 beernus, kaa arii muti tureet aizveertu. Cik tieshi taalu un kaadaas tradiicijaas tu meegjini atgriezties?
20.12.2017 22:53 |
 
Reitings 134
Reģ: 05.12.2017
Es tā aizdomājos... Ja mans draugs, kurš reāli varētu atļauties iegādāties 3 istabu dzīvokli, teiktu, ka maniem vecākiem, kuriem reāli nav un nekad nav bijusi tāda nauda, liktu sponsorēt kāzas ar 50 viesiem, es to draugu pasūtītu trīs mājas tālāk. Nopietni. Man vecāki ir svēta lieta. Vecāki mani ir izaudzinājuši par krietnu cilvēku. Ar to pietiek. Viņiem nav pienākums sponsorēt manas kāzas, vēl jo vairāk, ja tā summa un ielūgto viesu skaits ir topošā vīra iedomāts. Ja es pati finansiāli nevarētu atļauties kāzas, tad es tādas gluži vienkārši nerīkotu, bet tā vietā vienkārši salaulātos tāpēc, ka vēlētos būt laulībā ar otru cilvēku, ne tāpēc, ka man gribētos uztaisīt balli vēl 50 viesiem! Ja otrai pusītei tas ir tik drausmīgi svarīgi un paceļas jautājums par to, ka vecākiem vai topošajai līgavai bez maz vai jāņem kredīts kāzu rīkošanai, tad tāds čalis var iet kur acis rāda. Un ko nākotnē!? Bērnu izglītībai un audzināšanai arī vecākiem būs jāpiemet?
20.12.2017 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Sāksim ar to, ka čali ar tādiem uzskatiem nav ko precēt. Otrs - NĒ, meitenes vecākiem nav jāsponsorē kāzas ja viņi to nevar atļauties.
20.12.2017 23:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Mēs paši maksājām par kāzām, krājām nedaudz mazāk kā gadu. Nu tā mierīgi, neiespringstot un neliedzot sev ikdienas niekus.
Neuzskatu, ka vecākiem ir jāapmaksā kāzas vai arī dzīvoklis, mašīna vai kaut kas tāds. Tas nav vecāku pienākums. Ja es palūgtu mammai naudu kāzām (vai kam citam), zinu, ka viņa iedotu, bet es to nekad nedarītu, jo negribu kaut kādus pārmetumus vai šantāžu no sērijas "es tev iedevu 1000 eiro, tāpēc tev kleitu vajag tādu un tādu" vai "es tev iedevu dzīvokļa pirmo iemaksu, tāpēc tev tagad sestdienās jāizgulda tur mana māsīca", utt.
20.12.2017 23:26 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Daži komentāri te lika aizdomāties. Varbūt vienkārši esmu jauna un ar laiku mans uzskats mainīsies, bet neuzskatu ka vecākiem būtu jāsponsorē manas kāzas, pat ja viņi to gribētu un varētu atļauties. Kāzas nav nepieciešamība, bet gan iegriba. Kādēļ lai vecākiem būtu jāsponsorē mana iegriba? Varbūt mani vecāki var atļauties man nopirkt piparkūku mājiņu manas mājas lielumā, bet tas nenozīmē, ka viņiem tas būtu jādara. Tā ir iegriba, tā pat kā kāzas.
Par dzīvokli nedaudz citādāk, jo tā jau vairs nav tik ļoti iegriba, kā nepieciešamība kaut kur dzīvot. Bet te jau atklājās, ka drauga vecāki nemaz nepiedalās dzīvokļa pirkšanā. Tik cik stāv malā un komentē, ka topošais vīrs pērk dzīvokli, lai topošās sievas vecāki ņem kredītu un apmaksā kāzas. A ko topošā vīra vecāki? Uzsauks kāzu ceļojumu?
Un jā, ja es būtu tavā situācijā, man vairs nebūtu draugs. Kas tie par muļķīgiem uzskatiem un bērnišķīgu nerunāšanu?
20.12.2017 23:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits