Stāvvietas daudzdzīvokļu māju pagalmos, jautājums

 
Reitings 70
Reģ: 26.04.2017
Labs vakars!
Varbūt kāds zina un var man apskaidrot, kas Rīgas mikrorajonos māju pagalmos atbild par to kur kurš liek savu auto?
vai tiešām galvenais priekšnoteikums ir nebūt ne ar vienu riteni zālē un nenobloķēt nevienu..?
Un ja pagalmā ir praktisks plānojums tikai padomju laikiem kad nebija tik daudz mašīnu, ar ko varētu runāt par pārplānošanu, lai vairotu vietu mašīnām un vai tas ir reāli un vai tas beigās neiegriezīs pašiem (par ko ir jāpadomā)?
Kā jums ir ar parkošanos pagalmā?
Vienkārši nu jau situācija tāda, ka braucot no darba steidzies mājās atrast kaut vienu vietiņu un cerībā noparkot tādā vietā , lai pēc tam neatrastu logā zīmīti no kaimiņa par to, ka tā ir viņa vieta vai esmu par 20cm par tālu noparkojusies un neekonomiski izmanto vietu utt.. Vai arī ja izmanto ekonomiski vietu un ar pakaļu pieparkojies maksimāli tuvu tad cits, kurš noparkojas priekšā man nepadomā, ka man var vajadzēt izbraut un pieparkojas maksimāli tuvu..
Aii.. :-/
16.12.2017 22:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Mums ir iekšpagalms tieši mūsu mājai, kur var likt mašīnu bez maksas. Faktiski tas ir Rīgas tālais centrs. Protams, ka ir labākas un sliktākas vietas tajā iekšpagalmā - tādas, kur veidojas peļķes, tādas, no kurām grūtāk izgrozīties, lai tiktu ārā, bet kurš pirmais brauc, tas tiek pie labākajām vietām, nekarojam ar kaimiņiem par konkrētām vietām. Toties mūsu pagalmā mašīnu tur viens "svešais", kas nedzīvo mūsu mājā, viņu tur laiž vieni mūsu kaimiņi, kuriem pašiem ir 2 mašīnas. Tātad viens dzīvoklis aizņem 3 stāvvietas, jo arī viņu draudziņš tur liek auto. To gan mēs čakarējam pēc pilnas programmas, jo šī nav iela, šis ir iekšpagalms, lai liek auto uz ielas! Blakus ir kādas 4 vai 5 mazas ieliņas, kur auto turēšana ir bez maksas.
Tad nu ik pa laikam, kad viņš te atbrauc, aizslēdzam vārtus (kā jau svešajam, viņam nav vārtu atslēgas), ziemā tīrot sniegu, sašķūrējam ap viņa mašīnu (lai tiktu ārā, viņam faktiski jāmeklē lāpsta un pašam jārokas ārā), nesen viņš bija nostājies pa diagonāli, aizņemot divas vietas. Noliku savu mašīnu blakus tā, ka spogulis no spoguļa ir 1cm attālumā, tātad viņš kāpa iekšā pa blakussēdētāja pusi, lai vispār tiktu mašīnā.
17.12.2017 13:41 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Lai arī man ir auto , es nudien neuzskatu , ka būtu jāaizvāc visas zaļās it kā bezjēdzīgās pļaviņas starp daudzdzīvokļu mājām . Padomā pati , tev tiešām gribētos dzīvot tādā industriālā rajonā , kur nebūtu neviena , lai arī nekopta , bet zaļuma ?! Un tā gluži nav , ka neviens neuzkopj , mūsu rajona "bezjēdzīgo" zaļo vietu vismaz dažas reizes vasarā uzkopj , apgriežot zāli un arī redzēju , ka sēkliņas tiek bārstītas , lai aug jauna . Tāpat pirms dažiem gadiem iestādīja dažus kociņus . Ja vien citi nebūtu tādi pofigisti un nebristu tam zaļam laukumam pa vidu un neliktu savus auto ar 1 riteni zaļajā zonā , tas lauks būtu stipri smukāks .
.
Bet es tev piekrītu par to , ka tajās bezmaksas autostāvvietās nevienam nepieder konkrētā vieta . Savu auto vari likt kur gribi un , ja tev kāds kko brauc augumā , uzbrauc pretī , pajautājot , kur tad ir viņa oficiāli reģistrētā atļauja parkot tieši šajā vietā . Tādi komunisti drīz vien apklust .
.
Kā risinājumu visam tam , noteikti vajadzētu būvēt nevis ntās Maximas rajonos , bet gan uzbūvēt pāris daudzsstāvu autostāvvietas tuvākām mājām . Gan vieta noekonomētos , jo viss būtu uz augšu , gan arī atrisināta problēma ar autostāvvietu nepietiekamību .
.
Bet tā jau ir Latvānija , te viss kā caur d....
Jaunajos projektos tā nav problēma , bet par vecajiem rajoniem vispār nedomā .
17.12.2017 13:50 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.04.2017
zina,kur katrs liek mašīnu

Lauku rajonā dzīvokļu mājā, kur tiešām visi kaimiņi zināmi un nav tādas nezaļās zonas visi parkojas tajā savā vietā un ktrs zina kur ir kura vieta un tur ne tik ar vienu riteni iebrauc zālē bet ar visiem četriem, bet nu tie jau lauki..
Rīgā kur viens pagalms uz pāris mājām tas nedarbojas īsti..
centrā esmu ieverojusi, ka ir forši uzlikta iekšpagalmiem zīma zem kuras drīkst iebraukt tikai tajā teritorijā dzīvojošais vai taksis ievest dzīvojošo vai kravu atvest tas arī vīs (mums jau arī ir uzlikta tā zīme, bet ei tu pierādi, ka viņš te nedzīvo un brauc visi kas grib..
es nudien neuzskatu , ka būtu jāaizvāc visas zaļās it kā bezjēdzīgās pļaviņas starp daudzdzīvokļu mājām

Es goda vārds neuzskatu, ka Rīgā jāaizvāc visi zaļumi līdz pēdējam, bet mums ir un pastaigāju vēl ir viens pagalms blakus, kur tāpat ir tāds zaļš pleķītis kuru varētu pārvērst par stāvvietu , jo ir vēl turpat liels zaļš pagalms ar kokiem utt
Kā risinājumu visam tam , noteikti vajadzētu būvēt nevis ntās Maximas rajonos , bet gan uzbūvēt pāris daudzsstāvu autostāvvietas tuvākām mājām . Gan vieta noekonomētos , jo viss būtu uz augšu , gan arī atrisināta problēma ar autostāvvietu nepietiekamību .

Tieši tā un uzskatu, ka vai nu jāpārplāno padomju laikos izveidotie pagalmi, kur vieta labi ja 10 mašīnām (jo tad tas bija vairāk kā pietiekami) un pārējie liek kā māk vai arī jāceļ daudstāvu stāvvietas.. Ok, protams tās var nebūt bezmaksas pakalpojums, jo kurš tad gribētu ar tādu altruismu nodarboties, bet es ar prieku maksātu katru mēnesi par vietu stāvvietā, lai aiztaupītu sev liekus nervus un laika kavēšanu braukājot riņķī meklējot kur nu atstāt auto..
17.12.2017 14:46 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Tā pagalmu pārplānošana nav tik vienkārša padarīšana kā varētu šķist. Domei stāvvietu trūkums un nesakoptās teritorijas ir labi zināma problēma, bet situācija ir tāda, ka bieži vien 9stāvu mājās katram dzīvoklim ir savs īpašnieks, zeme uz kuras atrodas māja pieder 3. personai un pagalms vai nu vēl kādam 4. īpašniekam vai sadalīts starp dažādiem īpašniekiem vai vispār sadalīts starp visiem dzīvokļu īpašniekiem. Tur ir pilnīgi nereāli vienoties par kādu pārplānošanu, ja vien kāds investors nenāk ar savu vīziju un strādātvēlmi. Domei nav ne jausmas kā to risināt. pilnīgi bez jokiem- viņiem nav ne jausmas.
17.12.2017 15:27 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Jaunām daudzdzīvokļu mājām nemaz nevar dabūt būvatļauju, ja nav paredzēta uz katru dzīvokli vieta vienai automašīnai. Bet ar vecajām mājām ir tā, kā ir - visdrīzāk tur neko paplašināt vairs nevar.
17.12.2017 15:29 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Par to, ka katrs zina savu vietiņu - nopirks jauna ģimene kāds dzīvokli tajā mājā no tantes, kurai nekad nav bijusi mašīna, un gribēs likt auto mājas pagalmā, bet visi viņu metīs ārā, jo redz "mana vieta un visi vienmēr zina, ka es te lieku". Ir maksas stāvvietas, kur ir konkrēti katram vieta iedalīta, vai nu mašīnas numurs uz asfalta/pie sienas uzzīmēts, vai arī ir vienkārši plāksnītes ar kārtas numuriem - tajās var katrs nopirkt savu vietu. Bet tajās bezmaksas māju pagalmu autostāvvietās neviens nav kungs un ķēniņš - visi vienlīdzīgi un katrs liek, kur grib/atrod vietiņu, kur nolikt.
17.12.2017 15:43 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Šobrīd Pierīgā tādas problēmas nav, jo ielas malā ir diezgan liela padziļinātā stāvvieta uz 8 dzīvokļu māju. Dzīvojot Purvciemā un Dārzciemā, bija problēmas atrast, kur novietot auto pēc 18.00, kaut arī mums bija bezmaksas atļaujas 1 mašīnai un dzīvokli. Tomēr viss bija diezgan civilizēti, ne reizi neviens kaimiņš nebija iedomājies, ka kāda vieta pieder viņam. Ja man kaut kādas lapiņas sāktu līmēt logos ar norādījumiem, ka esmu iebraukusi kāda cita vietā, ujjj, kāds tracis būtu. Ja ir problēmas ar nerviem un uzpūstu ego, ir jāiet ārstēties, nevis ar auto jābrauc.
17.12.2017 15:59 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu jaunajos projektos parkinga vietu arī par baltu velti neviens nedod. Viena pazemes parkinga vieta maksā 7000-10000 eur.
17.12.2017 17:57 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Manā sētā bija tā, kurš noparko ne tur, tas no rīta atrod savu auto noklātu ar zupu! :D
17.12.2017 18:32 |
 
Reitings 354
Reģ: 29.12.2013
Manam paziņam bija uzmestas jēlas olas par "sliktu uzvedību". Un nedzīvo viņš Rīgā, bet mazpilsētā, kur netālu var mierīgi nolikt. Bet nē, kāds izdomājis, ka var likt tikai pie saviem logiem mašīnu. Laikam to vien dara, kā sēž pie loga un sargā savu mašīnu...
17.12.2017 19:43 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Mums ir tā, ka pēc 17.00 jābrauc mājās, lai paspētu noparkoties labā vietā. Ap 18.00 cerība ir, bet maza, par vēlāku laiku nemaz nerunāju, jo tad var tiešām nebūt nevienas vietas!
Protams, vienmēr ir izņēmumi, ka 21.00 ir brīvs, jo kāds izdomājis aizbraukt, un 2 naktī, tikko izbraucot, momentāli kāds cits iebrauks :
***
Bet cilvēki, kas parkojas pa 2 vietām.. ufff... es laikam neizteikšos, labi, ka tādu apšu nav daudz! Un ja mani kāds nobloķētu, tādā gadījumā viegli - izsauc policiju un lai kārto!
18.12.2017 08:37 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Mums kaut kā vienmēr izdoda atrast vietu. Taisnība - jo vēlāk atgriežamies mājās, jo tālāk to mašīnu būs jāparko.
Mums atkal cita sāpe ir uzradusies - mums mašīnai kāds riepas dur pušu. 2x mūsu gimenes auto, 1x darba auto. Domājām, ka kāds huligāns uzdarbojas, bet trīs reizes un mums tikai, tātad kādam kaiminam galvā skaidas. (e)
18.12.2017 08:49 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Mums uz 2 piecstāvenēm (katrā 72 dzīvokļi) ir precīzi 2 stāvvietas pagalmā:D Pārējei lai liek, kur grib. Ik pa laikam apsaimniekotājs šo jautāju pacilā, iedzīvotāji piekrīt stāvvietu izveidei uz patreizējās zaļās zonas rēķina, bet tad protams atrodas kāds, kurš pārdomā un negrib maksāt (no apsaimniekošanas naudas uzkrājuma). Tā nu arī dzīvojam.
18.12.2017 08:50 |
 
Reitings 220
Reģ: 17.08.2016
Mums, par laimi, blakus dzīvoklim ir maksas stāvvieta. Patīk tā drošība, ka vienmēr zini, ka jebkurā diennakts laikā tev būs kur noparkot mašīnu!
Bet tā turpat netālu arī cilvēki cīnās par vietām pie dzīvokļiem.
18.12.2017 09:22 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Oj, man par laimi šādu problēmu nav, braucot līdz 8 noteikti būs kāda vieta pagalmā, viņš ir liels un ir vieta arī zālei un bērnu laukumam, bet pēc 8 ir vietas otrā mājas pusē uz ielas.. Bet es saprotu, cik tas ir traucējoši, man arī nepatīk braukt pie kāda vai kkur, kur zinu, ka būs problēmas ar auto novietošanu, mūžīgās galvassāpes.
18.12.2017 10:29 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Tādas problēmas ir ne tikai Rīgā. Arī Jēkabpilī ar auto novietošanu pie mājas ir nenormālas problēmas. Personīgi man ir tā, ka arī pēc 17.00 praktiski nav cerības nolikt auto pie mājas, vēlāk cerības nav vispār un auto ir jāliek vai nu uz braucamā ceļa, malā vai kaut kur pie tuvākās ēdnīcas vai veikala. Pie omes mājas arī praktiski nav vietu. Visi liek kaut kur ceļa malā vai pie katlu mājas laukumiņā. Ir problēma, ka pie mājām nav stāvvietu īsti, cilvēki liek caurbraucamā ceļa malā, jo pie mājām, kā principā stāvvietu nav, ir tikai celiņi starp mājām, pagalmiem. Pat zaļajās zonās ir iebraukātas vietiņas, kur tiek liktas mašīnas un policija neko nesaka, jo, acīmredzot, saprot, ka savādāk nav kur likt. Reti kurai mājai ir stāvvieta. Vasarā jau nav problēmu nolikt auto kaut kur tālāk, bet ziemā nav īpaši forši :/
18.12.2017 10:29 |
 
Reitings 68
Reģ: 17.12.2017
Mums tā zaļā zona ir jau sen pārvērsta par nenosakāmas krāsas brūnu otru, trešo stāvvietu. Līdz ar to vietas visiem vairāk vai mazāk pietiek. Pašvaldību tas pagaidām neuztrauc.
18.12.2017 11:40 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Nedzīvoju jau Rīgā, tāpēc,jā, mums pie mājas ir tā viss iekārtojies, ka "katrs kaimiņš jau zina,kur katrs liek savu mašīnu un tad tajā vietā arī cits kaimiņš neliek". Ideāli!!!
18.12.2017 12:43 |
 
Reitings 1832
Reģ: 20.01.2012
Un neviens ne ar 2, ne ar 4 riteņiem nebrauc zālājā. Mums ir savs mājas iekšpagalms, kur arī novietojam mašīnas. Viss smuki iekārtots, izgaismots!
18.12.2017 12:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits