Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jūsu naktsmiers un kaķis

 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Sveikas, kaķu mīles!
Vakardienas beztēma uzvēdināja uz interesi, kā tad ir citām kaķu īpašniecēm.
Jāsaka, vairāk kā pirms gada man pieklīda kaķis. Un kopš tā laika tikai reta nakts ir gulēta nepārrautā miegā. Sākumā mēģināju radināt viņu gulēt citur, ne manā istabā. Bet tā kā tas ir bijis izmests kaķis, viņam laikam trauma, ņaudēja pie durvīm cauru nakti. Tā nu atstāju šķirbiņu, lai kaķis var brīvi pārvietoties.
Pirms iešanas gulēt vienmēr ielieku viņam ēst, tā ka izbadējies nav. Gulēt vienmēr aiziet ar mani, guļ uz krēsla, blakus gultai. Bet plkst. 5 vienmēr sākas murgs. Viņš mostas un sāk darīt visu iespējamo, lai mostos arī es. Kāp palmā, laksta pa mani, met nost mantas no galda, rāpjas kur vien var uzrāpties un tiešām provocējoši ārdās. Viss parasti beidzas ar to, ka es mostos un trencu viņu laukā. Un viņš izbauda bēgšanu. Tad kādu laiku pasēž aiz durvīm mierīgs, jo zina, ka sastrādājis nedarbus. Pēc kāda laika visiem saviem kaķa spēkiem sāk dauzīt durvis, kamēr man jau vajag celties uz darbu.
Šorīt tā ap 6, kad gulēt bija palicis tik maz, uznāca besis :'-( Es saprotu, ka savu kaķi nepāraudzināšu un mazāk arī tāpēc nemīlēšu, bet par raustīto miegu gan žēl.
Anyway, kā jūsu kaķi naktī uzvedas?
13.12.2017 11:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Mans kaķis neko tādu nedara, citreiz ņaud, bet puķes neaiztiek un mani arī neceļ.
13.12.2017 11:26 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ir diezgan traki reizēm. Lielākoties viņa ir pielāgojusies mūsu režīmam, un sāk modināt vīru kādas 10 minūtes pirms viņa modinātāja zvana. Pa nakti guļ mūsu gultā, katru nakti pamostos no tā, ka es esmu izspiesta zem spilvena, bet kaķene kā karaliene guļ uz mana spilvena. Reizēm, kad viņai gribas ēst (kad izēdusi visu trauciņu vai vienkārši grib izdiedelēt mīksto barību) vai vienkārši pamostas agrāk un garlaicīgi, sāk visādi izdarīties, lai pievērstu sev uzmanību. Nenāk konkrēti pie mums, jo zina, ka tad sabārs un ieslēgs virtuvē vai viesistabā (pirms tam sita pa degunu, koda kāju pirkstos un citādā veidā tieši modināja mūs.. piemēram piecos no rīta). Tagad vienkārši taisa troksni! Atnes savas bumbiņas un dzenā pa istabu, sāk skrāpēt logu, lec pret sienu un citādā veidā traucē. Atkal kādam no mums jāceļas un jānes kaķis trimdā uz citām istabām. Nevar vienkārši izlikt aiz durvīm, jo tad bļaus un skrāpēsies. Otrā istabā ieslēgta vismaz nomierinās un aiziet gulēt, kad saprot, ka nebūs.
Bet pirms nedēļas nopirkām skapi ar spoguļdurvīm. Spoguli līdz šim nebija redzējusi. Tagad ir izklaides naktī (nedaudz spīd gaisma iekšā pa logu arī naktī). Šodien pamodos trijos!!! no tā, ka kaķis skrāpēja spoguli, sita pa to un ņaudēja! :D :D :D
13.12.2017 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Ohh, pazīstama situācija. Mans kaķis arī bieži vien pārvēršas par kaitnieku un speciāli mēģina izprovocēt. Pēdējā laikā gan naktī guļu mierīgi, viņš pa nakti īapši neārdās, bet nu man arī ir ļoti ciešs miegs, daudz ko nedzirdu. :D Kad uznāk melnie un pavisam uzkrīt uz nerva, izmetu no guļamistabas, aiztaisu durvis, un durvīm no ārpuses priekšā nolieku veļas žāvējamo statīvu vai ko tādu, lai viņš nevarētu paskrāpēt durvis. Tas it kā strādā. :D
13.12.2017 11:36 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Viss parasti beidzas ar to, ka es mostos un trencu viņu laukā. Un viņš izbauda bēgšanu.

Mums tas pats! :-D:-D:-D No viena istabas stūra uz otru un gaida, kad tuvāk pienāks tas, kurš ķer. Kad jau tuvu, tad pabēg zem gultas un gaida tur, luncinot asti. :D :D
13.12.2017 11:36 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Mans kaķis tik traki neizpaužas, vienīgi retu reizi modina pēc modinātāja lecot virsū ar nagiem. Lai viņš naktīs gulētu ir jāspēlējas vakarā. Es savu vakaros nomoku tā, ka knapi līdz gultai aizrāpo. :-D Neesi mēģinājusi viņu vakarā nodarbināt ar spēlēšanos tā, lai pamatīgi piekūst?
13.12.2017 11:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ne naktī, bet vispār.
Jūs varat aiziet uz tualeti vai vannasistabu bez kaķa? Manai ļoti nepatīk, ka kāds no mums ieiet tualetē vai vannasistabā un aizver durvis. Tad pie durvīm sākas histērija, skrāpē durvis un kliedz tā, it kā viņu kāds mocītu vai kautu. Jālaiž iekšā. Iekšā max 2 minūtes var nosēdēt, tad atkal no iekšpuses skrāpē durvis un ņaud, lai laiž ārā. Un tā tālāk. :-D
13.12.2017 11:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mūsējais arī tā darīja, bet tikai pirmos dzīves gadus. Jaunībā kaķiem laikam neguļas īsti :-D
i
13.12.2017 11:39 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Viss parasti beidzas ar to, ka es mostos un trencu viņu laukā. Un viņš izbauda bēgšanu.

vienkārši pamostas agrāk un garlaicīgi, sāk visādi izdarīties, lai pievērstu sev uzmanību

Nu jā, apmēram mans kaķis in a nutshell. Uzmanības pievēršana notiek ne tikai tad, kad mēs guļam. :D Nekas mājās vispār nenotiek bez viņa miņas. Tiklīdz kāds pakustās un aiziet uz citu istabu, šis uzreiz no miega augšā un skrien līdzi skatīties, kas nu labs notiks.
13.12.2017 11:42 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mans kaķis nu jau gadu dzīvo laukos un terorizē citus kaķus un manus vecākus. :) Bet, kad vēl dzīvoja pie mums, viņam bija tieksme ap diviem trijiem naktī lēkt uz ārdurvju roktura un ņaudēt, liekot saprast, ka viņam steidzami jāiet. Tai laikā viņš bija dzīvokļa kaķis un ārā laists netika. Tāpat arī uz rīta pusi viņš līda virsū vīram un visādi bučoja un mīļoja, lai šis ceļas. Jāpiebilst, ka gar mani kaķis nekad nav tā mīlinājies kā gar vīru. :D
13.12.2017 11:43 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Neesi mēģinājusi viņu vakarā nodarbināt ar spēlēšanos tā, lai pamatīgi piekūst?

Esmu. Bet līdz pieciem, sešiem rītā šis jau ir atpūties :-) Arī sanes man visas savas plīša pelītes uz spilvena un gaida, ka es tās pametīšu (viņš man kā suns nesā mantiņas). Un, kad tas nenotiek, sāk mani iespaidot fiziski- sit ar ķepu pa vaigu, kāpdams man pāri ar pakaļķepām atsperas man tieši uz vēdera vai muguras utt.
Jūs varat aiziet uz tualeti vai vannasistabu bez kaķa?

Nē :-D Notiek tieši tas pats.
13.12.2017 11:45 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Kopš kaķis ir sapratis, ka vīram ir trāpīga roka un vairs negribas dabūt purnā mestu čību vai spilvenu, naktīs ir klusums. Tagad, kad vairākas reizes naktī ceļos uz tualeti, tad eju ar telefona lukturīti, jo kaķim liekas piemīlīgi nogāzties uz grīdas tumsā man priekšā, lai es aizķeros un žaujos. (e)
13.12.2017 11:46 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
mums kaķis šī iemesla dēļ guļ vannasistabā. sākumā pretojās, bet tagad ir tā - tiklīdz guļamais laiks klāt, pati iet iekārtojas savā vietā un ir miers. agrāk darīja visu jau iepriekš minēto. jāpiebilst, ka durvis viņa iemācījās arī attaisīt, tāpēc tagad drošībai liekam slotu priekšā. :D izklausās drausmīgi, bet nu vismaz mēs izguļamies, ir miers un kaķis no rītiem priecīgs. :)
13.12.2017 11:52 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
negribas dabūt purnā mestu čību vai spilvenu

Manējam tieši to arī gribas. Viņš tad jūtas ļoti apmierināts, ka ir mani izprovocējis. Kad mēģināju sist viņu ar mīksto čību, viņš to čību sāka ķert. Ar spilvenu arī sāka spēlēt aplenkumu. Ai..:-D
13.12.2017 11:53 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Kaķis ap sešiem rītā paliek aktīvs( vai man ap to laiku sāk palikt trauslāks miegs). Sāk stumt lietas nost no galda vai dzenāt kaut ko pa grīdu. Tiklīdz man skan modinātājs, kaķis klāt un sāk mīlināties, zin, ka celšos. Dažreiz naktī guļ man uz muguras vai vēdera. Gulēt parasti dodas ap 22iem, guļ blakus uz galda vai grīdas.
13.12.2017 11:56 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
manējais guļ ilgāk par mani, traucē vienīgi tas, ka citreiz gulti tajā gultā apgriezties, jo viņš izpleties, bet man mīksta sirds, pati saraušos, lai tik šis guļ :D
13.12.2017 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Man arī reiz bija tāds kaķis, kas pa naktīm ārdījās pa dzīvokli. Skraidīja, lēkāja pa mēbelēm, dzenāja savas mantiņas it kā speciāli, lai neļautu gulēt. Un no rīta vienmēr dažas minūtes pirms modinātāja ar ķepu bakstīja draugam seju un koda degunā. Man gan nekad tā nedarīja. Bet tas bija tikai, kamēr mazs bija, pēc tam jau kļuva mierīgs.
Tagadējā kaķene pa nakti vairākas reizes prasās, lai izlaiž ārā vai iekšā (dzīvoju privātmājā). Sākumā tas riktīgi kaitināja, bet nu jau esmu pieradusi. :-D
13.12.2017 12:11 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tagadējā kaķene pa nakti vairākas reizes prasās, lai izlaiž ārā vai iekšā

man vecāku mājās bija līdzīgi, bet ar istabā nākšanu/iešanu. Kaķis nāca gulēt manā istabā, bet naktī kundziņam redz vajadzēja iziet, tad nu bija jāceļas augšā un jāver durvis vaļā un tad ciet.. pēc pāris stundām šis no otras puses atkal prasās iekšā un atkal jāceļas un jāver durvis. Ja neatvēru - peļķe pie durvīm garantēta :-D
13.12.2017 12:27 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Pašai kaķis nav, bet bērnība vecāku mājās bija.. parasti vasarās jau ap 5 modās.. nu ka gaišs, ta viņš augšā.. ziemas laikā miegaināks. Tagad mammai ir kaķis, liekas, ka līdzīgs scenārijs. Bet durvis visur vienmer vaļā, vai spraudziņa, lai var staigāt.. savādāk vajadzēs tiesi tur, kur ciet..
Kaitinoši ir, kad prasīja uz balkona, kas bija manā istabā.. un viņš ar nadziņu ieķeras aizkarā un tad šūpina.. un tie aizkaru riņķi klabinās pret stangu.. :-D tik kaitinoši.. un 6dienas rītā pec baļļuka :-D
13.12.2017 12:32 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
Profesore, kaķis tā turpina darīt, jo zina, ka tas strādās un cilvēks celsies. Ir daži kaķi, kuriem vienalga, uzmanība ir negatīva vai pozitīva, ka tik uzmanība. Es ņemu pagaidkaķus, pārsvarā visi respektē miega režīmu, reizēm netīšām kaut ko apgāž, no kā mostos, bet apzināti modinājis ir tikai viens kaķis, viņš zināja, ka uz virtuves galda nedrīkst un es iešu rāties, ja kāps, tā nu dancoja pa galdu nakts vidū un gaidīja, kad nākšu. Kad pārstāju iet rāt, arī lielā interese uz galda kāpt pazuda.
Ja kaķis ir aktīvs un draudzīgs, var ņemt otru kaķi, ar kuru dauzīties, kamēr cilvēks guļ. Trokšņi tāpat būs, bet varbūt vismaz nemodinās, jo būs kāds cits, ar ko kopā pavadīt laiku.
Man visi kaķi zina, ka pēc modinātāja sekos brokastu konservs, ja uzreiz pēc modinātāja neceļamies, nāk un skatās, kas noticis, varbūt ieņaudas, bet neviens uz galvas nekāpj, gaida, kad cilvēks ies un iedos ēst.
13.12.2017 13:24 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
krissycat
Tā jau laikam ir. Mērkaķojas, jo zina, ka pamodīšos. Esmu mēģinājusi ignorēt, bet, kad čaukstinās gar ausi un uzvedas manā gultā kā diskotēkā, pacietība vienmēr pātrūkst ātri :-D
13.12.2017 13:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits