Garīgi veseli cilvēki šajā forumā nesēž

 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Šodien lasīju žurnālu "Veselība", tur bija atrodams interesants raksts par aktuālu un interesantu tēmu - cilvēku centieni ārstēties pašiem, meklējot diagnozes
internetā. Arī šajā forumā ne reizi vien ir nācies redzēt tamlīdzīgas tēmas. Īsumā stāsts ir par to, ka diagnozi šādi noteikt nav iespējams, jo cilvēks vienmēr
piemeklēs populārāko un sev vēlamāko diagnozi
(protams, tas nav vienīgais minētais iemesls, bet es cenšos izcelt savai diskusijai svarīgāko). Interesanti
bija arī ārstu pieredzes stāsti, kur pacienti ierodas ar pašu atrastu diagnozi, nereti ar jau veiktiem izmeklējumiem un sāk mācīt ārstus. Ieteiktu palasīt
šo rakstu tiem, kuri arī mēdz šādi censties ārstēties, bet tomēr ne tieši par šo tēmu ir mana diskusija.
Šajā pašā rakstā kāda psihoterapeite publicējusi savu viedokli kāpēc nevajadzētu paļauties forumā uz forumiešiem. Es, protams, pilnīgi piekrītu, ka
veselības jautājumos ir muļķīgi meklēt atbildes forumos, bet viņas pamatojums pāris vārdos bija šāds "Jo forumos garīgi veseli cilvēki nesēž". Tas, protams, ir
no konteksta un nav smuki tā rīkoties, tāpēc pievienošu arī pilnu citātu apakšā. Tā kā tas ir ārsta viedoklis, vēl jo vairāk - ārsta, kurš atbild par garīgo veselību,
viedoklis, tad noteikti mums forumiešiem ir vērts aizdomāties par savu garīgo veselību. Protams, ka es negribu piekrist šādam viedoklim, bet viņa tomēr
ir garīgās vēselības ārste un man pašam, nevēršoties pie ārsta, gribēsies noteikt sev vēlamo diagnozi, šajā gadījumā - garīgi vesels. Neapšaubāmi, ka forumiešu vidū visiem ar garīgo veselību neiet spīdoši, varbūt tiešām apakšā ir kāds pētījums vai statistika.. Varbūt forumos ir lielāks garīgi slimo īpatsvars kā, piemēram, to vidū, kuri skatās seriālu
"Svešā seja"? Vai varbūt forumos uzturas vidēji vairāk garīgi slimo kā vidēji garīgi slimo ir starp Latvijas iedzīvotājiem kopumā (vai starp Latvijas interneta lietotājiem kopumā)?
Psihiatre Lada Stoligvo mudina būt uzmanīgie ar anonīmo komentāru lasīšanu internetā un aizdomāties, kāda bijusi komentētāja motivācija: "Kāpēc viņi veltījuši
stundas un pat dienas, lai iesaistītos virtuālās diskusijās tā vietā, lai laiku pavadītu kopā ar ģimeni? Kāpēc anonīmie komentētāji ir tērējuši laiku, lai
pastāstītu par savu pieredzi un atsauksmes par ārstēšanas paņēmieniem? Vai viņiem ir pārāk daudz brīva laika? Vai ir rūgtums pret konkrētu ārstu, iestādi vai
medikamentiem? Bija neapmierināts ar ārstēšanu? Ja cilvēki tik daudz laika pavada internetā, tad reālajā dzīvē viņš nedzīvo un jābūt personīgiem iemesliem, kas
mudina iesaistīties anonīmās diskusijās. Vai tiešām viņš vēlas palīdzēt cilvēcei un jūt sevī misijas apziņu izārstēt visus pārējos? Ja cilvēks sevi uzskata par
pasaules glābēju, tas neliecina par garīgu veselību. Pašpietiekami, veiksmīgi un - atļaušos teikt - veseli cilvēki forumos nesēž."
//2015. gada janvāra Žurnāls "Veselība"//
Kāda ir jūsu motivācija stāstīt savu pieredzi un atsauksmes forumā, un iesaistīties anonīmās diskusijās?
10.12.2017 21:18 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kāda ir jūsu motivācija stāstīt savu pieredzi un atsauksmes forumā, un iesaistīties anonīmās diskusijās?

Ar pieredzi un atsauksmēm es dalos, jo man pašai patīk palasīt citu pieredzi, vismaz attiecībā uz kādiem produktiem vai pakalpojumiem. Es izsijāju to, kas man der vislabāk un, ja es lasīšu, ka restorāna X 22 klienti ir izteikti neapmierināti, bet restotāna Y 5 klienti ir sajūsmināti, tad neredzu neko neloģisku savā izvēlē tērēt savu laiku un naudu, lai apmeklētu restorānu Y, apzinoties, ka pastāv risks, ka šiem pieciem cilvēkiem atšķirīga garšas izjūta no manas vai, ka restorānam X ir ļauni konkurenti, kuri aktīvi drukā negatīvas atsauksmes.
Diskusijas - man patīk pļāpāt, un forumos tēmas var būt daudz daudz neparastākas un neierastākas par tām, ko gadās dzirdēt mājās vai darbā.
10.12.2017 22:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
lielaka forumu apmekletaju dala ir sievies, un mum sdabiski ir plapat, ar ko labaki tantuki uz solina pie majas, vaiparka jaunao maminu bari vai darba sieviesu kolektivs?
tacu ja izrait tas b;ondas arstes teikto no konteksta un piefantazet savu tekstu ir tas par ko ari arste runaja... nu realo diagnozi var noteit tikai arsts klatiene. Cik te nav bijis nedelu slimo bet jauta cosmo at nejedz piezvanit uz Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001, nu tas nav normali
10.12.2017 22:25 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
pastāstītu par savu pieredzi un atsauksmes par ārstēšanas paņēmieniem? Vai viņiem ir pārāk daudz brīva laika? Vai ir rūgtums pret konkrētu ārstu, iestādi vai
medikamentiem? Bija neapmierināts ar ārstēšanu? Ja cilvēki tik daudz laika pavada internetā, tad reālajā dzīvē viņš nedzīvo un jābūt personīgiem iemesliem, kas
un ja realita blonda dakterite ir dikti apvainojusies un nikna uz pacientiem :-D:-D:-D:-D
10.12.2017 22:27 |
 
Reitings 154
Reģ: 13.09.2012
Man šobrīd nav dzīves, tāpēc sēžu soc tīklos. Kad man būs sava dzīve un piepildījums, es te nebūšu. Nebūs arī vajadzības visiem atskaitīties instagramā un feisbukā. Ktgan arī tagad neatskaitos, lieku neitrālus foto.
Nesaprotu kāpēc vajag savu privāto dzīvi izlikt publiski. Kāpēc vajag savu jaundzimušo zīdaini likt instagramā un likt atskaites ar katra mēneša jubileju, kāds tam ir mērķis. Un vēl daudz līdzīgi piemēri.
10.12.2017 22:36 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
ja realita blonda dakterite ir dikti apvainojusies un nikna uz pacientiem

Es arī iedomājos, ja iekopétais fragments nav izrauts no konteksta, tad ārste koncentrējas tikai un negatīvo. Atsauksmes jau var būt un ir arī pozitīvas. Interesanti, vai viņa prātotu par cilvēka brīvā laika daudzumu arī tad, ja viņš rakstītu pozitīvu atsauksmi par viņas praksi?
10.12.2017 22:43 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Mana slimība ir vēl maz pētīta, tādēļ, jā, ārstējos caur speciālām domubiedru grupām, kurās ir tūkstošiem cilvēku ar tādām pazīmēm kā man. Un mēs dalāmies, kas mums palīdz, kas nepalīdz. Jo ārsti nedod nekādus ieteikumus, nevar noteikt diagnozi, bet gribas taču dzīvot pilnvērtīgi (es vairs pat nevaru strādāt, bet ārstiem tas pie vienas vietas). Un caur šīm domubiedru grupām esmu iemācījusies, kas tieši man jau konkrētāk ir ar analīžu palīdzību jāpārbauda, ko ārsti paši neiesaka. Jā, bieži vien ir pārspīlēta pašdiagnožu noteikšana, bet ir gadījumi, kad ārsts neko nevar ieteikt vai tad mocīties tālāk?
10.12.2017 22:50 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Kāpēc viņi veltījuši stundas un pat dienas, lai iesaistītos virtuālās diskusijās tā vietā, lai laiku pavadītu kopā ar ģimeni?

Zīmīgais vārds - ģimeni. Ne katram tā ir, tāpēc laiks tiek aizpildīts uz sēdēšanu internetā.
Ja cilvēki tik daudz laika pavada internetā, tad reālajā dzīvē viņš nedzīvo un jābūt personīgiem iemesliem, kas mudina iesaistīties anonīmās diskusijās.

Ne tikai anonīmās, bet arī parastā sarakstē.
Vai tiešām viņš vēlas palīdzēt cilvēcei un jūt sevī misijas apziņu izārstēt visus pārējos? Ja cilvēks sevi uzskata par pasaules glābēju, tas neliecina par garīgu veselību.

Vot, šitā ir "viskolosālākā" doma, ko jebkad esmu lasījis. Ja vēl ņem vērā Jēzus darbību, tad te komentāri lieki.
10.12.2017 23:17 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Visbeidzot, kādreiz atradīsies kāds ārsts, kuram būs drosme atzīties, ka viņš ir idiots? :D
10.12.2017 23:19 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Nenoliegšu visus ārstus. Ir patiešām labi un gudri ārsti, bet tādu ir maz.
10.12.2017 23:21 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Vispirms gan vajadzētu definēt jēdzienu garīgi vesels. Sabiedrībā par normālu tiek pieņemts tas, kas atbilst sabiedrības vidusmēram. Ja visa sabiedrība pārsvarā saslimst, tad šī slimība tiek pieņemta par normu (es, personīgi, sēdēšanu internetā uzskatu par ne pārāk veselīgu pazīmi). Tas ir viens. Otra lieta ir tāda, ka visi, kas kaut mazākā mērā atšķiras no vidusmēra, tiek saukti par trakiem. Tikai tie tā saucamie veselie neapjēdz, ka viņi bez tiem trakajiem sen būtu aizgājuši bojā, jo visus pasaules ģeniālākos atklājumus un progresu ir veikuši tieši tie "trakie".
10.12.2017 23:49 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es neko traku / nepareizu psihiatres komentārā nesaredzu, ja vien nomaina vārdu "forums" uz "jebkādu sociālo platformu". Ir tā, ka no jaunības esmu iemīlējusi forumos un pašlaik esmu tikai šeit, toties nevienā citā portālā (fb, ig utt.) aktīva lietotāja neesmu. Citi nepazīst forumus, bet katru dienu liek bildes ig vai šēro postus fb. Pārmērības nav veselīgas, tāpēc piekritīšu, ka, ja cilvēks ļoti bieži lieto kādu sociālo platformu, tad kaut kas viņam īsti ar dzīvi nav. Pati uz sevis arī redzu - "uzaktivizējos" brīžos, kad meklēju sabiedrību, kad garlaicīgi/nav piepildījuma u.tml. Par cilvēkiem, kuri liek daudzus selfijus ig, manuprāt, viņiem trūkst pašpārliecības, komplimentu dzīvē. Diagnožu noteikšana, simptomu piedēvēšana sev utml. tiešām aiziet pārmērībās, piemēram, ar kādu slimību saistītos forumos kā, šķiet, vienīgais vd forums. Motivācija dalīties savā pieredzē - tātad iegūt domubiedrus, tsk dzīvajā, aizpildīt laiku, uzzināt kaut ko jaunu, jā, arī palīdzēt cilvēkiem (jo man citu cilvēku pieredze senāk palīdzējusi un arī tagad,ja meklēju atbildi uz kādu jautājumu, bieži to atrodu forumos -ne par veselības tēmām) un sev arī, jo rakstīšana palīdz. Kad nepiedalījos forumā, rakstīju blogu.
Taču psihiatres viedoklis ir nepilnīgs, jo acīmredzot psihiatre pati nepiedalās forumos un nezina, ka forumi nebūt nav tik anonīmi un bieži cilvēki iepazīstas arī realitātē, kā arī par forumu daudzveidīgumu, kas nebūt nepilda tikai čata funkciju kā cosmo.
Kopumā, manuprāt, forumi sniedz vairāk labā nekā sliktā un vienkārši psihiatrei vārds "forums" asociējas ar fb atsaucīgajām māmiņām, tvnet komentāriem u.tml.
Jauki, ka viņa izteica savu viedokli, jo domājams daļa no potenciāliem klientiem izlems par labu neapmeklēt viņas terapiju, bet daļa, kas piekrīt viņai - apmeklēs; vismaz atkrīt tā domāšana, vai šī būs īstā ārste vai nē. Jāčeko mājaslapas, bildes, jāzvana.. Bet šeit uzreiz ir redzams, vai sakrīt uzskati vai nē, jo tas ir svarīgi, lai sāktu viņai uzticēties. Rudzītis izteica daudz skandalozāku ideju.
Bildes ielikšana šķiet stulba - skaista sieviete, savukārt pagooglēju par to ētikas pārkāpumu - man arī ir tādi stāsti par citiem ārstiem, nav labi, bet diemžēl tāda iezīme nepiemīt vienīgi viņai.
* Garš komentārs. veselīgi. 8-)
10.12.2017 23:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Bet nu veselības ziņā nepaļaujos uz citu cilvēku viedokli, atsauksmēm, jo pašai bijušas ļoti lielas nesakritības - kāds noliek kādu, bet man tieši ļoti patīk vai otrādi. Tas pats ar ārstēšanās metodēm. Tomēr, ja man pasaka, ka zāles x izraisa y un cilvēks, kas to saka, izklausās puslīdz ok, tad es pameklēšu informāciju tālāk googlē, vai tas tā ir.
Ja cilvēks ir stulbs un tic visam pēc kārtas, tad tāds bija arī bez interneta un klausījās dzīvaā draudzeņu uc cilvēku ieteikumos ārstēt vēzi ar ūdeni. Forums tikai maina saziņas veidu.
11.12.2017 00:04 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Kāpēc viņi veltījuši stundas un pat dienas, lai iesaistītos virtuālās diskusijās tā vietā, lai laiku pavadītu kopā ar ģimeni? Kāpēc anonīmie komentētāji ir tērējuši laiku, lai pastāstītu par savu pieredzi un atsauksmes par ārstēšanas paņēmieniem? Vai viņiem ir pārāk daudz brīva laika?
Tieši tā. Ja būsiet uzmanīgi vērojuši, brīvdienās komentāru ir daudz mazāk nekā darba dienās. Tas nozīmē, ka komentāri interneta portālos tiek rakstīti uz algotajam darbam piešķirtā laika rēķina. Šeit varu iepriecināt aprunāto psihiatri ar to, ka tie ļautiņi savu personīgo laiku tērē mazāk labprātīgi.
11.12.2017 04:23 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Turpinot iesākto, tad jau drīzāk jāsaka, ka tieši komentāru rakstītāji ir veselīgāki par tiem, kas apzinīgi pilda darbu un nelūr internetā, jo palūrēt internetā un paslinkot ir daudz veselīgāk, nekā apzinīgi pildīt darba devēja rīkojumus. :)
11.12.2017 04:43 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Interesanti, kā mēs tagad dzīvotu, ja nebūtu vesels bars to "neveselo", kuri saliek informāciju internetā, piem., Wikipediā bez atalgojuma. Ja cilvēkam nav iespēja palīdzēt dzīvē kādam sev tuvam cilvēkam, tad labāk lai vīņš tērē laiku uz globālu palīdzību, nekā nedara neko. Vot, no tādas nekā nedarīšanas gan var kļūt nevesels.
11.12.2017 04:52 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Kopumā nepiekrītu, nekā slikta neredzu, ka ienāku te kad darbā nav ko darīt vai kad nedaudz vajag atpūtināt galvu, bet vienmēr esmu domājusi, ka ir gan kas vainas tām, kas šeit iesaistās n-to lapu garās diskusijās un cenšas pierādīt savu taisnību kādai citai random foruma sievietei...
11.12.2017 08:43 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja te ir daudz "garīgi nevesalu" cilvēku, droši vien ieskaitot mani.
Ja kāda persona, te sēž un raksta palagus, diskutē, strīdās un cepas par visu ko, kas tad tur slikts. Tas nevienu neapdraud.
Un kam tad forumi domāti.
Garīgi veseli cilvēki datoru tādām vajadzībām nelieto ? Tad veseli ir 10-15 %
11.12.2017 10:53 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Darba laikā tiešām ļoti daudzi var atļauties sēdēt te un citos portālos. :D
11.12.2017 13:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits