Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Garīgi veseli cilvēki šajā forumā nesēž

 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Šodien lasīju žurnālu "Veselība", tur bija atrodams interesants raksts par aktuālu un interesantu tēmu - cilvēku centieni ārstēties pašiem, meklējot diagnozes
internetā. Arī šajā forumā ne reizi vien ir nācies redzēt tamlīdzīgas tēmas. Īsumā stāsts ir par to, ka diagnozi šādi noteikt nav iespējams, jo cilvēks vienmēr
piemeklēs populārāko un sev vēlamāko diagnozi
(protams, tas nav vienīgais minētais iemesls, bet es cenšos izcelt savai diskusijai svarīgāko). Interesanti
bija arī ārstu pieredzes stāsti, kur pacienti ierodas ar pašu atrastu diagnozi, nereti ar jau veiktiem izmeklējumiem un sāk mācīt ārstus. Ieteiktu palasīt
šo rakstu tiem, kuri arī mēdz šādi censties ārstēties, bet tomēr ne tieši par šo tēmu ir mana diskusija.
Šajā pašā rakstā kāda psihoterapeite publicējusi savu viedokli kāpēc nevajadzētu paļauties forumā uz forumiešiem. Es, protams, pilnīgi piekrītu, ka
veselības jautājumos ir muļķīgi meklēt atbildes forumos, bet viņas pamatojums pāris vārdos bija šāds "Jo forumos garīgi veseli cilvēki nesēž". Tas, protams, ir
no konteksta un nav smuki tā rīkoties, tāpēc pievienošu arī pilnu citātu apakšā. Tā kā tas ir ārsta viedoklis, vēl jo vairāk - ārsta, kurš atbild par garīgo veselību,
viedoklis, tad noteikti mums forumiešiem ir vērts aizdomāties par savu garīgo veselību. Protams, ka es negribu piekrist šādam viedoklim, bet viņa tomēr
ir garīgās vēselības ārste un man pašam, nevēršoties pie ārsta, gribēsies noteikt sev vēlamo diagnozi, šajā gadījumā - garīgi vesels. Neapšaubāmi, ka forumiešu vidū visiem ar garīgo veselību neiet spīdoši, varbūt tiešām apakšā ir kāds pētījums vai statistika.. Varbūt forumos ir lielāks garīgi slimo īpatsvars kā, piemēram, to vidū, kuri skatās seriālu
"Svešā seja"? Vai varbūt forumos uzturas vidēji vairāk garīgi slimo kā vidēji garīgi slimo ir starp Latvijas iedzīvotājiem kopumā (vai starp Latvijas interneta lietotājiem kopumā)?
Psihiatre Lada Stoligvo mudina būt uzmanīgie ar anonīmo komentāru lasīšanu internetā un aizdomāties, kāda bijusi komentētāja motivācija: "Kāpēc viņi veltījuši
stundas un pat dienas, lai iesaistītos virtuālās diskusijās tā vietā, lai laiku pavadītu kopā ar ģimeni? Kāpēc anonīmie komentētāji ir tērējuši laiku, lai
pastāstītu par savu pieredzi un atsauksmes par ārstēšanas paņēmieniem? Vai viņiem ir pārāk daudz brīva laika? Vai ir rūgtums pret konkrētu ārstu, iestādi vai
medikamentiem? Bija neapmierināts ar ārstēšanu? Ja cilvēki tik daudz laika pavada internetā, tad reālajā dzīvē viņš nedzīvo un jābūt personīgiem iemesliem, kas
mudina iesaistīties anonīmās diskusijās. Vai tiešām viņš vēlas palīdzēt cilvēcei un jūt sevī misijas apziņu izārstēt visus pārējos? Ja cilvēks sevi uzskata par
pasaules glābēju, tas neliecina par garīgu veselību. Pašpietiekami, veiksmīgi un - atļaušos teikt - veseli cilvēki forumos nesēž."
//2015. gada janvāra Žurnāls "Veselība"//
Kāda ir jūsu motivācija stāstīt savu pieredzi un atsauksmes forumā, un iesaistīties anonīmās diskusijās?
10.12.2017 21:18 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Sava taisnība psihoterapeitei ir. Šeit cosmo ir daudzas, kuru komentārus var redzēt gandrīz visās diskusijās, turklāt ne tikai viens, bet iesaistās garās, plašās un bezjēdzīgās diskusijās tā vietā, lai pavadītu laiku ar mājiniekiem. Citātā gan vairāk ir uzsvērts tieši par jautājumiem saistībā ar medicīnu, bet nu gana prātīgs cilvēks tomēr sapratīs to, ka diagnosticēt viņu var mediķis, kurš apskatīs un veiks izmeklējumus nepieciešamības gadījumā nevis forums un internets. ;-)
10.12.2017 21:26 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Man šķiet, ka nav nozīmes, ka tēmā ir uzsvērts par medicīnu, tas nemaina domu kopumā arī, ja runa iet (jā, iet!), par citām tēmām..
Citi skatās seriāli, citi sēž feisbukā, citi spēlē datorspēles.. Vai tas liecina par garīgu neveselību? :)
Man varbūt nemaz nav ģimenes - ok - neveiksminieks, bet vai tad garīgi slims tāpēc?
10.12.2017 21:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man šķiet, ka nav nozīmes, ka tēmā ir uzsvērts par medicīnu, tas nemaina domu kopumā arī, ja runa iet (jā, iet!), par citām tēmām..
Citi skatās seriāli, citi sēž feisbukā, citi spēlē datorspēles.. Vai tas liecina par garīgu neveselību?
Man varbūt nemaz nav ģimenes - ok - neveiksminieks, bet vai tad garīgi slims tāpēc?

Piekrītu. Te apgrozās pietiekoši daudzveidīga sabiedrības daļa, lai nevarētu visus sabāzt vienā maisā ar vienu diagnozi... Tāpēc tomēr nevajag izraut domu no konteksta, jo tomēr citāts ir par cilvēkiem, kuri forumos un internetā meklē diagnozes un ārstēšanās veidus savām kaitēm, nevis par visiem cilvēkiem, kuri pavada laiku izmantojot forumus.
10.12.2017 21:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neesmu manījusi starptautiskajās vadlīnijas (vai kādā citā vēramā ņemanā literatūrā) informāciju, kas apstiprinātu to, ka “foruma lietotājs” ir kāda no garīgo traucējumu pazīmēm.. :-/
10.12.2017 21:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Katram intravertam uznāk vēlme pabļaustīties, šeit ir lieliska iespēja realizēties :-D
10.12.2017 21:40 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Manuprāt, viedoklis ir "Komentētāji ir stulbi, tāpēc nevajag viņus klausīties medicīnas jautājumos", nevis "Komentētāji ir stulbi medicīnas jautājumos, tāpēc nevajag viņos klausīties".
Ok, laikam būšu nepareizi uztvēris.
10.12.2017 21:41 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Ir daļa, par kuriem noteikti atbilst - tikai nav tik starpības, šī lapa, fb, IG vai kur citur - katrs atrodas savā vietnē, kur varētu būt ērtāk vai kā.
10.12.2017 21:44 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Cilvēkam vienkārši sāpe par to, ka kāds internetā neizlasa padomu par velti un šai zūd iespēja nokāst naudu. :-D Kāpēc lai nerunātos, nedalītos pieredzē ar cilvēkiem forumā, ja interesējoša tēma? Pēc šis sievietes loģikas, tad jau dzīvajā arī sarunāties ir slimi, jo kādu iemeslu dēļ tērēt laiku un muti virināt?
10.12.2017 21:47 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Kāda ir jūsu motivācija stāstīt savu pieredzi un atsauksmes forumā, un iesaistīties anonīmās diskusijās?

Pasrefleksija neko labu nenozime. "Anonimas" foruma diskusijas iesaistos, jo nepanesu halitozi.
10.12.2017 21:49 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Nē, skaidrs, ka Tu uztvēri pareizi. Ārstu vidē ir populāri fizisko vainu dakteriem komentēt arī garīgās veselības problēmas. Pretējā virzienā tas nav redzams. Protams, gastrologs, paskatoties uz cilvēku redz, viņam ir vai nav panikas lēkme vai dauna sindroms, un psihiatri var noteikt, sasitumus tūsku vai grūtniecību, taču kamēr gastrologs joprojām bārstās ar psiholoģiskām diagnozēm, psihiatrs nenosaka cilvēka kunģa veselības stāvokli
10.12.2017 21:49 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Psihiatre Lada Stoligvo

Nezinu, man liekas ka cilvēks, kurš iet strādāt par psihiatru, arī pats nav līdz galam normāls.
10.12.2017 21:50 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nezinu, man liekas ka cilvēks, kurš iet strādāt par psihiatru, arī pats nav līdz galam normāls.

Jo?
10.12.2017 21:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
vienspats, ir gadījumi, kad internets + ārsts dod labāku rezultātu, nekā tikai ārsts. No personīgas pieredzes saku. Bet nu jā, akli ticēt "vienai tantei forumā" arī nevar, jāsalīdzina dažādu lietotāju pieredze :P
10.12.2017 21:55 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ladas kundze, visdrīzāk ir tās senās paaudzes pārstāve, kurai šitie drausmīgie kompjūteri nav saprotami. Savulaik tos, kas pirmie lasīt mācēja, arī visādi dēvēja.
10.12.2017 21:55 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Ladas kundze, visdrīzāk ir tās senās paaudzes pārstāve

stoligvo.lv - izskatās diez gan svaiga. ;-)
10.12.2017 21:57 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Psihiatre Lada Stoligvo
pagoogleju loti jauna tapec stulba vna, un bijusi skandali par arsta etikas parkapumiem parak info par par [acientiem snedz visiempec kartas , karco kalcu baba blonda. TKa tik piki nopelnit
10.12.2017 21:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, ir vērts piedomāt par to, kādu informāciju pauž medijos.. foruma lietotajam medicīniskas aplamības ir piedodamakas nekā speciālistam attiecīgajā jomā :)
10.12.2017 21:58 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
:-D:-D:-D:-D
10.12.2017 21:58 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Jo?

Tas pēc Freida.
10.12.2017 22:13 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kā zinām, Freids daudz kur kļūdījās.
10.12.2017 22:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits