Epšteina-Barra vīruss

 
Reitings 19
Reģ: 19.05.2017
Sveikas! Vai kāda var dalīties ar pieredzi? Lieta tāda, ka man atklāts Epšteina Barra vīruss, kurš iesēdies uz palikšanu mandelēs, tāpēc mandeles tiks izgrieztas. Kāds atlabšanas process pēc mandeļu izgriešanas? Cik ilgs? Nez kāpēc esmu iedomājusies, ka bez mandelēm es ēdienu ieraušu degunā:-D:-D
Vienā vārdā sakot, interesē viss-gan par pašu vīrusu, gan mandeļu izgriešanu.
06.12.2017 21:30 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Man rāva ārā mandeles vēl tālajos 90ajos. Biju mazs bērns un tā ir mana lielākā mūža trauma. Nezinu, kā tagad tā griešana notiek, bet man kaklā lika tādu kā lāpstiņu-karoti un lika visu pēc tam špļaut ārā. BRIESMĪGI!!! Atceros, ka atlapšanas process bija smags. Gulēju slimnīcā, īsti neko nevarēju ēst un visu laiku špļāvu ārā asinis. Kopš tā laika visu laiku man ir problēmas ar kaklu. Kā saaukstējos, mocos ar kakla iekaisumu, un tas notiek vairākas reizes gadā. Šogad bijuši 4 iekaisumi.
Noteikti ieteiktu aiziet pie vēl kāda ārsta. Mandeļu izgriešana noteikti ir vieglākais veids, bet tas nenozīmē, ka vienmēr labākais.
07.12.2017 18:07 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Ja mandelēs ir infekcija viņas tāpat savu funkciju sen vairs neveic kā nākas. Un tās ir jāgriež ārā ja nav bail no sirds reimatisma ko tās šajā situācijā var izraisīt.
Man nav šausmu stāsta ar kuru tevi iebiedēt, gluži otrādi, labākais lēmums un atlabšana kā pie saaukstēšanās, kakla kņudēšana, grūti norīt siekalas, bet nekas tik traks kā te apraksta, pat ne tuvu tam. Un zinu vairākus cilvēkus kuriem mandeles izgrieztas, katram mazliet citu iemeslu dēļ, bet nekādu problēmu un atlabšana kā jau minēju, kā pie saaukstēšanās.
08.12.2017 22:32 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Un nekas degunā nevar saiet, papēti sīkāk anatomiju un pieslēdz veselo saprātu.
08.12.2017 22:33 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Hmm nu man gan ir tāda sajūta ,kad dzeru ūdeni ,it ka nedaudz deguna saiet , bet nu katram tas ir individuāli ,man arī atlabšanas periods nav veiksmīgs , jau 17 dienas pagājušās , bet kakls nedaudz sāp, kā jau minēju , bija asiņošana , atkal sēžu un šķidrās diētas un antibiotikām .
08.12.2017 22:44 |
 
Reitings 29
Reģ: 06.12.2017
Varēsi ēst saldējumu ar iemeslu.
09.12.2017 13:38 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
nu pag, taču tie kanāli ir saistīti?! man arī kādreiz dzerot ir škidrums iegājis degunā.
09.12.2017 14:33 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Arī man ir / bija Epsteina Barra vīrus. Ārsts teica - ja darīt nav ko,vari griezt. Protams,ka negriezu. Pēc gada analizēs cipars samazinājās būtiski.
Agrak regulāri iekaisa kakls. Jo mazāk to sargāju, jo labāk palika.
10.12.2017 14:13 |
 
Reitings 5
Reģ: 09.12.2017
Tīņa vecumā inficējos ar šo vīrusu, skūpstoties ar inficētu personu, taču nekādas smagas sekas neizjutu. Likās, ka esmu apaukstējies, un tas pārgāja nedēļas laikā.
10.12.2017 14:29 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Likās, ka esmu apaukstējies, un tas pārgāja nedēļas laikā.

Tādēļ laikam nemaz nepamanīju un nav ne jausmas vai tas dabūts pirms gadiem 20 vai mēneša.
10.12.2017 16:14 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Noira
Tāpēc man arī negrieza.
Man cita iemesla dēļ gribēja griezt ārā, bet mana logopēde pateica, ka no tā būs tikai sliktāk.
saaukstēšanās, angīnas, jūtīguma paaugstināšanās. Tāpēc atstāja.
Un redz, paldies Dievam, izaugu, runāt iemācījos pat bez mandeļu griešanas un dzīvoju pilnvērtīgu dzīvi un invalidāte ir noņemta (jau no skolas gadiem) :-)
10.12.2017 16:42 |
 
Reitings 19
Reģ: 19.05.2017
Sveikas! Vēl 2 ārsti jau ir izteikuši viedokli, ka tomēr būtu jāgriež. Jo pie tik biežām angīnām kā man, tas ir jādara. Vēl +man viņas ir ļooti izteikti palielinātas. Paldies par viedokļiem, labprāt uzklausītu vēl, ja kādai ir ko piebilst.
11.12.2017 11:18 |
 
Reitings 134
Reģ: 11.10.2010
Draudzenei arī visu laiku bija baigās problēmas ar mandelēm, milzīgas, strutainas, slimoja katru mēnesi. Daktere teica, ka jāgriež ārā, bet kāds cits ārsts pateica, ka dēļ citām veselības problēmām viņa to nemaz nedrīkst darīt.
Viņa sāka lietot kaut kādas imunitāti stiprinošās zāles (nebija lētas) un tagad viss ir kārtībā... neatceros, kad viņa pēdejoreiz būtu sūdzējusies par savu kaklu.
11.12.2017 11:51 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Viņa sāka lietot kaut kādas imunitāti stiprinošās zāles (nebija lētas)

Droši vien wobenzym, man ārste arī tās ieteica, lai stiprinātu imunitāti.
Esmu pārslimojusi šo vīrusu, bet ar angīnu saslimstu 1-2 reizes gadā. Ārste ieteica piesaldēt, bet neko tā arī neesmu izdarījusi. Baigi netraucē.
11.12.2017 13:07 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Man asinīs uzrādās. Nav skaidrs, vai nesen pārslimots vai bērnībā. Iespējams, ka salīdzinoši nesen. Bērnībā gan arī atceros, ka salīdzinoši bieži bija angīnas, bet nu noteikti ne tik kā te meitenes apraksta. Bet tas vīruss tāds ļoti mistisks. Tagad, kad esmu pieaugusi, kopš esmu apzinātāka par sevi un savu veselību, veselība daudz vairāk uzlabojusies, kāda tā bija agrāk.
14.12.2017 19:09 |
 
Reitings 4
Reģ: 11.09.2013
EB slimo dažādi - mazi bērni vieglāk. Smagākā gadījumā slimošana var ievilkties līdz 2 mēnešiem. Var būt ilgstoši augsta temperatūra, milzīgs nespēks, tad sāk sāpēt kakls, sametas strutas. Šo vīrusu neārstē ar antibiotikām. Ja ir strutas, varbūt ārsts arī izraksta, bet nekādā gadījumā AMOXICILIN (AMOXICLAV) grupas antibiotikas. Tāpēc, ja ir aizdomas (sākotnēji analīzes arī var neuzrādīt un tāpēc ārstē kā tonsilītu, jeb angīnu), amoxicilīnu nelietot. Var sākties ārkārtīgi spēcīga alerģija - viss ķermenis noklājas sarkaniem pleķīšiem - rokas, kājas, mugura, seja pietūkst, kļūst sarkana, pietūkst pat ausis. EB vīrusa gadījumā jālieto ļoti daudz šķidruma, procesu atvieglo sistēmas, antihistamīna līdzekļi (Tavegyl, Zirtex...), jāskalo kalks (Furasol, viegls sodas/sālsūdens). Ja ir radusies alerģija, tā izskalojas 2 nedēļu laikā. EB vīrusa rezultātā palielinās aknas un liesa, tāpēc arī pēc atveseļošanās vēl kādu laiku jāierobežo fiziskās aktivitātes un jāveic atkārtotas analīzes, arī sonogrāfs vēdera dobumam. Tikko tam visam gāju cauri, kad saslima 18 gadīgais dēls. Murgs šausmīgs. Skumdina tas, ka tieši slimnīcā sāka dot amoxicilīnu, no kura tad arī radās vēl papildus problēmas. Labā ziņa ir tā, ka izslimojot rodas imunitāte, kaut arī pats vīruss organismā var turpināt dzīvot visu mūžu.
04.01.2018 16:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits