Dāvana skolotājam

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Tagad skatos Beztabu un domāju, vai, par cik un cik bieži Jūs metaties savu bērnu skolotāju dāvanām? Ko parasti dāvināt?
06.12.2017 20:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Jus saviem vaditajiem, kolegiem, kam gribiet vaciet to naudu, jus esiet pieaugusais, jus stradajiet. Bet berns nestrada.

Vecāki ir saistīti ar bērnu (kamēr nestrādā utt.), nepastāv tikai mantiskas dāvanas (tīri naudas ziņā, kaut gan kartīti jau arī bez zīmuļiem neuzzīmēt) un no klases pa eiro nav nekāda summa no vecāka, kuru tāpat viņš var atteikties mest.
Ja man klients iedotu papildus 20eur, es, protams, justos priecīga, tomēr nekad neuzskatītu to par viņa pienākumu, ņemot vērā to, ka viņš jau tāpat maksā par manu pakalpojumu.

Nu bet skolotājs negaida, ka būs tās lielās dāvanas un nespiež nevienu. Tālāk par tiem sarkanajiem papīriem - daudz kā pietrūkst, vecāks to nemaz nezina. Protams, nav jāpērk no savas naudas un var likt bērniem vienkārši sēdēt visu dienu un blenzt griestos, bet kaut kā atšķirībā no citiem laikam sirds dažām vēl ir. Tāpat minēju piemēru, kur normāli izsaka pateicību, piemēram, vienai bankas darbiniecei, kura strādājusi ar jūsu uzņēmuma jautājumu, jā, viņas darbs, bet, ja tas paveikts labi, forša komunikācija, tad pasniedz kaut ko. Tas ir pilnīgi normāli tad, bet mana ''revolūcija'' bija par to, ja šos ''pret skolotāju'' argumentus pārnes uz citām darba jomām.
Man liekas butu forsi savakties kadai kukai svetkos , pasedesanai kopa.

Tu ko, bērniem jau nekas netiks, audzītes paslēps un klusībā ēdīs vienas. Tāpat sadāvināto, bieži vien atver un pašiem bērniem arī izdala, atkal ''iebarojot'' netiešā veidā jaunu mācību.
10.12.2017 15:47 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Funny enough: visi kūkai nesametas - tad izziņot, kuri maksāja, tie ēd kūku un piedalās? Vai visiem iedot kūkas gabalu? Vai vecāki, atnesot kūku, izliekas, ka visi sameta? Vai kā tad vecākiem labāk patiktos?
10.12.2017 16:02 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
lastochka, kļūdies gan! Tieši veidojam visu, lai berniem apkārt ir skaista vide un arī tiem pašiem vecākiem atnākot ir viss uzposts un skaists, nevis šā tā vai vispār nekā..Man nav problēmas nopirkt, jo es mīlu savu darbu un daru no sirds un tā ariii attiecos pret katru bērnu. Ja bērnu acīs ir prieks, tad tā jau ir labākā dāvana.
Nevaru noliegt, ka man kā ikvienam cilvēkam svarīgs ir arī novērtējums kā attiecībās, tā darbā. Un arī no vecāku puses tas vienmēr ir patīkami, lai vai kādā veidā. To katrs pats izlemj.
Taču vecākiem jāatrod sevī drosme ne tikai gānīties bez tabu un internetā, bet attiecīgi atteikties dot to naudiņu. Un neviens ticiet man neapvainosies vai nemainīs attieksmi pret jūsu bērnu. Galu galā skolotājai neviens nedos sarakstu ar tiem, kas nesamaksāja. ;-);-)
10.12.2017 16:46 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
sola1, varbūt palaid vēl kādu muļķību pa pasauli?!
10.12.2017 16:59 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja man klients iedotu papildus 20eur, es, protams, justos priecīga, tomēr nekad neuzskatītu to par viņa pienākumu, ņemot vērā to, ka viņš jau tāpat maksā par manu pakalpojumu.

Bet diez vai Tev būtu patīkami, ja tas, kurš uzdāvināja dāvanu Internetā vai vienkārśi aiz muguras sāktu vaimanāt un Tevi padarīt par briesmoni, kura šo dāvanu gaida. Es saprotu, Lastočka, Tavu domu un man arī nav pieņemama ideja par to, ka dāvanas tiek pieprasītas (ne tikai šajā situācijā, bet vispārīgi), bet šeit jau sāk izklusīties, ka skolotāji in general gaida un pieprasa tās dāvanas, spriežot pēc dažu meiteņu komentāriem, kas, manuprāt, nav īsti akurāti. Resp., protams, ka būs tādi skolotāji, kuru rīcība var tikt uzskatīta par neētisku, bet tas it tā pat kā vispārināti runāt par visiem mediķiem, ka viņi tikai gaida kukuļus, lai gan ir pietiekoši daudzi, kuri ir pilnīgi pretēji.
10.12.2017 17:06 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
labojums “ja tas, kurš uzdāvināja dāvanu, Internetā...”
10.12.2017 17:07 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Stellaglmr, Tava aprakstītā situācija tiešām nav patīkama un man arī nebūtu pieņemama, bet tas nenozīmē, ka tā notiek arī citās skolās. Lai gan saprotu, ka Tev nav vēlmes riskēt ar sava bērna labklājību (es pati arī neriskētu), varbūt ir vērts paausīties, vai citi vecāki arī tā pat domā, un, iespējams, uzsākt kādu petīciju un/vai varbūt vēstuli vadībai, kuru paraksta vairāki vecāki (ja izdodas savākt vairākumu). Otrs variants būtu anonīma sūdzība.
10.12.2017 17:13 |
 
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Es atceros, manam braladelam darzina bija naudas vaksana davanai, neatceros, par kadu summu bija runa, bija dazu bernu vecaki, kuri naudu nedeva, jo nevareja atlauties. Tapec vinu vieta aizlika tas mammas, kas vaca to naudinu. Ta tas notikas vienmer.
10.12.2017 17:17 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Stellaglmr, nu es varu Tev piekrist, ka vākt naudu, lai apsveiktu vadību ir stulbums! Un vajadzeja vien iebilst, gan jau citi vecàki Tev pievienotos un atceltu to padarîšanu. Ja skolotājas grib apsveikt vadību, lai pašas savā starpā sametās un apsveic! Bet redzams, ka Tu esi no kategorijas, kas aizbildinās ar nav laiks un klusē, bet internetā gāž virsū visiem.
10.12.2017 17:22 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
sola1, ko lai saka, nu ir pasaulē stulbi cilvēki!!!
Es arī 1x vācu naudu audiznātājām dēla grupā, samaksāja visi, bet ja kāds enbūtu maksājis - nu neko, bet ne jau jāliek sava nauda sveša cilvēka vietā! Tad dāvina tik, cik ir vai pērk dāvanu par tik lielu summu, cik savākts!!!
10.12.2017 17:48 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
"lastochka, kļūdies gan! Tieši veidojam visu, lai berniem apkārt ir skaista vide un arī tiem pašiem vecākiem atnākot ir viss uzposts un skaists, nevis šā tā vai vispār nekā..Man nav problēmas nopirkt, jo es mīlu savu darbu un daru no sirds un tā ariii attiecos pret katru bērnu. Ja bērnu acīs ir prieks, tad tā jau ir labākā dāvana."
Es strādāju birojā un pie manis nāk klienti. Man nav nekādu puķu vai Ziemassvētku rotājumu, priekšniecei neprasu, bet es par savu naudu izdomāju nopirkt tās smukās bumbas ar lampiņām un vēl šo to, lai smukāka atmosfēra, lai klientiem patīkamāk. Vai man par to gaidīt no klientiem papildus naudu blakus tam, ko viņi jau ir samaksājuši par pakalpojumu, ka viņi atnāk smukā, izrotātā birojā?
10.12.2017 19:55 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pasedena, par mani internetā nerakstītu, jo dāvanu nepieņemtu, nav tas pieņemts šādās jomās, ja grib būt tīrs.
10.12.2017 19:57 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Mana mamma ir skaistumkopšana speciāliste, strādā uz sevi, ne salonā, viņai patstāvīgie klienti nes šokolādes, konfektes un viņa vienmēr ir priecīga, es arī, ir ko našķoties. Bet te skolotājām šokolādes nepatīk, nav kur likt. :D
10.12.2017 19:59 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vai man par to gaidīt no klientiem papildus naudu blakus tam, ko viņi jau ir samaksājuši par pakalpojumu, ka viņi atnāk smukā, izrotātā birojā?

Kaut kā grūti izlasīt, ka negaida!
Mana mamma ir skaistumkopšana speciāliste, strādā uz sevi, ne salonā, viņai patstāvīgie klienti nes šokolādes, konfektes un viņa vienmēr ir priecīga, es arī, ir ko našķoties. Bet te skolotājām šokolādes nepatīk, nav kur likt.

Joprojām nemākam. :D
10.12.2017 21:34 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es strādāju birojā un pie manis nāk klienti. Man nav nekādu puķu vai Ziemassvētku rotājumu, priekšniecei neprasu, bet es par savu naudu izdomāju nopirkt tās smukās bumbas ar lampiņām un vēl šo to, lai smukāka atmosfēra, lai klientiem patīkamāk. Vai man par to gaidīt no klientiem papildus naudu blakus tam, ko viņi jau ir samaksājuši par pakalpojumu, ka viņi atnāk smukā, izrotātā birojā?

Redzi, tev tas nav obligāti jādara, bet bērniem izglītības programmā ir rakstīts, ka jāmāca svētku svinēšanas paražas, ka un kā ir svētki jāsvin!!! ;-) Jāveido izpratne! Un tieši tāpēc arī ja egle ir zaļa, tad arī ir jāpērk tas papīrs un jātaisa zaļa egle, nevis sarkana vai zila!!!Un tāpēc tu savā birojā vari arī neko nedarīt un nerotāt, bet skolā tā nevar!
10.12.2017 21:39 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Lastočka, tas bija teorētisks piemèrs, balstīts uz Tavu komentāru, kurā pati teici, ja (!) Tev klients iedotu papildus 20 Eur, tad Tu justos priecīga. Tos kometārus par to, ka pašas var nopirkt šokolādi, es uztvēru savādāk - ka viņas negaida tās dāvanas un, ka būtisks labums viņām no tā nav, lai mēģinātu kaut kā tās šokolādes nekrietni izspiest, nevis, ka tās nav gana labas. Līdzīgi kā Tavai mammai kāds pārmestu, ka, ja jau viņa saņem dāvanas un vēl priecājas par to, tad gan jau viņa sagaida tās no visiem klientiem un kā gan viņai nav kauns, jo algu taču viņa saņem par pakalpojumu. Un tad tas vēl aizietu sprediķošanā par to, ko vispār skaistumkopšanas speciālisti iedomājas. Diez vai Tavai mammai no saņemtajiem saldumiem īpaši ceļas dzīves līmenis, lai arī tajā pašā laikā ir taču patīkami saņemt ko tādu. Iespējams, patīkami būtu pat, ja konfektes negaršotu, bet tās varētu tikt uztvertas kā sava veida atzinības žests. Nezinu, vai esmu izskaidrojusi savu domu un Tavu mammu pieminu tīri idejai, jo pati viņu pieminēji. Lūdzu nepārprast.
10.12.2017 21:44 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Pasedena lieliski apraksta attieksmi komentāros, kas vērsti šajā niansē pret skolotājiem. Tieši tā arī izskatās. Pavēršot pret jebkuru citu darba jomu sakarības varbūt var spēt ieraudzīt, ka tiek veidota izlase - šiem aiz muguras kliedzam virsū, šiem nē, kaut princips ir pilnīgi identisks. Tāpat iepriekšējais komentārs, kur tika aprakstīts tas, ka ''vecāku'' (pēdiņās, jo dažām tieša sakara vispār nav ne no vienas pozīcijas) domas vērstas uz to, ka prasot un gaidot kaut vai tās pašas šokolādes.
10.12.2017 21:50 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pasadena, es saja diskusija un no savas pieredzes macoties pamatskola, vidusskola saskatu to, ka skolotajas to sokoladi, davanu karti uc bonusus uzskata par passaprotamiem, nevis ka patikamu bonusu - par to ari runaju.
10.12.2017 23:23 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
ласточка no skolas laikiem līdz pat šodienai grūti gan ar to saskatīšanu iet.
10.12.2017 23:42 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es (starpcitu, kā skolotāja) uzskatu, ka dāvanas tiešām nav nepieciešamas .. nu vismaz tās, kurām naudiņu vecāki saliek tikai tādēļ, ka, redz, kāds no vecākiem tā izdomājis .. (t) Manuprāt, tas ir jauki tikai tad, ja tā ir pašu skolēnu (mazākiem bērniem - vecāku) iniciatīva :-)
Pati saņēmu ziedu klēpjus 1. septembrī un izlaidumā, arī manā dzimšanas dienā skolēni bija izdekorējuši manu darba kabinetu ar baloniem, nopirkuši skaistu kūku un citus našķus un tā bija tiiiiiiik feina sajūta (l) Dāvanu karti uzdāvināja Ziemassvētkos .. protams, patīkami, bet tā varēja arī nebūt, biju dikti pārsteigta :-O
Fonda naudu nekādu nevācu, zinu, ka to darīja viena skolēna mamma, naudiņa gan stāvēja manā kabinetā, bet nekad netiku par to neko pirkusi .. godīgi sakot, tā arī nesapratu, kādam mērķim tā bija paredzēta :-)
Un par to savas naudas ieguldīšanu - protams, tā nav spiesta lieta, tomēr es katru mēnesi kaut ko nopirku dažādiem mērķiem - gan mācību materiāliem, gan klases mājīgumam (l):-)
11.12.2017 00:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits