Dāvana skolotājam

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Tagad skatos Beztabu un domāju, vai, par cik un cik bieži Jūs metaties savu bērnu skolotāju dāvanām? Ko parasti dāvināt?
06.12.2017 20:19 |
 
Reitings 383
Reģ: 27.03.2014
Visas tas davanas ir forsi un ta.. bet tam butu jabut ta simboliskak. Jo ne visi var atlauties. Kadam varbut ir vairak par vienu bernu.
09.12.2017 22:48 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mans bērns pagaidām vēl bērnudārzā neiet, tāpēc nezinu, kā būs mūsu izvēlētājā.
--
Par pedagogiem - uzskatu, ka labiem skolotājiem bērni paši vēlas pateikt paldies. Mēs nesām puķes no sava dāza tāpat vien un teicām arī paldies tāpat vien. Tās obligātās dāvanas, kas reizēm tika pirktas, jau nenozīmēja, ka tad tas skolotājs ir mīļāks. Vienkārši tas tā jau no seniem laikiem ir pieņemts.
--
Sākumskolā mums bija audzinātāja, kurai mīļi bija tikai tie bērni, kuru vecāki gandrīz katru nedēļu nesa viņai kādu dāvanu. Nu, lai jau!
--
Un, manuprāt, skolotāji tiešām ir viena no retajām sabiedrības grupām, kuri nepārtraukti ir apbižoti un nenovērtēti. Nu, tas man izraisa tikai smaidu!
10.12.2017 07:34 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Un vispār nabadzīgie ir 100x labāki un devīgāki par labàk situētiem!!! U
Tāpēc jau ir nabadzīgi, jo visu savu naudu atdod.
10.12.2017 08:36 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Manis pēc man varētu arī neko nedāvināt, lai ir miers visām klukstēm un beigtos 1x šīs diskusijas visās malās! Bet piemēram mums nav fonda naudas dārziņā un ļoti daudz pērkam pa savu naudu, tas pašas eglīšu lampiņas šogad nopirku, dekorācijām vēl 10 euro, dzimšanas dienas kalendāram 10eiro, ikpalaikam puķes ko uzlikt uz galda- lai skaisti , nerunājot par to cik daudz brivaaa laika ejam kopaaa ar draugu vākt dabas materiālus, zāģēt ripiņas, kociņus utt. Un tieši tā esam ar berniem kopā diendienā un lielai daļai iemācam turēt galda piederumus pareizi rokās, ēst, iet uz podiņa, ievērot higiēnu, ģērbšanās prasmes. Un normali vecāki to saprot,un tajos zsv. apsveic un pateicas par to darbu, kas tiek ieguldīts viņu bērnos. Nu un ir tādas vistas, kas nenovērtē neko un redz tikai sevi.un kurām liekas ka viņas brīnumbērns pats no sevis visu apgūst.
10.12.2017 10:44 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Sku lasīt diskusiju un iesmējos par KNAB. Bērnudārzs/skola neko neprasa. Katrā grupā/klasē ir pa kādai saujiņai izteikti kompleksainu vecāku, kam pār varītēm gribas izpelnīties audzinātājas/skolotājas uzslavu/atzinību un tad nu vecāki sāk savā starpā sacensties- viens ierosina fonda naudu, cits kaut ko nopirkt, cits vēl kaut ko. Tad kad tas izsmelts, atrodas kāds, kam dikti gribas vēl sveikt pusi bērnudārza/skolas kolektīvu 1.sept., skolotāju dienā, Ziemassvētkos, jubilejās, vārda dienās, lieldienās, Jāņos, utt. Spēj tik katru mēnesi mest naudu (e) Kāpēc vispār jāpiedāvā fonda naudu? Un jāsveic svētkos? Padomju atrauga... Skolotāji ir tādi paši darbinieki/profesionāļi kā citi- pašvaldība iedod "fonda naudu", bet sveikšanai svētkos jānotiek darbinieku kolektīvā nevis klientiem (jeb bērniem) jāsveic.
10.12.2017 10:59 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012

Mūsdienās tā ir viena no krutuma lietām - strādāt un tad stundās gulēt. Diemžēl

Vienkārši ko?! Ja tev ir tikai viens no vecākiem, kurš nevar apmaksāt visas vajadzības piem.mākslas vidusskolā un tu aizej strādāt, tad tā ir krutuma lieta?
Njā...
10.12.2017 11:14 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Meitenes, kas ir pirmsskolas skolotājas, domā, ka viņu darbs ir pats grūtākais un nenovērtētākais... To var just cauri visiem tekstiem. Bet tad sausais atlikums ir kāds - jūs sagaidāt dāvanas no vecākiem Ziemassvētkos, dzimšanas dienā un citos svētkos? Kā pateicību tam, ka esat visu dienu kopā ar manu bērnu un mācāt viņam lietas, kas man pašai viņam bija jāmāca mājās?
10.12.2017 11:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es mācījos samērā tizlā laikā, 2000-šajos, kad jau bija modernās grāmatas un darba burtnīcas, katru gadu jaunas un dārgas (t.i. manu klasesbiedru grāmatas vairs nederēja viņu 3-4 gadus jaunākajiem brāļiem un māsām), bet vēl nebija ieviesta tā norma, ka valsts apmaksā grāmatas un darba burtnīcas. Viss bija jāpērk, angļu valodā darba burtnīca un grāmata vienam gadam vien bija pie 10 latiem.
1.-4.klasē arī atceros, ka katrs pats nesa savus skaitāmkokus, krītiņus, krāsas, papīru un plastilīnu, nekas centralizēti netika pirkts. Atceros arī, ka 5-12 klasē (šos gadus bija viena kl.audzinātāja) bija fonda nauda 10 lati gadā no skolēna jeb 300 lati gadā uz klasi, bet es tiešām nesaprotu, ko par to naudu pirka un vienreiz arī savai mammai pateicu, lai pajautā audzinātājai, kur tā nauda ir palikusi. Nu jā, tika pirkti ziedi uz māmiņdienu - mazie kreimeņu pušķīši, kaut kāds kliņģeris uz 18.novembri un Ziemassvētkiem (sulu nesām paši), uzkopšanas līdzekļi klases vajadzībām no sērijas pāris švammes. Viss. Plastilīns taču tajā vecumā nav aktuāls vairs. Neatceros, ka uz Ziemassvētkiem mums būtu bijuši baigie rotājumi, paši no papīra taisījām zvaigznes un kārām logā, egli nesa klasesbiedra tētis, katram bija no mājām jāatnes 1 rotājums. Kur palika tā fonda nauda - es nezinu.
10.12.2017 12:22 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Virdzinija, nav jau svarīga tā dāvana vai dāvanu karte, bet attieksme. Ko Tu caur to paud. Domāju, ka neviena skolotāja no tas dāvanu kartes reizi gadā šausmīgi bagātāka nekļūst. . :-D Katrā ziņā no vecāka pozīcijas atbalstu labāk samesties pa 2 eur dāvanu kartei, nekā ka man kā vecākam vajadzētu atsevišķi kaut ko pirkt. Jo tas izmaksātu krietni dārgāk, turklāt nevar izslēgt iespēju , ka skolotājai nu būs sadāvinātas 20gb šokolādes. Un galu galā svētkos ir forši pateikties un iepriecināt līdzcilvēkus, ne tikai savu vīru/mammu/tēti, bet arī bērna skolotāju, ģimenes ārstu, frizieri un citus cilvekus, kas rupejas par manu labsajūtu un veselību. :-)
10.12.2017 12:25 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Vienkārši ko?! Ja tev ir tikai viens no vecākiem, kurš nevar apmaksāt visas vajadzības piem.mākslas vidusskolā un tu aizej strādāt, tad tā ir krutuma lieta?
Njā...

Filtrē, ko raksta - teicu, ka ne tikai ''nabadzīgie'' baigi strādā, tas retāk paliek.
Meitenes, kas ir pirmsskolas skolotājas, domā, ka viņu darbs ir pats grūtākais un nenovērtētākais... To var just cauri visiem tekstiem. Bet tad sausais atlikums ir kāds - jūs sagaidāt dāvanas no vecākiem Ziemassvētkos, dzimšanas dienā un citos svētkos? Kā pateicību tam, ka esat visu dienu kopā ar manu bērnu un mācāt viņam lietas, kas man pašai viņam bija jāmāca mājās?

Es arī domāju, ka darbs ir nenovērtēts, arī vecāki māca jauno paaudzi izturēties pret šo sabiedrības daļu nosodoši. Sabiedrībā vispār viena no pēdējām profesijām un tas, ka čīkstot nepamatoti, nu parunāt par ārstiem var, kur tas ir daudz reiz dīvaināk. Tāpat tie ''gudrie'' vecāki, kuri kopš savas skolas beigšanas nav bijuši skolā, bet tik un tā uzskata, ka visu zina labāk un viņiem viss ir jānosaka. Tas ir smieklīgi, ne tas, ka skolotājs atļaujas pateikt, ka darbs grūts un totāli padarīts par izsmieklu. Ne jau tās dāvanas vajag, nu nenesat un miers, tāpat būs vecāki un bērni, kuri nesīs un sarūpēs kaut ko - tāpat kā daudzi mēdzam darīt savās darba vietās uz dzimšanas dienām, vārda dienām, citiem svētkiem. Tad jau padomāsim par 8.martu, kad vīrieši darbā metās un mums katrai pa puķītei iedeva - kā jau te priecīgas ziņas šajā dienā var lasīt - nu tad lūdzu izskaudiet šo, mazums kāds nav iedevis naudu vai piespiests nopirkt tulpi. :D Cepšanās no tām, kurām redz piespiežot maksāt - nu nemet un viss, bet lūpa trīc, tikai kaut ko ''smuki pamuldēt'' vien var - skolotāja priecāsies par Anniņas sirsnīgo dāvaniņu, kura gribējusi kaut ko sarūpēt un viss. Tāpat pirmā septembrī - ir bērni, kuri nāk ar puķēm, ir, kuri nenāk - arī tas no vecākiem - tur dārzā paņem un saplūc, palūdz kaimiņu tantēm, ja nav sava dārza. Naudu tur nevajag. Bet tā arī ir tā vecāku domāšana, audzināt bērnam kaut kādu pateicību, cilvēcīgu komunikāciju, citu novērtēšanu, iepriecināšanu ar maziem niekiem vai nē. Viens vecāks iedos puķes vienu gadu, lai aiznes audzinātājai, nākamajā jau pats bērns zina, ka jāsataisa pušķītis. Citam atkal mājās noburkšķ pēc bērna idejas pat varbūt, ka priekš kam, nav tas vajadzīgs. Un no tā attieksme pret bērnu nemainās - glupākā atruna, ko vecāki var izmantot, lai kaut kā attaisnotu savu domāšanas stilu. Tā kā kunkstēšana, ka baigās dāvanas jāvāc, ir diezgan nevietā - nesveic ne darbā, ne studijās, ne draugus, ne kur citur ''paldies'' nesaki, nu tad nenes un viss. Audzini vērtības, gribi kādus iepriecināt, kā jebkur citur darbos un pasākumos, kur ejam, nu tad dāvini. Tieši tik vienkārši. Priekšnieks arī darbā dara tikai savu darbu, tur kaut kā šī frāze nezin kāpēc neparādās, bet kā par skolotājiem, tad sākas diezgan liela miskaste par gandrīz visu, ko viņi dara vai ko redz ''gribot saņemt''. Tā arī nekur tālāk netiksim.
10.12.2017 12:39 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Mans viedoklis vispār ir tāds, ka nevajag nekādas dāvanas cilvēkiem, ar kuriem saista profesionālas attiecības. Ok, ziedi 1.septembrī, izlaidumā, bet priekš kam dāvanu kartes Z-sv.? Nesaprotu to profesiju šķirošanu-šim dāvanu, šim dzeramnaudu, bet šis lai strādā par algu.
svētkos ir forši pateikties un iepriecināt līdzcilvēkus, ne tikai savu vīru/mammu/tēti, bet arī bērna skolotāju, ģimenes ārstu, frizieri un citus cilvekus, kas rupejas par manu labsajūtu un veselību.
Nu, piemēram, policists arī rūpējas par veselību, dzīvību, aptur, kad pārsniegts ātrums, tad ko- Z-sv. nest viņam uz darbavietu dāvanu karti? Tad vēl policijā var sanākt visus svētkus pavadīt. :-D
10.12.2017 12:54 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nikola
Tu smejies, bet tiešām - skolās dežūrē policisti, ar ko tad viņi sliktāki par pedagogiem? :D
10.12.2017 12:58 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Piekrītu sižetā pašās beigās teiktajam, ka, ja no sirds grib pateikt paldies, tas ir brīnišķīgi, bet, ja tas ir piespiedu paldies, tad tas nemaz nav paldies :-)
Nesaprotu to profesiju šķirošanu-šim dāvanu, šim dzeramnaudu, bet šis lai strādā par algu.

+++
Ja man kāds nestu dāvanas par manu darba pienākumu veikšanu, par ko jau saņemu novērtējumu algas formātā un par ko esmu parakstījusi darba līgumu, man būtu jāatskaitās priekšniecībai, kas par dāvanu, kāpēc, vai tas ietekmē kādā veidā attiecības ar klientu/partneri. Bet skolotāji, redz, var pieprasīt dāvanas, un vēl noteikt, ka labāk, lai metas pa 2 eur, nevis katrs savu, jo tā jēdzīgāka dāvana sanāk... nav brīnums, ka daļai ir tieši tāda attieksme, kāda ir, pret skolotājiem un auklēm.
10.12.2017 13:05 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Bet skolotāji, redz, var pieprasīt dāvanas, un vēl noteikt, ka labāk, lai metas pa 2 eur, nevis katrs savu, jo tā jēdzīgāka dāvana sanāk... nav brīnums, ka daļai ir tieši tāda attieksme, kāda ir, pret skolotājiem un auklēm.

:D
10.12.2017 13:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tas tāpat kā projekta vadītāja pasaka, labāk lai nenes konču kastes uz jubileju, kuras sakrājas un nevar apēst, bet tas jau gan netiek sāpīgi uztverts. Tā skola dažos radījusi traumu psrs laikos.
10.12.2017 13:15 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Manuprāt, pamata problēma, ka atsevišķām profesijām pastāv uzskats, ka viņiem kaut kas pienākas. Un, ja pienākas, tad to gaida, ir ekspektācijas, ja tās neizpilda, tad ir ņurdēšana par to, ka darbs grūts, visi nepateicīgi u.tml.
Cienījamā aukle, audzinātāja, skolotāja...
Kamēr Tu manam bērnam mācīji dakšiņu turēt, es Tavu mammu slimnīcā no insulta glābu - dakteris
Kamēr Tu manam bērnam skaitīt mācīji, es Tavu vectēvu apkopu - sanitārs
Kamēr Tu pieskatīji manu bērnu, lai tas nesavainotos, es Tavas mašīnas bremzes laboju, lai Tu nenosistos braucot mājās no darba - mehāniķis
Kamēr Tu manam bērnam muti slaucīji, es Tavu wc laboju, lai Tu neslīktu savos mēslos - santehniķis
Kamēr Tu ar mana bērna niķiem galā tiki, es risināju Tavus kašķus ar Tavu trako ex par uzturlīdzekļiem - jurists
Kamēr Tu manam bērnam muti mazgāji, es Tavu pie skolas tvarstīju, lai šis nepīpē un plaušas nebendē - pašvaldības policists
Kamēr Tu manu bērnu paldies teikt mācīji, es Tavējo paldies nesagaidīju...
Resumē - mēs dzīvojam simbiozē. Pirms sitam pie krūts un apgalvojam, ka mēs to un šito, paskatāmies, ko mums citi arī dod...
kur mana dāvana, jopcik?
10.12.2017 13:22 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
schoco, laikam slikti strādā! :D Nu bet reāli, kur problēma nenest, nedot bērnam to eiro, lai šokolādi aiznes vai piemet pie citu savāktā - bērns drīzāk no pusdienu naudas pats izlems un atdos, ja viņš vēlēsies kaut ko sarūpēt un ja vecāks ir tāds, kāds nu ir. Un viens otra darbu mēs izprast līdz galam nevaram, bet zinu to, ka tiešām daudzi jo daudzi skolā nu neietu strādāt. Un neviens negaida dāvanas, nav nekādas ekspektācijas, ka nu tik būs kruta nike veikala dāvanu karte vai cita jau nu būtu slikta, vai ja nebūs, tad gals klāt, lieliska izpratne. :D Tā arī savās darba vietās turpmāk, 8.martā, vīriešdienā, dzimšanas dienās, vārda dienās, darba jubilejās un visur citur - lūdzu sākam izskaust apsveikšanas!
10.12.2017 13:27 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Cienījamā aukle, audzinātāja, skolotāja...
Kamēr Tu manam bērnam mācīji dakšiņu turēt, es Tavu mammu slimnīcā no insulta glābu - dakteris
Kamēr Tu manam bērnam skaitīt mācīji, es Tavu vectēvu apkopu - sanitārs
Kamēr Tu pieskatīji manu bērnu, lai tas nesavainotos, es Tavas mašīnas bremzes laboju, lai Tu nenosistos braucot mājās no darba - mehāniķis
Kamēr Tu manam bērnam muti slaucīji, es Tavu wc laboju, lai Tu neslīktu savos mēslos - santehniķis
Kamēr Tu ar mana bērna niķiem galā tiki, es risināju Tavus kašķus ar Tavu trako ex par uzturlīdzekļiem - jurists
Kamēr Tu manam bērnam muti mazgāji, es Tavu pie skolas tvarstīju, lai šis nepīpē un plaušas nebendē - pašvaldības policists
Kamēr Tu manu bērnu paldies teikt mācīji, es Tavējo paldies nesagaidīju...
Resumē - mēs dzīvojam simbiozē. Pirms sitam pie krūts un apgalvojam, ka mēs to un šito, paskatāmies, ko mums citi arī dod...
kur mana dāvana, jopcik?

+++++++++++ 100%
10.12.2017 13:33 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Dūja,jo bērns ir mazs cilvēks, kas nespēj sevi aizsargāt. Viņš ir pilnīgā audzinātāja,aukles varā. Pieaugušais darbā var pateikt, ka Anna ir kaza, viņai dāvanas nebūs. Ja pēc tam ir kaut kāda emocionāla presēšana, pieauguša cilvēka attīstītā psihe spēj ar to tikt galā. Bērns nespēs. Vai vecākam ir adekvāti riskēt ar bērna labsajūtu dārziņā? Nē, nav.
Un fakts,ka Tu kritizē, pat noniecini citu viedokli, smīkņājot komentē "lieliska izpratne" un "ja vecāks ir tāds, kāds nu ir", liek domāt, ka ekspektācijas tomēr pastāv, jo, ja nepiekrīt, ka kaut kas ir jānes, tad vecāki ir tādi, kādi nu viņi ar ar savu lielisko izpratni...
10.12.2017 13:35 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Manis pēc man varētu arī neko nedāvināt, lai ir miers visām klukstēm un beigtos 1x šīs diskusijas visās malās! Bet piemēram mums nav fonda naudas dārziņā un ļoti daudz pērkam pa savu naudu, tas pašas eglīšu lampiņas šogad nopirku, dekorācijām vēl 10 euro, dzimšanas dienas kalendāram 10eiro, ikpalaikam puķes ko uzlikt uz galda- lai skaisti , nerunājot par to cik daudz brivaaa laika ejam kopaaa ar draugu vākt dabas materiālus, zāģēt ripiņas, kociņus utt. Un tieši tā esam ar berniem kopā diendienā un lielai daļai iemācam turēt galda piederumus pareizi rokās, ēst, iet uz podiņa, ievērot higiēnu, ģērbšanās prasmes. Un normali vecāki to saprot,un tajos zsv. apsveic un pateicas par to darbu, kas tiek ieguldīts viņu bērnos. Nu un ir tādas vistas, kas nenovērtē neko un redz tikai sevi.un kurām liekas ka viņas brīnumbērns pats no sevis visu apgūst.
Tas ka tu pērc kaut ko par savu naudu ir tevis pašas izvēle nevis pienākums, un nevienam no vecākiem tāpēc nav tev nekas jādāvina. Tas ir jārisina tev kā pedagogam ar vadību vai jāiet strādāt bērnudārzā kur nav pašai jātērējas. Ja saki, ka svarīgi ir attieksme, tad kāpēc piemini uzreiz dāvanu nevis paldies pateikšanu. Arī vecāki ir ar bērnu kopā un arī vecāki māca bērnam visu to, ko tu viņam māci mājās kad savāc bērnu no b/d. Nevajag tagad uztaisīt PII pedagogus kā vienīgos, kuri iegulda bērna attīstībā.
10.12.2017 13:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits