vecāki vīrieši

 
Reitings 1472
Reģ: 21.11.2017
Sveikas, kāda ir jūsu pieredze ar stipri vecāku vīrieti? Apmēram gadiem 10-12. Ir jūtama atšķirība, esmu jauna, manam vīrietim 30, kādas jums ir šīs attiecības?(l)
05.12.2017 19:28 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Piedodiet, bet sieviešu derīguma termiņš normālu vīriešu acīs ir īss.

Nu, laikam jau tomēr uzskati par to, kas ir normāli vīrieši arī atšķiras. Es nevienu par “normālu” neuzskatu, kurš cilvēkiem uzsprauž “derīguma termiņus”. Un par tiem bērniem - tie, kuri ir šķīrušies ar bērniem, pietiekoši bieži tik naski uz nākotnes bērniem arī nav, jo saprot atbildību, kas jēnes - protams, pie nosacījuma, ka viņi nav no “tētukiem”, kuri uzskata, ka par bērniem jārūpējas tikai sievietei un par bērniem no iepriekšējās kopdzīves var aizmirst tad, kad uzsāk attiecības ar citu sievieti. Bet tādus es arī par “normāliem” neuzskatu. Tas tā, ko esmu novērojusi apkārt.
Protams, smieklīgi lasīt komentārus par 50 gadīgiem vīriešiem un cik tie briesmīgi, jo noveco visi, kurš skaistāk, kurš pamatīgāk.
11.12.2017 12:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es domāju, ka sabiedrība Eiropā pārāk lielu uzmanību pievērš konkrētiem gada skaitļiem. Cosmo diskusijās tas lien cauri pa visām vīlēm, bet ne tikai. 20 gados pārāk jauns, lai precētos, jo *visi, kas tik jauni apprecējušies, ir izšķīrušies* vs. *jāprecas līdz 30, jo, kad man būs 31, būšu veca un kāpēc lai kāds vīrietis mani gribētu precēt, tuvojoties reproduktīvā vecuma beigām*, tad vēl slavenā cosmo dogma, ka sievietes reproduktīvais vecums ir līdz 40 gadiem. Vai mana mamma: "ārprāts, 24 gados dzemdēt, viņa taču vēl pavisam jauna, tikko skolu pabeigusi, pieredze nekāda, paceļojusi pat nav" un otrā diena saka "zini, man kaimiņienei 32 gados otrais piedzima, tāda uzdrīkstēšanās cilvēkam, nav jau vairs nekāda jaunā, tur taču var būt veselības problēmas un grūti naktīs negulēt, dzemdēt bija tik grūti noteikti". Respektīvi, sākumā jāpabeidz augstskola, tad fiksi fiksi jāaprecas un tad līdz 30 gadiem jāsadzemdē bērni, lai tu neskaities vairs veca mamma, bet pareizais bērnu daudzums ir 2-3, jo 1 bērns=egoists un gan jau māte neauglīga pēc dzemdībām, bet 4=par kontracepciju kaut ko esi dzirdējusi? Tātad pareizais fertilais vecums ir 25-30 gadi. Ja ir izvēlēta ārsta profesija, tad vispār 28-30, jo augstskolu ātrāk nepabeidz, tātad tur ar garantiju jātaisa dvīņi.
*
Un par vīru jau arī - vienaudzis ir tikai tad, ja ir 1-2 gadi starpā, jāprec un jāpavairojas no tāda, kam ir pabeigta augstskola, darbs, savs dzīvoklis un mašīna, bet kuram vēl nav novecojusi sperma.
*
Man patīk šajā ziņā Taizemes u.c. austrumu valstu filozofija: pajautājiet kādam cilvēkam, cik viņam ir gadi. Viņi nezina. Viņiem tas nešķiet svarīgi. Viņš jūtas ļoti jauns vai ļoti vecs, viss viens, tā ir iekšējā sajūta. Šo spiešanu uz gadiem nekad neesmu sapratu, ka svarīgi, tev ir 24 vai 27, vīram 32 vai 42, ko kaimiņienes teiks un kā vecāki uztvers. (t) Ja iemīlētos 30 gadus vecākā, precētos arī ar 30 gadus vecāku.
11.12.2017 13:12 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Man patīk šajā ziņā Taizemes u.c. austrumu valstu filozofija: pajautājiet kādam cilvēkam, cik viņam ir gadi. Viņi nezina. Viņiem tas nešķiet svarīgi. Viņš jūtas ļoti jauns vai ļoti vecs, viss viens, tā ir iekšējā sajūta. Šo spiešanu uz gadiem nekad neesmu sapratu, ka svarīgi, tev ir 24 vai 27, vīram 32 vai 42, ko kaimiņienes teiks un kā vecāki uztvers. Ja iemīlētos 30 gadus vecākā, precētos arī ar 30 gadus vecāku.

Sāksim ar to, ka tur ir cits dzīves veids un filozofija, kā arī cits dzīves ilgums - tur tiešām ir daudz mazāka starpība gadiem, ne jau tāpat viņi tur tā nepievērš tam uzmanību. Bet šeit tam ir nozīme, kā arī pārmaiņas iezīmējas straujāk.
Tāpat dīvaini ir izteikumi par to, ko sabiedrība padomās, ko mamma, ja ir kaut kādas saskarsmes problēmas, tad ne jau tikai šajā jautājumā, vienmēr ir daļa, kura bubina kaut ko tādu. Nekad mūžā man tas nebūtu 30 gadus vecāks, nu ne pēc viena parametra, lai cik stulbi izklausītos, mana sirds tur aizpeldēt nevar - kā draugi, jā, bet nekas vairāk, jo domāju, ka katram mīlestības nolūkiem tomēr jāatrod un jāļauj atrast piemērotāks cilvēks, ne tik totāli atšķirīgs, ko gadi arī rada un nes līdzi, kā arī visas citas kvalitātes, kas katram ir vajadzīgas. Ja kāds sindroms, specifika, kāpēc to atļauties, novirzes no normas abiem, kuras dīvainā kārtā sakrīt, tad, protams, nevienu nenosodu un netaisos, bet tas nebūs man.
11.12.2017 13:47 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1, labi pateici. Tiešām, tā arī ir. Mēs pārāk daudz ieciklējamies uz kaut kādām mistiskām normām un ko teiks citi.
11.12.2017 13:58 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tās mistiskās normas un dogmas nav nekas cits kā dzīves pieredze. Kad tev ir 20-mit, tad šķiet, ka jūra līdz ceļiem, pielūdzēju bari, uh un ah karjera, milzu alga, mūžīgā jaunība un ferilitāte , utt. Kqad tev ir 40mit, tad redzi kā dzīve ir veidojusies standarta mietpilsonim un kā tiem, kas mēģinājuši būt oriģināli. Grūtniecība 20+ vai 35+ ir ļoti atšķirīga, bet pēc 40 jau visai reta parādība. Dabu nepiemānīsi. Arī par precēšanos pirms bērniem- var aiztaupīt pūles meklējot tālēs zilajās izčabējušo tētuku. Un izglītība/karjera pirms bērna- var negrauzt sausu maizes doniņu BKA laikā. Tāpat bērnu skaits- nav mums LV tāda dzīves līmeņa (algas) un pabalsti, lai normāli dzīvotu ar 3+ bērniem.
Kad cilvēkam ir 20+ , tad savu taisnību cenšas pierādīt ar retu izņēmumu pieminēšanu (jā, jā, arī loterijās kāds laimē miljonus, bet tāpēc nav vērts izdot par biļetēm visu vai pusi algas). Kad 40+, tad vairāk tic tam, kā notiek visbiežāk.
11.12.2017 14:58 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Manuprāt, ir starpība starp “tic tam, kā notiek visbiežāk”, pašam izvēloties pēc tādiem principiem kārtot savu dzīvi, un kategoriskas pieķeršanās konkrētiem cipariem vai “noteikumiem”, īpaši jau skaļi nosodot citus, kuri izvēlās darīt savādāk (ja tas “savādāk” nenodara nevienam citam pāri).
11.12.2017 15:14 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pasadena
Nodara gan sabiedrībai kaitējumu. Ja kāda izdomā bez izglītības sadzemdēt 3+ bērnus, tad no MANIS maksātajiem nodokļiem tiek bezjēdzīgi tērēti līdzekļi- pabalsti, trūcīgo atbalsts. Tāpat visi 35+ novilkušie un sagaidījuši neauglību tiek apsēkloti par MANU nodokļos samaksāto naudu. Tāpat bezbērnu vientuļo pensionāru sociālais atbalsts, visas pamestās mātes, kam tētuki nemaksā alimentus un valsts maksā no UGF, tāpat visi smēķētāji, dzērāji- par MANU naudu ārstējas.
Tāpēc man un pārējiem nodokļu maksātajiem IR tiesības mācīt kā dzīvot :D
11.12.2017 15:47 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
, tāpat visi smēķētāji, dzērāji- par MANU naudu ārstējas.
Ko nozime visi? Es vispar neslimoju pie arsta eju reiuzi gada sanitari kartot un pilnu asinsainu parbaudit, tad reizi 3 gados OVP man to apaksa darbs. Bet ari man darba tapata ka cosmo slimo daudz teisi ats kas nesmeke...:-P:-P:-P:-P
11.12.2017 15:53 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tāpēc man un pārējiem nodokļu maksātajiem IR tiesības mācīt kā dzīvot

nu, tas tajā gadījumā, ja viņi paši nevienu kapeiku pie nodokļiem nemet :-D bet ja paši strādā + viņu vecāki, vecvecāki, tad pa lielam jau pārmest neko nevar :-D visi maksā - visi tērē
11.12.2017 15:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
āpēc man un pārējiem nodokļu maksātajiem IR tiesības mācīt kā dzīvot
tada man jaunos darba slinkus slimotajus kas ed vceseligi nepie bet vislaik slimo, un te cosmietes daudzas kas vislaik slimo lai ari nepipe IR TIESIBAS MACIT.... un kaads vel... jo neslimoju... :-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P
11.12.2017 15:57 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Viedā Minka, visi nav tik viedi pareģi (tiešām apbrīnoju tos, kuri 100% zin, ka nekad netiks pamesti vai nenonāks trūkumā) kā Tu, ka var izskaitļot pilnīgi visas iespējamās sekas savai rīcībai jau no bērna kājas un tik apzinīgi, ka precēsies un rādīs bērnus “pareizajos”laikos, lai tikai iekļautos Tavos standartos. Varbūt lietderīgāk būtu uzsākt diskusijas un petīcijas par konkrētajām sfērām, kuras, tavuprāt, navajadzētu apmaksāt no valsts kases, nevis “uzbrukt” indivīdiem. Ja Tevi tas tiešām uztrauc, tad šāda stratēģija varētu būt efektīvāka.
11.12.2017 16:08 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Viedā Minka, es saprotu Tavu domu. Bet arī vienaudzis negarantē laimi mūža garumā. Viss ir atkarīgs no savstarpējās saskaņas (manuprāt).
Un patiesībā, iespēja ka vīrietis sagribēs citu sievieti sev blakus daudz lielāka ir vienaudžiem, ne tad ja vīrietis ir 10-20 gadus vecāks. Tas, protams, nav arguments, lai veidotu attiecības ar vecāku vīrieti ;-):-D
11.12.2017 16:10 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Selīna
Nu tāpēc mums ceļi ir tādi kā ir, lauku skolas slēdz ciet, slimnīcas likvidē, bērnudārzos rindas, pie ārstiem rindas, utt. Jo ir daudz gudrinieku, kuri dzīvo uz pabalstiem. Sen jau laiks sociālo atbalsta sistēmu reformēt- par pirmajiem 2 bērniem maksāt pabalstu, par pārējiem nē (lai domā, vai var tik daudz uzturēt), par veselības pakalpojumiem- ja nemaksā nodokļus, lai maksā privātprakšu tarifus, tāpat izglītība- ja vecāki nemaksā nodokļus, tad izglītība par pilnu maksu. Vismaz būtu motivācija dīvānā p*rdējiem sākt strādāt.
11.12.2017 16:12 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Pasadena
Varbūtības teorija nav pareģošana. Ja cilvēkam ir 9.klašu izglītība un 2-3 bērni- nu reti kuram izdosies nopelnīt pietiekami. Varbūt 1 no 100. 99% staigās ar izstieptu roku pa soc.dienestiem.
11.12.2017 16:16 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
par pirmajiem 2 bērniem maksāt pabalstu, par pārējiem nē

Tev vispār ir nojausma, cik bērnus vidēji uz sievieti vajag, lai tauta sevi atražotu? (t.i, lai mēs pārtrauktu izmirt, par emigrācijas nokompensēšanu pat nerunājot)
.
Par to, ka Latvija noveco, kaut kas ir dzirdēts?
.
Bet pareizi, vairāk par diviem bērniem - tās ģimenes vajag sodīt, nevis atbalstīt!
.
Jocīgs tev tas viedums, minka...
11.12.2017 16:27 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
57days
Nē, mums nevajag "atražot". Jau pilni bērnu nami un cietumi ar "atražotajiem". Mums vajag kvalitatīvu sabiedrību, kas celtu valsts attīstības līmeni nevis dzīvotu uz sociālā budžeta rēķina. Es esmu par daudzbērnu ģimenm izglītotajā, turīgajā sabiedrības slānī, kas rūpētos par saviem bērniem. Ir mums Latvijā tādas ģimenes un nemaz ne tik maz. Papildus atbalsts tikai veicina cietumu un bērnunamu kontingentu.
11.12.2017 16:34 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Sen jau laiks sociālo atbalsta sistēmu reformēt- par pirmajiem 2 bērniem maksāt pabalstu, par pārējiem nē (lai domā, vai var tik daudz uzturēt), par veselības pakalpojumiem- ja nemaksā nodokļus, lai maksā privātprakšu tarifus, tāpat izglītība- ja vecāki nemaksā nodokļus, tad izglītība par pilnu maksu. Vismaz būtu motivācija dīvānā p*rdējiem sākt strādāt.

Tam, ka laiks soc.sistēmu reformēt piekrītu. Par tiem 2+ bērniem gan laikam nevisai, tā baigi pa skarbo tas būtu.. vienīgi varbūt pabalstu ēru varētu slēgt un nevis maksāt pabalstus, bet palielināt nodokļu atlaides strādājošajiem vecākiem. Gan viņiem labi, gan pārējiem.
11.12.2017 16:44 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
par veselības pakalpojumiem- ja nemaksā nodokļus, lai maksā privātprakšu tarifus, tāpat izglītība- ja vecāki nemaksā nodokļus, tad izglītība par pilnu maksu. Vismaz būtu motivācija dīvānā p*rdējiem sākt strādāt.

Kā tad(t) Bezdarbnieki LV nav aktuāla problēma, jo viņi ir normas robežās, un tādi ir visās valstīs. Problēma ir mikrouzņēmumi, aplokšņu algas, kas ir pats pamats tam,ka mums tik mazs budžets valstī.
11.12.2017 16:58 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Viedā Minka, a davai palaižam tādu iniciatīvu, ka nekāds valsts atbalsts ģimenēm nepienākas vispār? Nekādas māmiņalgas, nekādi pabalsti, pati sadzemdēji, pati tiec galā! Es būtu tikai par - pati nekad nekādu palīdzību no valsts neesmu saņēmusi un neplānoju saņemt, uzskatu, ka vecākiem jārūpējas par saviem bērniem, nevis valstij. Bet tu nekad par tādu iniciatīvu neparakstīsies, jo tu negribi riskēt ar tādu gadījumu, kad Tavā ideālajā scenārijā augstskola-darbs-laulība-bērni var gadīties, ka jūs ar vīru iekļūstat autokatastrofā, vīrs iet bojā, tu - slimnīcā smagā stāvoklī un paliek 2 vai 3 bērni. Jo sausais atlikums ir tieši.precīzi.tāds.pats kā dzemdējot bērnu 16 gados no nezināma tēva - ir ģimene ar vientuļo vecāku, kurš nespēj parūpēties par saviem bērniem.
*
Un runājot personīgi un tikai personīgi par mani, tad man ir šausmīgi mietpilsoniska dzīve, izmācījos vidusskolā, pārcēlos uz Rīgu, sāku dzīvot kojās un studēt, tad sāku strādāt, paralēli gūt pieredzi, pelnīt, īrēt dzīvokli, pabeidzu bakalauru, sāku dzīvot ar draugu, pabeidzu maģistru, kāpu pa karjeras kāpnēm, nopirku mašīnu, apprecējos, taisos pirkt dzīvokli, bērnu vēl nav; kur nu vēl pareizāk. Bet es nenosodu, ka citi dara citādi, man nav žēl, ka kāda dzemdē 16 gados vai 46 gados, dzīvo kopā ar jaunākiem vai vecākiem vīriešiem utt. Tā vienkārši nav mana darīšana.
*
Nu ja viss, uz jautājumu "Pastāsti par sevi!" var pateikt "Esmu latvietis, mani sauc Jānis un man ir 40 gadi", tad jā, vecumam ir riktīgi liela nozīme cilvēka dzīvē.
11.12.2017 17:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits