Kur paliek uzkrājumus, ja cilvēks nomirst?

 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Kā īsti ir, ja cilvēks nomirst (visādi var gadīties..nelaimes gadījums, autokatastrofa utt.), kurš var saņemt šī cilvēka naudu no bankas konta? Tas nenozīmē, ka taisos tagad mirt :D
Piemēram, man ir krājkonts, kurā ir diezgan pieklājīga summa, bet neviens cits par to nezina. Kur paliek šī nauda, ja gadījumā nomirstu? Vai man ir jāuzraksta testaments lai tuvinieki to varētu saņemt?
30.11.2017 10:55 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Un pēc tam, kad kārtojot mantojumu, atklāsies, ka pēc tavas nāves kāds jau naudu aizticis, tiks uzsākts kriminālproces. Sveša maksāšanas līdzekļa izmantošana ir noziedzīgs nodarījums

Vot tā...mammai tik problēmas sataisīsi :D
30.11.2017 11:14 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Vinji vienkaarshi to kontu anulees un nauda aizies kaut kur , Dievs vinj' zin kur.

Neko banka neanulēs, bet, lai mantinieki piekļūtu bankai, ir jāiziet visa mantošanas procedūra- pieteikšanās uz mantojumu, mantojuma izsludināšana, mantojuma pieņemšana, jāsaņem mantošanas apliecība.

Es esmu pateikusi savai mammai visas savas bankas detaljas ,PIN utt. Ja ar mani kaut kas notiek vinja varees piekljuut naudai vismaz caur bankomaatu vai online banku.

Un pēc tam, kad kārtojot mantojumu, atklāsies, ka pēc tavas nāves kāds jau naudu aizticis, tiks uzsākts kriminālproces. Sveša maksāšanas līdzekļa izmantošana ir noziedzīgs nodarījums.

Tu nevari ierasties bankaa un pieteikties uz mirushaa tuvinieka naudu.

Nu bet protams, ka nevari. Tev ir jāsaņem mantojuma apliecība, kurā skaidri un gaiši pateikts, ko esi mantojis (arī to naudu bankā). Un tad vari droši iet pakaļ tai naudai.
30.11.2017 11:11 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Personas nāves gadījumā, ja nav testaments (kas nav obligāts vispār pasākums), uz visu personas mantu pretendē mantinieki (daļas un apmērus regulē Civillikuma Mantojuma tiesību daļa).
30.11.2017 11:11 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Es esmu pateikusi savai mammai visas savas bankas detaljas ,PIN utt. Ja ar mani kaut kas notiek vinja varees piekljuut naudai vismaz caur bankomaatu vai online banku.

Bet vai tas nevarētu kādām iestādēm šķist dīvaini, ka no miruša cilvēka konta pazūd nauda..? :D
Tā var darit?
30.11.2017 11:09 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Civillikuma 382.pants: Mantojums ir kopība, kurā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī citiem atdodamās tiesības un saistības, kas mirušam vai par mirušu izsludinātam piederējušas viņa patiesās vai tiesiski pieņemamās nāves laikā.
Attiecīgi- mantinieki manto visu, kas mantojuma atstājējam piederējis un miršanas brīdi:mantu (kustamu, nekustamu), saistības un tiesības (protams tādas, ko likums pieļauj mantot, nevis piem., tiesības vadīt traktoru)u.t.t.
Testaments nav obligāts, mantot var arī pēc likuma. Bet, ja gribi apiet likumiskos / neatraidāmos mantiniekus un novēlēt savu mantu kaimiņu Ļubai, tad jāraksta testaments (kuru likumīgie mantinieki varēs apstrīdēt un atgūt 1/2 no savas pēc likuma pienākošās (neatraidāmas) daļas.
30.11.2017 11:07 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Es par to pashu iedomaajos.
Cik esmu dzirdeejusi no citu pieredzes - Tu nevari ierasties bankaa un pieteikties uz mirushaa tuvinieka naudu. Vinji vienkaarshi to kontu anulees un nauda aizies kaut kur , Dievs vinj' zin kur.Es Es esmu pateikusi savai mammai visas savas bankas detaljas ,PIN utt. Ja ar mani kaut kas notiek vinja varees piekljuut naudai vismaz caur bankomaatu vai online banku.
30.11.2017 11:06 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Kad cilvēks taisīsies pieņemt mantojumu, tad tiks veidots mantojuma saraksts, tsk, tiks pārbaudīti konti visās bankās, līdz ar to tas, ja neviens, izņemot tevi, nav zinājis par šo naudu, netraucē mantiniekiem to iegūt.
Testamentam ir jēga, "neatraidāmajiem" paliks mazāka daļa, ja viņus testamentā neierakstīsi.
30.11.2017 11:04 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Tas, kurš manto, tas arī saņems. Testamentu vari nerakstīt, tāpat priekšroka ir neatraidāmajiem mantiniekiem.
30.11.2017 10:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits