Iemesli un pārējais

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Lasīju diskusiju par suņiem, ievēroju viedokļus, ka bērnu negrib gan sieviete, gan vīrietis un/tāpēc suns ir gluži kā bērna vietā utml.
Nekā personīga, tikai aizdomājos, kāpēc cilvēkiem emocionālais pēcnācēju gatavības pulkstenis tikšķ dažādi?
Un kādu iemeslu dēļ dažas sievietes negrib (nevis nevar) dzemdēt bērnu? Neticas, ka iemesls skan: tā tas ir un viss (t)
27.11.2017 01:28 |
 
Reitings 741
Reģ: 11.08.2015
Es esmu no tām, kas uzskata, ka ja reiz daba ir devusi mums rokas, kājas, smadzenes utt., būtu muļķīgi to neizmantot, tas attiecas arī uz bērna radīšanu, kas man šķiet brīnums! Pašai pie 30, bērnu vēl nav, bet ļoti gribētu vismaz vienu, izjust un pieredzēt to visu ar visām no tā izrietošajām labajām un sliktajām sekām.:-)
03.12.2017 15:21 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Neons, nē, neaizskāri. Es ticu, ka tu esi forša mamma un mazpazīstamiem cilvēkiem nebāzies virsū ar tekstiem, ka šogad jāpiedzemdē.
Es vairāk par to, ka vienas puses arguments ir baigi labs(sava bērna kakas un vēmeklīshi ir tik forši), bet otras puses arguments, (man svarīga ir brīvība visās jomās) neiztur nekādu kritiku. Manās acīs abi argumenti ir argumenti. Katram savs. ;)
03.12.2017 15:37 |
 
Reitings 9
Reģ: 30.11.2015
Es arī neplānoju bērnus. Nekad neesmu gribējusi, ilgstošās attiecībās ir licies, ka “varbūt vajag”, jo “tā pieņemts”. Par laimi neiekritu. Bet tā - no sirds, nē, negribu. Man bišku pāri 30. Šobrīd man nav nozīmīgu attiecību; zinu, ka pie atbilstoša partnera, man var ieslēgties “varbūt nebūtu pasaules gals, ja paliktu stāvoklī”, bet tā apzināti - neesmu gribējusi un domāju, ka arī negribēšu. Es noteikti negribu bērnu audzināt viena, man bioloģiskais pulkstenis “kā gribas bēēeeerniņu” nekad nav tikšķējis. Šobrīd dzīvoju ar domu, ka bērnu man nebūs. Nākotni paredzēt nevaru (ja būs īstais partneris, ja varēšu palikt stāvoklī - jā, varbūt, bet tad otrai pusei būs ļoti jāgrib bērns), bet iemesls ir vienkāršs - es NEGRIBU. Man nav pienākums atražoties, mūsu suga neizmirst. Es šobrīd zinu, ka neesmu gatava pat suni paņemt (to mazliet gribas, plānoju pēc gadiem 5-10), es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc man vismaz 18 gadus vajadzētu uzņemties rūpes par vēl kādu. Pietiek, ka uzturu sevi, plānoju, kā sevi nodrošināt vecumdienās, un nevienu neapgrūtinu.
Lasu diskusiju un man rodas pretjautājums: ja mana līdzšinējā dzīves pieredze un skats uz lietām saka, ka man nevajag radīt bērnu, kāpēc man tas būtu jādara? Kāpēc mana izvēle nevairoties ir slikta? To nesaprotu.
03.12.2017 16:10 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Baigi jau eleganti - izraut rindkopu no liela teksta un ielikt to kā kaut kādu pierādījumu:-) Rakstā tomēr bija arī par to, ka nevēlēties bērnus nav nekas nenormāls un nosodāms, vienkārši sabiedrība vairāk piesienas sieviešu izvēlei;-)
"Citiem vārdiem, bērnu radīšana nav nedz pienākums, nedz privilēģija, tā ir katra cilvēka apzināta izvēle. "
Es patiešām nesaprotu, par ko tā uztraucas māmiņas un viena konkrēta klukste (pardon my french). Jums kāds neļauj dzemdēt un bērnus audzināt? Uz ielas apsaukā un pazemo, jo esat mammas? Kaut kas jūsu dzīvē mainās no citu sieviešu izvēlēm? Katrs rīkojas tā, kā viņam šķiet pareizāk, tāpēc nav jāmeklē un jākabina diagnozes. Pati cenšos pieturēties pie principa "free to be you and me", un iesaku to pašu arī citiem. It sevišķi, dažām nu tik ļoti sirsnīgajām un superatvērtajām mammām, kuras nez kāpēc uzvedas tieši pretēji savai argumentācijai;-)
03.12.2017 16:11 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Starp citu, tas raksts ir jau 8 gadus vecs, arī psiholoģija nestāv uz vietas(t)
03.12.2017 16:13 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Es tieši katrā komentārā teicu-ja negrib,lai netaisa un tieši tāpēc ir tas raksts,ka ne visas varbūt mammas.
No raksta ieliku tieši pirmo rindkopu ar ievadtekstu Nevis kā atklājumu.
Nu tiešām Cosmo vista :-D
03.12.2017 16:25 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Es tieši katrā komentārā teicu-ja negrib,lai netaisa un tieši tāpēc ir tas raksts,ka ne visas varbūt mammas.

Man zel, ka saimnieks tevi atstajis novarta.
03.12.2017 16:31 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Cosmovista, Tu vari konkrēti pateikt, kāpēc šī tēma Tevi tā uzvelk? Laimīgas un dzīves piepildījumu guvušas sievietes tā neuzvedas.
03.12.2017 16:33 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
tāpēc nav jāmeklē un jākabina diagnozes

Pat neskaitot tikko pēdējo komentāru arī no tevis
Laimīgas un dzīves piepildījumu guvušas sievietes tā neuzvedas.

tiek meklētas un kabinātas diagnozes arī māmiņām vai tām, kas vēlas, un tā tālāk. Aklums tikai vienā virzienā strādā.
03.12.2017 16:46 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
macaw, Tev hobijs ir citiem piesieties, vai arī tikai es Tev par kaut ko esmu parādā?:-)
Es nekādu diagnozi nepiekabināju, vienkārši konstatēju faktu - Tev tiešām šķiet, ka laimīgi cilvēki gānās uz citiem un pat privāti sūta vēstules, lai pakašķētos ārpus tēmas? Nopietni?
03.12.2017 16:53 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
delusion, atkal aizbrauci auzās un saskati citu teiktajā nezin kādus zemtekstus (tas par to mistiku ar kaut ko parādā). Teici, kā, tavuprāt, neesot jādara - pati gan diez ko savu ''free to be'' nepiekop.
03.12.2017 16:56 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Kur notiek tā gānīšanās?Tas,ka mani nosauc par sivēnmāti un Es par to uzrakstu,lai cilvēks man paskaidrotu kādēl esmu tā nosaukta?Vai otrs uzraksta,ka esmu noplukusi un nelaimīga,jo esmu mamma?Un tu vēl pati stādi diagnozes,kur acīmredzami pat neizlasi ko līdz galam otrs uzraksta.
Tad tas viss normāli??
Fuj,man pëc šitā gribēsies attīrīties,sāk jau pretīgi palikt.
03.12.2017 17:02 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Un mani neuzvelk,bet gan ir tēma,kurā gribēju izteikties,ja tik loti esmu Tevi ieinteresējusi,ka man speciāli jāpaskaidro.
03.12.2017 17:04 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
macaw, pie tā, ka Tu nodarbojies ar demagoģiju un Puaro cienīgu tekstu analizēšanu, esmu jau sen pieradusi:-)
Neizskatās gan, ka pati vairs saproti, ko īsti centies panākt.
03.12.2017 17:05 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Cosmovista, attīries gan, nebūs tik ļoti jāārdās:-)
03.12.2017 17:06 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Esmu 30+ sieviešu pulciņā un arvien vairāk sliecos uz to, ka pati nedzemdēšu. Vairumam manu draudzeņu ir bērni, man ir 3 krustbērni vecumā no 2 līdz 5 gadiem, ar kuriem bieži pavadu kopā laiku un kuri man ir pieķērušies, bet... es zinu, ka tas ir noteikts laiks un pēc tam es varēšu atgriezties savā vidē, savā privātajā telpā. Bet man arī nekad nav bijis uci-puci sajūta, ieraugot mazus bērnus, es viņus uztveru kā mazus pieaugušos. Es ļoti priecājos par savām draudzenēm, kurām ir bērni un kuras to vēlējās; esmu pateicīga, ka netieku apgrūtināta ar jautājumiem ne no draugu, ne ģimenes puses. Apsveru domu par bērna adopciju nākotnē, bet tas noteikti nebūs zīdaiņa vecuma bērns.
03.12.2017 17:12 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Nu redz uz paskaidrojumu-vai tas ir normāli tu neko neatbildi,jo pati piederi pie tāda tipāža pretīgiem cilvēkiem,un jā šoreiz arī Es keros pie personīgiem aizvainojumiem.
Baigi gribēji iebāzt man acīs to ko jau uzrakstīju.
Fuj
03.12.2017 17:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Kur notiek tā gānīšanās?Tas,ka mani nosauc par sivēnmāti un Es par to uzrakstu,lai cilvēks man paskaidrotu kādēl esmu tā nosaukta?Vai otrs uzraksta,ka esmu noplukusi un nelaimīga,jo esmu mamma?Un tu vēl pati stādi diagnozes,kur acīmredzami pat neizlasi ko līdz galam otrs uzraksta. Tad tas viss normāli??

+
delusion, labāk izlasi ko cita te teica vēlreiz un padomā (ja vien pietiks spēks), kam tādā manierē bija jāatbild. Tad vēl palasi spriedelējumus, kāpēc jau patiesībā visi citi radījuši bērnus utt., tas varētu palīdzēt pret aklumu, kuru saskati tikai pret citu pozīciju, kas nav tava.
03.12.2017 17:13 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Tas,ka mani nosauc par sivēnmāti un Es par to uzrakstu,lai cilvēks man paskaidrotu kādēl esmu tā nosaukta?

Sivenmates apvainotos, ja tiktu salidzinatas ar tevi. Paskaidrot gan tu neesi neko lugusi. Deguns izaugs liels :)
03.12.2017 17:19 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
macaw, Tu esi nepārspējams demagogs:-)
Starp citu, kosmovista ar klajiem uzbraucieniem sāka pirmā un dabūja pretī, laikam jau Tu pati nelasi tekstus nemaz tik uzmanīgi..vai arī pamani tikai sev vēlamo ;-)
Un ar šo es diskusiju beidzu, sunday deserves better.
03.12.2017 17:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits