Iemesli un pārējais

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Lasīju diskusiju par suņiem, ievēroju viedokļus, ka bērnu negrib gan sieviete, gan vīrietis un/tāpēc suns ir gluži kā bērna vietā utml.
Nekā personīga, tikai aizdomājos, kāpēc cilvēkiem emocionālais pēcnācēju gatavības pulkstenis tikšķ dažādi?
Un kādu iemeslu dēļ dažas sievietes negrib (nevis nevar) dzemdēt bērnu? Neticas, ka iemesls skan: tā tas ir un viss (t)
27.11.2017 01:28 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu labi, pieņemsim, ka kamēr nav bērnu, nevar zināt, kā tas ir. Bet ziniet, kāpēc mans "nekad" šobrīd tiešām ir "nekad"? Jo es dzīvē personīgi pazīstu divas sievietes, kuras ir bijušas nometnes abās pusēs, jaunībā negribēja bērnus, vienai piedzima 30 gados, otrai 36 gados, kaut kādu iemeslu dēļ, protams, galvā nevaru ielīst, bet caur puķēm noprotu, ka apkārtējā spiediena rezultātā. Un viņas abas ir atzinušas, ka nožēlo bērnu radīšanu un, ja būtu zinājušas, ka būs tik traki, nekad nebūtu dzemdējušas. Lūk šī iemesla dēļ es tomēr izvēlēšos neriskēt.
03.12.2017 11:47 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Daenerys1
Te jau viena lietotāja pieminēja to, ka dzemdējot pāri 30 ir grūtāk ar mazu bērnu ņemties, laikam tad tās Tavas paziņas ir spilgts piemērs tam un varbūt tiešām nevajadzēja pakļauties sabiedŗības spiedienam.
03.12.2017 11:55 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu lūk, un te mēs atkal nonākam pie secinājuma, ka ne visiem ir jāpavairojas.
03.12.2017 12:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ir, kas ieplāno bērnu un nožēlo, ir, kas ir absolūtā starā par savu neplānoto bebi. Ir, kas ar bērnu nekur nevar aizbraukt, ir, kas ar trim bērniem var VISU. Ir, kam pirmo reizi ieraudzīt bērnu ir laimīgākais mirklis mūžā, ir, kam izjūtas tajā mirklī ir citādas. Ir, kam ir bērni un vientuļas vecumdienas, ir, kam bērnu nav, bet apkārt - draugu un radu saime. Katram ir savādāk un mēs nezinām, kā būs (vai būtu) mums.
.
Daenerys1, tās divas sievietes un viņu pieredzes nebūt nenozīmē, ka tev būtu tāpat. Varbūt piedzimtu tev trīnīši un pamostos tevī mājsaimniece-pavarda kurinātāja-bērnu ražošanas un čubināšanas mašīna. A varbūt arī nē.
.
Bet radus, kam ir viedoklis par to, ko, kad, kā un kāpēc jums vajadzētu darīt, tos gan vajag ignorēt. Man, par laimi, tādus komentārus dzīvē ir gadījies dzirdēt ļooooooti reti.
03.12.2017 12:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es tikai aizmirsu pieminēt, ka vienai no tām nožēlotājām jau ir ap 80, bet bērniem - ap 50, tā ka autiņu mazgāšana vairs nav svaigā atmiņā. Bet nožēlo tāpat.
03.12.2017 12:29 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Bet tas ir briesmīgi...kā tam bērnam, cilvēkam vispār justies, zinot ka māte viņu nav īsti gribējusi, mīlējusi un vispār nožēlo viņa radīšanu. Un nav jau viņas tādas vienīgās, ir daudz sieviešu kas savus bērnus nemīl un negrib. Tāpēc arī es uzskatu ka visiem vairoties un nodot savus gēnus tālāk nevajag. Lai labāk dzīvo laimīgi vieni, nekā sabojā dzīvi nevainīgai dvēselei.
03.12.2017 12:41 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Grūti saprast, kāpēc kādam šķiet, ka būt mātei 30 gados ir grūtāk nekā 20 gados, ņemot vērā, ka paši šie cilvēki, kas tā uzskata, saka, ka 30 gados vēl var baudīt jaunību.
03.12.2017 12:48 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
http://www.mammamuntetiem.lv/articles/9739/sievietes-sutiba-nav-tikai-but-matei-psihoterapeite-anita-plume-skaidro-iemeslu-kapec-sievietes-nevelas-bernus/
Esam pieraduši domāt, ka sievietes sūtība ir būt mātei un par mātēm esam piedzimušas, tomēr tā nav – par māti sieviete kļūst augot un attīstoties. Vēlēšanās būt mātei rodas, attīstoties seksualitātei, sievietes seksuālai pašapziņai. Ja seksualitāte vai seksuālā pašapziņa nav pietiekami attīstīta, sievietei var arī nebūt vēlēšanās radīt pēcnācējus. Skaidro psihoterapeite Anita Plūme.
03.12.2017 12:49 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
baudīt jaunību
?
Ko,Tad tavā skatījumā tas nozīmē? Ja dzert un katru otro dienu tusēties,Tad nē bērni nav priekš tevis.
Vārds grūti-nav neiespējami.
03.12.2017 13:00 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
"Te jau viena lietotāja pieminēja to, ka dzemdējot pāri 30 ir grūtāk ar mazu bērnu ņemties, laikam tad tās Tavas paziņas ir spilgts piemērs"
03.12.2017 13:11 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Nesapratu par ko tieši attiecināts mans citāts?Ja vārdam grūti,bet nav neiespējami,Tad jā tā ir.Ja uz to plašāk paskatās,Tad pāri 30 savs ego ir pietiekami nobriedis,lai nemsanās ar bērnu un tveršana visu vieglāk mebūtu tik vieglā pakāpē. Viss atkarīgs no Tavas uztveres. Vēl,jo īpaši,ja tās dāmas nav gribējušas!Negribi-netaisi!Bet ja saki,ka gribi un Tad aiziet kaut kad vēlāk,baidos,negribu mainīt pamperus,Tad uz doto momentu neesi gatava,bet tas nenozīmē-nekad.
03.12.2017 13:20 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Kāpēc, citēju "tie argumenti vispār neiztur nekādu kritiku"?

Jo pasaule mainās, viss mainās - taču pats galvenais, ka savus uzskatus ir mega stulbi balstīt tādā veidā, kā to šeit dara daļa ''bezbērnu varones'', miskūzī.
03.12.2017 13:22 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es nesaprotu, KAS ir grūtāk 30 gados.
03.12.2017 13:22 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Iepriekšējā komentārā,kas pēc manām domām ir grūtāk uzrakstīju.
Bet runa bija tieši par konkēto divu dāmu gadījumu-vinjām viss bija grūtāk,jo bērnu negribēja.
03.12.2017 13:30 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Un kas tieši grūtāk ir jājautā vinjām-varbūt mainīt pamperus,vai sameklēt zem gultas pazudušo knupi,nezinu :-D
03.12.2017 13:33 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Konkrēti manā paziņu lokā, 31 gada vecumā tik zinu, ka "iekrita", līdz ar to nav ne jausmas vai ir gribējusi vai nav. Bet bērns piedzima un tā īsti netika mīļots, vairāk pavadīja laiku kaut kur citur nekā pie mammas uz rokām. Jautājot kādēļ tā, tika atbildēts -es esmu nogurusi, man nav spēka. Tagad sīcim ir pāri diviem gadiem un nevis ņemās ar bērnu, bet sēž un visu laiku tamborē un viņš pa savai vaļai.
Vairākumā gadījumu tik zinu, ka grib palikt stāvoklī, bet nesanāk un to, ka Nekad un Nemūžam negribu es neesmu dzirdējusi, ja godīgi, bet varbūt tas tiek slēpts, jo tad būtu nākošie jautājumi no citiem-Bet kāpēc utt.
03.12.2017 13:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Jūs tiešām domājat, ka kādam patiesi interesē, vai jums ir bērni? To prasa gan jau tāpēc, ka ar jums ne par ko citu nevar parunāt ;-) Bet patiesi tas nevienam neinteresē. Tas tik tā - klusuma aizpildīšanai. Neesat jus nekādas pasaules nabas :-D
...
Vel ko vēlējos pateikt - karjera arī liek zaudēt brīvību. Un ar karjeru es nedomāju darbu 9-17. Tad ko darīt, karjeru neveidot?
03.12.2017 14:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nekad un Nemūžam negribu es neesmu dzirdējusi, ja godīgi, bet varbūt tas tiek slēpts, jo tad būtu nākošie jautājumi no citiem-Bet kāpēc utt.
Jā, tā ir, bet vēl besīgāk ir pateikt "es gribu, bet ne tagad" - tad sākas pamācības par to, ka samazinās auglība, ka var nesanākt, ka būsi veca mamma, labāk ir pasteigties, vīrs/draugs jau arī noteikti grib bērniņu, lai taču padomā par vecākiem, kuri grib redzēt mazbērnus, utt., utt. Ērtāk ir pateikt: "negribu nekad", saņemt sev adresētu īsu un konkrētu "dura!" un viss, šādā gadījumā diskusija biežāk neturpinās.
*
Es nepiekrītu ka ir tikai divi negribēšanas varianti. Variantu ir vairāk. Piemēram, "gribu, bet ne tagad" un "negribu un diez vai jebkad gribēšu" un "nekad negribu". Pirmais jaunībā ir vairumam, otrais starp citu ir mans variants - es negribu, bet es tiešām nevaru zināt, vai pēc 20 gadiem nesagribēšu. Varbūt sagribēšu. Bet varbūt arī nē. Šobrīd nekas neliecina par to, ka es varētu sagribēt. Savukārt 3.variants izklausās pēc "man nekad neuzkritīs uz galvas ķieģelis", "es nekad nenomiršu", "man nekad nebūs vēzis". Tomēr es neticu, ka gadījumā, kad materiāli nodrošināts, vesels cilvēks 27 gados nevēlas bērnu tik ļoti, ka ir gatavs veikt abortu, 47 gados viņš savu bioloģisko bērnu gribēs tik ļoti, ka ja tas nesanāks, raudās spilvenā, ies pie psihoterapeita, dzers antidepresantus, veiks mākslīgo apaugļošanu, .... Nezinu nevienu gadījumu, kad cilvēkam galēji mainās viedoklis.
*
Par auklēšanos ar bērnu - diezgan bēdīgs stāsts ir manai jaunības draudzenei, dzemdēja bērnu 24 gadu vecumā, ar bērna tēvu bija oficiāli precējusies, bet izšķīrās, kad bērnam bija kādi 10 mēneši. Bērnus ir gribējusi vienmēr, bet vēl vairāk gribēja karjeru. Kad es viņu pēdējoreiz satiku, viņa bija 5.grūtniecības mēnesī un smēķēja, jautāju, kāpēc tā, teica: ai, pirms bērna ieņemšanas gadu neesot smēķējusi, bet 4.mēnesī esot dikti sakārojies, tā nu viņa pusi grūtniecības nosmēķēja. Interesanti ar šo sievieti ir tas, ka viņai jau 24 gadu vecumā bija lielisks, ļoti ļoti labi atalgots darbs, nopirka dzīvokli, viņas mamma aizgāja no sava algotā darba un pārcēlās dzīvot pie meitas, lai auklētu mazdēlu. Tagad tā sieviete veido karjeru, strādā visas brīvdienas, atvaļinājumos ceļo pa smalkiem kūrortiem bez bērna, bet bērns ir ar vecmāmiņu. Sarakstāmies. Viņa saka, ka viņa bērnu mīl, bet mainīt pamperus šķiet pretīgi un ar bērnu pavadīt laiku ir garlaicīgi, tāpēc to dara viņas mamma, viņa tik atnāk no darba, sabučo un iet tālāk uz mākslas nodarbībām, koncertiem, utt.
03.12.2017 14:34 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Man arī tāpat kā jēgai bija. Lasot šo diskusiju es redzu sevi kādreiz, un man arī ir kauns par lietām, ko esmu domājusi un runājusi. Es to varbūt neesmu cosmo klārējusi, bet ar draudzenēm gan, un man tiešām kauns.
Tie pat nav tādi racionāli un lēnprātīgi apsvērumi, bet tāda riktīga iekšējā cepšanās par šo tēmu.
Ja šī iekšējā cepiena nebūtu, tad kaut kādi pavirši un virspusēji apkārtējo komentāri vai jautājumi par bērnu plānošanu neuzvilktu tik ļoti.

Precīzi! Par to jau arī ir stāsts, un tieši tāpēc diskusija ir tik bezjēdzīgi gara, kur sievetes uzvedas kā vīrieši, spļaudās ar savu ego, un lamājas.
Man arī bija cepiens par bērnu tēmu, bet tāpēc, ka man bija sāpe, un es zinu, kāda tā bija, un esmu to atrisinājusi. Bet neviena negrib pieņemt, ka problēma nav bērnā, problēma nav mātēs, kas pauž to, kā jūtas, un problēma nav egoismā ( tie ir tikai kairinātāji, kas atrodas ārpus jūsu ķermeņa, un kairina to jūsu sāpi, un tāpēc tādas dusmas un naids).
Man manu sāpi norādīja cits cilvēks. Bija saruna ar sievieti, kas nodarbojas ar psiholoģiju, nu es viņai stāstu par savu dzīvi, un ka negribu bērnus un laulības, un viņa man uzreiz: “vai tāpēc, ka tev ir kompleksi?” un nosauca kādi tieši man kompleksi. Es acumirklī paliku nikna, es paliku tik nikna, ka no dusmām paliku sarkana, jo viņa ne tikai atklāja manu vājo punktu, sāpi, bet vēl uzdrošinājās man to paziņot skaļi. Saruna notika šī gada sākumā. Visu šo gadu par bērnu tēmu turpināju cepties (tāds stulbums cepties, jo man tak nemaz viņa nav), un jāsaka, ka arī to sievieti ienīdu. Līdz vienā mirklī sev pajautāju, bet kāpēc es jūtos tik nelaimīga un neapmierināta, ja man reiz ir viss, ko gribēju un sasniedzu? Tāpēc, ka es pati sevi ieslodzīju būrī, un negribēju no tā izlīst, jo man izdevīgi bija tur atrasties, un turpināt cepties. Un tam cēlonis bija mana sāpe. Un tagad, kad esmu sevi paanalizējusi un tikusi ar sevi galā, varu atzīties, ka karjerai baigi dzinos, jo bēgu pati no sevis(bet karjeriste tomēr vēl dziļi sirdī esmu). Jo acīmredzot jau zemapziņā zināju un jutu, ja es bēgšu, es varēšu aizbēgt pati no sevis, un izlikties, ka viss ir kārtībā un esmu laimīga. Un es beidzot tiešām jūtos lamīga, apmierināta un atbrīvota, ka pieņēmu visu, visu izrunāju, un man ir viegli, man nesāp vairs. Šo sajūtu tiešām grūti aprakstīt, bet tā ir lieliska. Jo āķis pat nav tajā, ka tagad gribu mazuli, bet tiekot galā ar sevi, atbrīvojoties no sava kompleksa, problēmas ir atrisinājušās arī citās jomās. Un es beidzot jūtos kā sieviete. Ceru, ka mazulis kādreiz būs, jo dzīve arī var tiešām nežēlīgi atspēlēties par domām un vārdiem, ko esmu teikusi. Jo gribu ģimeni, nevis vienkārši ģimeni, bet vīru un bērnu, jo vismaz man ģimene skaitās vērtība. Karjeru varu uzbūvēt ātri, jo esmu mērķtiecība un zinu ātrumu, kādā visu iegūstu. Tā kā ar karjeru problēmu nav.
Man ir kaķis, visu mūžu ļoti gribēju, un beidzot dabūju. Un mīlu un dievinu viņu ļoti, un tiešām reizēm uz viņu skatos kā uz bērnu. Un bieži aizdomājos, kāpēc tā? Kāpēc tik ļoti mīlu (neņemot vērā, ka esmu jauks cilvēks). Mīlu tāpēc, ka gribas kaut ko mīļot, rūpēties, ņemties un aizsargāt. Tātad instinkts man bija vienmēr, kas izpaudās uz kaķi, problēma bija manās smadzenēs. Toties tagad zinu, ka būšu izcila māte. :D
Un vēl man personīgi liekas, ka man vienlaicīgi vairākas lietas sakrita, kāpēc man notika apjausam. Es beidzot tiku ar sevi galā + es esmu izdzīvojusi to bērnišķīgo jaunības maksimālismu + izdzīvojusi karjeras un sevis meklēšanas un dzīves baudīšanas posmu + man liekas, ka man laikam ieslēdzās bioloģiskais pulkstenis :D (man ir 27 gadi).
Viennozīmīgi varu teikt, ka beidzot esmu laimīga un apmierināta, un šī tēma man neaizskar, toties redzu citu dalībnieču sāpi.
03.12.2017 15:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Jūs tiešām domājat, ka kādam patiesi interesē, vai jums ir bērni? To prasa gan jau tāpēc, ka ar jums ne par ko citu nevar parunāt Bet patiesi tas nevienam neinteresē. Tas tik tā - klusuma aizpildīšanai. Neesat jus nekādas pasaules nabas

:D
Vel ko vēlējos pateikt - karjera arī liek zaudēt brīvību. Un ar karjeru es nedomāju darbu 9-17. Tad ko darīt, karjeru neveidot?

Arī true.
03.12.2017 15:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits