Iemesli un pārējais

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Lasīju diskusiju par suņiem, ievēroju viedokļus, ka bērnu negrib gan sieviete, gan vīrietis un/tāpēc suns ir gluži kā bērna vietā utml.
Nekā personīga, tikai aizdomājos, kāpēc cilvēkiem emocionālais pēcnācēju gatavības pulkstenis tikšķ dažādi?
Un kādu iemeslu dēļ dažas sievietes negrib (nevis nevar) dzemdēt bērnu? Neticas, ka iemesls skan: tā tas ir un viss (t)
27.11.2017 01:28 |
 
Reitings 96
Reģ: 14.11.2017
Es bernus gribu, bet nakotne, jo paslaik nav stabila partnera blakus. Uzskatu, ka bernu tomer ir labak radit ar merki, ka vinu vares nodrosinat, ka ari vinam bus abi vecaki. Par to, cik gados ir pareizi dzemdet vai nedzemdet nav vienas receptes saja dzive. Reizem var izplanot visadi, bet velak dzive pati ievies savas korekcijas. Piemeram, 18 gadu vecuma domaju, ka 25 gados, man bus tas un tas, bet dzive sanak pa visam savadak ka tas ir planots.
02.12.2017 20:23 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Zel, ka Cosmovistai no ista nika bail izteikties. :D
02.12.2017 20:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tas nu gan būtu izcils stulbums - radīt bērnu ar vienu vienīgu mērķi pierādīt kaimiņu Vaņam, ka man ar veselību viss ir kārtībā un nav šī apkaunojošā kaite - neauglība. :-D
02.12.2017 20:35 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Tikai tad, kad piedzimst bērni Tu saproti, ko nozīmē laime un būt laimīgam, tā tas ir un būs vienmēr

Šī tik tiešām ir tā frāze, ko bārsta nelaimīgas mātītes. Tie kuri ir patiesi laimīgi ar saviem bērniem, citiem tādas frāzes nebāž sejā un neprasa, kad būs bērni. Tām kurām kkas nav kārtība to tik vien prasa un sludina. Pilnīgi saprotu ласточка. Bērni tiešām būtu jāuztver, kā smags darbs, jo jāaudzina gudrs, loģisks, visādi citādi labs cilvēks. Nevis cjap ljap nuuu paskatīsiemies, kas izaugs....
02.12.2017 20:36 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es esmu laimīga, ka esmu mamma, jo patiesi tikai līdz ar bērna dzimšanu es apzinos, ka tiešām tagad pasaulē ir kāds cilvēks, kura dēļ es būtu gatava uz visu, bet es nevarētu teikt, ka pirms tam biju nelaimīga. Nenoliedzami, ka agrāk dzīve bija daudz vienkāršāka, jo es biju neatkarīga. Bet pašlaik, kamēr bērns neiet bērnudārzā, viss laiks tiek pakārtots viņam. Brīvs brīdis ir tikai tad, ka mājās ir vīrs, jo citu palīgu mums nav. Pie ārsta vai kur citur varu tikt tikai, ja iepriekš visu saskaņoju ar vīra grafiku. Un slimības lapu arī nevaru paņemt, ja nejūtos labi. Bet tomēr es izvēlētos dzīvi ar bērnu, jo, manuprāt, tā ir laime būt mammai.
02.12.2017 20:44 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Šī tik tiešām ir tā frāze, ko bārsta nelaimīgas mātītes. Tie kuri ir patiesi laimīgi ar saviem bērniem, citiem tādas frāzes nebāž sejā un neprasa, kad būs bērni.

Kur tad to bāž jums acīs un prasa, kur jūsu bērni? :D Pašu uztveres vaina.
02.12.2017 20:55 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Varbūt man parādīt bildi cik Es noplukusi un nelaimīga izskatos? :D
02.12.2017 20:56 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Cheryl komentārs ir laikam vienīgais kaut cik sakarīgais šajā diskusijā. Personīgi es par sievietēm, kuras uzskata,ka bērni tikai "ierobežo" pasmīnu. Nāks gadi, nāks prātiņš.:-)
02.12.2017 21:04 |
 
Reitings 96
Reģ: 14.11.2017
Neesmu dzirdejusi, ka kads rada bernu, lai kadam pieraditu, bet nevar jau zinat, varbut tadi cilveki ari ir.
02.12.2017 21:11 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Nu, man personīgi ir kauns, ka es pirms gadiem arī drukāju tos radikālos "fuj, nē, man nekad nebūs bērnu" komentārus, savu nostāju argumentējot ar kaudzi baigi spēcīgu (man tā šķita) apsvērumu.
Tagad lasu šīs diskusijas komentārus un redzu sevi kādreiz. Tie pat nav tādi racionāli un lēnprātīgi apsvērumi, bet tāda riktīga iekšējā cepšanās par šo tēmu.
Ja šī iekšējā cepiena nebūtu, tad kaut kādi pavirši un virspusēji apkārtējo komentāri vai jautājumi par bērnu plānošanu neuzvilktu tik ļoti. Dabīgi, ka mēs vislabāk jūtam pieduršanos vietām, kuras mums sāp.
Tas, protams, ir normāli, ja meitenes līdz 25 gadu vecumam (necērtu akmenī konkrēta vecuma iestāšanos, bet pieņemu vidēji) vēl negrib bērnus. Šie "man nekad nebūs bērnu" tīri labi piestāv jaunības maksimālisma (būsim reāli - drusciņ aprobežotajai) domāšanai. Kurš gan pusaudža gados nav uz pasauli un savu nākotni skatījies caur "es nekad nedarīšu tā, man būs tā un ne citādāk, tie citi tak nemāk dzīvot un neko nesaprot, utt".
Bet realitāte ir tāda, ka laiks un pieredze paplašina redzesloku un ievieš korekcijas. Tāpēc šādu meiteņu jau ir nedaudz mazāk 25-30 gadu vecumā. 30-35 gadu vecumā jau tikai retā grib teikt, ka nekad nebūs/negrib bērnus un beigās šo karogu turpina nest vairs tikai dažas ap 40, kuras tāpat jau vairs tīri fizioloģi tūliņ nevarēs, tāpēc vairs necepjas. Un tas nav tāpēc, ka ielido aiz neuzmanības un piespiedu kārtā izmaina domas. Tas ir normāls, instinktīvs process.
Tie argumenti vispār neiztur nekādu kritiku, bet to tāpat gan jau katra pirms tam bērnus negribējusī mamma saprot tikai tad, kad jau ir bērns.
* Man arī šķita, ka esmu egoisma kalngals un negribu savu laiku un telpu dalīt ar vēl kādu, bet realitātē Tu bērnu neuztver kā vēl kādu. Tu bērnu redzi un jūti, kā savu personīgo paplašinājumu / kā Tavu un vīra turpinājumu, kurš galu galā aug kā paša spogulis. Neticami, cik ļoti gribas tam veltīt savu laiku un atdot savu telpu.
* Man arī nepatika bērni un es no tiem izvairījos. Pat tad, kad manai tā laika labākajai draudzenei piedzima meitiņa, es izvairījos braukt ciemos. Bet realitātē patikai vai nepatikai pret svešiem bērniem nav pilnīgi nekāda sakara ar mīlestību uz savu bērnu. Pilnīgi nekāda. Ir savs bērns, kuru Tu dievini un ir citi bērni, kurus dievina viņu vecāki.
* Man arī šķita, ka bērns ierobežos manu dzīvi un brīvību. Bet realitātē viss ir atkarīgs no paša. Jā, bērns prasa savu un Tu nevari ar viņu nerēķināties, bet bērna dzīves veids un režīms ir tāds, kādu to izveido vecāki. Vai var ceļot ar bērnu? Mierīgi. Nupat bijām Itālijā, vispār nekādu neērtību. Bijām ieplānojuši ceļojumu uz Maldivām, bet bēbis saslima un neizlidojām - arī nekas. Aizlidosim citreiz. Tagad jau plānojam nākošo ceļojumu. Es sev bieži jautāju, kas ir tas, ko es būtu varējusi darīt bez bērna, bet nevaru tagad?! Neesmu vēl atradusi atbildi. Tieši otrādi, beidzot esmu atradusi laiku īstenot savu sapni par klavierspēli un nupat uzsāku privātstundas solfedžo un klavierspēlē. utt
* Karjera. Te man nav, ko komentēt, jo karjeru ofisā vai valsts pārvaldē nekad neesmu gribējusi būvēt. Vienīgie profesionālie mērķi man ir bijuši izveidot ko savu pelnošu un dzīvotspējīgu. Un priekš tā laiks mājās ar bērnu ir pateicīgākais brīdis, jo atrast un uzsākt savu lietu, strādājot kkādu darbu 9:00-17:00 ir krietni vien grūtāk.
02.12.2017 23:00 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
jēga, +++
ja visai rietumu pasaulei būtu bijusi tā karjeriskā, maksimālistiskā domāšana un bērnu noliegšana arī pēc vecuma X sasniegšanas, mūsu civilizācija sen būtu izmirusi, un teritorijas austrumnieku pārņemtas. Paldies dievam, tā nav :D
03.12.2017 01:06 |
 
Reitings 35
Reģ: 22.11.2017
Izlasīju visu jēga komentāru un tiešām nenoliegšu, ka viss uzrakstīts labi un saprotami, BET... Kāpēc, citēju "tie argumenti vispār neiztur nekādu kritiku"? Es laikam esmu stulba, bet es tiešām nesaprotu, kāpēc argumenti par labu bērnam vienmēr ir labi, bet argumenti pret bērnu vienmēr ir tādi, kuri neiztur nekādu kritiku. Nopietni?
Okei, man nav slinkums atbildēt detalizētāk.
1) Nē, es negribu bērnu redzēt ne kā savu personīgo paplašinājumu, ne vispār redzēt jebkādā formā. Es bērnu savā dzīvē negribu redzēt vispār. Punkts.
2) Ok, piespiedu kārtā es tomēr izlemšu par labu bērnam, jo visi taču saka, ka tad, kad piedzims savējais, mainīsi domas! Bet es to bērnu negribu vispār! Ko man darīt? Un ja nu es viņu neiemīlu? Kur viņu likt? Atdot kādam? Uzdāvināt kā Ziemassvētku dāvanu? Vai visu dzīvi audzināt un skolot, bet tai pat laikā iekšēji sevi lādēt par to, ka tomēr izvēlējies to bērnu piedzemdēt? Vai tā tiešām būtu labāk? Tiešām?
3) Jā, daudz kas ir atšķirīgs no paša, bet jāatzīst arī tas, ka katram cilvēkam ir savs dzīvesveids un savs dzīves režīms. Man patīk katru mēnesi atrasties citā valstī, ceļot apkārt un baudīt dzīvi. Un nē, es negrasos to visu ne mainīt, ne vērst par labu kādam citam. Man ir 28 gadi, bet es tik un tā baudu dzīvi, iepazīstos ar svešiniekiem, ceļoju pa pasauli un ļaujos mirklim. Vai es gribu avā dzīvē kaut ko mainīt? Nē! Man patiešām šajā visā nav vajadzīgs bērns, tici man!
4) Nu ja, jo vienīgais darbs ir vai nu valsts pārvaldē vai nu sevis pilnveidošanā. Jāsaka gan, ka ir pietiekoši daudz darbu, kuri prasa pilnīgu atdevi un komandējumus uz dažādām pasaules malām. Un arī šādā variantā bērns nebūs traucēklis? Tiešām?
Goda vārds, negribēju sākt šo visu, bet, ja to sieviešu, kuras nevēlas bērnus, viedoklis un argumenti tiek pasniegti kā tādi, kuri neiztur nekādu kritiku, tad man tiešām nav ne jausmas kādā valodā vai tekstā vēl lai paskaidro to, ka ne visas vēlas bērnus. Atliek vien pateikt, ka bērns ierobežo to vai šito, kā klāt būs desmitiem sievietes, kuras kliegs, ka neierobežo gan. Nopietni? Bļāviens! Nu TEV neierobežo, bet MAN ierobežo! Kur problēma saprast, ka mēs visas esam tik dažādas un ka katrai sievietei ir tiesības dzīvot tā kā tikai pati uzskata par vajadzīgu? Miers!!!
03.12.2017 02:22 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sadie, šeit tiešām ir vērtīgi komentāri no sievietēm, kuras bija tavā situācijā un tagad domā savādāk. Tev neliekas, ka pilnvērtīgāks viedoklis tomēr ir sievietēm, kuras ir bijušas abās “nometnes pusēs”?... Lai nu kā, bet kamēt pašai nav piedzimis bērns - tu nevari zināt kā tas ir! Var nojaust, bet tas beigās (un tieši visbiežāk tieši tā arī izrādās) notiek viss pilnīgi savādāk. Un tā vispārīgi runājot - cik ilgi tā mētāsies pa pasauli, ceļosi, tupēsi 7/24 darbā un tik par sevi domāsi?... Domā tā arī visu dzīvi būs un tiešām nekad negribēsies kaut ko vērtīgāku par naudu un atmiņām no ceļojumiem?...
03.12.2017 02:51 |
 
Reitings 35
Reģ: 22.11.2017
Un tā vispārīgi runājot - cik ilgi tā mētāsies pa pasauli, ceļosi, tupēsi 7/24 darbā un tik par sevi domāsi?... Domā tā arī visu dzīvi būs un tiešām nekad negribēsies kaut ko vērtīgāku par naudu un atmiņām no ceļojumiem?...

Lai gan tiešām ļoti cienu Tevi un Tavu viedokli daudzās diskusijās, man atkal nākas atbildēt ar pretjautājumiem: bet ko tad, ja es patiešām negribu bērnus? Ko tad, ja es patiešām arī gribu šādi mētāties pa pasauli? Ko tad, ja man vienmēr riebies šis "mācības-darbs-karjera-attiecības-kāzas-bērni-māja" modelis? Tas, ko es savā dzīvē uzskatu par vērtīgu, ir tieši sevis izzināšana un pasaules apceļošana. Katram savs. Kādam vērtīga būs ģimene un bērni, kādam - ceļošana un dažādu tautu, kultūru, cilvēku iepazīšana. Es savu ceļu zinu. Tāpat zinu to, ka man bērni nav un nebūs vajadzīgi. Bet, acīmredzot, tām, kurām bērni ir, šo visu ir tik grūti saprast, ka nākas atkārtot, speciāli priekš viņām.
03.12.2017 03:22 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Sadie, es šoreiz nerunāju par savu viedokli - es bērnus esmu gribējusi vienmēr, tāpēc īsti nesaprotu to “nekad negribēšu bērnus” (ir atšķirība starp nekad un ne šobrīd). Un nevēlos iesaistīties diskusijā, jo nav mana “tēma” tā teikt... Es šoreiz par to, ka te vairākas uzrakstīja labus pieredzes komentārus par abiem gadījumiem no savas dzīves. Tev ir tikai (!!!) 28 gadi. Tiešām domā, ka tavas vēlmes, uzskati, finanses, vajadzības nemainīsies tuvākos 50 gados? Tu uz šīs pasaules dzīvo tikai knapi 30, no kuriem 10 pirmie vispār kā miglā, nākošie 10 nebija nopietni un tikai pēdējie 8 ir kā aptuvena taustīšanās savas dzīves pareizajā virzienā... Un jau tik kategoriska nesatricināma nostāja, ar pārliecību uz mūžu. Vnk neizklausās nopietni... (t) Taču es nesaku, ka bērnus vajag obligāti. Godīgi, man vienalga cik kurai bērnu un vai vispār ir. Es tikai esmu pret to, lai tik jaunas sievietes ir tik kategoriskas, jo vecums vēl tāds, ka viss var mainīties...
03.12.2017 03:58 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Tev neliekas, ka pilnvērtīgāks viedoklis tomēr ir sievietēm, kuras ir bijušas abās “nometnes pusēs”?
noteikti nē! Jo te ir 3 puses - vienas, kuras grib bērnus, 2 kuras TAGAD negrib un trešās, kuras NEKAD negribēja un negribēs, un vinjām visticamāk bērnu nebūs. Ja vinjas tomēr dzemdēs, iespējams vinjas būs nelaimīgas un bērns būs nemīlēts. Un nav nekāda garantija, ka tikko kā dzemdēs bērns būs pats svarīgākais pasaulē. Nebūs. Ja būtu viss tik rožaini un ideāli - silītēs nebūtu atstātu bērnu, nebūtu abortu, utt. Ne tikai nelabvēlīgas gimenes atsakās no bērniem...citās valstīs bērnus atdod adopcijai tāpēc, ka palika stāvoklī, aborti aizliegti, un ir tāda iespēja - dzemdēt un nodot adopcijai...
Jā , protams, argumenti, ka ir dažādi cilvēki, ka ir cilvēki, kuri nevēlas njemties ar bērniem, ka ir citādi dzīves modelji, ka ir perfektas nodarbošanās celjojot pa pasauli, utt utt, šie argumenti neiztur kritiku! Toties arguments, ka sava bērna kakas un vēmekljus iemīlēsi - iztur jebkādu kritiku un ir svēts arguaments!
Kāpēc ir tik grūti pienjemt, ka pasaulē ir vismaz 20 citādāki cilvēki, ar citādākām dzīves vērtībām? .
Laikam tām, kam nav bērnu un neplāno, jāsāk tusos un radu saietos bakstīt kārtējo grūtnieci ar jautājumiem, kad tad nosies olvadus? Cik tad var dzemdēt, priekš kam jums bērni! Atdodat adopcijai, padzīvojat prieksh sevis! Tas būtu tas pats, kas uzmākties sievietei, kas negrib bērnus ar tekstiem - tev tachu pulkstenis tikshkj, vajag vismaz 2 paspēt piedzemdēt.
.
Es jau sen esmu iemācījusies visiem šiem jautātājiem (iznjemot manus vecākus, kas zina, ka vēl neplānoju ) atbildēt tā, ka vinjiem ir kauns. Un samulst arī visi apkārtesoshie. Uzskatu, ka tā ie lieta, ko izlemj pāris, un nekādiem pazinjām tur savs deguns nav jābāž, un toties, nekad vairs neesmu dzirdējusi atkārtoti tādus jautājumus no cilvēkiem, kas jau vienreiz jautājuši.
.
Un man jau gadus 5 šie jautājumi vairs neaizskar, nesadusmo, utt, jo es vnk saprotu, ka cilvēki uzbāžas pārsvarā ar kādu savu neizsāpēto sāpi, vai vnk ir idioti, kuriem liekas pienjemami līst svešā gimenē ar saviem padomiem. Sākumā es brīnījos par cilvēku neaudzinātību un visatljautību, un necienju pret citiem. Bet tad tas sāka palikt smieklīgi, tāda uzbāzšanās pie svētku galda - nu kad tad jums būs, jums nesanāk? :D nopietni, no vīra drauga drauga. Es to cilvēku 2 reizi dzīvē redzēju, man tad bija 25, vinam 44 un vinja vienīgajam bērnam 4, sievai 45 gadi. Logiski, ka es atbildēju tik pat nepieklājīgi - man ir tikai 25 gadi, ja gribēšu līdz 44 gadiem paspēšu veselu futbola komandu saražot. Žēl, ka jums tik ilgi sanāca mocīties, varbūt kāds palīdzēja, ja jau tev tik ilgi nesanāca? Ja tev tā ir sāpīga tēma, tas nenozīmē, ka arī man nesanāk, un jā, paldies par interesi, bet es plānoju turpināt izsargāties...
Lieki teikt ka pārējie 15 cilvēki vairs nav pacēluši šo tēmu... un tā bija vienīgā reize, kas mani izsita no sliedēm. Nesanāk? Es pat mēginājusi nebiju un prātā nenāca. Bet, ja nesanāktu, vai man būtu jāturpina saruna 15 cilvēku priekšā un jāstāsta, ka cenšamies jau piem gadu? Pēc tam vairs tādi jautājumi no sliedēm neizsita :-D parasti pasaku, ka gan jau pamanīsi, kad piedzemdēšu, vai ka tas skar tikai manu gimeni utt.
Protams, ar draudzenēm šī tēma tiek mierīgi apspriesta, gan vinju bērni, gan mani plāni kad būs, bet ne pie svinību galda ar pussvešām personām.
03.12.2017 05:44 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ak, jà, un zinu, ka kad būs bērns būs jautàjumi, kad būs otrs. Kad gaidīšu trešo būs jautájumi, vai neesmu par vecu, vai nav jau pietiekami, utt. Cilvèki ir netaktiski un nerespektè citu dzīves. :D es nelienu citu dzīvès, bet kaut kà beidzot pienjemu, ka ir cilvèki, kuriem robežu nav. Tàpat dažàm būtu jàpienjem, ka ir cilvèki, kuri mazuljus negrib. Nu ar laiku varbūt sapratīs :D
03.12.2017 06:02 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Tev neliekas, ka pilnvērtīgāks viedoklis tomēr ir sievietēm, kuras ir bijušas abās “nometnes pusēs”?..

Bet tad jau mēs dzīvē ne par ko nevaram būt droši, spriest un argumentēt, kamēr neesam iekāpuši “visās kurpēs”..
03.12.2017 06:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013

Bet tad jau mēs dzīvē ne par ko nevaram būt droši, spriest un argumentēt, kamēr neesam iekāpuši “visās kurpēs”..
Es jau neteicu, ka citādam viedoklim nav jēgas un tikai cilvēkeim ar pieredzi var izteikties. Nē! Bet vai tad tiešām nešķiet loģiski, ka cilvēks, kurš ir bijis abās pusēs - tomēr spēj uz šo tēmu palūkoties krietni plašāk?...
03.12.2017 06:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mis Take, visu cieņu, bet tavu komentāru izlasīju pa diagonāli, jo baigais palags. Radās sajūta, ka es tevi kaut kā aizvainoju ar savu repliku...:-/ Es nekur neteicu, ka ir neiespējami bērnus negribēt un, ka bez bērniem būt nedrīkst, bet kāpēc ir tik grūti atzīt, ka tās, kuras šobrīd negrib - vēlāk var pārdomāt un sagribēt; un būs spējīgas gan mīlēt, gan parūpēties? Man kā reiz liekas, ka tie pilnie bērnunami un novārtā atstātie bērnu ir nevis sievietēm, kuras bērnus visai konkrēti negribēja (vai apzināti gribēja), bet tādām, kuras vispār ar smadzenēm nedraudzējas un diži daudz neaizdomājas, ka no sexa rodas bērni. Tādām ar visa veida atbildību savā dzīvē iet gaužām smagi... (Un protams, es nesaku, ka tā ir absolūti visos gadījumos!) Dzīvē notiek visādi - tiesa. Bet, es atvainojos par prasto valodu, nevēlēšanās vairoties man šķiet skumja tēma, jo tas ir sava veida strupceļš... Pēc jums nepaliks nekas un jūs nevienam nebūsiet pat atmiņu vērti. Bet varbūt labāk lai ir tā... Ar jums arī beigsies jūsu asinis, gēni un viss tas, kam bija jebkāda vērtība jūsu ģimenēs, radniecībā u.tml. (Piedošanu, ka atkal uzkāpu uz varžacīm!) Varat droši turpināt cepties par to, ka es ar saviem bērniem esmu vista, bet tās, kuras bez bērniem, pasaules foršākās beibes, kuras noņem visu dzīves krējumu... :-P
03.12.2017 06:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits