Iemesli un pārējais

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Lasīju diskusiju par suņiem, ievēroju viedokļus, ka bērnu negrib gan sieviete, gan vīrietis un/tāpēc suns ir gluži kā bērna vietā utml.
Nekā personīga, tikai aizdomājos, kāpēc cilvēkiem emocionālais pēcnācēju gatavības pulkstenis tikšķ dažādi?
Un kādu iemeslu dēļ dažas sievietes negrib (nevis nevar) dzemdēt bērnu? Neticas, ka iemesls skan: tā tas ir un viss (t)
27.11.2017 01:28 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
macaw, es nevienā brīdī neminēju hroniskus alkoholiķus. Ok, nolikšu piemērus.
Ir pāri, kas strādā savas 5 darba dienas nedēļā, bet brīvajā laikā braukā apkārt, izklaidējas un nogrūž savu atvasi vecvecākiem vai citiem - tas ir garām.
Ir pāri, kas bērnu audzina despotiskā virzienā. Šito var, šito nevar, jādara tā, bet ne šitā, tūlīt par šito tu dabūsi pa ausīm. Pārāk dzelžaina un "rāmjos esoša" audzināšana nākotnē, visticamāk, cilvēku padarīs par paklausīgu, bez sava viedokļa un ar šauru redzesloku.
Ir pāri, kuri gluži pretēji - ļauj bērnam augt pašplūsmā. Neseko ne ko viņš ēd, ne cik caurumu viņam zobos, ieliek pirmajā random skolā, ar domu - tālāk jau skola visu dzīvē iemācīs. Kas gala rezultātā notiek? Cilvēks pabeidz skolu un ir tikpat "gudrs", cik iepriekš - viņš nezina, ko ir spējīgs dzīvē darīt, kādi ir viņa talanti, jo vecāki nav parūpējušies viņu sūtīt uz dažādiem pulciņiem, lai vismaz uzburtu kaut kādu viņa spēju/interešu apvārsni. Tālāk varianti ir vairāki - garīgi spēcīgākie cīnās ar sevi (bet šī cīņa, nereti, ir mūžīga), vājākie padodas ar visām no tā izrietošajām sekām.
Galu galā ir pāri, kur nevalda normāla gaisotne ģimenē. Sieviete par visu atbild un ir boss, vīrietis neko nepārvalda, vai, gluži otrādi - balstiesības pieder tikai vīrietim. Bērnam augot, rodas nepareizs priekšstats par to, kas ir normāla ģimene un viņa skatījums uz tās veidošanu nākotnē ir sačakarēts.
Es neminēšu nemaz tos, kas agrā vecumā jūtas baigie tēvi vai mātes, bet pie pirmajām grūtībām aiziet citos virzienos, bērnu pametot.
Un tagad pasaki, vai manis aprakstītie piemēri nav pamatu pamatā ģimenēs? Un tam nav nekāda sakara ar konfektēm.
02.12.2017 16:01 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
“I dlja asoba tupih”,ja bērns piedzimst neizglītotam vienšūnim,Tad jā vins nesaprot,kas ir laime un piepildījums.
Un tās dāmas,kas jau beidzot sagrib un nevar tikt arī bija vislielākās brēcējas-es jau nē,man no sākuma karjera,bērni ir fuj. Ticiet vai nē,bet vārdiem ir liels spēks!
02.12.2017 16:06 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
02.12.2017 16:20 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Noplukušas mātes mierinājuma vārdi. Atvainojos, bet tieši tik izmisuši tas izklausās.
ieraudziju parkopeto tekstu nbezina kura to teica bet..
pasietiekama sieviete kas nevelas bernus ta nerunas, te psiho neaugliga alavnica kam skauz ka cita var radit un iznesat savu veselu mazuli, bet vinai nespid... tapec tada neadekvata dusma.
02.12.2017 16:23 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Westpoint, es tiešām nedomāju un neesmu redzējusi (jā, cik nu nedzīvojot kopā, pieņemu arī tu tāpat), bet tādas galējības nenotiek visu laiku. Audzināšana ir individuāla lieta, kādam citreiz vajag tā, kādām citādāk. No šiem piemēriem es neredzu, kur deg sarkanās liesmās tas, ka viņi neko nejēdz, nemāk, neiemācīs, neprot, nemīl utt. Vēl varētu teikt, šitādiem jau jāatņem bērns. Var nolikt pretī slēpti pozitīvo piemēru - kur ņuņņinās ap bērnu un tad teikt, ka nepariezi dara, jo izaugs mucā un vakuumā, neko dzīvē nespēs. Sāksim ar to, ka tas ir mūsu viedoklis un tas kā mēs kaut ko saredzam no malas. Turklāt, kādreiz, es tā pieņemu, var rīkoties arī tā. Cilvēk izaug kā cilvēki, ne jau tikai tas viņus veido un it kā tikai tad varētu dabūt kādu ietekmi, kas redz nebūtu perfekti pareiza. Ne mēs zinām, kāds ir bērns mājās, skolā, vēl kaut kur, un ne kā rīkojas, izturas, kāds raksturs, īpašības, lai pateiktu, ka šis bija ok, bet šis garām. Taču lielākoties tiek ievērots līdzsvars un joprojām neredzu, kur ir sakars šeit ar to, ka dzīvoklis un darbs jau nav 'pietiekami', lai vispār apsvērtu ko tādu. Ir daudz dažādu komponentu, manuprāt, kas arī ietekme cilvēkus, ne tikai māja, mašīna vai vecums, kurš senos laikos bija normēts un attīstībai katram pašam tik ļoti iespējas nebija, bija konkrētas lietas, kas bija vai nebija pieņemamas agrāk. Kaut vai pieminēto izglītību, studē varbūt vēl, nu arī 30 gados var studēt, dzīvot vecāku mājā, bet neņemos spriest, ka viens vai otrs būtu galīgi garām bērnu radīšanai. Katram ir savs dzīvesveids, dažāda attīstība, skatījums ka pieķerties pie tādām lietām nav diži vērts.
ieraudziju parkopeto tekstu nbezina kura to teica bet..

Rīdziniece, tā bija ласточка.
02.12.2017 18:34 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Citādāk sakot petūnija.
02.12.2017 18:52 |
 
Reitings 675
Reģ: 07.09.2012
Ja vien lielās brēcējas sevi redzētu no malas, jums tiešām paliktu kauns. Tik liels naids un dusmas par kaut ko, kas pat neeksistē (jo jums bērnu nav, par ko cepiens?) Es ceru, ka jūs neesat tik naivas, un tiešām nedomājat, ka jūsu draugiem/radiem/ģimenei no sirds rūp, vai jums būs bērni un kad. Visdrīzāk viņiem viens pīpis par jūsu dzīvi. Tā ir viena no tēmām par ko parunāt, jo nav par ko citu runāt. Tas nav jāuztver tik sakāpināti.
Protams, ir sievietes, kuras bērnus negrib, jo ir pašpietiekamas, tiešām veido karjeru, darbojas sabiedrības labā, bet cosmo noteikti nesēž, un nestrīdas ar svešiniecēm, lai pierādītu savu taisnību.
Pati vēl nesen biju no brēcējām, kas bērnus negribēja, pat apsvēru domu nosiet olvadus, un attaisnoju to ar vēlmi pēc brīvības, dzīves bez saistībām, vēlmi laiku veltīt sev un pilnveidoties, karjeriste un vispār esmu baigā egoiste, un ar to vēl lepojos (cik šausmīgi). Bet manas vērtības mainījās, un drīzāk smadzenes pārstrukturizējās. Tāpēc varu pastāstīt par savu pieredzi un skatījumu.
Problēma jau patiesībā nav bērnā, bērns te ne pričom. Un problēma arī neslēpjas vēlmē pēc brīvības, neatkarības, egoismā un kā tur vēl. Aiz tā visa slēpjas dziļas psiholoģiskas problēmas, jo kāpēc tik necienīgi jārunā par sievietēm, kurām bērni ir un tos grib. Nu negribi, tad negribi, pasaki to un aiz cieņas tak apklusti, nevis dienām vārīties par tik bezjēdzīgu tēmu un tik aizskarošā tonī.
Pa punktiem varu pastāstīt par maniem secinājumiem un novērojumiem.
1. Vēlme pēc brīvības, un saistībām, jo bērns to ļoti ierobežos. Kurš teica, ka ierobežos? Gan jau pati tik izdomāji. Protams, ka bērns ieviesīs korekcijas ikdienā, jo tas būs kas pilnīgi jauns un nepieredzēts. Bet tā būs tikai TAVA izvēle ļaut, lai bērns ierobežo. Ir tiešām daudz ģimeņu, kas ceļo ar visiem bērniem, traucēklis tas nav. Ja jūsu paziņu lokā visi ir mājās sēdētāji, visdrīzāk tā bija viņu labprātīga izvēle. Un varētu padomāt, ka vīri un draugi nav saistības, kas patiesībā ierobežo darīt, ko un kad labpatīkas, bet no tā gan atteikties negribas. :-D
2. Vēlme laiku veltīt sev un pilnveidoties. Tas ir tikai apsveicami, ka ir tāda vēlme, un kaut kas tiek darīts lietas labā, bet cik ilgi pilnveidosies? Visu mūžu, līdz pensijai? Visas pasaules zināšanas gribas apgūt? Kāda apgūst molekulāro bioloģiju, kam veltīt visu laiku? Apšaubu. Dīvainā kārtā, apgūstot visu, ko gribēju, un domājot, ka man karjerai vajadzēs, no tā jutos tukšāka nekā vienkārši mierīgi baudot dzīvi un cilvēkus sev apkārt. Un baigi ceļot, oh really? Jūs tiešām ceļojat ik pēc diviem mēnešiem? Bet tiešām ceļojat tā, lai uz divām nedēlām iepazītu citu valsti, jo dažas dienas citā valstī ir velta laika un naudas tērēšana, un īstenībā ļoti nogurdinoši, ja atklāti runājam. Ir man bijis peridos, kad biežāk ceļoju. Bija patīkami un forši, bet drīzāk nogurdinoši. Jo visa tā lidošana, kravāšanās, braukšanu uz-no lidostas, adaptēšanās, nu tas ir nogurdinoši.
3. Karjerisms. Dziļi saknē esmu karjeriste un darbaholiķe. Visu savu laiku veltīju darbam, sasniegumiem, izaugsmei, un sasniedzu arī max līmeni, ko varēju sasniegt. Un tagad es mainu jomu, jo LV darba tirgus ir nu ļoti mazs, un lai kļūtu par CEO kādā lielā uzņēmumā, kāds laikam jānovāc. :-D Un manas naivās ilūzijas par karjeru ir izgaisušas, jo kas visdrīzāk Latvijas mērogā skaitās karjera. Visdrīzāk darbs tavā jomā, kur ieguvi arī izglītību. Ja esi centīgs un izrādi iniciatīvu, tad iegūsti algas pielikumu, darba paaugstinājumus, bonusus, ir iespēja papildus apgūt zināšanas. Vari manīt, uzņēmumus, nozares, bet shēma, kā tiec līdz augšai nemainās. Un es sapratu, ka manā izpratnē tā nav karjera, tas ir darbs, kurā tev maksā algu, un ir iespēja papildināt zināšanas. Es par karjeru saucu, ja tiešām tavs darbs sniedz lielu labumu sabiedrības labā, ar savu paraugu un motivāciju, tu palīdzi citiem uzlabot viņus dzīves. Apšaubu, ka šādi cilvēki sēž cosmo. Un tāpēc nolēmu strādāt nevis smagi, bet gudri, un mainu uz jomu, kur es būšu brīva no klasiskā 9.00-18.00 darba laika, lai tiešām lietderīgi veltītu laiku savām interesēm, kur arī vieta bērnam atrastos.
4. Egoisms. Ha, nu šī ir laba otmazka, jo patiesībā zem šī arī slēpjas kompleksi, traumas, bailes. Bet ar egoismu nevajag lepoties.
Man varbūt ir vieglāk visu šo secināt, jo visu no augstāk minētā esmu darījusi un arī sasniegusi, un sapratu, ka, esot bez bērniem, nemaz nevarēju būt brīva, jo es pati sevi ieslodzīju “bezbērnu” krātiņā. Jo mani vispār neviens nekad nav spiedis radīt un dzemdēt bērnus. Tās bija manas pašas iedomas un fantāzijas, ko sev iedzinu, lai pasargātu sevi no saviem kompleksiem. Un bērnu man nav, un nebūs tuvākajā laikā, jo nav atbilstošs cilvēks blakus, bet ar naidu pret citām neizturos, un drudžaini nemeklēju attaisnojumus nedzemdēt.
Es piekritīšu autorei, kura minēja, ka daudzas ir pārskatījušās filmas par to skaisto brīvību, ceļošanu, bez maz hēdonistes dzīvi. Kad tu to visu iegūsti, tu saproti, ka nav tik skaisti kā domāji, un viss tiešām bija tavas ilūzijas.
Un tā, kas izteicās “noplukušas mātes mierinājuma vārdi”. Tev tiešām viss kārtībā? Kā vispār var šādi runāt? Šāda valoda vien pierāda, ka pašai autorei ir dziļas problēmas, ja nespēj pret citiem izturēties ar cieņu un toleranci.
02.12.2017 19:09 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
jo kāpēc tik necienīgi jārunā par sievietēm, kurām bērni ir un tos grib. Nu negribi, tad negribi, pasaki to un aiz cieņas tak apklusti, nevis dienām vārīties par tik bezjēdzīgu tēmu un tik aizskarošā tonī.

Tapec, ka no matem ir sadi komentari
Tikai tad, kad piedzimst bērni Tu saproti, ko nozīmē laime un būt laimīgam, tā tas ir un būs vienmēr

kas ir stereotipi par sievietes sutibu, kas daudziem besi.
Atkartosu velreiz savu 1.lpp. ielikto bildi:
https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/23755097_1532907313443918_4004108097815363765_n.jpg?oh=573f7e10d5c6a3a05366aaee4e152d58&oe=5A615417
02.12.2017 19:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
logsiki neaugliga alavnica ka tu nesopej spriest par to ka ir kad ir savs berns!
atkartossos paspietiekama sieviete aks nevelas bernus tik stulbi ka tu neruna, ta runa tikai nelaimiga neaugliga skaudiga alavnica
02.12.2017 19:16 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tapec, ka no matem ir sadi komentari
Tikai tad, kad piedzimst bērni Tu saproti, ko nozīmē laime un būt laimīgam, tā tas ir un būs vienmēr
kas ir stereotipi par sievietes sutibu, kas daudziem besi.

Un ja nu viņa tā jūtas un domā? Viena izteicās un tagad dadzis acīs, ka viņai šķiet patīk bērni un ir tos vēlējusies? Viņa atbild par sevi ar šo teikumu. Kāpēc uzreiz stereotips, par kuru jāatbild kaut kas tik pretīgs, man nav skaidrojams. Un pat, ja pati uzskati, ka tev besī un ka tas ir mistisks stereotips (ko zinātu, kad būtu bērni vai tikmēr pieņemtu adekvāti kā cilvēka izjūtas), vai tiešām jākomentē tā?
02.12.2017 19:29 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
Cosmo vistām to nesaprast.
Un kur vēl ir teikts,ka lielajai brēcējai reproduktīvā sistēma tik tiešām strādā,lai tiktu pie pēcnācēja.Tas nav tas pats,kas omleti izcept.
Jā bērns liek justies laimīgam un piepildītam,tas ir jauns dzīves līmenis!
Nav bērna un jūties laimīgs un piepildīts lieliski,bet beidz te kladzināt un taisīt to par normu un mūsdienu sievietes sasniegumu nedzemdēt.
Bērna radīšana nav sūtība,tā ir pavisam cita dzīves sastāvdala.
02.12.2017 19:41 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Skiet, ka daudzas ta ari nav iebraukusas, par ko vispar ir runa. Celosana vai jebkura cita nodarbe pirms un pec berna mainas, esmu izmeginajusi abus veidus. Jasakrame berna soma, bernam jaiedod est, janomaina pamperis, berns raud, bernam nokrita rotallieta, kur palika knupitis, rati jaizvelk no masinas, rati jaievieto masina, neskrien tur utt. Par brivibu vai citu nodarbju baudisanu - nav obligati to jasaprot ka celosanu uz Dubaiju pieczvaigznu viesnica vai valsts prezidentes karjeru, bet gan to, ka var veikt dazadas darbibas bez domasanas un atbildibu par kadu citu. Es varu gulet visu nakti (nevis celties ik pec paris stundam), baudit alkoholu, iet uz kadam nodarbibam tad, kad velos, nevis tad, kad sanak sarunat pieskatitaju utt. Es vispar neesmu nekada bernu heitere, berni sakot no kadiem trim gadiem man pat loti patik, tikai apzinos, ka berns ir viena no dzives sastavdalam, ko var gan gribet, gan negribet tapat ka precibas vai karjera un berns ir smags darbs, nevis "ar bernu dzive vispar nemainas" vai "berns ir vieniga sievietes laime", ko ideala karta butu jarada tikai attistiem cilvekiem, bet, protams, mes nedzivojam ideala pasaule, lai ta notiktu, ta ka viss normali.
02.12.2017 20:02 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
*attistitiem
02.12.2017 20:04 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
nav tā, ka negribu bērnus, bet domāju, ka man nekad nebūs, jo neesmu spējīga pienācīgi parūpēties pat pati par sevi, kur nu vēl kādu citu.
02.12.2017 20:05 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
tapat ka precibas vai karjera un berns ir smags darbs, nevis "ar bernu dzive vispar nemainas" vai "berns ir vieniga sievietes laime", ko ideala karta butu jarada tikai attistiem cilvekiem, bet, protams, mes nedzivojam ideala pasaule, lai ta notiktu, ta ka viss normali.

Pēc šī nu patiešām ir skaidrs, ka pati vien neiebrauc un tikai kliedz. Pat šajā ir pilns ar apgāžamām lietām, kuras nodēvēji galīgi garām vai arī atkal izlasīji kaut ko garām, lai pati turpinātu šausmināšanos.
kladzināt un taisīt to par normu un mūsdienu sievietes sasniegumu nedzemdēt

Tiešām tāda sajūta rodas. :D
02.12.2017 20:10 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ja vien lielās brēcējas sevi redzētu no malas, jums tiešām paliktu kauns. Tik liels naids un dusmas par kaut ko, kas pat neeksistē (jo jums bērnu nav, par ko cepiens?) Es ceru, ka jūs neesat tik naivas, un tiešām nedomājat, ka jūsu draugiem/radiem/ģimenei no sirds rūp, vai jums būs bērni un kad. Visdrīzāk viņiem viens pīpis par jūsu dzīvi. Tā ir viena no tēmām par ko parunāt, jo nav par ko citu runāt. Tas nav jāuztver tik sakāpināti.

+ arī daudz kam citam tālāk. Bet ļoti precīzi par vārgajām dvēselēm, kurām baigais cepiens par jautājumu vai sarunu, kur ieskanas bērnu tēma.
02.12.2017 20:13 |
 
Reitings 61
Reģ: 04.10.2017
ласточка
Nu tak nedzemdē, ja jau tik daudz "klapatu" un "problēmu" :-D
02.12.2017 20:17 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Bet vajag taču izrādīt sevi (tieši par pašu teicēju parāda šis) ar spilgtiem teikumiem
“noplukušas mātes mierinājuma vārdi”
:-D
02.12.2017 20:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Itkā bērna ienākšana dzīvē būtu vienīgā “klapata”. :-D Viss pārējais dzīvē ir vienas vienīgas varavīksnes un vienradži! :-D
02.12.2017 20:20 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu bet izmisums ir būt laimīgai ar/par bērniem, vispār justies laimīgam ar. :D
02.12.2017 20:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits