puika nozog mantu kā pierādīt

 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Mēģināšu izskaidrot situāciju.
Mana bērna tēvs vasarā nopirka lietu ( mantu ) apm cik zinu maksāja 40-50 eur.
Pagalms, 4 bērni, trīs meitenes un viens puika. Meitenes 10-12-3, gadi puika 11 gadi. Viens pie otra ciemos ik pa laikam ieskrien.
Puika ir no tādiem, kas var mierīgi izsist stiklu, pagrūst, nozagt ( vasarā no citu dārziem, siltumnīcām) zaga , nu tāda tipa.
Tā nopirktā manta vasarā pazuda, vainīgo nav.
Visiem bija aizdomas uz to puiku, bet nu nekādu pierādījumu.
Šodien mana meita man izstāsta, ka viena no tām meitenēm pastāstījusi,ka tā manta ir pie tā puikas, to viņš pats tai meitenei pateicis.
Bet meita man piekodonāja,lai nevienam nesakot tas ir noslēpums, tad nu meita ar asarām acīs lūdzas, lai ne tam puikam ne viņa vecākiem nevienam neko nesaku, savādāk viņa sanāk tās meitenes acīs nodevēja .
Es jau ar 100 procenti neesmu droša, ka tā taisnība, bet ja es rīkošos, tad meitas acīs būšu nodevēja un viņa man vairs neko nestāstīs.
Kā to puiku varētu atmaskot,neiesaistot manu meitu kāds būtu labākais variants, Tas puika ir ļoti viltīgs.
Kad vasarā zaga manas dzeltenās plūmes neparko savu vainu neatzina, tikai kad es pie viņa štābika parādīju kauliņus, tad teica, jā vainīgs.
Tad nu te bez 100 procentiem pierādījumu neej klāt. Tā puikas vecāki, nu tētis tāds no mierīgo gala, bet māte par katru dēliņa uzvedību kā lauva pretim sper - tikai ne mans bērns, mans bērns nav vainīgs!
Tā māte jau ar puskāpņutelpu salekusies sava dēla dēļ.
22.11.2017 18:49 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Lai meita aiziet ciemos pie tā puikas un savāc savas mantas.
22.11.2017 21:38 |
 
Reitings 544
Reģ: 22.04.2016
Ja jau ciemos viens pie otra ieskrien, tad, lai ieskrien un apskatās iespējamā zaglēna dzīvokli pati meitene (var pat pasaukt palīgā otru meiteni, kura sniedza apsūdzošas liecības Tavai meitai). Ja nevar atrast, tad, lai nozog kaut ko līdzvērtīgu vietā, un pēc tam piedāvā maiņu. :-D
22.11.2017 21:47 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Arī es bērnībā esmu zagusi ābolus un zemenes kaimiņu dārzā, pat skābenes, bet tādēļ jau neesmu noziedziniece.

Heilla Tu saki ka neesi noziedzniece, bet Krimināllikuma 175.pants saka ko pavisam citu.
22.11.2017 21:59 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
ja un tuse nonstopa seta ar bomziem.... zagliem...

Es nenostājos ta bērna pusē, bet saukt par bomzi? Esi bomzi redzējusi vispār? Kā tā vispār pieaudzis cilvēks var teikt..
Te bija labi ieteikumi, kā paskaidrot meitai, ka draugs, kas zog no citiem draugiem nemaz nav tik labs draugs.. un šādas lietas nokluset būtu atbalstīt noziegumu.. kaut kā tā.. vai tas variants, ka pateikt vecākiem, ka bērni runājot, ka x lietas esot pie viņa..
22.11.2017 22:00 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
xanax nu tad sodi mani. :-P
22.11.2017 22:04 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
brita
Pie tās mantas zagšanas lielāka vaina ir puikas vecākiem, nekā pašam bērnam. Ja zēna vecāki nejēdz savu bērnu audzināt, nav Tava vaina. Ja zēna māte plēšas ar saviem kaimiņiem, bļaudama, ka viņas bērns jau nu nav zaglēns, nav Tava vaina. Pati pēc tām ar asarām acīs ēdīs to putru pēc dažiem gadiem, kuru tik cītīgi tagad gatavo. ;)
.
Kas attiecas uz Tevi - ja esat pamanījuši, ka kaut kas pazudis no mājas, sauciet policiju uzreiz, lai tā piefiksē mantas zādzību kaut bez paša zagļa. Turklāt tāda prātīga policijas iejaukšana mazliet liks biksēm trīcēt zaglim, ja tas to uzzinās. ;) Kad parādīsies aizdomas par iespējamo vainīgo, tad pieliks pie lietas klāt, tā teikt. Un policisti arī labāk māk iztaujāt lieciniekus un iespējamo vainīgo - ar kaimiņu klaču babeņu zagļu patruļu 'Zinas tante' neko prātīgu nepanāksiet. :-P Tai pašā laikā savas ģimenes lokā pārrunājiet drošības pasākumus, ko darīt, lai šis un citi zagļi neiznes māju. 8) Vienkārši pusgadu vaimanāt, ka kaut kas pazudis, bet neko jēdzīgu, lai mantu atrastu, nedarīt, ir muļķīgi. ;)
22.11.2017 22:13 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
xanax nu tad sodi mani.

Hm, interesanti gan Heilla. Par zagšanu soda veidu un soda apmēru nosaka tiesa, bet Tu gribi, lai tieši es Tevi sodu. Būs vien jāiepazīstina manu bikšu siksnu ar Tavu dibenu. :-P
22.11.2017 22:20 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, traki šādi izteikties. Ja ir ēdis plūmes, tas jau uzreiz nenozīmē, ka ir ko zadzis. Es laikam dotos pie vecākiem, un apjautātos- ne par zagšanas faktu, bet par to, ka ir pazudusi manta, zini, ka meita iespējams ir aizdevusi, ńēmusi līdzi, varbūt aizmirsusi utml, tagad nevarat atrast vai tml. Bet svešu bērnu, kurš zagšanā nav piekerts, apvainot nevēlētos. Ok, ja tas ir redzēts utt, cita lieta, taču ne tādā gadījumā, ko kāds cits bērns ir redzējis un stāstījis, nezinot, vai tā ir. Un noškirt bērnu no tāda “laundara”, lai prāts mierīgs. Protams, saprotu, situācijas un bērni ir dažādi, varbūt tiešām ir tik launi, bet tas, kā šī situācija izklāstīta un kā te izsakās, skiet diezgan nesmuki.
22.11.2017 22:20 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Varbūt aprunājies ar puikas tēvu, ja viņš ir no mierīgajiem. Izstāsti situàciju, ka nevēlies tā uzreiz puiku apmelot, bet interesējies vai kāds bērns nav paņēmis. Vai vēl labāk saki ka manta aizdota, bet tavs bērns neprasa. Lai tēvs vnk apskatās sava dēla mantās un ja nu kas, lai tev atdod atpakaļ. Puišelis gan jau pus rajonu sev sazadzis, ka nepamanīs vienu lietu vairāk vai mazāk.
22.11.2017 22:24 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Zagt ogas - to vispār ir diezgan smieklīgi apzīmēt to ar vārdu "zagt". Normāla bērnības daļa.

Nu nez, tā nav manas bērnības daļa. Svešos dārzos kaut ko ņemt - man tas bērnībā nelikās normāli.
22.11.2017 22:54 |
 
Reitings 22
Reģ: 31.10.2017
Kas tā ir par mantu, ko nozaga? Vai nevar nekur redzēt vai dzirdēt, ka lieto? Bez pierādījumiemun ar tādiem vecākiem jau nebūtu prātīgi iet. Ja nu paslēpta tādā vietā, kur neviens dzīvoklī nevar atrast, tad pat, ja vainīgs nevarēs uzreiz ātrumā atrast. Vajag pierādījumus. Iespējams, būs vēl kāda saruna, kur skaļāk izpļāpāsies, var paņemt diktafonu. Cerams, ka pilks vecāks, nāks pie prāta.
22.11.2017 23:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Piekrītu Rīdziniecei tādā ziņā, ka mani noteikti satrauktu, ar kādiem cilvēkiem mans bērns pavada laiku..
Situāciju censtos risināt arī aprunājoties ar puikas vecākiem... un arī.. ne jau uzbrūkošā tonī. Pastāstītu par situāciju.. apjautātos, ko par to visu domā viņi.
23.11.2017 00:03 |
 
Reitings 262
Reģ: 23.06.2017
Rīdziniece tu vispār normāla esi? Ko te var 100x malt vienu un to pašu par bērnu nordarbināšanu un tiri piri? Vienu reizi pateici un pietiks, kaut gan jau pirmajā reizē visiem ir skaidrs, ka tie ir kaut kādi slima suņa murgi. Normāli bērni ikdienā nespēlējas pagalmā? Nu jā, laikam jau par normāliem tu uzskati tos, kas visu laiku sēž mājās pie datora. Nodarbināt bērnu ar pulciņiem - autore minēja, ka pulciņu ir pietiekoši daudz, kāpēc lai bērns brīvajā laikā nevarētu iziet pagalmā spēlēties ar citiem bērniem. Saprotu, ka varbūt tev ir grūti pieņemt to, ka mūsdienās ir arī kāds bērns, kas nesēž 24/7 pie datora, bet nu par to vēl pārmest, ka redz bērnu laiž svaigā gaisā pastaigāties un spēlēties? Stulbuma kalngals!
23.11.2017 00:22 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
57days, tā arī nebija mana bērnības sastāvdaļa tāpēc, ka neaugu vietā, kur kādam bija dārzi. Taču, pieaugot pārvācos uz tādu vietu un gan no mana dārza kaimiņu bērni ciemojās, gan es arī šobrīd pieaugušā vecumā varu pacienāties. Man tas šķiet normāli. Ne jau ievārījuma burkai tās ogas vācu, lai būtu kāda skāde daudzuma ziņā.
23.11.2017 01:01 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Pasadena,
jā,tieši tā, - Tavs vienīgais “pierādījums”ir tas, ko Tava meita ir teikusi Tev un tā informācija ir nākusi vēl no cita bērna. -
jā, zagšana notika vasarā, bet mēs domājām, ka tā manta pazuda, tāpēc i likāmies mierā, bet taču nedomājām, ka kāds 10 gadīgs puika kas reizēm nāk ciemos izrādīsies tas zaglis!
Kā mēģinu runāt ar meitu,tā šai asaras acīs - tik nekādā gadījumā nepasaki,ka es tev teicu, ka puiks zaglis. Meitai galvenais , lai viņa beigās nepaliek vainīga, jo ja kas , tad tie bērni viņu var no bariņa izstumt.
apartheid,
jā, tiešām būtu smieklīgi , ja nebūtu tik bēdīgi tāds melnais humoriņš 8-)
Zīle, jau sen tiktu izdarīts, takš nezin kur puis to noslēpis!
Vienspats, bija jau aizgājušas abas itkā neviļus okšķerēja,bet neatrada.
Vajag, lai puiks tai meitenei izstāsta, kur nolicis mantu.
23.11.2017 09:15 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
xanax, bet kāpēc man visu vasaru jāņemas ar tomātiem , zemenēm, utt, ja viens atnāk un paēd, kaut gan pašam ir savs dārzs. Nav jau žēl, ja tik ļoti kārojas , paprasi atļaušu i plūmi i ķirsi, i ābolu i bumbieri paņemt!
Un nebija tā, ka reizi paņēma , periodiski tika zagts, kamēr pieķēru.
Ilemon, pareizi saki, ka šādas lietas noklusēt ir atbalstīt noziedznieku.
Būs laikam jārunā ar tiem vecākiem vēl neesmu izdomājusi, vai arī meita vēlreiz jāsūta razvetkā.
Vēl biju domājusi , pasaukt puisi un pateikt, ka toč zinu, ka lieta ir pie viņa, ja mēs tagad divatā sarunājam , viņš man atdot mantu, es par to nevienam nesaku ( bet tad viņš paliek nesodīts ), vai arī saku, ka zinu, ka manta pie viņa ir, ceļu trauksmi i vecākiem būs kauns i pašam.
Tik šinī gadījumā viņš mantu tā var būt noslēpis,ka neviens neatradīs i tad es palieku kauna traips.
23.11.2017 09:24 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
limpopo,laba ideja par diktofonu, tie nu gan būtu pierādījumi.Ja viņš vēlreiz tai meitenei pastāstītu par zādzību, bet te atkal ar to meiteni jārunā, kura manu meitu piekodinājusi nevienam neteikt.
Mantu mierīgi var iznest no mājām un skolā palielīties, nav tik liela.
23.11.2017 09:33 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Ja vēl runa par tiem pašiem tomātiem, tur ne tikai zaga, bet skriedams aplauza kātiņus.
23.11.2017 09:35 |
 
Reitings 164
Reģ: 23.04.2017
Gribu jau no sākuma visu pareizi izdarīt,lai vēlāk nav - bļn sākumā šitā vajadzēja un tad tā!
23.11.2017 09:37 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Lai tas puika parāda to lietu tai otrai meitenei.
23.11.2017 09:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!