Nākotne

 
Reitings 8
Reģ: 19.11.2017
Tātad nākamgad vēlos turpināt mācības Latvijā...UK pabeigšu 11. Klasi. Vai man ir iespēja tad 16 gados sāk studēt Latvijas Augstskolā?
19.11.2017 11:24 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Ja kvalitāte būtu tik sūdīga, tad nekur neviens nevarētu iestāties. Tā kā padomju gados vairs nav. Tas, kas tūliņ sāksies ar ''kruto'' reformu, nu tad gan, lai nabaga nākotne saturas.
19.11.2017 15:13 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
macaw papēti vairāk , linku pievienoju , paskaties pati . Kvalitāte izglītībai mums ir sūdīga , mums ir vienīgā valsts , kur matemātikā man integrāļa , līdz ar ko eksatajās zinātnēs mēs esam stipri vājāki .
Svešvalodu līmenis kāds , gandrīz visiem , kuri grib studēt ārzemēs , nepieciešams vēl iziet papildus kursus ,reti kurais uzreiz spējīgs kārtot starptautiskos valodu eksāmenus .
.
Vispār tādu gadījumu , kad no UK vai citas augsti attīstītas valsts ar spēcīgu izglītības sistēmu grib studēt zemāka līmeņa valsts augstskolās ir retums , pat apbrīnojami , kāpēc autore grib studēt zemāka līmeņa un prestiža augstskolās , nekā cīnīties tālāk par augsti kvalificētu augstāko izglītību UK vai citās tikpat labās valstīs .
19.11.2017 15:45 |
 
Reitings 63
Reģ: 03.06.2015
jo mums ir atpalikusi izglītības sistēma un veids kā māca ir cits , padomju stila ar tikai nedaudz novatīvāku pieeju . Ar Latvijas izglītību nevar iestāties Oxfordas universitātē , no attīstītām Eiropas valstīm mēs esam vienīgā tāda

precīzi, un arī internacionālos testos, kur mēra skolēnu valodas un matemātikas zināšanas, Latvija ļoti atpaliek. ir saprotams, ka atbraucēji varbūt brīnās, jo slodze skolās ne pa jokam. bet rezultāts no tā ļoti mazs, jo metodes novecojušas.
19.11.2017 15:49 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Ak Jēzus. Es saprotu, ka ir kaut kāda noteikta cilvēku sabiedrības grupa, kur Oksforda un Jēla ir tikai tik daudz zināma, cik no Gossip girl seriāliem. Teikšu ar ļoti konkrētu piemēru - no manas studiju vides cilvēki izsitās tālāk uz maģistriem, doktoriem top augstskolās un dzīvo, strādā ārzemēs labos darbos. Daudzi piedalās starptautiskās sacensībās un iegūst labas vietas. Latvijā ir spējīgi cilvēki un ir cilvēku, kam pašu spēju neesamība liek vainot izglītības sistēmu.
19.11.2017 16:02 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
ласточка ja tu vairāk sajēgtu , kas ir kas , nevis subjektīvi mētātos ar saviem vispārīgiem teorētiskiem priekšstatiem , kuri bieži vien ir maldīgi , tad nesalīdzinātu Oxfordu un Jēlu ar Gossip girl . Līmenītis ... :-/
Ir papilnam citu valstu universitētes , kur varbūt nav gluži tik nereāli tikt , bet ir jāpieliek pūles , lai tur nokļūtu un daudz maz konkurētu ar citu attīstīto valstu studentiem . Pati studēju-praktizēju 2 dažādās Eiropas valstīs , un varu teikt , ka konkurence ir milzīga . Man arī nebija viegli izsist tur sev vietas un cītīgi studēju papildus trūkstošo . Nereāli nav , bet teikt , ka redz atbraucot ar UK izglītību Latvijā būtu vēl papildus jāmācās , ir absurdi . Vienīgais pamatojums tam varētu būt , ja autorei UK nav iegūta vispārējā izglītība un ir izveidojies robs , ka pat neaizvelk līdz LV .
19.11.2017 16:08 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Pamata un vidējā izglītība, manuprāt, Latvijā ir labas. Ar augstāko izglītību - kā nu kurā augstskolā, fakultātē. Protams, augstāko izglītību nevar salīdzināt ar top augstskolām, bet arī parastu jebkuru citu es valsts augstskolu nevar salīdzināt ar top augstskolu, tāpēc jau tās ir speciāli izceltas kā top augstskolas. No mūsu augstskolām cilvēki tiek tālāk uz šīm augstskolām, mūsu speciālistus labprāt sagaida citās valstīs utt. Man daudz kas neapmierina Latvijā, bet izglītība ir tā lieta, kur skatos uz saviem radiem, draugiem ārvalstīs un domāju, ka mums ir paveicies. Protams, ir kur augt, visiem ir kur, bet par nolikšanu savas domas jau izteicu - kā noliek tie, kuri nav spējuši neko paši paņemt no šīs izglītības un tādēļ, ka pašu prāts ir mazs, tad jāvaino, ka skolā nav ielikts čips ar Einšteina prātu.
19.11.2017 16:12 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Elza, es labi atceros diskusiju, kurā tu meti informāciju no Vikipēdijas un teici, ka Vikipēdija ir atzīta platforma ar labiem pētījumiem, ko izmantot savā viedokļa argumentācijai. Ja vajag, diskusiju varu atrast. Es atvainojos, bet pēc šī te, ka arī mazāk - pēc tavām rakstības prasmēm un teksta formulēšanas - nekad neticēšu, ka studē normālā vietā.
19.11.2017 16:17 |
 
Reitings 63
Reģ: 03.06.2015
Es saprotu, ka ir kaut kāda noteikta cilvēku sabiedrības grupa, kur Oksforda un Jēla ir tikai tik daudz zināma, cik no Gossip girl seriāliem.

Ideja, ka visiem ar tevi runājošajiem nevar būt pilnīgi nekāds sakars ar elites universitātēm, tikai tik cik seriālos tās redzētas, liecina tikai par to, no kādas sabiedrības grupas nāc tu, nevis pārējie.
Latvijā ir spējīgi cilvēki un ir cilvēku, kam pašu spēju neesamība liek vainot izglītības sistēmu.

..... :-D
19.11.2017 16:18 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Pamata un vidējā izglītība, manuprāt, Latvijā ir labas.

bet tur jau tā problēma , ka tavuprāt . Kāpēc tā vietā , lai tas būtu tikai tavuprāt , nevarētu papētīt kāda ir situācija patiesībā ? :) Patiesībā ir tā , kā ir , diemžēl , es arī neesmu ar to apmierināta . Situācija pat ir bišķiņ otrādāka , skolu izglītība mums ir sliktāka par augstskolu izglītību , pat augstskolas ir ar pietuvinātāku izglītības metodi un kvalitāti ārzemēm , nekā mūsu skolu izglītības programmas .
19.11.2017 16:19 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
ласточка tātad tu neesi tiktāl pat attīstījusies , lai saprastu , ka Vikipēdija patiešām ir labs izziņas avots ar visiem zinātniskiem pētījumiem . Man ļoti žēl , ka tev ir liels robs izglītībā un izziņas avotos .
19.11.2017 16:20 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
un tas arī pamato to , kāpēc ,tavuprāt , Latvijā ir laba skolu izglītības sistēma .Ja pati neesi izglītota un ar tik lieliem robiem izziņas avotos , ka nespēj atšķirt , kas ir izglītojoši kvalitatīvi avoti ar tajos ietvertiem autoritatīviem zinātniskiem mētījumiem ,tad man nav brīnums , kāpēc tu drīzāk ticētu astrologu meliem , nekā tam , ka jau sen ir pierādīts , kāpēc tā nav patiesība . Tas ir tāpat kā sākt apšaubīt Pitagora teorēmu vai fizikas likumus . :-/
19.11.2017 16:27 |
 
Reitings 63
Reģ: 03.06.2015
elzaelza, vai tev vēl nav skaidrs? :-D Visiem izglītības speciālistiem, kas izglītībā saskata būtiskas problēmas, augstskolu profesoriem, kas sūdzas, ka studenti nav pietiekami sagatavoti skolās, zinātniekiem, kas komentējuši jauno studentu spējas un potenciālu universitātēs - viņi visi ir muļķi, ласточка ir veikusi vēl nebijušu apmēru izpēti un secinājusi, ka izglītība skolās ir izcila, bet tādi idioti kā, piemēram, fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, kurš izglītību ir kritizējis, paši ir bez spējām un tāpēc vainu veļ uz skolām :-D:-D
19.11.2017 16:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
scd tā jau ir :) Vienkārši allaž pārsteidz šīs lietotājas augstprātīgais un viszinošais tonis , lai gan pati vispār nesajēdz elementāras lietas , bet pasniedz sevi par baigo visgudrīti , kura ņemsies tagad te pamācīt . Smieklīgi :)
19.11.2017 16:34 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Scd, sākumā sasniedz tādu līmeni kā Kaščejevs un tad kritizē. Es izteicos, ka, protams, Latvijai ir kur augt. Kritikai ir jābūt konstruktīvai, jābūt pamatotam viedoklim, kāpēc tas ir slikti, cilvēkam ir jāredz arī pozitīvās puses, pareiza kritika ir objektīva, tā nevar būt mesta vienos vārtos, ka Latvijā izglītība ir sūds, punkts. Cilvēks, kurš saka, ka Latvijas izglītība ir sūds, tai pašā laikā uzskata, ka zinātniskā vidē var citēt Vikipēdiju - atvaino, tas nav Kaščejevs, lai tāda cilvēka kritikā ieklausītos. Tā nav kritika, bet vnk nodiršana.
19.11.2017 16:39 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tsk, tāpēc arī izteicos, ka NOLIEK tie, kuriem mazs prāts. Kritika nav nolikšana, varbūt vari palasīt par to, ja uzskati, ka tur liek vienādības zīmi. Nolikšana ir tas, ko dara Elza.
19.11.2017 16:42 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Cilvēks, kurš saka, ka Latvijas izglītība ir sūds, tai pašā laikā uzskata, ka zinātniskā vidē var citēt Vikipēdiju - atvaino, tas nav Kaščejevs, lai tāda cilvēka kritikā ieklausītos. Tā nav kritika, bet vnk nodiršana.

Tad pēdējais laiks uzzināt to , ka Vikipēdija ir labs izziņas avots . Tie ir tavi maldi , ka Vikipēdija ir kaut kas nevērtīgs un pielīdzināms dzeltenai presei bez maz vai . Tas pierāda to , ka tev ir liels robs izglītībā un to , kā vispār notiek izziņa par kaut kādām lietām . Vikipēdija ir enciklopēdija , tā ir tā pati enciklopēdija , kuru mēs savulaik pirkām gramatnīcās un uzzinājām par lietām . Tikai ar atšķirību , ka Vikipēdija ir virtuāla un to var būvēt ikviens , kurš ir zinošs konkrētā jomā . Ir jomas , kuras ir jaunas un tur nav vēl stabilu faktu , bet fundamentālie izglītības jautājumi Vikipēdijā ir ticami un 100% patiesi , ņemot vērā to , ka katram apgalvojumam tur ir atsauces uz nopietniem zinātniskiem pētījumiem .
.
Ja tu šo nespēj saprast , tad man atliek tikai kārtējo reizi nobēdāties , cik ļoti skolu izglītība šodien ir vāja , ka bērni pat nespēj saprast , kur var sameklēt patiesu informāciju un uzzināt kaut ko par lietām .
19.11.2017 16:46 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Elzina, tiesam, raksta seit nedomajot.
19.11.2017 16:47 |
 
Reitings 63
Reģ: 03.06.2015
tas nav Kaščejevs, lai tāda cilvēka kritikā ieklausītos

Tu jauc atkarību no autoritātes un argumentus. Jau tika rakstīts, ka Oksbridžā ar Latvijas vidusskolas diplomiem neuzņem un internacionālos testos rezultāti zemi. Tu šo argumentu nepieņem ne no manis, ne elzaelza, bet pieņemtu no Kaščejeva. Skaidrs. Tāpat jebkuram, kurš ir studējis rietumos, ir zināms šis fakts. Vikipēdijā ir ļoti daudz augsti specializētu rakstu, kas nav domāti priekš layman auditorijas. Neviens zinātniskā publikācijā uz vikipēdiju neatsauksies, bet tā tiek bieži izmantota, par to pat paši zinātnieki konferencēs mēdz jokot.
19.11.2017 16:48 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
tā vietā citē visādu dzelteno presi un uzskata , ka tajā ietvertā nepilnīga , sagrozīta informācija ir ticamāka par Vikipēdijā uzrakstīto , kur visam ir atsauces uz zinātniekiem , to darbiem un pētījumiem ar visu vēsturi , nevis no Zila gaisa pagrābti kaut kādi pieņēmumi .
.
19.11.2017 16:49 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
scd pareizi raksta , Vikipēdija pati par sevi nav autoritatīvs avots , bet tajā ietvertais apkopojums ar atsaucēm uz zinātniski pētnieciskiem darbiem fundamentālās , nemainīgās jomās un jautājumos , ir gan .
Tieši tāpēc ikviens cilvēks , kurš vēlās izglītoties , var atvērt Vikipēdiju un uzzināt par to , kas ir , piem. silīcija dioksīds un , kur to izmanto . Tieši tāpat par citiem jautājumiem un jomām , kuras ir fundaments un bāze visam tam , ko šodien mēs izmantojam , pielietojam un radam .
19.11.2017 16:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!