Kā to var atļauties?

 
Reitings 407
Reģ: 06.11.2015
Cik skatos apkārt, tad kāds kaut kur brauc atpūsties - uz Kanārijām, Abu Dabi, kur cenas nav no lētākajām.. Kur viņi dabon to naudu, ja var to atļauties? Man knapi sanāk dzīvot, nē.. izdzīvot no algas līdz algai, taupot uz visu.. (t)
17.11.2017 13:34 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
noperc sev veinai kaut lidojumu turp atpakal... rezerve letu viesniacs numuru vai hosteli..2 dienam nebus dargi.
17.11.2017 14:40 |
 
Reitings 407
Reģ: 06.11.2015
Būs jāizčīkst draugam kādreiz, lai aizved mani uz Parīzi.(l)
17.11.2017 14:43 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
tu viena neko nevari? Pamekle tuvako turp atpakal lidojumu un kaut diennakti vazajies pa Parizi nekur negulot... ja , ja viena kapec ne? un lido atpakal...;-)
17.11.2017 14:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Ja tev laba anglu valaoda vispar nav problemau, izkeko kur lidosta ka lidz centram tikt ko velies redzet kafuzus cenas... un aidaa;-)
17.11.2017 14:48 |
 
Reitings 407
Reģ: 06.11.2015
Vienai nav forši, nē nē :-P
17.11.2017 14:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
P.S. Un vel celo tur kur tiesi tu velies tikt, ne ka tagad mode, dzivo ev un dari ka tu grii sava vieniga dzive, neesi bara aita. Baudi savu dzivi...
netiec tala celojuma, nav valoda vai bail? celo autobusu uz Tallinu vai Tartu sakuma, tur tacu gala tiksi...
17.11.2017 14:51 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Vienai nav forši, nē nē
kapec ne? Tu sevi nemilti tik loti lai kaut vai pastaaiga ar sevi vienu pa Parizi tev liektos tragiska?:-O nu tad jasak ar sevi iemilesanu nevis citu modes kopesanu;-)
17.11.2017 14:52 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Ļoti šeit piekrītu Rīdzinieces viedoklim .Ja ļoti grib , viss ir iespējams , nolaid savu latiņu zemāk , sāc ar mazumiņu , Parīze jau tiešām nav Maldīvu salas :)
17.11.2017 14:52 |
 
Reitings 174
Reģ: 16.04.2016
Vēl pirms pāris dienām Skyscanner piedāvāja akciju Parīze pa kādiem 54 EUR, ja nemaldos (turp atpakaļ), plus jāpieskaita kādi 20-25 EUR shuttle bus no Buvjē lidostas, plus hostelis un pāris metro biļetes (jo daudz ko var izstaigāt kājām, ja esi gatava lielākus gabalus pastaigāt, saku no pieredzes, jo esmu tur dzīvojusi). Ja Tev vēl nav 25, tad daudzos apskates objektos nebūs jāmaksā (izņemot Triumfa arku, kādreiz bija ap 7 EUR) un Eifeli (no kura skats nemaz nav tik labs un cena 2x dārgāka). Tā kā 2 naktis un 3 dienas variantā var paspēt daudz, bet tajā pat laikā iekļauties kādos 250 EUR, kas nu nav nemaz TIK daudz. Ēst var nopirkt veikalā, bet feelingam kafija plus kruasāns kafejnīcā vai pikniks kādā no parkiem arī nemaz tik daudz neizmaksās...
17.11.2017 14:58 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Man pagaidām ir žēl aizbraukt atputā pat tepat uz Stokholmu, ja zinu, ka par to naudu varētu nopirkt kādu, piemēram, ļoti kārotu un ikdienā noderīgu elektroierīci.
* * *
Es uzskatu, ka viss nāk ar laiku. Citi var atļauties ceļojumu katru gadu, citi reizi piecos, citi nekad nav bijuši tālāk par Lietuvu vai Igauniju.
Noteikti, ka arī Tu kādreiz redzēsi Parīzi un visas citas pasaules lielpilsētas. Man ir paziņas, kas pus pasauli izbraukājušas ar štopiem un vien tik daudz naudas, lai pietiktu ēdienam, turklāt var papildus darbam piedalīties dažādos projektos.
* * *
Ļoti daudz gan tā nevar iekrāt, jo gribās visu laiku iztērēt, labākajā gadījumā sanāk kādai brīvdienu izklaidei tepat Latvijā, bet es netērēju divu eiro monētas, mājās tās iemetu krājkasītē un ik pa laikam atļaujos par iekrāto naudu nopirkt ko dārgāku, jo tos divus eiro, ko ik pa laikam nolieku maiņā, nemaz nejūt.
17.11.2017 15:00 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Uz Parīzi es aizlidoju pa 30€ turp-atpakaļ, palikām caur airbnb, pārtiku pirkām veikalā, tikai 1x bijām retorānā un kopumā ļoti budžeta ceļojums bija. Tā kā visu ko var, ja grib.
Par skopumu minēju atsaucoties uz Tavām iepriekšējām tēmām.
17.11.2017 15:09 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Arī Kanārijas (biju Tenerifē) nav nemaz tik dārgas, tik cik biļetes un viesnīca (kam var sakrāt), toties tur uz vietas viss ir lēts!
Pat no bagatās Norvēģijas cilvēki daudz brauc uz Spāniju, Kanārijām, jo tur ir lēti.
17.11.2017 15:11 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Parize jau nu gan nav tas letakais galamerkis un lidot uz vienu dienu nav pilnigi nekadas jegas.. nemot vera, ka aiziet laiks no lidz lidostai un ne vienmer no Rigas ir lidojums no rita un lidojums vakara. Parize ir loti liela pilseta un, lai visu apskatitu, vajag tiesam daudz laika.
Par celosanu runajot, kadreiz mani ipasi nesaistija, bet ka saku celot, ta ari pavilkos, vel pie tam mums ar draugu sakrit gaume, celosanas stils un velmes. Es vienmer censos ieekonomet uz lidojumiem, bet galamerki lidzeklis nezeloju, jo gribas izbaudit gan vietejo kulturu, gan restoranu, gan kadu muzeju. Tagad dzivoju starp 3 lidostam, kur regulari var atrast lidojumus 50 eiro vertiba uz top Eiropas galamerkiem, tapec nevaru sudzeties.. no Rigas mazliet grutak.
17.11.2017 15:20 |
 
Reitings 284
Reģ: 25.07.2012
Ja gribas ceļot, varu ieteikt:
1) mainīt darbu un sākt vairāk pelnīt;
2) pārskatīt savus izdevumus un taupīt/iekrāt naudu ceļojumiem;
3) atrast sponsoru.
*
Taču neredzu jēgu apgalvot, ka ceļot ir lēti, jo var atrast lētas aviobiļetes. Ceļošana nav tikai transporta izdevumi. Lielāko daļu izdevumu sastāda citas pozīcijas, kas jāņem vērā. Protams, ja gribas aizbraukt uz ārzemēm ķeksīša pēc, lai uztaisītu un ieliktu sociālajos tīklos bildi, ka biju Parīzē un nofočējos pie Eifeļa torņa, tad jau, jā, pietiek ar tādu fikso braucienu vienas nedēļas nogales garumā bez viesnīcām un visa pārējā. Taču, ja cilvēks, kā, piemēram, es, grib arī nesteidzoties kaut ko apskatīt, tad tās izmaksas augtin aug. Par piemēru ņemsim to pašu Parīzi. Vairums muzeju līdz 25 gadiem ir par velti, jā. Bet kādas rindas, lai tajos tiktu.. Ar vienu dienu nepietiks, lai uzbrauktu Eifeļa tornī, pastaigātu pa Luvru, aizietu uz katakombām u.tml. Tātad brauciens jāplāno uz vairākām dienām. Tas savukārt nozīmē, ka būs vajadzīga viesnīca nakšņošanai, kas centrā izmaksās dārgi, bet nomalē nebūs izdevīgi ņemt, jo būs jātērē laiks nokļūšanai līdz centram un apskates objektiem.
*
Protams, viss atkarīgs no cilvēka vēlmēm un iespējām. Neba visiem interesē muzeji un ieiešana apskates objektos, bet pietiek, ka tos redz pa gabalu. Tāpat citiem ir ok nakšņot pie svešiniekiem un izmantot couchsurfing iespējas. Tāpēc teiktu, ka gudri plānojot, ceļošana ir iespējama arī ar nelielu vai vidēju algu, taču, jo vairāk gribas redzēt un baudīt, jo lielāks kapitāls vajadzīgs.
*
Varbūt Tev ir draugu bariņš, kas būtu ar mieru samesties treilera nomai un doties road trip'ā ar to. Tas būtu lētāk, kā lidot ar lidmašīnu, atkristu nakšņošanas izdevumi, plus varētu vienā piegājienā aplūkot vairākas valstis.
17.11.2017 15:41 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ne piemeram es joprojam milu staigat pa musu vecrigu un Rigas parkiem, vienkara pastaiga gar juru man izraixsa vetru labu emociju un pastaag jebkura cita sev tikama pilseeta arui bez retorana vai mueja man pat loti patiktu.. kafija un fotoaparats viss kas man laimei vajadzigs...cilveki ir dazadi..;-)
17.11.2017 15:50 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Es kàreiz tagad Kanàrijàs :D nez, normàli dzīvojam, divatà stràdàjam, varam atljauties. Nekàdu līzingu, àtro kredītu utt, tie visi velk melnaa bedree
17.11.2017 16:01 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Arī Kanārijas (biju Tenerifē) nav nemaz tik dārgas, tik cik biļetes un viesnīca (kam var sakrāt), toties tur uz vietas viss ir lēts!
Pat no bagatās Norvēģijas cilvēki daudz brauc uz Spāniju, Kanārijām, jo tur ir lēti.

Bagātono norvēģu dēļ Gran Canaria ir dārga sala. Tenerife ir lētāka, tur vairāk krievu brauc. GC vairāk Eiropiešu, cenas atškiras. Veikalos cenas augstākas kā Norvēģijā :D
17.11.2017 16:06 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vislabāk - pajautā viņām pašām.
Es pelnu pietiekami labi un vīrs ir uzņēmējs, tātad teorētiski dzīvojam pat ļoti labi. Bet mēs arī nevaram atļauties īpaši ceļot. Jo man patīk izlaidīgs dzīves veids, man patīk kvalitatīvas (tātad visbiežāk = dārgas) lietas, mēs joprojām ceļam un iekārtojam māju un viss, ceļojumiem naudas (un arī laika) neatliek.
Ja kāds jautā, cik bieži un kur ceļojam un es atbildu, ka ļoti reti atļaujamies ceļot, tad gan jau nodomā, ka mēs nabagi, lai gan faktiski mums ir citas prioritātes dzīvē.
Varbūt tās Tavas meitenes pārtiek no burkāniem un griķiem un attiecīgi vairāk ienākumus var novirzīt ceļošanai.
17.11.2017 16:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits