Dzīvoklis, rēķini

 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tātad man ir izveidojusies ļoti interesanta situācija.
Pirms trijiem mēnešiem tik paņemts dzīvoklis izīrēšanai caur aģentūru(ne Latvijā), parakstot līgumu uz gadu. Jautājumā par komunālo maksājumu veikšanu tika atbildēts, lai gaidām vēstuli. Nekāda vēstule tā arī nav atnākusi. Turpina tikai nākt uz iepriekšējā īrnieka vārda, kur mēs nolēmām atplēst un paskatīties, un kā izrādās, šis īrnieks pats nav maksājis pilnībā neko. Tika parunāts vēl ar kolēģiem darbā un izrādās, ka šis nav tāds vienīgais, ir daudzi, kas vienkārši nemaksā(konkrēti paši pilsoņi, kas dzimuši un auguši savā valstī).
Bet lieta tāda, ka mēs esam spējīgi maksāt, bet ja jau vēstule nenāk, tad nenāk, tad kāpēc man būtu pašai jāzvanās un jājautā, kad beidzot varēsim maksāt rēķinus?:-D
Vēl pie tam dzīvoklī bija šādi, tādi defekti ko labojām par savu naudu,par cik aģentūra ignorē vēstules un neatbild.
Ko Jūs darītu šādā situācijā?Būtu godīgie pilsoņi vai atstātu visu kā ir.?
14.11.2017 23:52 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es absolūti saprotu tavu nevēlēšanos maksāt, bet
Pati agentūra mūs nevar sūdzēt tiesā,jo paši nolohojās,būtībā Es pat varu izlikties par stulbu imigrantu,kas nesaprot kādi ir komunālie maksājumi un kā vinus vajag apmaksāt,līdz ar to gaidām tik vēstuli.

Aģentūra VAR iesūdzēt tiesā, jo ir pilnīgi nesvarīgi, vai viņi nolohojās vai nē. Jebkuram cilvēkam ir pašsaprotami, ka ir jāmaksā komunālie. Tas, ka tev neatsūta vēstuli, tev nedod nekādas priekšrocības, jo normāli šādā gadījumā būtu pašam jāinteresējas. Vai tu esi imigrants vai nē, nevienu neinteresēs, jo nezināšana neatbrīvo no atbildības. Tāpēc, ja aģentūra gribēs, tad mierīgi varēs jūs iesūdzēt un jūsu attaisnojumi jebkādā iestādē nebūs attaisnojums.
15.11.2017 13:56 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Principā ja jūs nemaksājat, jums vnk jādzīvo ar cerību, ka aģentūrai un valstij ir un būs vienalga par to, vai tiek maksāti komunālie, jo nekāda attaisnojuma tos nemaksāt jums nav, nekāda neatnākusī vēstule, nezināšana utt. nav attaisnojums.
15.11.2017 13:58 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Es absolūti saprotu tavu nevēlēšanos maksāt, bet

Kur tu to izlasīji?
15.11.2017 13:58 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Jebkurā gadījumā, ja būtu nolemts dzīvot konkrētajā valstī uz vairākiem gadiem, šis jautājums tiktu risināts momentāli.
Protams, tas nav attaisnojums,bet savs pofigisms iestājas.
15.11.2017 14:01 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Atgādina populāru scam ASV, kad cilvēki - aģentūras vilto dokus un izīrē dzīvokļus, mājas, tādā situācijā arī tie rēķini netiek pārrakstīti uz jauno īrnieku, jo tāds patiesībā neeksistē.
15.11.2017 14:40 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Aģentūra VAR iesūdzēt tiesā, jo ir pilnīgi nesvarīgi, vai viņi nolohojās vai nē.

Varbūt ne to biji domājusi, jo aģentūra nevar iesūdzēt par to, kas uz viņiem neattiecas. Par komunālajiem maksājumiem atbild citas firmas, tātad viņu interesēs ir iesūdzēt tiesā un dabūt naudu par sniegto pakalpojumu.
No Use for a Name Kā saucas raidījums?:-D
15.11.2017 15:59 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
https://www.youtube.com/watch?v=6nfPifcpeyA
Skaties no 11:30 minūtes.
15.11.2017 17:00 |
 
Reitings 20
Reģ: 06.11.2017
Everythingisfine es tev ieteiktu griezties pie aģentūras un risināt šo jautājumu. Vienkārš vēstules gaidīšana tev nekādi nepalīdzēs. Kad nāksies maksāt rēķinus, tad maksāsi no tā datuma, kad tika parakstīts līgums ar aģentūtu ... un viņiem ir jūsu dati, kas nenāks par labu, ja mēģināsiet izvairīties haha. Ja neko nedarīsiet un tikai gaidīsiet - iespējams pēc laika nāksies maksāt visus tekošos rēķinus uz summām, kas jums iespējams nebūs. Lai arī kurā valstī atrastos, labāk visu noskaidro un "negaidi brīnumu". Jūs maksāsiet agrāk vai vēlāk... es ieteiktu, labāk agrāk nekā pēc tam ieberzties un sačakarēt "vēsturi" ;)
15.11.2017 17:55 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Vēstures sačakarēšana arī nav tas, kas liktu rīkoties pēc iespējas ātrāk. Jebkurā gadījumā tas pēc pāris gadiem netiek ņemts vērā(spilgti piemēri no pazīstamajiem). Nemaksāja pilnībā neko un tāpat atgriežoties deva īrēt. Nesaku, ka tas ir pareizi, bet fakts.
No vienas puses domājot, ja mani čakarē, tad kāpēc man būtu jāsniedzas pretī. Nerunāju tikai par šo lietu, bet visu šo laiku kopš te dzīvoju visādi ir gājis.
Piemēram, savā pie mājas miskastē biju izsviedusi kartona kasti, kur bija mans vārds un uzvārds, adrese. Pēc kaut kāda laika atnāk vēstule, ka es esot likumpārkāpēja un ir jāmaksā naudas sods 200 apmērā. Izrādās, ka kāds netālu bija izmetis visus iespējamos krāmus un tai skaitā bija iesviesta arī mana kaste līdz ar to viņi izsecināja, ka tā esot es, kas to izdarīja, ja nemaksāšu tad uz tiesu. (šeit par atkritumu izmešanu ir lieli sodi). Pēc ilgas skaidrošanās izdevās pierādīt,ka tā nebiju es.
Tālāk, piemēram, maksājot par sporta zāli. Jebkurā sporta zālē uzreiz piereģistrē tavu karti, kur attiecīgi velk nost par katru mēnesi, kad gribēju pārtraukt lietot kanceloju un negāju vairāk, bet šie vēl aizvien turpināja sūkt ārā naudu no manas kartes. Kamēr tikai bloķējot bankā vairs nevarē ja neko paņemt. Atpakaļ, protams, es neko nedabūju plus vēl piesprieda soda naudu, jo vajadzēja vēl par vienu mēnesi maksāt, jo tad kad nobloķēju, tad tikai skaitījās, ka vairs nelietoju.
Tālāk skolā kurā iestājos, izsūca no manis naudu, bet sertifikātu tā arī nedabūju.
Piemēru ir daudz un dikti. Zinu, ka tam nav sakara ar komunālo maksāšanu, bet nu ja viņiem pie pakaļas, tad man arī. Godīgi dzīvojot, neviens paldies par to nepateiks.
Speciāli likumus nepārkāpju, bet nu baidīties un naski viņus ievērot arī netaisos.
15.11.2017 19:14 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Njā. Netaisnības ir visapkārt. Es gan tavā vietā šo nejaucību riņķi gribētu pārtraukt, izdarot iespēju robežās to, kas manos spēkos. Tikai tāpēc, ka ir vairākkārt cūcības pret mani bijušas, nenozīmē, ka man jāturpina tāpat :-)
15.11.2017 19:52 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Everythingisfine, jā, droši vien sajaucu, jo sīkumos neiedziļinājos, nezinu, kas tur atbildīgs par to. :D
Nezinu arī kur atrodies. Esmu dzirdējusi no pazīstamiem cilvēkiem no viņu pieredzes to, ka Uk "parādu piedzinēji" (nezinu, kā viņi tur saucas un kāda viņiem sistēma, bet drīzāk uz tādu kā tiesu izpildītāju pusi, jo piedzen parādus par labu valstij, piemēram, nemaksātos nodokļus) ir varen skarbi, parādu atgūšanas metodes trakākas nekā lv.
15.11.2017 19:52 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Tas par uk tikai piemēram par šādām lietām ārvalstīs.
15.11.2017 19:53 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kurš sūta tās vēstules iepriekšējam īrniekam? Aģentūra vai kompānija, kura sniedz komunālos pakalpojumus?
15.11.2017 20:48 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Tavā situācijā būtu logiski un normāli zvanīt agentúrai unteikt, ka ir parādi, lai jums taisa visu no nulles. Esmu tā darijusi, nezinu, vai īpašnieks nomaksāja parādu, vai kā, bet mums nākamais rēkins bija no ievāksanās datuma un atbilstošs mūsu patērētajam.
Un nav tā, ka vari mierīgi neko nemaksāt un pat pusgadinju bez īres maksas padzīvot. Vēlāk mierīgi tiesas celjā no tevis piedzīs ne tikai īres maksu, bet arī kompensāciju. Izskatās, ka tu zini situāciju tikai no vienas puses...un ne pārāk precīzi. Par komunālajiem arī- vari nelikties ne zinis, vēlāk izrādīsies, ka esi parādā kopš savas ievāksanās( līgumā , domājams, datums ir?) tad nu no tevis piedzīs tavu parādu, ne iepriekšējo īrnieku
15.11.2017 21:02 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Tā jau ir - par savu naudu pašam vien jāuztraucas un jāseko. Kļūdas sistēmā nav retums, bet nevajag naivi domāt, ka tiksi cauri sveikā. Instances nav īsti privātpersona - pat, ja viņi slinko un pieļauj neuzmanības kļūdas, tomēr tiesiski būs vairāk “priviliģēti”, kad “atcerēsies”, ka esi viņiem parādā. Labāk rūpīgāk seko savām finansēm un izdari maksimāli visu, ko pieprasa likums.
15.11.2017 21:09 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Izskatās, ka tu neesi spējīga izlasīt līgumus, un tāpēc iekulies nepatikšanās. Vai tavs sporta kluba abonaments nenoteica minimālo terminju, kad tikai vari kancelēt? Parasti abonamenti ir uz vismaz pusgadu vai gadu, ja kancelē ātrāk, jāmaksā vai nu sods vai par atlikušajiem mēnešiem.
Skolu droši vien tāpat pati salaidi dēlī, tur par naudu tāpat vien tev dokumentus un sertifikātus neviens neizsniegs, ir arī jāmācās.
Nu par miskasti - būs mācība savu adresi nemētāt , kur pagadās, es vienmēr noplēšu, un dokumentus no bankas un citus, ko nevajag svešiem redzēt nemetu miskastē, bet gan kamīna.
Un parādus var piedzīt jebkurā valstī, pat ne tajā, kur sataisīji. Mani īrijā atrada no LV, firma, kurā es strādāju (vnk algots darbinieks) sataisījusi parādus, priekšniekus un īpašniekus dabūt rokā nemācēja laikam, vai padomāja, ka es esmu īpašniece, jo ljoti daudz ko kārtoju firmas vārdā. Es ilgi smējos, protams, un pasūtīju labi tālu.un pat nepateicu, kā atrast īpašnieku.
15.11.2017 21:14 |
 
10 gadi
Reitings 166
Reģ: 26.08.2012
Vai gadijuma tu nedzivo Uk, ja piemini council tax? UK irejot privati vai no agenturas pasam ir japiesaka council tax, water , gas & electricity. Nekad neesmu dzirdejusi, ka agentura to dara. Es ari ireju caur agenturu un vini ar to nekramejas, jo tiesi kaa tu saki viss ir uz irniekiem. Tapec ari tavam ielrieksejam irniekam nak tie rekini. Mes, kad ievacamies, zvanijam elektribas / gas kompanijai un bija japasaka skaititaju merijum kadi ir tad, kad sakam dZivot majokliii, par ieprieksejo irnieku man nekadas dalas nav. Mums bija agenturas package info ieksaa jau tas, ka viss pasam jakarto. Var jau but, ja esi citaa valstii tad savadak, bet, ja taa ir UK es tev ieteiktu zvanit un kartot visu. Ja tas tiks piefiksets - piemeram vecaus irnieks atceresies noslegt savus relinus ar pakalpojumu sniedzejiem - tapat to naudu no tevis piedziis.
15.11.2017 21:22 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Sūta kompānija, kas sniedz komunālos pakalpojumus. Aģentūra ar mums nesazinās un kā jau minēju neatbild pat uz vēstulēm.
Mis Take
Izskatās, ka neesi iedziļinājusies ko vēl papildus uzrakstīju-par īri tiek maksāts un tiks maksāts. Tas ko es rakstīju bija tikai kā papildus piemēri, nevis uzstādīts fakts, ko es daru vai darīšu.Līgums ir noslēgts ar aģentūru, kur ir apspriests tikai par īri, viņiem nav nav nekāds zaudējums, ja netiek apmaksāti komunālie, tādēļ arī viegli var izsecināt,kāpēc neliekas ne zinis, galvenais, ka ir dabūjuši savu īres maksu.
Viņi paši solīja, ka atnāks vēstule ar rēķinu.
Tavā situācijā būtu logiski un normāli zvanīt agentúrai unteikt, ka ir parādi, lai jums taisa visu no nulles.

Aha un kā, tad es to varu zināt? Laipni pateikšu, ka plēšu sveša cilvēka vēstules un zinu, ka iepriekšējais īrnieks nemaksā?
Šeit komunālo maksājumi tiek uzstādīti personai, kas mitinās konkrētajā adresē. Saimniekam ir pie pakaļas, viņš saņem attiecīgi savu naudu par īres maksu caur aģentūru. Ja es nemaksāju par komunālajiem-mana problēma, kas vilksies līdzi arī ievācoties nākamajā adresē.
Un tagad reāli paskatāmies, ja mūs nereģistrē, ka esam jaunie īrnieki, tad kā attiecīgās kompānijas var mums kaut ko piestādīt? Varbūt līdz tam laikam mēs esam tālēs zilajās un visi rēķini tik turpina nākt uz iepriekšējo īrnieku, par to arī ir viss stāsts:-D Un ne jau es pati izveidoju šādu situāciju.
15.11.2017 21:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Pirms trijiem mēnešiem tik paņemts dzīvoklis izīrēšanai caur aģentūru(ne Latvijā), parakstot līgumu uz gadu. Jautājumā par komunālo maksājumu veikšanu tika atbildēts, lai gaidām vēstuli. Nekāda vēstule tā arī nav atnākusi. T
un jus miergi 3 menesus svesa valsti turpinat nemaksat? Ka sjums liguma minets, tacu ir tur kontakti kur sazinaties...jezin
15.11.2017 21:31 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Izskatās, ka tu neesi spējīga izlasīt līgumus, un tāpēc iekulies nepatikšanās. Vai tavs sporta kluba abonaments nenoteica minimālo terminju, kad tikai vari kancelēt? Parasti abonamenti ir uz vismaz pusgadu vai gadu, ja kancelē ātrāk, jāmaksā vai nu sods vai par atlikušajiem mēnešiem.
Skolu droši vien tāpat pati salaidi dēlī, tur par naudu tāpat vien tev dokumentus un sertifikātus neviens neizsniegs, ir arī jāmācās.
Nu par miskasti - būs mācība savu adresi nemētāt , kur pagadās, es vienmēr noplēšu, un dokumentus no bankas un citus, ko nevajag svešiem redzēt nemetu miskastē, bet gan kamīna.
Un parādus var piedzīt jebkurā valstī, pat ne tajā, kur sataisīji. Mani īrijā atrada no LV, firma, kurā es strādāju (vnk algots darbinieks) sataisījusi parādus, priekšniekus un īpašniekus dabūt rokā nemācēja laikam, vai padomāja, ka es esmu īpašniece, jo ljoti daudz ko kārtoju firmas vārdā. Es ilgi smējos, protams, un pasūtīju labi tālu.un pat nepateicu, kā atrast īpašnieku.

HA HA, par sporta zāli runājot, tur jau tā lieta, ka nebija nekāda līguma un to pieprasa ne visas sporta zāles. Viss tika pārjautāts kā notiek atteikšanās-man tā arī paskaidroja, ka kancelo jebkurā brīdī ieejot viņu mājas lapā! Bet kā izrādās(ko man vēlāk pēc naudas sūkšanas) paskaidroja, ka mans atteikums mājas kapā nenostrādāja. Un uz jautājumu kā es varu sazināties ar Jūsu galveno man darbinieks izvairīgi atbild, ka nevar. Nu neesmu es no meža izbēgusi, lai nezinātu kā lietas darās, bet redz ka Tevi čakarēs, to gan diemžēl nevar paredzēt. Izsprieda te..
Droši vien
... nu ja ar svecīti stāvēji-visu izmācījos un eksāmenu likt vienkārši nedeva, deva tikai atrunas un vilka visu garumā līdz tam brīdim kad jau gads pagāja un es fiziski nevarēju ierasties uz eksāmena nolikto datumu(pārcēlos uz otru valsts galu).
Nu par miskasti loģiski-Jā man tā ir pamatīga mācība!
Un parādus var piedzīt jebkurā valstī
Un vai viņi piedzina? Saprotu, ka nē:-D
15.11.2017 21:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)