Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

ēšanas un iepirkšanās paradumi

 
Reitings 16
Reģ: 11.08.2010
Sveicināti!
Vēlos uzzināt Jūsu pieredzi uztura paradumu maiņas ziņā.
Esam ģimene ar mazu bērnu un ,mūsu visu veselības un labsajūtas labad ,vēlos mainīt ēšanas paradumus, konkrētāk - recepšu un ikdienā lietoto produktu klāstu. Neesam no pavisam neveselīgajiem ēdājiem, bet pārsvarā, tomēr, ēdam pārāk sātīgi (makaroni ar gaļu, kartupeļi, cepti ēdieni un viss tas, kas sen labi zināms un neprasa pūles atrast ierastajos veikalos).
Lieta tāda, ka ieradumam ir liels spēks un kad steigā pēc darba jāiebrauc veikalā vai jānosūta vīram sms ar iepirkumu sarakstu, nekas veselīgāks un oriģinalāks par vecajām labajām standarta receptēm nenāk prātā.
Kā Jūs, veselīgie ēdaji, ikdienā atrodat laiku recepšu pētīšanai un veselīgo produktu iegādei? Dārzeņus kombinācijā ar vistu vai zivi mēs ēdam bieži, ātri apnīk. Sarežģītākām un interesantākām receptēm parasti vajadzīgas neierastas sastāvdaļas, kuras ne vienmēr ierastajos veikalos ir.
Kā Jums izdevās nomainīt šos paradumus uz veselīgākiem ikdienas ritmā?
p.s. vienu brīdi svētdienās regulāri braucām uz Centrāltirgu iepirkt svaigus produktus visai nedēļai, bet ar laiku no tā nogurām, jo tas aizņem gandrīz visu brīvo dienu. Tā arī palikām pie vakara iebraukšanas rimčikā. Kā iepērkaties Jūs?
Paldies jau iepriekš!
14.11.2017 14:54 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Pirkt un gatavot ierastos ēdienus aizņem tikpat daudz laika kā pirkt un gatavot veselīgākos.
Produktu pirkšana vairumā ļoti ietaupa naudu, laiku un domāšanu pirms katras ēdienreizes. Es uz tirgu dodos reizi divās nedēļās. Nopērku gaļu, kuru lieku uzreiz mājās saldēties jau sadalītu pa porcijām. Man, piemēram, vienai dienai ir vajadzīga viena vistas fileja. Tad nu arī sapakoju tās vistas pa vienai.. Ziemā noteikti var iepirkt arī dārzeņus, tie man pietiek aptuveni nedēļai. Tajā pašā vai citā dienā dodos uz kādu no lielveikaliem, lai iegādātos to, kas tirgū nav atrodams: pērku rīsus, griķus, fasētus, nelielus vājpiena biezpiena iepakojumus, saldētus dārzeņus u.c. lietas.
Sapērku pārtiku uz +/- 80 eur vienā dienā, bet man ar to pietiek teju vai visam mēnesim un mājās nav jādomā, ko tad nu šoreiz pagatavot.
Tiesa, es dzīvoju viena un mājās nemeklēju garšu piedzīvojumus, ēdu veselīgus, ātri pagatavojamus ēdienus.
Un ir tieši tā, ka ātri vien jau automātiski sanāk paiet garām 4/5 veikala plauktu, jo zinu, kas man ir vajadzīgs. Šobrīd tiešām saprotu, ka tie gigantiskie veikali mums taču nemaz nav vajadzīgi, jo lielāko daļu no tur nopērkamās pārtikas mums nemaz nevajadzētu ēst. :D
17.12.2017 20:34 |
 
Reitings 665
Reģ: 17.08.2017
Pacelšu jaunām idejām! :-)
17.12.2017 19:57 |
 
Reitings 16
Reģ: 11.08.2010
Liels paldies par ieteikumiem!
Man ir multikatls un tur ļoti bieži arī gatavoju - sautēju, tvaicēju.
Tirgus mums neaizņem 2 h, bet gan pusi dienas vai vairāk, jo mēs nedzīvojam Rīgā (bet gan netālu) un pirms tam mazo vedam kādam pieskatīt, lai nav jāvazā līdzi.
Tieši šajā sakarā arī ir tās ātrās ierasto ēdienu pirkšanas rimi pa ceļam, jo no darba gan man , gan vīram līdz mājām paiet minimums apaļa stunda, ja vēl veikals, tad ilgāk. Mūsu ciema veikalos arī nekā sakarīga nav.
Patika ideja par pārtikas pirkšanu visam mēnesim.
Par cik abi ar vīru pusdienas ēdam citur (es gan plānoju ņemt līdzi, jo darba ēdnīca ir dārga un negaršīga), tad es taisu tikai brokastis (tā ir putra katru rītu) un vakariņas. Tad nu domāju vakariņās sākt taisīt vairāk Jūsu ieteiktos vieglos ēdienus, ko ērti nākamajā dienā arī paņemt līdzi uz darbu.
15.11.2017 11:05 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
aaah, paldies Salomē par blogiem!! Tik garšīgi liekās, būs jāpamēģina!!(l)
15.11.2017 10:43 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es parasti atlasu savas wishlist receptes no iemīļotākajiem ēdiena blogiem - Mimimalist Baker, OhSheGlows, DeliciouslyElla - un pa nedēļu pāris reizes pagatavoju kaut ko jaunu. Man šķiet, ka arī Rimi var nopirkt teju visu veselīgai gatavošanai - pilngraudu produkti, pākšaugi, svaigie un saldētie dārzeņi tur ir diezgan labā piedāvājumā. :-)
15.11.2017 00:12 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
14.11.2017 23:32 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Tev ir mazs bērns? Tātad taisīt garus sarakstus un šmorēt pēc visdažādākajām receptēm, domājams nav ne laika un gribēšanas(zinu ko runāju, pašai ir mazs bērns).
Mans ērtākais, ātrākais un veselīgākais variants ir neizmantot katlus un pannas, jā tieši tā, jo pie viņiem ir jāstāv, jāpieskata un jāmaisa. Tā vietā ir stīmeris, nezinu kā latviski, kad pagatavo uz tvaikiem, vienkārši saliec visus dārzeņus, kas tev garšo, kādu lasi, pagriez podziņu ar taimeri un gatavs. Tālāk virtuves grills, super garšīgi un bez nekādām eļļām un beigās vecā labā cepeškrāsns.
Nekas nav taukains un visiem garšo.
14.11.2017 23:29 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Man pašai ēšanas paradumu maiņa neiztika bez jau te minētā pērkamo produktu saraksta. Tagad, jā, tas viss iegājies tā, ka saraksts jau 'sēž' galvā, bet sākumam definēju sev, kas ir tas, ko eju pirkt. Un eju uz veikalu gaužām parasto - rimi, pat mazajās lauku bodītēs atradies teju viss vajadzīgais un kaut kas specifiskāks un neierastāks ir bijis tai pašā rimčikā vai topā. Par Stokmani vispār nerunāsim - gardēžu paradīze, ok, tās priekšistaba. :D Atliek tik rakt un meklēt, un iestaigāt jaunas taciņas sen ierastajos un it kā ļoti pazīstamajos veikalos. ;)
.
Kad ar sarakstu rokās pavadīju krietnu laiku apčamdot un izvēloties augļus, ogas un dārzeņus, izpētot graudaugu un pākšaugu termiņus, tāpat apskatot teju katru mazo paciņu garšaugu plauktā - zini, pēc visa tā ar superlabumu pilno iepirkumu grozu neveselīgo našķu nodaļai nav spēka un... žēl tiem izmest naudu, ja grozs pilns ar, uh, kas par gardumiem. :-P
.
Un arī tas, ka ļāvu sev būt elastīgai. :) Nelēju gaužas asaras, ja veikalā nebija augļa x, jo bija taču auglis y. ;) Abi augļi, un abi vērtīgi - un pienāca takš arī x kārta citā veikala apmeklējuma reizē. :D
.
Tāpat ēdienreižu gatavošanā esmu elastīga. It kā papētu tās receptes tasty & co, bet galvā parasti jau virmo sava variācija par to. It kā ir tas plāns, precīzāk, tādi kā pieturas punkti, kas ir tas, ko ēst, tomēr atļauju sev improvizēt no mājās atrodamajiem labumiem, tam, kas man uzprasās pagatavoties tieši šobrīd. :) Bet mājās ir tikai tie labumi, ko esmu sev definējusi, kā savu uzturu - tam, kas nav mans, tam jau pasaku Nē veikalā, un tad nav jācīnās ar nelādzīgiem kārdinājumiem mājās, kas stāv un dīc, lai to apēd - tam pretoties jau ir daaaaaudz grūtāk, nekā veikalā. :-P :)
14.11.2017 18:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tipa biezina mērci, tas varbūt ir ieradums no laikiem, kad vēl bija krīze, nezinu.
PSRS ednicas ta darja, es biezinu ar saldo krejumu... fui ribj miltu garsa
14.11.2017 18:06 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
man apnika, ka vnm eedam vienu un to pashu taapeec saaku sastaadiit plaanu visam meenesim.
saac sarakstu ar eedieniem ko gribeetu. tev pat nav jaaplaano viss menesis vienalaiciigi. kad atrodi kaadu recepti, ko gribi pagatavot, ieraksti sarakstaa.
taa var arii redzeet, ko esat eedushi. viegli arii iepirkumu sarakstu veidot :)
peerku paiku apmeeram visai nedeeljai. skatos kaada galja veikalaa un tad piemekleeju piedevas. piemeeram kotletes tad atteciigi kartupelji, vai vistas stilbinji un riisi + salaati utt.
jums ir pavisam viegli, jo juus eedat gan zivis gan zupas.
14.11.2017 18:03 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Tipa biezina mērci, tas varbūt ir ieradums no laikiem, kad vēl bija krīze, nezinu. :D Varbūt, ka izdevīgāk, kad jāskatās vai liek puskaroti krējuma un miltus piešauj, vai 4 karotes krējuma, jo pēc manas pieredzes milti nav vajadzīgi, ja liek vairāk krējuma(vienalga - parastā vai saldā). Protams, garša arī cita, bet man nepatīk miltu mērces vairs pēc garšas.
14.11.2017 18:03 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tās miltu mērces,
vot kapec merces jaliek milti?:-O
14.11.2017 17:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
makaronus tagad perku tiesa ja dargaki bet tikai olu...
14.11.2017 17:53 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Sākumā jāsaplāno, vēlāk aizies kā "ieradums". ;) Tās miltu mērces, kartupeļi kvantumos, maize un visādas kūkas un bulkas ar raugu un daudz cukura un baltajiem miltiem nu nav veselīgas, ko mēs, latvieši, diezgan populāri šķinam iekšā. :D Ir alternatīvas. Parastās rupjmaizes vietā vari izvēlēties "Liepkalnu" bezrauga piem. Ļooti sātīga un garšīga. Dārgāka gan, jā, bet mainot ēšanas paradumus jārēķinās ar to, ka sanāks dārgāk ēst. Ikdienā varētu ieteikt pamēģināt kartupeļu mizošanas vietā uzvārīt piem. pupiņas (tās garās vai zaļās vai dzeltenās), ja riktīgi laiku taupot - ir jau saldētie dārzeņi, kur ir brokoļi, burkāni,pupiņas utml., bet, protams, daudz vērtīgāk, ja tie ir svaigi gatavoti - vari tvaicēt, vari vārīt, dažkārt arī var sātīgāk sagatavot - apcepot uz pannas, sieru pārrīvējot (bet ne ikdienā tā). Vairāk izmanto garšvielas un painteresējies par alternatīvām mērcēm no ārzemju portāliem, lai nav tās miltu mērces vai kečups/majonēze. Vairāk lieto salātus. Latvieši bieži par tiem aizmirst. Gaļa - liellops, tītars, ideāli ja no privātajiem ražotājiem, bet citādi veikalā no svaigajiem stendiem, zivis (neesmu gan par mūsdienās veikalos pieejamajiem lašiem pārliecināta, cik tie labi, bet domāju, ka mazās zivtiņas - droši, ja garšo).Brokastīs piem. olas/putras/maizīte ar avokado, tomātiem, salāti jebkādi, bezpiedevu jogurts ar musli utml. Saldumam lieto vairāk medu, ja negaršo medus, tad var stēviju. Našķiem - rieksti, sēklas, žāvēti augļi... Nu tā kaut kā! Dažas dienas pamēģinātu, tad jau aizietu, jāmeklē tikai receptes, varianti un par to naudiņu, jāsaprot, ka būs vairāk jātērē!;-)
14.11.2017 17:52 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Makaronus var nomainīt pret rīsiem ,griķiem . Būs veselīgāk. Taisīt 1ēdienreizei un atkritīs variants cept uz pannas (uzsildīt). Dārzeņu salātu gatavošana arī daudz neaizņem laika.
14.11.2017 17:28 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Pērku pārtiku mēnesim un reizi nedēļā svaigus dārzeņus, salātus, augļus, kādus piena produktus. Maizi turam ledusskapī vai saldētavā un pienu pērkam UHT pakās. Iepirkšanās katru dienu ir nāves smaka :-D Daudz gatavojam austrumu ēdienus, tagad gan ziemas sezonā topā ir visdažādākie sautējumi (gaļa dažādās kombinācijās ar lēcām, pupām, turku zirņiem, sakņu dārzeņiem, konservētiem tomātiem, kokosriekstu pienu etc. etc.), bieži gatavoju arī sacepumus vai cepeškrāsnī gatavotu gaļu (izmantoju cepšanas maisiņus) ar dārzeņiem un/vai salātiem. Sastāvdaļās jau nav problēma, bet gan kombinācijās, garšvielās un pagatavošanas veidā. Mēs iepērkamies galvenokārt lielveikalos vai lokālajos ciema veikalos, kur vispār izvēle ir praktiski nekāda.
14.11.2017 16:08 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es cenšos veikalā pavadīt pēc iespējas mazāk laika un brīvdienas veikalos nepavadu. Jā aizskrienu uz tirgu pēc dažādiem augļiem utt.
Pārsvarā iepērkos 1-2 galvenajiem ēdieniem. Teiksim kāda zupa un/vai kāds otrais )Nekad neiepērkos nedēļai, jo tad sanāk daudz ko izmest ārā.
14.11.2017 15:34 |
 
10 gadi
Reitings 2509
Reģ: 29.01.2009
Zīle
o biju piemirsusi par frikadeļu zupu, taisīšu nākamo(l) bet tur vajag labu malto gaļu, noteikti ne maximas sūdu
14.11.2017 15:33 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ja spiež uz klasiskajām zupām, tad visu nepieciešano var nopirkt jebkurā vaikalā vai tirgū:
Frikadeļu ( man garšo tītara )
Biešu
Skābu kāpostu
Laša ar dārzeņu ( vispār 10 min jautājums :-D )
Skābeņu
Pupiņu
Vispār dārzeņu zupas virns pįpis ko pagatavot :-D
14.11.2017 15:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Centrāltirgu iepirkt svaigus produktus visai nedēļai, bet ar laiku no tā nogurām, jo tas aizņem gandrīz visu brīvo dienu. Tā arī palikām pie vakara iebraukšanas rimčikā. Kā iepērkaties Jūs?
Paldies jau iepriekš!
reizi nedela,rimi +maxima. Ja tirgu tad tas aiznem ne vairak ka 2 stundas
14.11.2017 15:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits