Sēšanās pie stūres reibumā

 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Nedaudz palasot diskusiju par alkoholisma tēmu, es uzķēru dažādus dāmu viedokļus par tiesībām un braukšanu pie stūres reibumā. Tad nu radās doma, ka, man liekas, ka ir nepieciešama atsevišķa diskusija par šo tēmu.
Mana galvenā doma, ko es vēlos pateikt, ka, attiecībā uz sēšanos pie stūres dzērumā, likumdošana ir vērsta nevis uz preventīvu darbību ar domu novērst cilvēku sēšanos pie stūres, bet dzērušu cilvēku pie stūres sodīšanu. Ja tiktu pamainīta likumdošana, tad šādu problēmu varētu samazināt vismaz vēl par 60%.
Paskaidrojot šo atšķirību es minēšu, ka, vispirms Jums ir jāatbild uz pāris testa jautājumiem.
Kā Jums liekas- Vai, Jūsuprāt, :
1) Latvijā var sēsties pie stūres iedzēris?
a) Jā
b) Nē
2) valsts preventīvi gādā par to, ka cilvēks nesēžas pie stūres reibumā?
a) jā
b) nē
3) Un visbeidzot- Kāpēc cilvēks vispār sēžas pie stūres reibumā?
a)Viņš vienkārši grib dzert un braukt
b)Viņš grib sasist mašīnu vai uzbraukt kādam
c) cilvēks pēc dabas ir "efektīvs"
d) cilvēks nesaprot, ko dara
05.11.2017 20:35 |
 
Reitings 199
Reģ: 02.11.2015
Es pati alkoholu nelietoju, tāpēc uzskatu, ka braukšana alkohola reibumā ir 100% bezatbildība - tikšu no punkta A līdz punktam B un ar mani taču nekas neatgadīsies. Apbrīnoju tos cilvēkus, kuri bariņā salec mašīnā un visi nu tik brauks, jo ar vislielākajām promilēm vadīs mašīnu. Vēl bēdīgāks ir scenārijs, ja iedzērušais stūrē, bet blakus sēž persona, kura neko nav lietojusi. Bezatbildība! (t) Mana kaimiņiene-miljonāre ir uzpirkusi vietējo policiju - var droši braukt alko reibumā (neesmu viņu skaidrā prātā redzējusi).
06.11.2017 08:46 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Neviena valsts un neviena policija neizstāvēs klāt cilvēku bezatbildībai. Cilvēkiem ir jāsaprot pašiem, ka var nomirt ne tikai viņi, bet arī apkārtējie cilvēki. Un stāvēt un bakstīt visus ar alkometriem vai vēl vairāk policijas uz ceļiem, kas apstādina katru otro dienu? Vai tas kaut ko ir novērsis?
Visu, manuprāt, palīdzētu uzlabot ļoti lielas apdrošināšanas kompensācijas par citiem nodarīto kaitējumu. Lielbritānijā pat par vienkāršu ieskriešanu aizmugurē ir jāmaksā ļoti, ļoti lielas summas. Latvijā ir nepieciešama nezin kāda tiesāšanās, un arī tad neko lielu no tā visa nevar dabūt, vismaz ne atbilstošu kaitējumam. Ja cilvēki apzinātos, ka viena šāda kļūda, viens tāds brauciens maksātu viņiem pusalgu uz vismaz pāris gadiem, tad varbūt padomātu.
Man vienalga par katru individuālu cilvēku, viņš pats ir pieņēmis lēmumu apdraudēt savu dzīvību, taču nedrīkst pieļaut, ka šī viena cilvēka lēmums ietekmē pārējos sabiedrības locekļus, ceļu satiksmes dalībniekus.
06.11.2017 09:32 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ja dzer, tad nebrauc. Tur nav par ko diskutēt. Atbalstu Igaunijas 0,0 promiļu likumu. Tā būtu jābūt visur. Pretīgi klausīties citus runājam "var jau vienu aliņu,var jau glāzi visīti". Nu, ja esi tik ļoti atkarīgs no tās vienas glāzes, tad dzer. Bet nesēdies pie stūres. Kā tādi paviāni ar savu "vienu jau var".
P.s. Personīgi esmu zināma ar "vienu jau var" ratiņkrēslā un ir sanācis arī būt "vienu jau var, nav jau tālu" bērēs. Diemžēl, braukšana reibumā, vienalga kādā, nav tā lieta, kura ļaus dos kādas atkāpes. Aizdomāšanās nāks tikai ar traģēdiju.
06.11.2017 09:48 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Pievienojos viedoklim, ka pie stūres vispār nevajadzētu sēsties, ja izdzerta kaut pusglāze vīna. Alkoholam un stūrei jābūt divām pilnīgi nesavienojamām lietām.
Valsts katru gadu pirms Līgo rīko gan smieklīgas, gan asiņainas reklāmu kampaņas. Un, ja uz kaut kaut 1 cilvēku no 1000 tas iedarbojas, ir jau labi. No mazotnes ir jābūt ieborētam, ka nekad nedrīkst sēsties pie stūres reibumā.
.
Pazīstu vairākus cilvēkus, kam atņemtas tiesības. Divos gadījumos tā patiešām bija mašīnas pārdzīšana no viena pagalma uz otru, kad pēkšņi policija jau bija priekšā. Visticamāk tajās reizēs policijai jau bija dota ziņa, ka iespējams brauks dzērumā. Vai pareizi? Protams! Arī sētas kaķis nav pelnījis, ka viņu kāds idiots pagalmā nobrauc.
.
Smagākais zināmais gadījums ir ar manu radinieku. Pirms gadiem 10-12 viņam jau reiz tika atņemtas tiesības par braukšanu lielā žvingulī. Toreiz apgājās ar lielu naudas sodu, kas pamatīgi iedragāja ģimenes budžetu. Un tiesības ar lielām mokām, bet nolika atkal. Vai tas viņu izmainīja? Ne. Šogad atkal lielā ātrumā, protams, dzēris, bēga no policijas. Loģiski, viņu saķēra, atkal tiesības nost, milzīga (vismaz viņa makam) soda nauda + 15 vai cik tur diennaktis izolatorā. Un vai šis cilvēks kaut reizi ir sapratis, ka viņš bija vainīgs? Nē, jo viņaprāt, vainīgi ir menti, kuri, maitas, gadījās tieši tur. Arī tagad viņš brauc dzēris, neievērojot CSN. Taču, ja viņu atkal pieķers, cietumsods uz 2 gadiem ir garantēts. Kaut kur dziļi sirdī es pat ceru, ka šo ietupinās kādu dienu, un varam tikai cerēt, ka savā ceļā viņš nenogalinās kādu.
Cilvēkam smadzenes no dzeršanas jau sakusušas, kādi tur vairs preventīvie pasākumi. Ir liela daļa, kura nevis kaut ko domā, bet kura vienkārši NEDOMĀ.
06.11.2017 12:29 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Man liekas, ja cilvēks ar atļauto promiļu daudzumu nevar sevi kontrolēt, tad tur ir kādas citas problēmas, ne tas nelielais alkohola daudzums. Man šķistu pilnīgi ok pusglāze vīna un braukt, jo mani no kājām negāž nost šī pusglāze.
06.11.2017 18:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
petunijayyy, starp citu, es Tev piekrītu, arī man pašai ir tā, ka pēc viena alus vai 150ml vīna esmu pilnīgi pārliecināta par sevi un savām koncentrēšanās spējām. Reizēm neizgulējusies vai ar sāpošu galvu pilnīgi skaidrā esmu braukusi un bijusi daudz neuzmanīgāka nekā es būtu pēc 1 alus, bet ir divi BET: 1) es pati negribu riskēt ar savu vielmaiņu, kura konkrētajā dienā var mani "uzmest", un policijas precīzo alkometru, un 1 alus glāzes dēļ sēdēt izolatorā, nē nē, tik ļoti man neprasās dzert alkoholu. 2) es pazīstu cilvēkus, kuriem man ir bail sēsties blakus pat tad, kad viņi ir skaidrā, jo brauc vienlaikus psihi un nemākulīgi, tiešām tādiem tiesības nevajadzētu dot, ar šausmām domāju, kā viņi brauktu kaut vai pēc mazā 0,33 aliņa. :-O Un nedod dievs man tādam patrāpīties ceļā Jāņu rītā. Tādu cilvēku dēļ arī atbalstu stingros sodus un reidus uz svētkiem.
06.11.2017 18:41 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Man liekas, ja cilvēks ar atļauto promiļu daudzumu nevar sevi kontrolēt, tad tur ir kādas citas problēmas, ne tas nelielais alkohola daudzums. Man šķistu pilnīgi ok pusglāze vīna un braukt, jo mani no kājām negāž nost šī pusglāze.

Nu vienu dienu ar pusglāzi/glāzi var jau būt, ka nekas nenotiks, bet sagadīsies apstākļi, kad šāds šķietami lielisks stāvoklis pārvēršas par uzmanības novērsēju. Un tas nav jāpavērš kā uzbrauciens tiem, kuri, ja izvēlas nebraukt vienas glāzes dēļ, tad tieši drīzāk viņiem kaut kas neesot riktīgi, jo gan jau nekontrolējot un nav kārtībā (kas?) viņiem. Cik absurdi tas skan.
06.11.2017 21:38 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es arī domāju, ka alko + stūre ir nesavienojamas lietas.
Es nekādā gadījumā nesēstos pie stūres kaut mazo beershake izdzērusi būtu. Negribas sēdēt izolātorā, maksāt sodu un vēl negribētos dabūt tiesību liegumu. :-)
07.11.2017 17:55 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Ā, jā. Un es arī atbalstu stingrus sodus, reidus svētkos, jo šķiet ir ļoti daudz autobraucēji, kuri neievēro noteikumus, brauc agresīvi un pārgalvīgi. Mazpilsētā dzīvojot zinu, ka šeit arī ir tipiņi, kuri vairākus gadus brauc bez tiesībām. Pie tam nezinot noteikumus. Naktī te bieži var dzirdēt un redzēt kā izklaidējās jaunieši nakts stundās. Gan ar bmw, gan golfiem, gan audi. Ar taisno izplūdi vēl, kas piedod krūmu gonku troksni klāt (viņuprāt tā ir simfonija). :-D
Nu jā, tātad negribētos pagadīties tādiem ceļā ar savu vāģi. Ir arī bijuši gadījumi, kad ar moci pabrauc garām uz kādiem 200 km/h (t)
07.11.2017 18:02 |
 
Reitings 26
Reģ: 22.10.2017
Latvijā var sēsties pie stūres iedzēris?

Nē. Uzskatu, ka pie stūres jābūt pilnīgi tīram un skaidri domājošam cilvēkam. Protams var jau teikt, ka katram reibst savādāk tiri piri, bet pirms sēžiet pie stūres apdomājiet, vai kādā ļoti bīstamā situācijā ( kurā pie vainas nav iedzērušais šoferis, bet gan vienkārši nonāk saspringtā situācijā, vai tiešām spēs skaidri un gudri domāt? ) Vai tiešām nenotiks vēl kas trakāks, tādas maziņas pārdomas par to visu un cik tas tomēr ir bīstami(!!!).
valsts preventīvi gādā par to, ka cilvēks nesēžas pie stūres reibumā?

Nezinu cik ļoti gādā, bet vienmēr būs tādi kuriem tāpat būs vienalga, lai ko valsts dara, tāpēc šoferim ir jābūt prātam, atbildības sajūtai, jo tas ir bīstami visiem kas ir apkārt tam cilvēkam.
Un visbeidzot- Kāpēc cilvēks vispār sēžas pie stūres reibumā?

Citam liekas jautri, citam gribas padižoties, gribas sasist vai ieriebt utt. Nu nezinu nekas vairāk man prātā nenāk.
07.11.2017 18:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits