Potēties pret GRIPU - jā vai nē?

 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Līdz pagājušajai ziemai šis jautājums nebija aktuāls. Un tad decembrī sanāca saslimt ar gripu. Pirmo reizi mūžā. Bija tiešām traki. Līdz ar to šogad apsveru iespēju potēties. Esmu no cilvēkiem ar švaku imunitāti, bieži slimoju, ir hroniskas kaites. Ģimenes ārste arī iesaka potēties.
Tomēr.. ir dzirdēti dikti pretrunīgi viedokļi šajā jautājumā. Ir lasīts par potes blaknēm..
Meitenes, kuras ir/nav potējušās pret gripu - kāda pieredze, atsauksmes, pārdomas, ieteikumi? ;-)
05.11.2017 01:52 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tieši tā - ārsti jau par komplikācijām nerunā, viņiem tas nav par labu, to visu mēs uzzinām no pašiem "cietušajiem".

Mani ārsti izstāsta arī par komplikācijām. Protams, ka ir jau kādi, kuri nestāsta, bet ir arī pacienti, kuri "nedzird". "Ārstiem tas nav par labu" teksti izklausās bezmaz vai kā apsūdzībā sazvērestībā.
Lai arī uzskatu, ka vienmēr pacientu vajadzētu informēt pirms vakcīnas, ja tas nenotiek, pacients var pats prasīt un tad izlemt - jā vai né. Problēma tajā, ka atļautās vakcīnas, lai arī nes komplikāciju risku, tas risks parasti nav extrēms, vismaz balstoties uz līdz šim veiktajiem pētījumiem. Protams, ka laika gaitā ir iespējams, ka par drošu uzskatīta vakcīna var netikt vairs uzskatīta par drošu, bet 100% garantiju reti jau kāds kādam var dot, ne tikai saistībā ar medicīnu.
05.11.2017 15:24 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Tieši tā - ārsti jau par komplikācijām nerunā, viņiem tas nav par labu, to visu mēs uzzinām no pašiem "cietušajiem".

Nezinu gan, ārstam pašam jau labumu tāda tieša nav. Ilglaicīgi ārstējošais var labāk noteikt, kas cilvēkam būtu piemērotāks, bet reakciju izzīlēt jau nevar - jo kas nu organismam uznāk, kopā ar stresu varbūt iepotē vai arī jau esot bacilim iekšā pa virsu uzpotē. Tāpat cilvēkiem ir paradums neņemt pārāk nopietni sīkas lietas, ieteikumus, detaļas, ko mēdz teikt. Man pie jebkura ārsta par visādām lietām ir normāli stāstīts viss, nekādi teksti, ka ''tas nesīs peļņu - šo, protams, noklusējot - potējam, potējam visu, ātri, ātri'' tiešām nav sastapti. Varbūt arī man ir bijusi vēlme pirms ko daru noskaidrot, kas tas ir, kāpēc, un vai šobrīd tas būtu man labākais risinājums, bet ārsti arī nekādas pasakas nav stāstījuši. Pat ja neteiktu, taču katram ir runas spējas, lai pajautātu visu, ko vien gribas noskaidrot, par ko nav drošs savā gadījumā. Par risku jau runa saslimstot, par komplikāciju atstātajām sekām, ko cenšas ar šo novērst (ar to domājot, potes iespējamās sekas ir niecīgas, ja salīdzina ar to, ko cilvēks pārciestu, ja saņemtu gripu pilnā formā - atkārtošu, ka tas attiecas uz tiem, kuriem ir tās tendences, riska grupa, faktori, iemesli, kas liek par to vairāk piedomāt), ne sludināt brīnumpoti, pēc kuras var izmest veselības jautājumu ārpus dzīves kārtības.
05.11.2017 16:35 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Meitenes - tās, kuras ir slimojušas ar gripu - kā jums to noteica? Reāli taisīja asinsanalīzes uz gripu vai arī ģimenes ārsts uz labu laimi uzstādīja diagnozi?
05.11.2017 19:45 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Pret gripu nepotējos un ģimeni ar nepotēju.
05.11.2017 19:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Komplikācijas no vakcīnām ir ļoti reta parādība, reālāk ir noslīkt vannā vai lauztu kaklu, nokrītot no ķeblīša brīdī, kad maini spuldzi.
Tāpat kā sen jau ir pierādīts, ka autisms ir ģenētiska slimība, bet daudzi joprojām uzskata, ka autismu var dabūt no vakcīnām. :-D
Vēl man patīk, ka cosmo visas raksta par to, ka no vakcīnām var būt komplikācijas un ka tās pazemina imunitāti, toties piektdienu beztēmās klasika ir "dzeru vīnu, attaisīju jau 2.pudeli", "man ir tādas paģiras, ka nezinu, kur likties", "šodien apēdu lielo čīzburgeru", "nevarēju paiet garām konču plauktam, ēdu šokolādes končas", "ēdu Nutellu", "stulbi, beidzās cigaretes", utt. (t)
Man ir divas draudzenes - ārstes un viena draudzene - bioloģijas zinātņu doktors, visas vakcinējas pašas un vakcinē savus bērnus. Es domāju pret tuberkulozi, ērču encefalītu, masaiņām, difteriju utml. Gripas vakcīna jau ir gaumes lieta.
05.11.2017 19:54 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nepotejos, pagajusos gaddarba saslima ( goda varsd brnijamies) teisi tie 4 kas bija potejusies kadarbs piedavaja tadu iespeju un laba Rigas veseliabs centraa. Es ka vienmer citrons, kiploki, meds, ingvers un pat iesnu nebija..
05.11.2017 20:01 |
 
10 gadi
Reitings 62
Reģ: 12.04.2012
lai noteiktu, ka tiešām ir bijusi gripa, jātaisa analīzes, citādāk to nenoteikt
05.11.2017 20:02 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Man vēl interesanti liekas spriedumi, ka ''sapotējās, bet redz saslima'' - tad ja nepotētu, domājat, ka nesaslimtu vai arī slimība būtu tomēr cita veida un intensitātes, piemēram? Vai arī savu ķermeņa stāvokli tik viegli varat pielīdzināt cita cilvēka?
05.11.2017 20:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Bet mes parejie kas nebam potejusies neslimojam.. nu ja varbut sakritiba, un tada jau otro gadu Redzes ka bus soogad, lai gan vairs neviens nevelas poteties..
05.11.2017 20:07 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Vēl man patīk, ka cosmo visas raksta par to, ka no vakcīnām var būt komplikācijas un ka tās pazemina imunitāti, toties piektdienu beztēmās klasika ir "dzeru vīnu, attaisīju jau 2.pudeli", "man ir tādas paģiras, ka nezinu, kur likties", "šodien apēdu lielo čīzburgeru", "nevarēju paiet garām konču plauktam, ēdu šokolādes končas", "ēdu Nutellu", "stulbi, beidzās cigaretes", utt.

Vai tad tikai piektdienu? :D
05.11.2017 20:07 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kada te atkal ko fantaze pasakas. Te lielaka meitenu dala nesmeke, un nelieto alko. K varaks nesenas temas meitenes pasas teica. Es ja smekeju, bbet gadiem nelsimoju, zales visa nelietojul aptieka sen nav bus gadiem, colu, cipusus , saldos dzerienus pakas nelietoju negarso.. vispar te ir ar daudz meitenu kas pareizi ed sabalansetu uzturu.
05.11.2017 20:10 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Bet mes parejie kas nebam potejusies neslimojam

Un uz šitā balstās tā dzelžainā loģika? Tad jau par ērcēm ar ko līdzīgu var uzmodelēt.
05.11.2017 20:11 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Te lielaka meitenu dala nesmeke, un nelieto alko.

vispar te ir ar daudz meitenu kas pareizi ed sabalansetu uzturu.

Vai tiešām? :D
05.11.2017 20:12 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Nu man nevajag to poti, ms pec gadiem 20 it fomasu citadi. Kamer esmu slimojusi tikai skolas laika, zinu ka visu daru pareizi...;-)
05.11.2017 20:13 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nu man nevajag to poti, ms pec gadiem 20 it fomasu citadi. Kamer esmu slimojusi tikai skolas laika, zinu ka visu daru pareizi...

Nu bet par to jau runa nav. :-)
05.11.2017 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 167
Reģ: 03.10.2010
Vakcinācija neizraisa saslimšanu, bet antivielu veidošanos pret vīrusu. Tā novērš saslimšanu ar gripu 60-80% gadījumu un mazina komplikāciju risku. Pat ja vakcinēts cilvēks saslimst, infekcija tiek pārslimota vieglā formā. Gripa var radīt komplikācijas, kas var pārtapt hroniskās slimībās, un smagā formā būt pat letāla.
It īpaši ieteicams vakcinēties riska grupām: bērniem, veciem cilvēkiem, grūtniecēm, hronisku slimību pacientiem, medicīnas personālam.
Jāvakcinējas katru sezonu, jo tā ir aktīva aptuveni 6 mēnešus un gripas vīruss maina formu. Turklāt vakcinējoties Tu pasargāsi arī apkārtējos cilvēkus, un mazināsies risks citiem saslimt ar to.
Šis attiecas arī uz citām infekciju slimībām. Ja pastāv iespēja vakcinēties, kāpēc pakļaut sevi riskam?
Papildus informācija:
https://www.aslimnica.lv/sites/default/files/editor/kad_gripa_ir_klat_1.pdf
https://www.aslimnica.lv/sites/default/files/editor/bukl_gripa_kapec_vakcineties.pdf
https://spkc.gov.lv/upload/Infografikas/gripa_infografika_2017_2018.pdf
https://spkc.gov.lv/upload/Bukleti/buklets_vecakiem_par_vakcinaciju.pdf
05.11.2017 20:14 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Jautajums kad s temas pieteikuma,? Saku ne potem gadu desmitiem, nu griaps konkreti piemeram/
Vai tiešām?
ja tesam. Jev stavat klat ar sveciti 24/7 un zinat kura dzer nonstopa , pipe 2 pakas diena, ari zaliti, un ed super neveseligi? Kuras konkrreti baiem no cosmo tadas te ir?
05.11.2017 20:16 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Lasu, ka te ir diezgan lielas negācijas pret gripas vakcīnu. Savējo saņēmu šonedēļ :)
.
Rekomedē vakcinēties:
- Cilvēkiem virs 65
- Pieaugušajiem vai bērniem no 6 mēn vecuma, ja ir: astma, švakāka plaušu funkcija, diabēts, hroniska aknu vai nieru mazspēja, horniska sirds slimība, imūnsupresija
- grūtniecēm pēc 16. ned., ja ir riskā grupā, tad pat to ir vērts darīt ātrāk
- medicīnas darbiniekiem.
06.11.2017 00:10 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nepotējos.
.
Attīstu savu imūnsistēmu ar dabiskajiem vitamīniem un citām dabas veltēm, bet tiešām dabas veltēm, ne tām, kas par tādām nosauktas mārketinga kampaņas ietvaros. :-P
.
Un esmu vesela. Pēdējos gados tik vien kā kāda temperatūra pakāpjas, bet tā dažu stundu laikā pāriet - pat lāga nepamanu. :) Cik man zināms, tā tāda funkcionālā temperatūra - izkarsē kaut ko nelabu no ķermeņa, visticamāk, tos pašus vīrusus un citus tādus. ;)
.
Organisms pats lieliski tiek galā ar visām slimībām - ja vien tam netraucē un dod palīdzīgu roku, ne piebāž ar ķīmiskiem aptieku preperātiem, potēm un citiem civilizācijas 'labumiem'. :-P
06.11.2017 05:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
nerātnā, nu es arī neslimoju (un nepotējos), bet mans organisms ir piebāzts ar visiem s**iem pēc kārtas - aptiekas vitamīni, šķīstošā kafija, pusfabrikāti, utml. Bet redz neslimoju! Tā ka, pieņemu, atkarīgs ne tik daudz no "dabiskajiem vitamīniem" kā no imunitātes kā tādas, kura laba var būt arī ģenētiski.
06.11.2017 06:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits