Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Potēties pret GRIPU - jā vai nē?

 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Līdz pagājušajai ziemai šis jautājums nebija aktuāls. Un tad decembrī sanāca saslimt ar gripu. Pirmo reizi mūžā. Bija tiešām traki. Līdz ar to šogad apsveru iespēju potēties. Esmu no cilvēkiem ar švaku imunitāti, bieži slimoju, ir hroniskas kaites. Ģimenes ārste arī iesaka potēties.
Tomēr.. ir dzirdēti dikti pretrunīgi viedokļi šajā jautājumā. Ir lasīts par potes blaknēm..
Meitenes, kuras ir/nav potējušās pret gripu - kāda pieredze, atsauksmes, pārdomas, ieteikumi? ;-)
05.11.2017 01:52 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka nē. Pote pavājinās Tavu imunitāti un, ja vēl hroniskas kaites - saasinās visu to. Vai vajag, spried pati. Ieteiktu stiprināt imunitātii - pirmkārt pārtika, dzīvesveids, vitamīni (bet reāli vērtīgie), gan jau izmaiņas pamanīsi. Ja godīgi, neesmu sastapusi īsti sportiski aktīvu un pareizu uzturu lietojošus SLIMĪGUS cilvēkus. Saslimt var ikviens, tas ir dabisks process, bet tieši slimīgus un vājus.
05.11.2017 09:53 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Par vakcināciju, noteikti.
05.11.2017 10:00 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Nekādā ziņā. Atbalstu vakcināciju tikai pret tiešām bīstamām slimībām - difterija, stingumkrampji, encefalīts, utt, bet neko citu. Pārāk daudz pazīstamo pēc vakcinēšanās arī saslima ar to gripu. Protams, ka ārsti iesaka, saražotās vakcīnas taču kaut kur ir jāizlieto.
05.11.2017 10:03 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Esmu pret šīm potēm.
Gadījums vairākus gadus atpakaļ- kolektīvā ap 10 cilvēkiem, 2 sapotējās, pārējie nē. No visiem saslima tieši tie 2, kas potējās. Gan šis zināmais gadījums, gan Infektoloģijas centa uzbāzīgā potēšanas reklamēšana liek uz tām potēm skatīties negatīvi.
05.11.2017 10:04 |
 
Reitings 98
Reģ: 30.05.2013
Ir dažādu tipu gripa. Tajā brīdī, kad pasūta potes, neviens jau nezin, kāda gripa mūs apciemos nākošajā sezonā. Protams, tas tiek kalkulēts utt, bet ne vienmēr tiek trāpīts. Bieži vien potes ir pret viena tipa gribu, bet realitātē tajā sezonā aktīva ir cita veida gripa. Neredzu jēgu potēties.
05.11.2017 10:13 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Piekrītu myth teiktajam. Lai nesaslimtu ar gripu, labāk ēd augļus, dārzeņus, dzer daudz ūdeni un tējas, vēdini telpas, ej pastaigās. :)
05.11.2017 10:16 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es bērnībā potējos, pieaugušā vecumā gan nē. Šogad potēšos izņēmuma kārtā.
05.11.2017 10:22 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Gripas vakcīna ir "nedzīvā", neticu imunitātes pavājināšanai.
05.11.2017 10:23 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Nē nepotēties. Ir ļoti daudz gripu paveidu un pote nenodrošina imunitāti pret tiem visiem. Bet tikai liek organismam atslābt un nepūlēties, ja saķer kādu no tiem, jo taču kaut kas ir ievadīts.
05.11.2017 10:31 |
 
Reitings 94
Reģ: 10.03.2015
Nepotētos. Mana mamma divas reizes ir potējusies un uzreiz pēc abām potēm saslimusi.
05.11.2017 10:53 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Paziņa potējās un nesaslima. Atkārtoja pēc vaaairākiem gadiem. Bija svarīgi nesaslimt, bija apstākļi, kad tendence saaukstēties un ātri sekas aiziet dziļumā. Imunitāte nav pavājināta, vienkārši organismā ir antidots, kas atvairītu iespējamās briesmas. Tas jau, protams, neizslēdz augļu un dārzeņu ēšanu. :D Bet nu visiem ar to nepietiek dažādu iemeslu dēļ. Klausītu ārstu. Varbūt ne uzreiz nākamajā gadā, bet pavērotu savu reakciju.
05.11.2017 11:49 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Un vēl katram gripas sekas ir citādās - vienam tiešām uzgrauz citronu, paguli maksimāli nedēļu mājās un viss. Citam tas viss attīstītās daudz trakāk. Tas ir no organisma īpatnībām, ne no tā, ka saslimt jau var ikviens, tas normāli, uzēd medu. Katrs cilvēks to panes citādāk, tāpēc jāizvērtē sekas, kādas ir pēc gripas izslimošanas, cik traki tas ietekmē veselību, pārējās saslimšanas utt., kas man zināmiem cilvēkiem bija izšķirošais.
05.11.2017 11:52 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pret gripu esmu potējusies vienu reizi mūžā, tajā gadā, kad sapotējos, arī vienīgo reizi mūžā slimoju ar gripu, tas bija bērnībā, kopš tā laika vairs neesmu potējusies. Runāju ar vienu molekulārbiologu, kurš ir padziļināti pētījis imunitātes jautājums, gribas sakarā ir tā, ka vienam cilvēkam individuāli potēšanās ir diezgan bezjēdzīga, it kā jau ir kaut kāds aizsardzības procents, bet ne būtisks, jo gripas vīruss ļoti mutē. Tas nozīmē, ka tu sapotējies pret vienu vīrusu veidu, bet uz sezonas beigām tas vīruss jau ir līdz nepazīšanai mutējis un tava vakcīna to vairs neatpazīst. No vakcīnas būtu jēga, ja potētos ļoti liela sabiedrības daļa, jo tad tiktu būtiski ierobežota gripas vīrusu izplatība un tie nespētu mutēt, iespējams, ar laiku iznīktu pavisam. Es pati nepotējos, bet potētos, ja potēšanās tiktu izvērsta akcijas veidā un tiešām aizietu sapotēties ļoti liela sabiedrības daļa. Tā kā man ir ļoti ļoti slikta imunitāte, potētos arī tad, ja man būtu mazi bērni vai ja strādātu ar cilvēkiem, piemēram, lielveikala kasiere vai farmaceite aptiekā.
*
Pati personīgi potējos pret bakteriālām slimībām un pret tām slimībām, kuras nemutē tik ļoti. Šogad pirmoreiz sapotējos pret encefalītu, jo pirms gada atradu savu pirmo ērci. Noteikti gribu potēties pret A un B hepatītu.
05.11.2017 12:32 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Man ir kategorisks nē.
Nezinu, kādam varbūt tas tiešām līdz, bet man liekas, ka pēc visām šīm potēm (ērču, gripu, vīŗusu) imūnsistēma iedragājas vairāk un visas slimības sāk lipt klāt. Cik nav dzirdēts, ka pēc potēm rodas komplikācijas, imūnsistēma pavājinās utt...
Nē, man ir uzskats, ka profilaksi var dabiskiem līdzekļiem izveidot
05.11.2017 12:53 |
 
Reitings 339
Reģ: 04.08.2013
interesanti, kā tieši vakcīna ietekmē imūno sistēmu? un vai tiešām ir tik daudz dzirdēts par vakcīnu komplikācijām?
es atšķirībā no citiem, esmu par gripas vakcīnu. Jā, es esmu riska grupā, man būs saskare ar gripas slimniekiem, bet vakcīnai uzticos.
05.11.2017 14:06 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
un vai tiešām ir tik daudz dzirdēts par vakcīnu komplikācijām?
Ir tā, ka ārsti ļoti cenšas slēpt faktus par komplikācijām no potēm, tāpat arī, ja tomēr vakcinēts cilvēks saslimst ar gripu, analīzes neveic, līdz ar to gripu oficiāli neapstiprina, vēsturē parādās kā cita saslimšana, ne gripa.
Tā rodas viedoklis par sliktajām vakcīnām. Gan jau, ka patiesība ir kaut kur pa vidu.
05.11.2017 14:15 |
 
10 gadi
Reitings 62
Reģ: 12.04.2012
vakcīna nav domāta, lai 100% novērstu saslimšanu, tā vienkārši palīdz mazināt simptomu stiprumu saslimšanas gadījumā. un gripas vakcīnu ir ieteicams veikt riska grupai, cilvēkiem kas jau tā bieži un smagi slimo, gados vecākiem cilvēkiem utt.
05.11.2017 14:17 |
 
Reitings 3521
Reģ: 25.06.2017
Nezinu, kādam varbūt tas tiešām līdz, bet man liekas, ka pēc visām šīm potēm (ērču, gripu, vīŗusu) imūnsistēma iedragājas vairāk un visas slimības sāk lipt klāt.

Kā gan pret ērču slimībām var citādāk vakcinēties? Vai sapotējies pret to un uzreiz visas slimības līp klāt? :D
''Normālam'', veselīgam, kur darbs nav ar cilvēkiem, var atļauties slimot, bērni nav riska grupā, tad jā, pieņemu, ka tas nav īsti vajadzīgs, bet visus jau mēs nemetam vienā maisā.
Nē, man ir uzskats, ka profilaksi var dabiskiem līdzekļiem izveidot

Tas attiecās uz šo - visiem tas nestrādā, tāpēc jau ir tāda iespēja, turklāt katrs panes to poti citādāk. Arī smieklīgi gadījumi, kad iepotē un tad domā, ka nu viss, eju t-kreklā, esmu nodrošinājies, bet tas tā nestrādā lielākoties. Vakcīna, tiem cilvēkiem, kuriem citu saslimšanu rezultātā vai kādu citu problēmu dēļ, ir parasti smagāka visa slimošana, bieži saķer kaut ko, bieži tas pāraug smagākos gadījumos, tātad ir tendences, par kurām organisms ziņo, tad vakcīna dod iespēju pārciest to samērā viegli vai citreiz vispār nesaslimt. Protams, ka var saķert tāpat, bet ietekme uz organismu nebūs tāda pati, kā vispār nekā. Loģiski, ka veselīgam sportistam, fitnesa trenerei vai biroja darbiniecei varbūt to arī nevajag, ja nav citu sūdzību - tad var ēst apelsīnus un dzert tējas, tāpēc izpratne par poti ir cita un tiek izvirzītas spekulēšanas teorijas. Tam visam vispār ir cits pamats domāts, kas reāli iedarbojas, ja mērķis ir pareizais.
05.11.2017 14:25 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Kā gan pret ērču slimībām var citādāk vakcinēties? Vai sapotējies pret to un uzreiz visas slimības līp klāt?

Ne jau slimības, ir dzirdēti stāsti - gadiem neviena ērce nelīda klāt, iepotējos un še Tev - kā mušas klāt :-D
Man ir pazīstamo lokā cilvēks, kuram sākās komplikācijas - iespējams organisms neņēma klāt sastāvu vakcīnas vai dēļ kaut kā cita, un tāpēc es tā nelabvēlīgi uz tām vakcīnām skatos.
Tieši tā - ārsti jau par komplikācijām nerunā, viņiem tas nav par labu, to visu mēs uzzinām no pašiem "cietušajiem".
05.11.2017 14:53 |
 
10 gadi
Reitings 62
Reģ: 12.04.2012
Mans viedoklis pilnībā sakrīt ar @macaw
05.11.2017 14:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!