Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms 23 gadu vecumā

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Pārdzivoju un nezinu kā palīdzēt sava dzīvesbiedra māsīcai. Viņa ir izvēlējusies mani par savu uzticības personu, jau no pirmās iepazīšanās dienas mums izveidojās ļoti labs kontakts. 23 gadus veca, dzīvo viena pati, strādā par pārdevēju rotaslietu veikalā, jo studijas pameta. Skaista, sirsnīga meitene, bet... alkoholiķe. Es sākumā neticēju, ka tik jaunā vecumā tā var notikt, kā arī viņa nāk no labas, izglītotas ģimenes, tiesa, tad, kad viņai bija 9 gadi, traģiski bojā gāja viņas mammīte, taču tētis, omīte vienmēr bijuši blakus un rūpējušies.
Savu dzeršanu no pārējās radu saimes viņa slēpj, taču runas jau ir izplatījušās (viņa dzīvo dzīvokli, kas pieder omītei un ziņkārīgās kaimiņienes ziņo par katru nepareizo soli). Arī radu saietos viņas vēlme iemalkot vairāk, nekā situācijai būtu atbilstoši, ir tikusi pamanīta.
Vakar vakarā uzaicināju viņu ciemos, jo sen bijām runājušas, ka man skapī ir daudz drēbju, kuras vairs nevilkšu, bet viņai būtu tieši laikā. Bija septiņi vakarā, kad viņa atbrauca, sākumā likās, ka tāda dīvaina, bet tad uzreiz sapratu - iedzērusi un oda pēc kārtīgām paģirām jeb vairāku dienu plosta.
Bija atnesusi vīnu kā dāvanu, bet deva skaidrus mājienus, lai attaisu. Attaisīju. Pēc drēbju mērīšanas apsēdāmies virtuvē, un es konkrēti pajautāju, vai viņai ir problēmas ar alkoholu. Jocīgā kārtā viņa neko nenoliedza, bet izplūda asarās, teica, ka ar šo problēmu cīnās kopš 19 gadu vecuma. Agrāk niekojusies ar draudzenēm, pēc tam sākusi atslābināties viena (teica - bēgu no vientulības), un tagad bez tā vairs nevar. Principā katru vakaru pēc darba piedzeroties, un nereti pusdienu pārtraukumā skrienot nopirkt mazo blašķīti, ko tualetē izrauj - savādāk grūti izturēt smagās paģiras.
Runājām par darba tēmu, studijām, pašizaugsmi, un sapratu, ka viņai tas kādreiz bija ļoti svarigi, bet tagad to ir "apēdusi" galvenā prioritāte - alkohols. Bet trakākais tajā visā, ka viņa apgalvoja, ka riebjas savs darbs, maz nopelnot un tāpēc plāno to pamest, jo atradusi vīrieti, kuram patīk sievieti aplaimot ar materiālām dāvanām. Jā, precētu.
Viņa teica, ka grib ārstēties, grib mainīt savu dzīvi un vērst to par normālu, raudāja.. taču tad beidzās vīns, es jau viņas acīs redzēju, ka kļūst tramīga, un es arī neko citu nepiedāvāju. Tad viņa ātri aizgāja.
Ar draugu par šo izrunājos, viņš saka, ka traģika, jo bērnības un pusaudžu gados viss liecināja, ka aug ļoti gudra, talantīga un mērķtiecīga sieviete. Ārēji tāda viņa arī izskatās, no malas nekad nepateiksi, ka ir tādas problēmas - skaista, vienmēr uzpucējusies, ar inteliģentu valodu...
Kā viņai palīdzēt? Gaidīt brīdi, kad pieaugs un attapsies, bet tad varbūt jau būs "nodzērusies"? Vienkārši nelikties ne zinis? Piespiedu kārtā taču ārstniecības iestādē ielikt nevar, ja vien neuztaisa par rīcībnespējīgu. Vai vajadzētu šīs problēmas nopietnību atreferēt viņas tuviniekiem (tēvam un omītei)? Es zinu, ka Sarkandaugavā alkoholiķi konsultācijā ar psihiatru var dabūt recepti pret tieksmi uz alko, ko arī ieteicu, bet viņa to uzreiz atmeta, sakot, ka tādā gadījumā nekad nevarēs nolikt automašīnas tiesības. Vai tā ir? Man nav ne jausmas. Katrā ziņā drausmīgi sāp sirds, nespēju noskatīties kā cilvēks laiž sevi postā, vēl jo vairāk, ka esmu vienīgā ģimenes jeb ģimenei tuvu stāvoša persona, pie kuras viņa ar šo problēmu ir vērsusies.
04.11.2017 16:32 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Ģimenei noteikti nav jāstāsta, cilvēkam jau tā ir grūti, saprot un ar sevi grib cīnīties. Ģimene tikai lieki raizētos un uzbāztos ar saviem risinājumiem un cilvēks var vēl vairāk distancēties un kļūt viena.. kas tikai turpinās kalpot par iemeslu tam, ar ko sirgst. Iespējams, ka veiksmīgas (ja tādas tās būs) ļaus mainīt nepareizi uzņemto kursu.
04.11.2017 16:39 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Scandinavian Jā, paldies, ka apstiprināji manas sajūtas, un arī draugs sacīja, lai neko nesaku, jo omītei gadi tomēr, un kaut arī viņai jau kaimiņi ir ieminējušies, ka tāda lieta ir novērota, ko tur vēl uguni šķilt klāt - satrauksies galīgi.
Par tēvu - man liekas, ka es beigās tur pie visa butu vainīga, jo viņš savu meitu ļoti idealizē, un viņa ir ļoti svarīgi izpildīties kā labai meitai.
04.11.2017 17:11 |
 
Reitings 284
Reģ: 18.04.2017
Kodēšanās???
Es, zinu, kam tas ir palīdzējis šāds variants.
04.11.2017 17:37 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Melnakakene Kādu tieši kodēšanos Tu domā? Vai tas parādās kaut kur papīros, kas varētu traucēt viņai iegūt automašīnas tiesibas?
04.11.2017 17:48 |
 
Reitings 2133
Reģ: 09.05.2011
Nevar nevienu ar varu vilkt ārstēties.Pirmām kārtām pašam ir jāsaprot ko ar sevi dara un jāatzīst problēma.Tad var ko sākt darīt lietas labā.
04.11.2017 17:50 |
 
10 gadi
Reitings 59
Reģ: 15.10.2010
Ejot pie privātā narkologa (piem., centrā "Vivendi") nebūs problēmas ar "papīriem". Efektīgs pret tieksmi ir naltreksons, kuru lietojot strauji samazinās alkohola tieksme. Tiesa, tas nebūs lēti. Tomēr galvenais ir jāsaprot, kāpēc ir šī problēma un jārisina cēlonis, jāgrib kaut niecīgi mainīt dzīvesveids. Daudziem ir palīdzējusi pievēršanās ticībai Dievam, anonīmie alkoholiķi. Svarīgi, lai cilvēks atrod vietu, kur jūtas pieņemts, mīlēts, novērtēts.
04.11.2017 18:14 |
 
Reitings 2337
Reģ: 14.07.2014
Ja ir tāda nosliece uz dzeršanu, tad labāk, lai viņai arī neviens tiesības nedod... Padomā pati - ar šādu dzeršanas problēmu tak nositīsies un vēl citus nogalinās. Man gan liekas, ka vecākiem būtu jāzin. Varbūt tas, ka viņas problēma nebūs noslēpums, viņu motivēs reāli rīkoties, jo kamēr viņa slapstās un "tiek cauri", tikmēr jau nekas nav jāmaina.
04.11.2017 18:42 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Viņai vajag puisi vai dzīvesbiedru/draudzeni, lai nebūtu pēc darba vientulības..
04.11.2017 18:49 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Viņa ir pieaudzis cilvēks un viņai ir visas tiesības bojāt savu dzīvi kā vēlas. Iesaku nekļūt par līdzatkarīgo, jo tas var diezgan labi pabojāt arī tavu pašas dzīvi.
Un kā jau teica, alkoholiķis un mašīnas stūre patiešām nav tas prātīgākais savienojums.
04.11.2017 18:50 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Pie istas personas "versusies", japamaina attieksme, pret sadiem cilvekiem jaizturas ka pret sudiem.
04.11.2017 18:55 |
 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Paldies, meitenes! Priecāšos dzirdēt vēl viedokļus. Saprotu, ka nav konkrēta risinājuma, bet ja nu tomēr... ah, negribas novērsties...
Pie istas personas "versusies",
Ko?
04.11.2017 19:42 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es tavā vietā pameklētu un pēc tam pārstāstītu viņai ārstēšanās iespējas (pie kam dažādas sākot ar narkologiem beidzot ar kodēšanos) un pateiktu, ka nekāds ļaunums no tā viņai nebūs, tiesības varēs iegūt (neesmu dzirdējusi, ka kādam atņemtu vai neļautu nolikt tiesības tādēļ, ka viņš meklējis palīdzību pie ārstiem) utt. Neko vairāk jau tu nevari izdarīt, piespiest nevari. Ģimenei nestāstītu. Ja viņa man simpatizētu kā cilvēks, tad iesaistītu kopīgās aktivitātēs - pasēdēšanas ar galda spēlēm, iepirkšanās, teātris, kino utt, lai nejūtas vientuļi, protams, nepadarot to par dzerstiņu.
04.11.2017 20:39 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Ko?

Kadu atbildi tu gaidi?
04.11.2017 20:48 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
iesaistītu kopīgās aktivitātēs - pasēdēšanas ar galda spēlēm, iepirkšanās, teātris, kino utt,

Tas cilveks padaritu sev galu. Aktivitate... Ej labak izdekore sevi :)
04.11.2017 20:54 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
pret sadiem cilvekiem jaizturas ka pret sudiem.

Mjā...
04.11.2017 22:55 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Baigi skumji, ka kāda acīs visi cilvēki, kuri cieš no alkoholisma, ir pelnījuši, lai pret tiem izturās kā pret sūdiem. Tad mani nemaz vairs arī neizbrīna, ka sabiedrībā tādus cilvēkus neiekļauj, izvēlas neredzēt un nedzirdēt par tādu eksistenci, izliekoties, ka tādu nemaz nav. Jo vieglāk taču ir izturēties kā pret sūdiem... Tiesa gan, cilvēks, kurš var tā izteikties par citiem cilvēkiem, kuri arī, lai kā to negribētos atzīt, veido sabiedrību, manās acīs intelekta ziņā jau nu noteikti nav augstāks par tiem, kurus tik ļoti necieš.
04.11.2017 22:59 |
 
Reitings 567
Reģ: 19.09.2017
Intelekts netiek noteikts, vadoties no tavam mates Terezes emocijam. Oz pec kadas folkloras.
04.11.2017 23:32 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10492
Reģ: 29.01.2009
Oz pec kadas folkloras.

:D prāta mežģis.
04.11.2017 23:35 |
 
Reitings 254
Reģ: 06.09.2017
Intelekts netiek noteikts, vadoties no tavam mates Terezes emocijam.

Dziļi maldies, uzskatot, ka esmu māte Terēze, kura aizstāv dzīves pabērnus. Nē, esmu cilvēks, kura tēvs jaunībā izgājis cauri elles murgam ar nosaukumu "alkoholisms", beigu beigās šogad atzīmējot 20.gadadienu kā nav lietojis ne pilīti alkohola. Esmu cilvēks, kurš pats savulaik bijis tādā dzīves purvā, ka alkohols bija ne tikai labākais draugs un sabiedrotais, bet arī vienīgais veids kā aizmirsties, aizmigt un kaut uz mirklīti nedomāt par sāpēm. Bet, par laimi, man pietika spēka tikt tam visam cauri, taču tai pat laikā nekaunos runāt par savām problēmām, tāpat kā nekaunos atzīt, ka tādas manā dzīvē ir bijušas un ka tikai manis pašas spēks un vēlēšanās kaut ko mainīt, ļāva man izrauties no alkohola gūsta! Tāpēc, lūdzams, nevajag ņirgāties un citus nostādīt zemāk par sevi pašu. Es par alkoholismu un to, cik ļoti daudz kārtīgu, inteliģentu un gudru cilvēku no tā cieš, gadiem ilgi mēģinot tikt vaļā no atkarības, zinu pietiekami daudz, bet, atšķirībā no Tevis, nesaucu tos cilvēkus par tādiem pret kuriem jāizturās kā pret sūdiem, jo nevērtēju citus pēc kaut kādiem iedomātiem ideāliem.
04.11.2017 23:57 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Ar alkoholismu ir tā, ka ir divas grupas - tie, kuriem dzīvē nav veicies, ir daudz, tā teikt, "sisti" pa dzīvi un tā iespaidā kaut kā pamanās nokļūt zaļā pūķa varā. Un tad ir tādi ar vājo raksturu, kas pie pirmajām grūtībām metās pie pudeles. Pirmos var un vajag mēģināt glābt, otrajiem gan tad var to sūdaino mietu dot, jo tie ir bezcerīgi gadījumi. Bet kopumā tēma ļoti slidena jeb tajā būs mūžīgās pretrunas, nosodījumi un aizstāvības.
05.11.2017 00:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits