Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Postošs bezmiegs. Palīdziet! :(

 
Reitings 86
Reģ: 19.09.2017
Dzīvoju jau teju 2 gadus miega trūkumā. Aizmiegu tīri normāli, bet pēc 4-6 h jau esmu augšā, miegs nāk, bet nekādi nevar aizmigt. Lai kā arī gribētos..:'-( Pēc uzmošanās mēdzu 3 h gulēt aizspiestām acīm, jo vnk neesmu izgulējusies, lai celtos, nāk miegs, bet kad mēģinu aizmigt,esmu pa pusei nomdā, pa pusei sapņi (domas) rādās (kas tas ir???!):-O un kad attopos, trīc nervi un visu dienu pēc tam slikti... Dažreiz gadās, ka arī nevar ilgi aizmigt.
Esmu izgājusi pie faktiski visiem ārstiem, pārbaudījusi ko un cik vien var, bet nav iespējams atrast šo bezmiega cēloni.
HELP, HELP HELP! Šitā vairs nevaru. Esmu vienmēr bijis nervozs cilvēks, bet tas man iepriekš nekad nebija radījis bezmiegu un miega badu.
Ārstējos ar dabīgām zālēm (mazi uzlabojumi ir, jo pirms gada bija vēl dramatiskāk), antidepresantus negribas sākt (jo depresija ir tikai tad, kad neizguļas).
Vai kādai ir bijis tāpat? Kas ir cēlonis šim bezmiegam? Kas vsp ar mani notiek!?(t) Dalieties pieredzē un ieteikumos, lūdzu!:-(
29.10.2017 23:28 |
 
Reitings 648
Reģ: 18.01.2010
Cik ilgi pirms gulētiešanas ir pēdējā maltīte? Kaut kur nesen lasīju, ka ir cilvēki, kuriem miega režīmā pēc pāris stundām kaut kas ar kunģi vai zarnām ne tā, kas pamodina organismu. Varbūt vērts ielūkoties tajā.
29.10.2017 23:37 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Priekš kam antidepresantus, ja ir vienkārši recepšu miega zāles?
29.10.2017 23:49 |
 
Reitings 86
Reģ: 19.09.2017
Miega zāles drīkst lietot tikai epizodiski. Un tās neārstē cēloni.
30.10.2017 09:35 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Varbūt pamēģināt aiziet pie psihiatra. Varbūt tas bezmiegs ir tieši no stresa uz nervu pamata. Un tu jau pie tā stresa stāvokļa esi pieradusi, ka liekas, ka viss jau ok, bet organisms jūt. Varbūt mūsdienās izplatītā veģetatīvā distonija. Cosmo nav ārsts un pat tad, ja kādai ir bijusi tāda pieredze,katram iemesls var būt savādāks. Meklēt forumos diagnozi slimībai ir tas pats, kas meklēt slimību pēc simptomiem Google :D
Jebkurā gadījumā, ja tu saki, ka esi bijusi pie ārstiem un neviens neko neatrod, tad varbūt tiešām aizej pie psihiatra, jo varbūt tas viss ir balstīts tieši uz stresu vai pārslodzi :) Vēlu veiksmi :)
30.10.2017 09:45 |
 
Reitings 1604
Reģ: 26.01.2016
Varbūt par maz fiziskās aktivitātes? Nepieciešams negatīvo enerģiju, stresu izsmelt no sevis ar pastaigu, skriešanu vai kādu citu fizisku aktivitāti, ar kuru vēlies nodarboties.
30.10.2017 09:50 |
 
10 gadi
Reitings 3122
Reģ: 29.01.2009
Man 6h liekas pilniigi normaals miega daudzums. :-D Es gandriiz nekad vairaak par 6h negulju.
Bet man arii ir tiesi taapat. Ilgu laiku straadaaju mainju darbu, arii naktis, liidz ar to kermenja ritmi ir sabojaati. Nu neko.. reizeem iedzeru kaadas miega zaales, bet daudz taas nepaliidz. Vienkaarsi gulju taas 4-6h un sadziivoju ar to..
30.10.2017 10:14 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
(jo depresija ir tikai tad, kad neizguļas).

Depresija vai nu ir, vai nav, nevis ir tad, kad neizguļas, nevajag nopietnu slimību sev piedēvēt bez diagnozes. Ja ir aizdomas, tad jādodas pie ārsta, kas var noteikt diagnozi un uzsākt ārstēšanu.
Un ir jāstrādā visu laiku, nevis tikai tad, kad nenāk miegs, tad arī būs uzlabojumi. Ikdienā jābūt konkrētai kārtībai, organisms pieradīs, nav jādomā par to, ka atkal neizgulēsies, jo tad neizgulēsies. Jākustas, jāēd veselīgi. Bezmiegs var būt vienkārši simptoms vai sekas kaut kam citam, jāmeklē cēlonis, kamēr cēloni neatrisina, simptomus ar zālēm var tikai mazināt, pamatproblēmu zāles nerisina, to ir jārisina cilvēkam pašam.
30.10.2017 10:24 |
 
Reitings 86
Reģ: 19.09.2017
Man psihoterapeits bija diagnosticējis depresiju. Bet kā!? Nav jau konstanti man šī drūmā noskaņa
02.11.2017 10:03 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ooo, kā es Tevi saprotu! Es esmu negulētāja no agras bērnības! Tikai agrāk man bija vienkārši grūti aizmigt, 2h bija kā minimus, reizēm bija naktis, kad visu nakti neaizmigu, tad apmēram pirms gada sākās tāds vājprāts, ka ik pēc 1-2h modos un atkal nevarēju aizmigt. Sapratu, ka esmu aizkaitināta un visiem nesu smadzenes - kolēģiem, vīram, draudzenēm - jo esmu hroniski neizgulējusies. Tev vajag recepšu miega zāles. Pavasarī dabūju Somnol, tas ir uz sarkanajām receptēm, dzēru eksperimentējot - dažreiz veselu tableti, dažreiz pusīti, reizēm nedzēru (tad atkal negulēju). Mani brīdināja, ka no šīm rodas atkarība, bet zini, man palīdzēja sakārtot miegu, tagad jau nedēļu nedzeru Somnolu un ļoti labi izguļos.
*
Kā man patīk šie cosmo ieteikumi visās līdzīgās diskusijās par psihiatru vai psihoterapeitu! Psihiatrs šādas problēmas nerisina, psihoterapeits jā, bet psihoterapija ir ilgstoša ārstēšanās metode, ko nereti veic gadiem, plus, ir jāatrod savs psihoterapeits, var gadīties nomainīt neskaitāmus ārstus. Bet izgulēties cilvēkam vajag šodien, nevis pēc pusotra gada! Tās, kuras guļ, nesapratīs, cik šī problēma ir mokoša, kad tu ļoti ļoti gribi gulēt, bet tev nesanāk. Tas ir kā aizcietējums, kad ļoti vajag, bet tu nevari.... Jā, tas ir ļoti mokoši. Es ar šādām problēmām parasti eju pie neirologa, jo neirologs neizrakstīs neko galīgi garām, bet palīdzība būs tūlītēja. Loģiskā ķēdīte - ģimenes ārsts, pajautāt ģimenes ārstam, vai viņš kaut ko var izrakstīt, ja jā, tad lai izraksta, ja nē, lai iedod nosūtījumu pie neirologa un tad vizīte pie neirologa un recepšu zāles.
*
Savu cēloni es zinu, stress darbā, bet izdarīt es tur neko nevaru, tāds es esmu cilvēks, gribu vienmēr visu paspēt, vienmēr visu izdarīt.
02.11.2017 10:58 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Psihiatrs var izrakstīt zāles tāpat kā neirologs.
02.11.2017 11:32 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Papildus var mēģināt youtube miega meditācijas (guided meditation). Kad manā dzīvē bija periods, kad nevarēju ilgstoši iemigt, man ļoti palīdzēja.
02.11.2017 11:40 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Man šķiet, miega problēmas iespējams atrisināt tikai veicot rūpīgas izmaiņas dzīvesveidā. Ok, jā, ir gadījumi, kad bezmiegam ir fizioloģisks cēlonis, tur diagnozi uzstāda ārsts un nosaka attiecīgu medikamentozo ārstēšanu. Taču manuprāt arī šādos gadījumos ir svarīgi pamainīt dzīvesveidu - veselīgs uzturs, pietiekama fiziskā aktivitāte, stingrs gulētiešanas režīms, piemērots matracis, spilvens un guļamistaba (nekāda apgaismojuma, nekādu ārēju trokšņu), var pamēģināt white noise aplikācijas, meditāciju, arī psihoterapija varētu būt noderīga, nelietot alkoholu, nesmēķēt, nedzert kafiju un atteikties no cukrua lietošanas. Taču neviens no šiem faktoriem neiedarbosies kā brīnumlīdzeklis, kas nekavējoties salabo visas tavas miega problēmas. Tā nav tabletīte, ko iedzer un atslēdzies uz 10h. Tomēr, kā jau minēju, reizēm medikamenti ir vienīgā opcija. Rekomendēju apmeklēt neirologu.
02.11.2017 12:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es ļoti labi apzinos, ka es varētu ilgtermiņā sakārtot gulēšanu, ja es vispār atteiktos no alkohola un kofeīnu saturošiem dzērieniem, superveselīgi ēstu, sportotu, ietu gulēt un celtos vienā un tajā pašā laikā, pirms miega nelietotu datoru un telefonu, utt. Vai es gribu tādu dzīvi? NĒ. Tad es labāk mūžam neguļu. Dzīve, kurā tu esi pats sev vergs un kurā tu visu laiku turi sevi ierobežotos rāmjos un turies pretī dažādiem kārdinājumiem, lai nākamajā dienā spētu funkcionēt darbā, kurā tu pelni naudu, lai nodrošinātu sev iztiku, un vakaros dzīvot kā mūks klosterī - tas nav priekš manis.
02.11.2017 12:11 |
 
Reitings 60
Reģ: 25.10.2016
Man darbā ir kolēģis, kurš cieš no pamatīgākās insomnia. Un jo vecāks paliek, jo trakāk. Viņš bez zālēm vispār vairs nevar pagulēt, ar zālēm paguļ max 3stundas. Ārstu prognozes nav tās labākās.. bet viņiem tur tas ģimenē ir. Viņa tēvs diezgan jauns atvadījās no dzīves dēļ negulēšanas un dr neko nevarēja izdarīt. Lai vai kā ceru, ka Tev atklās, kas par iemeslu. Man pašai bija dzīvē periods, kad nevarēju gulēt. Bet man tas bija viss uz nervu pamata..
02.11.2017 12:28 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
varbūt tās remee sleep mask varētu palīdzēt, pašai nav pieredze, esmu tik raidījumā redzējusi.
02.11.2017 17:13 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Piekrītu par fiziskajām aktivitātēm pāris stundas pirms miega. Izvēdini kārtīgi istabu, aizvāc planšetes, datorus, neliec telefonu lādēties pie gultas!
Padzer nomierinošas tējas pirms miega. Ir cilvēki kuriem klusiņām radio skan fonā un palīdz iemigt.
02.11.2017 19:20 |
 
Reitings 22
Reģ: 31.10.2017
Es sāktu ar fiziskās slodzes palielināšanu. Ja cilvēks ir ļoti noguris, tad aizmigs jebkurā gadījumā.
Rekur - http://www.eveseliba.lv/miega-traucejumi/ ir vēl vesela virkne padomu, varbūt kāds no tiem arī noder. Man parasti otra problēma - pārāk ātri aizmiegu..
02.11.2017 20:28 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.11.2015
Un tev tas viss - nervozitāte, trīce, grūtības aizmigt - ikdienā netraucē, ka vienīgā atruna ir :antidepresantus negribas sākt?
Varbūt 6 mēnešus padzersi un dzīvosi normāli tālāk.
Domāju, ka tu vnk noliedz, ka tev ir depresija, jo ne velti ir depresijas kampaņas, kur aicina runāt par šo slimību kā par jebkuru citu saslimšanu.
Ja gribi aprunāties, raksti PM
13.11.2017 03:25 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014

Es ļoti labi apzinos, ka es varētu ilgtermiņā sakārtot gulēšanu, ja es vispār atteiktos no alkohola un kofeīnu saturošiem dzērieniem, superveselīgi ēstu, sportotu, ietu gulēt un celtos vienā un tajā pašā laikā, pirms miega nelietotu datoru un telefonu, utt. Vai es gribu tādu dzīvi? NĒ. Tad es labāk mūžam neguļu. Dzīve, kurā tu esi pats sev vergs un kurā tu visu laiku turi sevi ierobežotos rāmjos un turies pretī dažādiem kārdinājumiem, lai nākamajā dienā spētu funkcionēt darbā, kurā tu pelni naudu, lai nodrošinātu sev iztiku, un vakaros dzīvot kā mūks klosterī - tas nav priekš manis.

Kas no šā nosauktā būtu dzīve kā mūks klosterī, kur dzīvei nav jēgas? :-O
13.11.2017 06:36 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Sākotnēji vēlams censties miega traucējumus novērst bez medikamentiem.. vairumam tiesām palīdz laicīga gulētiešana, celšanās noteiktos laikos, kofeīna samazināšana uzturā, izvairīties no planšetēm/datoriem vakaros utt.
Ja nu nekādi nesanāk.. tad jādomā, ka miega traucējumi ir tikai daļa no problēmas.
Stresa nomocītie var mēģināt mindfulness terapiju.. Sarunu terapijas ir labs variants izdegšanas sindroma nomocitajiem, vieglām depresijām. Ja tas nelīdz tad var sākt domāt par medikamentiem.
Tur ārstam būs izlemt kurš ir piemērotāks.. antidepresants vai kāds atkarību neizraisošs medikaments (katrā ziņā ne Stilnox un citi līdzinieki) :)
13.11.2017 07:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!