Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Neklātienes studijas-vai ir vērts?

 
Reitings 6
Reģ: 04.02.2016
Sveikas!
Gribētos dzirdēt Jūsu viedokli par neklātienes studijām kā tādām - nē, ne jau tīri papīra iegūšanai, taču, ja situācija ir tāda, ka studēt klātienē nav iespējams finansiālā stāvokļa dēļ? Vai studiju kvalitāte ļoti atšķiras no klātienes studijām? Zinu, tas ir ļoti atkarīgs no indivīda un tā pašmotivācijas - paldies Dievam, man tās netrūkst. Kā, Jūsuprāt vai pēc pieredzes, darba devēji skatās uz neklātienes studentiem un absolventiem? Un, iespējams stulbs jautājums, bet tomēr - vai neklātienes diploms vispār kaut kā atšķirās no klātienes diploma, vai es te pārāk iespringstu? :-D Ir plāns nākamgad iestāties LU tiesību zinātnēs, neklātienē. Varbūt ir kāda, kas tur jau studē/ir pabeigusi? :-) Būšu ļoti pateicīga par jebkādu viedokli, padomu šajā jautājumā, jo tas mani nomoka katru dienu - ja neesmu tik finansiāli nodrošināta, lai studētu klātienē (uzturu sevi pati 100%, īrēju dzīvokli, tāpēc jāstrādā pilnas slodzes darbs), vai vispār ir vērts? Vai es lieki stresoju par šo aspektu? :-/
29.10.2017 16:20 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Viedokļi atšķiras, ir gan "ko tur nepilnā laikā vispār var iemācīties", gan "o, tad jau Tu lieliski menedžē savu laiku".Faktiski tas ir tas pats, kas ar pusglāzi ūdens - neizdibināms jautājums, kas dziļi saistīts ar indivīda personisko izpratni par lietu kārtību pasaulē.
29.10.2017 17:17 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Bakalauru ieguvu studējot neklātienē, jo pēc vidusskolas sāku strādāt un bija vajadzīgs papīrs.
Atkarīgs jau no augstskolas, studiju virziena utt.
Es nesūdzos. Ieguvu zināšanas, vērtīgu pieredzi, labus kontaktus un papīru. Šobrīd studēju klātienē maģistros. Un strādāju pilnas slodzes darbu. Ir daudz citādāk, grūtāk un mazāk brīva laika. Reizēm ir ļoti,ļoti grūti. Neklātienē bija vieglāk plānot, zināji termiņus visiem darbiem,bija brīvs laiks.
Bet es atbalstu studijas neklātienē, jo es pati personīgi nevarēju studēt klātienē bakalauru dēļ finansēm.
29.10.2017 17:31 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Es mācījos pilna laika klātienē, bet gāju divus kursus ar neklātieni tavā izvēlētajā fakultātē, augstskolā. Salīdzinot klātieni ar neklātieni, otrajā ir daudz vieglāk, mācību vielā tiek daudz izlaists, kontroldarbi vienkāršoti, semināri mazāk vai vispār nav, jo laiks ir ierobežots, pat eksāmens bija vienkāršots. It kā gan labi, jo ir tāda čill sajūta, gan slikti, jo ļoti daudz patstāvīgi jāmācās un varētu būt problēmas turpmāk, ja kāda viela nebūs iemācīta pietiekami. Jāmācās ilgāk nekā klātienē. Tajā fakultātē ir pieejama arī pilna laika klātiene vakara nodaļa, kur jāmācās katru vai gandrīz katru vakaru no apmēram (! Precīzi neskatījos) 18-21, tas tev neder?
Kopumā gan uzskatu, ka vērts mācīties neklātienē nekā nemācīties vispār. Ja pašai gribēsies, tad viss būs kārtībā, apgūsi visu tik labi, cik pati būsi motivēta. Veiksmi!
29.10.2017 18:39 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es neesmu mācījusies neklātienes nodaļā bet vakara nodaļā, un tā atšķīrās ar to, ka ir mazāks lekciju apjoms, salīdzinu savu diplomu ar otras puses diplomu, viņš ir apguvis daudz vairāk priekšmetu.
Plusi tādi, ka vakarnieki un arī neklātienes studenti vēl strādā, kas ir vērtīga pieredze, daudz labāk izprot vielu ko apgūst, labāki patstāvīgie darbi, kas balstīti uz pieredzē gūtām zināšanām, tāds viedoklis ir pasniedzējiem, tas protams ar nosacījumu ka izvēlētais studiju virziens nav tālu no profesijas ko veic.
29.10.2017 19:41 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Un līdz šim neesmu dzirdējusi nevienu darba devēju, kas pētītu sekmju izrakstu no diploma ko esi apguvusi, parasti tikai nokopē pašu diplomu, tas neatšķiras no neklātienes diploma.
29.10.2017 19:47 |
 
10 gadi
Reitings 444
Reģ: 31.01.2009
Hmm, interesanti, varbūt tā ir JF, bet citur neklātienes programma neatšķiras no klātienes (respektīvi, apgūtie kursi ir tādi paši, atšķirība ir kontakstundu skaitā).
29.10.2017 19:56 |
 
Reitings 1335
Reģ: 24.04.2017
Anne Belle, kursi jau tie paši, neoficiālās prasības atšķiras.
29.10.2017 19:59 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Sanāca LU studēt klātienē-neklātienē-klātienē. Godīgi, neklātiene bija vienkāršāka, jo vienkārši laika nav lai arī prasības pilnībā atbilst ar klātieni.
29.10.2017 21:05 |
 
Reitings 30
Reģ: 30.07.2017
Es pastudēju kādu laiku neklātienē programmu, kuru mana māsa šobrīd studē klātienē. Nevar salīdzināt nemaz. Tas viss, ko viņa tagad iemācās, visi studiju materiāli, semināri, kontroldarbi, eksāmeni- viss viņai ir daudz apjomīgāks un sarežģītāks. Man neklātienē tas viss bija novienkāršots tik, cik vien varēja. Un nav runas par to, ka apjoms būtu tāds pats, tikai neklātienē vairāk patstāvīgi jādara- nebūt ne, man neklātienē bija ievērojami mazāks apjoms, daudzas tēmas tika izlaistas un pat nekur nekādos materiālos netika ieliktas, lai vismaz pats mājās var apskatīt. Tā kā es vairs uz neklātieni neietu studēt, jo vienkārši man būtu žēl, ka daudz ko neuzzinu. Nu, vienīgi, ja ķekša pēc papīru vajadzētu, tad, jā, ietu neklātienē. Bet tā ir tikai mana pieredze un mans skatījums uz neklātienes studijām.
29.10.2017 21:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits