Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Māja - būvniecība, kredīts

 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
Labrīt,
Vai šeit ir kāda, kas nesenā laika periodā ir būvējusi māju un var padalīties ar savu pieredzi? Perfekti, ja pieredze ir saistīta ar būvniecību Rīgas rajonā un bankas dalību, bet labprāt uzzinātu jebkuru atsauksmi un ieteikumu. Vēlētos uzzināt Jūsu pieredzi par izmaksām, sarežģītību un visu procesu kopumā. Diemžēl, pazīstamo lokā nav neviens, kas varētu padalīties ar savu pieredzi.:)
27.10.2017 11:25 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Man gan ir pieredze kā brokerim, bet tā
1. zemes gabalu labāk izvēlēties ar visām komunikācijām, jo atsevišķa pievilkšana maksā kosmosu, protams, kārtīgi jāizvērtē kur tas atrodas, vai nav applūstošā teritorijā. Bankas zemes iegādi nefinansē, tur naudai jābūt pašai. Pierīgā labs zemes gabals ir ļoti dārgs prieks.
2. Par būvniecību, cik paziņas ir teikušas, tagad celtniecībā ir atpakaļ treknie gadi. Celtniekus dabūt ir grūti un visi prasa diez gan daudz.
27.10.2017 11:31 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Mēs līdz mājas būvniecības iecerei vēl peramies ar zemesgabala sadalīšanu. Respektīvi vecvecāki man grib uzdāvināt daļu savas zemes.. nuu... es teikšu tā - birokrātija un papīri tur valda. Uzsākām procesu augustā. Tūliņ ir novembris un tikai uzsāksies mērniecība, kuru sola pabeigt 7-9 mēnešu laikā, tad atkal jāiet uz būvvaldi, vai apstiprinās, vai nē. Tad vēl visi nostiprinājumi zemesgrāmatā un tml. Reāli līdz jautājumam par mājas projektu/kredītu tiksim ātrākais pēc gada. Līdz tam centīsimies sakrāt kaut kādu nebūt naudas summu pirmajai iemaksai. :)
27.10.2017 11:35 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
Paldies meitenes par komentāriem. Varbūt vēl kādai ir ar ko padalīties? :)
27.10.2017 16:25 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
Vai nav vieglāk ātrāk nopirkt uzreiz visu gaatavu?
27.10.2017 16:55 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Šir ļoooti vērtīgs forums - http://www.building.lv/forums/
27.10.2017 17:08 |
 
Reitings 14
Reģ: 17.02.2017
Es šobrīd esmu finiša taisnē ar mājas būvniecību ~40km attālumā no Rīgas.
Otro reizi es šim visam cauri neietu (birokrātija ārprātīga), bet tā kā, manuprāt, piemērotu māju ģimenei ar 4 maziem bērniem neatradām - izlēmām par labu būvniecībai.
Zeme tika pirkta par saviem līdzekļiem un par kadastra vērtību. Uz gabala bija tikai elektrība. Gāze, ūdens un kanalizācija bija jāierīko (~15k EUR mūsu gadījumā par šiem).
Māja tika būvēta daļēji saviem spēkiem un daļēji piesaistot nepieciešamos meistarus, tāpēc tāmi taisīju pati, ko sniegt bankai. Šī tāme arī vēlāk ir kā oficiāls papīrs bankā pēc kā izvērtē vai iedotā kredīta daļa ir tiešām izlietota mājas būvniecībai un vai progress atbilst iztērētajam kopumā.
Lai sāktu runāt ar banku ir nepieciešams jau būvvaldē apstiprināts mājas projekts. Tālāk mēs atradām vērtētāju, kurš bija gatavs zemes vērtību un mājas nākotnes vērtību noteikt tādu kā vēlējāmies. No šiem vērtējumiem arī banka piešķir kredītu un nosaka paša ieguldījuma apmērus. Mūsu gadījumā izmantojām arī Altum galvojumu, lai samazinātu pašu ieguldījuma summu. Kad šim papīru kalnam bija iziets cauri, banka izmaksāja kredīta summu 5 daļās un pašu ieguldījumam bija jābūt iztērētam ar pirmo un trešo kredīta daļu. Katru nākamo kredīta daļu var dabūt pēc bankas apsekojuma, kurā novērtē (pēc iesniegtās tāmes) vai ir iztērēts tik cik iedots + vai ir ieguldīta sava daļa pie konkrētās fāzes.
Ja nemaldos, tad māja jānodod ekspluatācijā ~2 gadu laikā, tā kā mūžīgi garā būvniecība nebūs variants.
Kā arī paranoid ir taisnība un treknie gadi būvniecībā ir atpakaļ. Meistari jāsarunā ļoti laicīgi un arī izmaksā vairāk.
27.10.2017 17:28 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Pierīgā zemi var atrast 2-3 Eur/m2
Iespējam var vienoties ar īpašnieku par izpirkšanu pakāpeniski.
Komunikācijas - elektrība, atkarībā no līnijas ~ 3-5k ( skapi ar skaitītāju var likt ne blakus mājai), tālāk var vilkt pats, būs daudz lētāk.
Ja elektrība ir tad pārējais nav grūti risināms.
Ūdenim bieži vien pietiek ar grunsūdens aku, bez spices.
Bez gāzes var iztikt, apkurei ir pietiekami daudz variantu.
Ja būvē bez steigas un pakāpensiki, tad arī izmaksas nav milzīgas.
27.10.2017 17:33 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.10.2009
Vēlreiz paldies par viedokļiem. Mēs šobrīd meklējam dzīvesvietu un ja sākumā domājām par māju, pēc tam par dzīvokli, tad tagad atkal ir aktualizējusies māja kā īpašums. Bet redzēsim kā viss izvērtīsies, jo šobrīd uzmanību pievēršam visiem īpašumiem. Māju uzcelt, protams, ir sarežgītāk, bet vērtīgāk un būtu stulbi neizmantot radu palīdzību, kas var palīdzēt ar celtniecību, jo tomēr ne visiem ir tāda priekšrocība. Nakmnedēļ mums ir sarunāts konsultācijā ar bankas pārstāvi, lai uzzinātu detaļas par kredītu būvniecības gadijumā. Šodien apskatīsim vienu zemes gabalu ar dārza maju, kuru mums piedāvā paziņa par labu cenu, labā, bet salīdzinoši klusā vietā pie ūdens (lai gan ar auto viss ir sasniedzams). Redzēsim vai mums patiks un ir sajuta, ka gribas tur dzīvot. Ja šāds pats zemes gabals būtu, piemeram, Mārupē, kur dzīvo draugi, tad nedomājot to ņemtu. Es tik daudz pēdejā laikā esmu meklējusi variantus, uzskatījusi iespējas un par šo visu domājusi, ka nevaru sagaidīt, ka beidzot būs tas mirklis,ka zināsim, kur dzīvosim turpmāk.
28.10.2017 08:53 |
 
10 gadi
Reitings 57
Reģ: 17.09.2013
Varbūt kāda kas ir nesen uzcēlusi māju,var padalīties ar info cik beigās tas viss izmaksāja?
Ar draugu ir doma nākotnē celt māju, bet gribam izvairīties no kredīta ņemšanas.
Varbūt kādai ir info cik aptuveni varētu izmaksāt 3-4 istabu māja 2 stāvos. Vai tomēr varbūt ir labāk nopirkt māju un izremontēt pēc savām vēlmēm :)
28.10.2017 11:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits