Cik laba saimniece esi virtuvē?

 
Reitings 689
Reģ: 05.08.2017
Šodien aizdomājos par ēst gatavošanu un atcerējos to nelaimīgo, pārmērīgi un šķebinoši saldo siera kūku, kuru pagājušonedēļ noslīcināju podā... man nepadodas pagatavot ne saldos ēdienus, ne kūkas un kūciņas, ne tortes utt. Izdomāju, ka metīšu mieru, un vairs neko tādu negatavošu.
Palikšu pie tā, ka esmu klasisko zupu meistare, manis gatavotas kotletes, karbonādes ir lieliskas, ļoti labi padodas daži ķīniešu virtuves ēdieni, sautējumi, cepu ekselentas kartupeļu pankūkas, un arī manu versiju par pastu bolognesi slavē visi.
Interesē, kā ir citām sievietēm:
1. Vai uzskati sevi par labu saimnieci, daudz ko proti pagatavot, vai tikai elementāras lietas, vai negatavo vispār?
2. Kāda veida maltītes ir tava meistarsklase? (piem., deserti, kūkas, zupas, gaļas ēdieni, salāti, utml. - varbūt padodas viss)
3. Kas ir tie ēdieni, kuri tavuprāt (vai pēc tuvinieku, draugu teiktā) tev sanāk īpaši labi?
4. Cik lielu lomu ēst gatavošana ieņem tavā dzīvē?
25.10.2017 15:57 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Gatavot ļoti patīk,padodas zupas,iznāk ideālas pankūkas, lazanja, saldie ēdieni,salāti u.c., ar konditoreju neesam baigi tuvās,tikai dēļ cepeškrāsns,kas kaltē,nevis cep(gāze)...bet meduskūka sanāk garda,jo to mana plīts pieļauj.Par pīrāgiem un bulciņām nesapņoju, gatavošu,kad nopirkšu citu plīti.Neesmu šefpavāre,bet ciemiņi vienmēr gaida no manis firmas ēdienus,kurus iecienījuši.
26.10.2017 10:19 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Gatavošana ieņem lielu lomu, gatavoju daudz un dažādi..visu. Gribētos domāt, ka garšo viss ok, katrā ziņā vīrs, bērns un suns neprotestē. :-D:-D Vienīgais, par ko citi brīnās - man nestāv galvā neviena recepte. Es ļoti reti vispār gatavoju kaut ko atkārtoti, tāpēc arī neredzu vajadzību atcerēties no galvas, piem, siera kūkas recepti. Laikam viens no iemesliem, kādēļ man ir gatavošanas blogs - ja sagribas atkārtoti tos mega garšīgos snickers glazūrkēksiņus, piemēram, tad paskatos blogā un aiziet, varu vēlreiz pagatavot. :-D
26.10.2017 14:05 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
es esmu laba saimniece, bez šaubām! :)
Mājās mana lieta ir gaļa - steiki, gulaši, burgeri un jo īpaši - cepeši. Daudz nodarbojos ar meža gaļu, tā ir ļoti interesanta eksperimentiem.
Zupas vienkārši sanāk, jūras veltes, īpaši pastās arī.
Meistarstiķis noteikti ir Cielaviņa un siera kūkas, žēl tikai, ka man tos saldumus baigi neviens neēd :D
26.10.2017 14:21 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Labprāt būtu virtuves guru, bet.. nu nav mans. Daži ēdieni man sanāk fantastiski, bet tas arī viss. Biezi vien elementārākās pankūkas nesanāk uzcept, vai pagatavot tomātu mērci...(s) bet tā kā man garšo arī vienkārši ēdieni, tad pārāk nepārdzīvoju. Liels plus, ka mans virs gatavo un viņam ļoti labi sanāk, tad nu es arī biezi vien esmu trauku mazgātāja pēc vakariņām..:-D
26.10.2017 16:07 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es esmu noteikti viduveeja saimniece.Man noteikti nevajag nekaadus iipasus katlus,virtuves piederumus lai uztaisiitu pusdienas,vakarinas!Viirs parasti saka,ka vins mani apbriino ,kaa es no nedaudziem produktiem tomeer varu uztaisiit tik dazaadas variaacijas.Tur man tiesaam ir talants.
26.10.2017 16:37 |
 
Reitings 79
Reģ: 19.08.2017
Man ļoti patīk tīrīt māju, ieviest jaunas idejas iekārtojumā, rūpēties par komfortu.
Par ēst gatavošanu. It ka draugs saka, sanākot izcili, varu pagatavot ēst no nekā, dažām sastavdaļām un draugs saka sanākot kā šefpavāram, bet man nepatīk gatavot. Ikdienā gatavo draugs, es atbildu par mājas tīrību un komfortu un produktu iegādi :-D
26.10.2017 21:51 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Gatavoju labi un garšīgi, bet ļoti reti, tāpēc man der vīrieši, kuri prot gatavot un kuriem tas patīk.
26.10.2017 21:59 |
 
Reitings 321
Reģ: 20.09.2017
Esmu ljoti laba saimniece. Tēvs ir pavārs, jau no mazotnes mēdzu sēdēt virtuvē un skatīties kā viñš taisa ēst. Mani ēst gatavošana arī łoti relaksē. Gatavoju praktiski visu. Łoti patīk izmēgjināt ko jaunu, seviškji Thai virtuvi. Pēdējos gadus esmu pievērsusies kūku cepšanai.
Par mājas komfortu - kas ir māja, bez komforta? :) man visam ir sava vietiña, viss labi smaržo, regulāri pērku jaunus dekorus, vecos metu laukā, viss ir łoti tīrs, pat pedantiski tīrs, es labāk vakariñas nepaēdīšu pēc darba, bet nevarēšu aizmigt, ja zināšu, ka kaut kas ir netīrs jeb nomests, kur nevajag. :D
26.10.2017 22:03 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Łoti patīk izmēgjināt ko jaunu, seviškji Thai virtuvi.

Ņammmm... (l) neesmu pati mēģinājusi pagatavot, bet labprāt degustētu :-D
26.10.2017 22:26 |
 
Reitings 110
Reģ: 01.01.2016
Man tieši otrādāk, kūkas un saldos gatavoju vislabāk, stiprie tādi intereanti sanāk. Es sen jau lieku visur daudz mazāk cukura kā receptē, un bieži aizstāju ar brūno cukuru, jo tas mazāk kaitīgs.
28.10.2017 11:05 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Palasot meiteņu komentārus, saprotu, ka esmu briesmīga saimniece:-D man nepatīk gatavot, daru to pienākuma pēc, jo draugs strādā ilgāk un ja liktu viņam pēc darba gatavot, tad vakariņas nāktos ēst ap 21.30. Gatavoju vienkāršus ēdienus, kas aizņem 30min, jo ilgāk stāvēt pie plīts man nav pacietības, kur nu vēl darba dienas vakarā eksperimentēt ar receptēm. Vislabāk man noteikti sanāk gaļas ēdieni un salāti, desertu gatavošana nepadodas nemaz, visu vienmēr esmu sačakarējusi:-D savukārt, brīvdienās daudz labprātāk dodos ēst ārpus mājas, jo vēlos atpūsties un netupēt pie plīts 7 dienas/nedēļā. Draugam gan viss sanāk ļoti labs un garšīgs, tad nu izbaudu tās reizes, kad mani sagaida ar vakariņām. Citādi, mājās man gan patīk rosīties-māja vienmēr spīd un laistās (cik nu tas max iespējams, jo mums ir 2 kaķi), vienmēr ir svaigi ziedi, tīras drēbes utt.
28.10.2017 11:49 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Uz saldajiem es esmu nemākulīga, jo no bērnības nekad neesmu bijusi "kritusi" uz viņiem, patiesībā pēdējā laikā tikai ir tā, ka prasās kas salds, cenšos gan neaizrauties un ja ir tā, ka dikti bieži prasās cukuroti saldumi, tad es nopērku bez cukura šokolādi un apēdu, lai apmānītu vēderu vai dzeru piem kafiju ar stēviju utml. ;) Par pārējo - es vairāk visu ko taisīju padsmit gados, bet uz sāļajiem ēdieniem, ja ir luste, tad varu visu ko uztaisīt, tikai nezinu kāpēc, it kā zinu kā un ko, bet nianses gribas "palūrēt" internetā paskatīties pēc receptes. :D Ne tāpēc, ka nevarētu labi uztaisīt bez receptes, bet kaut kādas iekšējās bailes, kas īstenībā ir liekas. Tā nu... patīk apziņa, ka varu taisīt, kad gribu ēst, nevis obligāti katru dienu jātaisa, bet ja būtu jāgatavo ģimenei - neēduši vai ar negaršīgu pļocku baroti netikti, ja mani atstātu virtuvē. :) Man ir cita nelaime ar ko strīdamies ar mammu - man patīk tā, lai ir ideālā garša panākta, mammai patīk, ka ir ekonomiski un maksimāli izlietots viss. Tb = viņa labāk pieliks veselu sīpolu, lai "nestāv un nepūst", es labāk pusi, ja pēc garšas tas veselais būs par daudz... Citādi vairāk tomēr es uz tādiem vienkāršiem latviešu ēdieniem. :) Neaizraujos ar nez kādiem gastronomiskiem brīnumiem un - divi zāles stiebriņi, karotes dzidras nezkādas putras un 1/3 no kotletes atstāt, manuprāt, vajadzētu īpašām reizēm/restorāniem, ne ikdienai. ;) Visbiežāk taisu sātīgus - auzu kliju putru ar sviestu brokastīs, dārzeņi ar apceptu vistiņu utml, ļoti bieži maltā gaļa (vislabāk liellopa) ar konservētām pupiņām/turku zirņiem ar visādām garšvielām un tad piedevās vai nu dārzeņi vai rīsi utml. Nebaidos no saldētajiem dārzeņiem, uzskatot to par mazāko ļaunumu un laika ietaupīšanu, bet pelmeņus ļooti reti ēdu, nelieku vienādības zīmi starp šiem saldētajiem "labumiem". :)
28.10.2017 12:11 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Man nepatīk gatavot, jo īpaši nepatīk tas laiks, kas jāgaida, kamēr ēdiens gatavojas.
Taču badā es nenomiršu un mana ģimene arī nē :D
Ikdienā gatavojam vienkāršu ēdienus, jo dzīvē nevar gribēt visu - mums ir citas prioritātes dienā, un tā nav gatavošana.
1. Es uzskatu sevi par vidēji labu saimnieci. Es protu gatavot dažādus ēdienus, nav arī īpašu grūtību pagatavot kaut ko sarežģītāku pēc receptēm, piemēram, taču neaizraujos ar to, jo vairāk nekā 30 minūtes virtuvē man ir par daudz.
2. Es noteikti esmu kūciņu un keksiņu cepēja. Šī sadaļa no būšanas virtuvē man laikam arī pašai vislabāk patīk. Pēdējā supergaršīgā un visu apkārtējo novērtētā kūka bija ceptā ķirbju siera kūka. Atļaušos sevi uzslavēt, jo sanāca lieliska. Patīk ķimerēties ar visādām mazām bulciņām un tāda veida cepeškrāsns saldumiem, bet atkal: daru to diezgan reti. Draugs arī šo atzīst par manu stiprāko pusi, un kūkas es tiešām cepu tikai viņam. Viņš novērtē!
3. Papildus kūkām draugs ļoti novērtē arī manis gatavotās zupas. Pašai ļoti garšo dārzeņu sautējumi
4. Gatavoju tikai tāpēc, ka organisms prasa ēst, un visu laiku ēst ārpus mājas arī nav saprātīgi. Man dzīvē ir citas svarīgākas lietas, man ir diezgan mistisks dienas režīms, un es vispār ļoti maz laika pavadu mājās, tāpēc gatavoju maz. Jau sen manā ģimenē vecāki un vecvecāki ir ēduši tāpat: nevis kā rituālu bet gan enerģijas uzņemšanai.
28.10.2017 12:37 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
ja liktu viņam pēc darba gatavot, tad vakariņas nāktos ēst ap 21.30

Hihi, mēs agrāk par 21:30 nemaz neēdam, parasti pat ap 22:00:-D
28.10.2017 12:41 |
 
Reitings 428
Reģ: 05.02.2015
Gribēju teikt, ka esmu laba saimniece, bet palasīju komentārus :-D
Man ļoti patīk gatavot, bet darba grafika dēļ pēdējo pusotru gadu 90% gadījumu gatavo vīrs. Esmu par vienkāršiem, veselīgiem ēdieniem no nedaudz sastāvdaļām. Turklāt, abi ļoti sekojam līdzi savai figūrai. Nekādus gaļas pīrāgus, kotletes, panētas karbonādes un tādas lietas negatavojam un neēdam.
Es vispār esmu mājas cilvēks un mājas ir mana mīļākā vieta pasaulē, tāpēc man ir svarīgi, lai viss ir komfortabli, forši un mājīgi.
28.10.2017 12:53 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Hihi, mēs agrāk par 21:30 nemaz neēdam, parasti pat ap 22:00

Es cenšos iet gulēt ap 23.30 un man ļoti nepatīk pilna vēdera sajūta tik vēlu. Es nemāku vakarā uzēst tikai nedaudz, jo vakariņas principā ir mana vienīgā kārtīgākā ēdienreize. Zinu, ka tas ir šausmīgi:-D
28.10.2017 13:10 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu jā, mums vakariņas nav pārāk smagas un ejam gulēt pēc vieniem:-D
Ļoti nomierinoša tēma, vismaz zinu, ka neesmu vienīgā, kurai nepatīk gatavot:-)
28.10.2017 13:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man arī nepatīk... :D Es pavadu maksimāli īsu laiku pie plīts, lai ir daudzmaz veselīgi, lai ir vairākām ēdienreizēm.. un lai ir ātri
Vista ar dārzeņiem, pupiņu sautējums, zupa multikatlā, kur visu sametu un vienkārši gatavojas... nu un tā :D Rīsi ar vnk apceptu vistu :D Svaigie salāti.. kartupeļi ar biezpienu un siļķi. Es totāli neko laikietilpīgu vispār negatavoju :( Bet badā neviens nav nomiris. :D
28.10.2017 13:17 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Esmu draņķīga saimniece, māku labi gatavot tikai kafiju, manas rokas ir domātas pilnīgi citām lietām, nevis paikas gatavošanai.
Bet badā neviens nav nomiris.

Apple_pie šo te būtu interesanti uzzināt Taviem ex, pie nosacījuma ka viņi vēl ir dzīvi. :-P
28.10.2017 13:23 |
 
Reitings 438
Reģ: 04.05.2013
man patīk gatavot, bet es negatavoju :D
varu stundām burties pie plīts un taisīt visādus brīnumus, bet, kad bija darbs+studijas, man tam nebija laika. šobrīd dzīve piespēlējusi tādu virtuvi, ka tur nemaz negribu iet iekšā, tāpēc izvēlos ēst ārpus mājas
28.10.2017 13:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits